رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 30 دقیقه قبل، abidi گفته است :

یعنی این فن کیت کلوز لوپ برای کارت رو میفرمایید کولینگش خوب نیست ؟! :

عرض کردم، چیپ رو خنک تر میکنه، ولی بقیه بخش هارو داغتر. ایشون بک پلیت رو باید باز بکنن، هیت سینک و سه عدد فن رو از بالای سر مموری ها و مدارات تغذیه بردارن ...

این مسئله زیاد پیش میاد برای کاربران مصرف کننده g12 و g10 که دمای چیپشون بسیار بهبود داشته، ولی مدارات تغذیه سنگین و مموری هاشون درست خنک نشده و برعکس، frame drop داشتن به سبب درست خنک نشدن PCB

از این باب عرض کردم که این داستان، برای ایشون پیاده میشه یا نه؟ به طراحی PCB کارتشون هم بستگی داره. G12 قشنگ مدار تغذیه کارت ایشون رو لخت باقی میزاره ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: حالا عزیز، g12 گیر میاد توی ایران؟ یه پلن هایی دارم، که کولر استوک کارتم جواب نمیده :)))

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز دلیل گرم بودن کارتتون گند زدن گیگابایت در طراحی کولر هست که از طراحی منسوخ دایرکت هیت پایپ استفاده کرده برای کارت پر مصرفی مثل rtx 2080ti البته کارت rtx 2080ti کلا کارت پرمصرفی و هست کولر مدرن strix دماش حدود 66 درجه هست همچنین کارت msi trio x حدود 75 درجه اگر واقعا قصد دارین کاهش دمای اساسی داشته باشین حداقل باید به یک واتر کولر 240 میلی متری فکر کنید همچنین باید فکری به حال مدار تغذیه و رم ها هم بکنید گیگابایت واقعا برای یک کارت گران قیمت گند زده و حاضر نشده یک هیت سینک مجزا برای رم ها و مدار تغذیه استفاده بکنه عکس های باز شده کارت رو میذارم قضاوت با شما دوستان( قبلا مشکلات دوستان با 2070 سوپر و 1660ti رو هم از همین شرکت گیگابایت داشتیم و این موارد اتفاقی نیست)

img_6509.jpg

img_6510.jpg

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

برای مقایسه کارت msi gaming x trio رو می گذارم تا دوستان بدونن  دمای  75 اون کارت اتفاقی نیست و مهندسی پشتشه

msi c.jpg

msi c2.jpg

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

برای مقایسه کارت msi gaming x trio رو می گذارم تا دوستان بدونن  دمای  75 اون کارت اتفاقی نیست و مهندسی پشتشه

msi c.jpg

msi c2.jpg

سلام ، من این کارتو دارم دما از ۶۹ به هیچ عنوان رد نمیشه رادیاتمم جلو بستم تازه.

لینک به دیدگاه

و اینم بگم‌ کلا گیگابایت توی گرافیکاش کولینگ خوب من ندیدم فقط واترفورسش دماش پایینه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

پ.ن: حالا عزیز، g12 گیر میاد توی ایران؟ یه پلن هایی دارم، که کولر استوک کارتم جواب نمیده :)))

تا یک دو هفته پیش که داشت استعلام بگیرید : https://pcmaxhw.com/product/nzxt-kraken-g12-liquid-cooling-mounting-kit-white/

لینک به دیدگاه

کارت شما جزو رده بالای محصولات گیگابایت بنام اوروس(aorus) نیست و سری گیمینگ هست و دمای بالاتر طبیعی هست برای این سری به دلیل ساده تر بودن هیت سینک کارتتون . در نسل قبل سری 1000 هم همین داستان بود 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ، من این کارتو دارم دما از ۶۹ به هیچ عنوان رد نمیشه رادیاتمم جلو بستم تازه.

