رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 5 دقیقه قبل، AlirezaGT86 گفته است :

سلام.

عکس جدید اپلود