کارت شما rtx 2080 super هست اگر اشتباه نکنم بهروز جان وگرنه دیروز با یکی از دارندگان rtx 2080ti trio که صحبت می کردم می گفت دما زیر 80 هست در لود همون رنج 75 به بالا

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

کارت شما rtx 2080 super هست اگر اشتباه نکنم بهروز جان وگرنه دیروز با یکی از دارندگان rtx 2080ti trio که صحبت می کردم می گفت دما زیر 80 هست در لود همون رنج 75 به بالا

کولر و tdp کارت یکیه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

کولر و tdp کارت یکیه

خیر مصرف rtx 2080ti در بازی بالاتر از این حرفاست  کارت 2080 super مصرفش رنج 230 تا 240 وات هست ولی rtx 2080ti بالای 300 وات هست

power_average.png

temp (3).png

لینک به دیدگاه

بررسی کارت شمارو techpowerup انجام نداده ولی قاعدتا مصرفش باید با مدل strix ایسوز در یک رنج باشه نمودار متوسط مصرف انرژی در بازی رو میگذارم متوجه بشین rtx 2080 سوپر مصرف به مراتب کمتری داره

rtx 2080 super asus.png

لینک به دیدگاه

خب جمع بندی راهنمایی های دوستان که دو بخش میشه:

مربوط به تهویه کیس: 1)exhaust  کردن فن واتر کولر: intake برای خود cpu خوبه ولی باقی اجزا دما بالاتر میره پس اثر مثبت میزاره رو gpu

2)اضافه کردن فن به سقف برای تنظیم فشار هوای کیس 3)نصب واتر کولر روی سقف که مدل 360 بایدعوض و 240 نصب کنم 4)تعویض کیس به فولتاور

وقت میزارم اینکارارو انجام میدم صد درصد تاثیر میزاره حالا تا چه حد و ایا زیر 79-78 میاد یا نه تست میکنم و اطلاع میدم.

با این حال نظر دوستان درست هست و مشکل اصلی به هیت سینک کوچک و ضعیف خود gb gaming windforce بر میگرده و تغییر قابل توجه تو این بخش هست:

مربوط به خود gpu:

1) تعویض کارت: من این کارت رو اول اسفند گرفتم ولی 10 روزه راه اندازی کردم. شنبه با فروشنده و گارانتی آواژنگ تماس میگیرم ببینم راه حلی هست برای تعویض به مدل aorus. چشمم آب نمیخوره کسی اگر تجربه ای داره ممنون میشم بدونم.

2)بستن واتر کولر برای کارت که علاوه بر هزینه مونتینگ کیت. فقط روی چیپ رو پوشش میده و سطح اطراف بدون تهویه میمونه و حالا باز جایی خوندم که میشه پشت کارت فن گذاشت و ... هزینه ای که باید بکنم اگر فروشنده با من راه بیاد اختلاف قیمت این و آروس خیلی بصرفه تر درمیاد

و اما به نظر خودم بهترین آپشنم:

3) فنهای بادی کاستوم و افتر مارکت مثل این Arctic Accelero Xtreme IV یا Raijintek Morpheus ii که هیت سینک بزرگتر و خنک کننده گی قوی در حد اور کلاک سنگین دارند و تست هایی که دیدم دما زیر 70 هست در لود.ایران تو اینترنت پیدا نکردم. سایت های امازونی دارند 1/5 تا 2 تومن بسته به مدل که هزینش از واتر کولر کمتر میشه ولی مثل اون مشکلی که هست گارانتی میپره.

کسی تجربه این مدل فنها رو داشته؟ ایران گیر میاد؟ مچ هست با کارت؟ چون بنظر خودم مشکل اصلی کارت حل میشه. و دما از msi پایینتر و نزدیک به ایسوس استریکس. oc هم راحتتر جواب میگیرم.

@ℛ𝒪𝒩ℐ𝒩 @Slasher @woooo639 @Alirezatha @Goorani @ali_8114 @abidi @matrix.trixx @Behrouz Molaei @ahmad91

ویرایش شده توسط dr.doremi
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

دوست عزیزم من به شما پیشنهاد بهتر و بدون هزینه رو میدم که هم می تونید کارتتون رو فرکانسش رو ببرید بالاتر از حالتی که الان هست و هم اینکه دما رو پایین بیارید معمولا دوستان فقط اندرولت رو برای کارت های amd پیشنهاد میدن ولی خودم روی کارت 1080ti نتایج شگفت انگیزی گرفتم اگر برنامه msi after burner رو دارین تا شروع کنیم برای شروع شما ولتاژت رو روی دقیقا 1 ولت تنظیم کن که حدود 25 تا 50 میلی ولت بسته به کارتت اندرولت هست بعد نتیجه رو بگو که فرکانست نسبت به حالت عادی چه قدر بوست بیشتری داشته و مصرفت چه قدر اومده پایین حتما از یک بازی سنگین استفاده کن و حتما هم فرکانس دما و ولتاژ رو هر بار مانیتور کن و یادداشت کن که بدونی چی به چیه

لینک به دیدگاه

این سایت guru3d حداکثر دمای کارت شما رو 67 درجه سانتیگراد زده (در درمای اتاق 20 درجه سانتیگراد).

در 16 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیز دلیل گرم بودن کارتتون گند زدن گیگابایت در طراحی کولر هست که از طراحی منسوخ دایرکت هیت پایپ استفاده کرده برای کارت پر مصرفی مثل rtx 2080ti البته کارت rtx 2080ti کلا کارت پرمصرفی و هست کولر مدرن strix دماش حدود 66 درجه هست همچنین کارت msi trio x حدود 75 درجه اگر واقعا قصد دارین کاهش دمای اساسی داشته باشین حداقل باید به یک واتر کولر 240 میلی متری فکر کنید همچنین باید فکری به حال مدار تغذیه و رم ها هم بکنید گیگابایت واقعا برای یک کارت گران قیمت گند زده و حاضر نشده یک هیت سینک مجزا برای رم ها و مدار تغذیه استفاده بکنه عکس های باز شده کارت رو میذارم قضاوت با شما دوستان( قبلا مشکلات دوستان با 2070 سوپر و 1660ti رو هم از همین شرکت گیگابایت داشتیم و این موارد اتفاقی نیست)

این عکس که از همون سایت guru3d هست. پس چرا اونجا دمای کارت گیگابایت رو زدن 67 درجه و دمای کارت MSI Trio رو زدن 73 که تازه کلاک پایینتری از مدل Trio X داره! گفته های شما متناقض نیست؟

Annotation 2020-04-30 164138.png

ویرایش شده توسط Battlefield3
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

خب جمع بندی راهنمایی های دوستان که دو بخش میشه:

@ℛ𝒪𝒩ℐ𝒩

گرامی شما کولر رو تعویض کنید یک واتر 240 خوب بگیرید روی سقف کیس سوار کنید 2 تا فن 140 هم جلوی کیس بزارید که حجم هوا نسبت به نویز خوبی داشته باشند، پشت کیس هم فن 120 دور بالا لازمه اما نه در حدی که نویزش اذیت کنه.

موفق باشید

ویرایش شده توسط ℛ𝒪𝒩ℐ𝒩
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Battlefield3 گفته است :

این سایت guru3d حداکثر دمای کارت شما رو 67 درجه سانتیگراد زده (در درمای اتاق 20 درجه سانتیگراد).

این عکس که از همون سایت guru3d هست. پس چرا اونجا دمای کارت گیگابایت رو زدن 67 درجه و دمای کارت MSI Trio رو زدن 73 که تازه کلاک پایینتری از مدل Trio X داره!

Annotation 2020-04-30 164138.png

اولا این دما معلوم نیست در چه برنامه یا بازی گرفته شده شاید 3dmark 2011 باشه که فشار کمتری به کارت میاره و دما متناسب تر هست معمولا ثانیا هر بازی متفاوت هست و اینجا اصلا به بازی اشاره نشده دوست عزیز مورد سوم گرافیک در سایت guru3d در محیط ازاد بنچمارک گرفته میشه شما بهتر هست به تست های techpowerup رجوع کنید که دماش به دمای مصرف کننده نزدیک تر هست

اینم عکس کارت در هنگام تست

img_6507.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

اولا این دما معلوم نیست در چه برنامه یا بازی گرفته شده شاید 3dmark 2011 باشه که فشار کمتری به کارت میاره و دما متناسب تر هست معمولا ثانیا هر بازی متفاوت هست و اینجا اصلا به بازی اشاره نشده دوست عزیز مورد سوم گرافیک در سایت guru3d در محیط ازاد بنچمارک گرفته میشه شما بهتر هست به تست های techpowerup رجوع کنید که دماش به دمای مصرف کننده نزدیک تر هست

اینم عکس کارت در هنگام تست

img_6507.jpg

خودشون نوشتن دمای حداکثر هست. پس ربطی به تایتل و نوع بازی نداره. تست در شرایط یکسان انجام شده. بنده هم عکس کارت رو درخواست نکردم. لطفا خودتون یک تست دیگه نشون بدید که این دوتا کارت کنار هم باشن و بشه مقایسه کرد. تا ببینیم اون حرف اولیه شما درست بوده یا خیر!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

خودشون نوشتن دمای حداکثر هست. پس ربطی به تایتل و نوع بازی نداره. تست در شرایط یکسان انجام شده. بنده هم عکس کارت رو درخواست نکردم. لطفا خودتون یک تست دیگه نشون بدید که این دوتا کارت کنار هم باشن و بشه مقایسه کرد. تا ببینیم اون حرف اولیه شما درست بوده یا خیر!

شما که دنبال حقیقت هستین بهتر هست بگردین و نتایج رو مقایسه کنید بنده هدفم کمک به استارتر هست نه پاسخ دادن به شبهات شما اگر مشکلی دارین تاپیک جدا بزنید و الکی اینجا رو شلوغ نکنید از همکاریتون پیشاپیش ممنونم در ضمن خودشون نوشتن حداکثر دما در کجا هست؟ میشه قشنگ مارو روشن کنین شما که ظاهرا رییس کمیته حقیقت یابی هستین و من و صاحب کارت در ظلمت به سر می بریم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما که دنبال حقیقت هستین بهتر هست بگردین و نتایج رو مقایسه کنید بنده هدفم کمک به استارتر هست نه پاسخ دادن به شبهات شما اگر مشکلی دارین تاپیک جدا بزنید و الکی اینجا رو شلوغ نکنید از همکاریتون پیشاپیش ممنونم در ضمن خودشون نوشتن حداکثر دما در کجا هست؟ میشه قشنگ مارو روشن کنین شما که ظاهرا رییس کمیته حقیقت یابی هستین و من و صاحب کارت در ظلمت به سر می بریم

بحث ما کاملا داخل تاپیک هست و داریم تبادل اطلاعات می کنیم برای کمک به استارتر. اینکه چه کسی در حال شلوغ کردنه هم قضاوت باشه با خواننده. کمک هم به این صورت هست که شما مقایسه اشتباه کردید که منجر به نتیجه اشتباهی می شه. بنده هم با سند گفتم اشتباهه و درخواست تست حرارتی این دو کارت رو در کنار هم کردم.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

بحث ما کاملا داخل تاپیک هست و داریم تبادل اطلاعات می کنیم برای کمک به استارتر. اینکه چه کسی در حال شلوغ کردنه هم قضاوت باشه با خواننده. کمک هم به این صورت هست که شما مقایسه اشتباه کردید که منجر به نتیجه اشتباهی می شه. بنده هم با سند گفتم اشتباهه و درخواست تست حرارتی این دو کارت رو در کنار هم کردم.

برای نمونه حداکثر دمارو سایت guru3d زده 65 درجه برای کارت 1660ti بله اون کارت هم گیگابایت هست!! که دوستمون حسن داره خودش داخل بازی به 71 درجه رسید اسکرین شاتش تقدیم میشه باشد که رستگار شوید بله خوب سایت techpowerup بی اعتبار هست و گفته های شما سند!!!

hassan m.png

metro.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

برای نمونه حداکثر دمارو سایت guru3d زده 66 درجه برای کارت 1660ti بله اون کارت هم گیگابایت هست!! که دوستمون حسن داره خودش داخل بازی به 71 درجه رسید اسکرین شاتش تقدیم میشه باشد که رستگار شوید بله خوب سایت techpowerup بی اعتبار هست و گفته های شما سند!!!

مثالی که زدید کاملا بی ربطه. من نگفتم تست دمای یک کارت در شرایط مختلف یکسان هست و هیچ اشاره ای هم به سایت techpowerup نداشتم. من از شما درخواست تست حرارتی دو کارت 2080ti گیگابایت و msi trio x رو در کنار هم داشتم تا ببینیم این دوست استارتر اگر کارتش رو بفروشه و بخواد msi بخره مشکل دماش حل میشه یا خیر. چون شرایط تست قاعدتا یکسان هست. یعنی می خوایم راهنمایی که شما به ایشان انجام دادید بررسی کنیم.

لینک به دیدگاه

@dr.doremi اما روند کلی کار رو توضیح بدم این دوستمون نگذاشت کارمون رو بکنیم شما قسمتی که داخل عکس دورش دایره ابی کشیدم رو روش کلیک می کنید در برنامه after burner و وارد منحنی فرکانس ولتاژ میشین در منحنی فرکانس ولتاژ اگر چیپتون کیفیت مناسبی داشته باشه قاعدتا باید بتونه در ولتاژ 950 میلی ولت فرکانس 2000 مگاهرتز رو استیبل باشه اگر استیبل نبود 960 و 970 میلی ولت رو تست کنید با این روش فک کنم دماتون حداقل رنج 75 درجه بیاد که قابل قبول هست موید باشید

add.PNG

1080ti uv.PNG

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

مثالی که زدید کاملا بی ربطه. من نگفتم تست دمای یک کارت در شرایط مختلف یکسان هست و هیچ اشاره ای هم به سایت techpowerup نداشتم. من از شما درخواست تست حرارتی دو کارت 2080ti گیگابایت و msi trio x رو در کنار هم داشتم تا ببینیم این دوست استارتر اگر کارتش رو بفروشه و بخواد msi بخره مشکل دماش حل میشه یا خیر. چون شرایط تست قاعدتا یکسان هست. یعنی می خوایم راهنمایی که شما به ایشان انجام دادید بررسی کنیم.

بنده راهنماییم اندرولت هست که کاملا بدون هزینه هست اگر چشماتون رو بستید خواهشا بازش کنید در ضمن در اشغال بودن کولر کارت ایشون شکی نیست و ایشون خودشون که صاحب کارتن اذعان کردن شما مدعی العموم هستی این وسط؟

صرفا جهت اینکه بهتون یاد بدم دفعه بعدی در مسایلی که بلد نیستیت اظهار نظر نکنید دمای کارتی که گفتین رو هم دیشب صاحب کارت اشاره کرد زیر 80 هست که ما میگیم همون رنج 75

msi trio.PNG

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بنده راهنماییم اندرولت هست که کاملا بدون هزینه هست اگر چشماتون رو بستید خواهشا بازش کنید در ضمن در اشغال بودن کولر کارت ایشون شکی نیست و ایشون خودشون که صاحب کارتن اذعان کردن شما مدعی العموم هستی این وسط؟

صرفا جهت اینکه بهتون یاد بدم دفعه بعدی در مسایلی که بلد نیستیت اظهار نظر نکنید دمای کارتی که گفتین رو هم دیشب صاحب کارت اشاره کرد زیر 80 هست که ما میگیم همون رنج 75

اقا صلوات بفرست :| 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

چشم های من باز به سوی ان تست حرارتی که صفحه قبل گذاشتم و کذب بودن ادعای شما رو تایید کرد. و خواهشا اگر اطلاع ندارید دیگران رو گمراه نکنید یا اشتباهتون رو بپذیرید و جاده خاکی نرید. اگر هم کارتون تبلیغ یک برند هست که دیگر هیچ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...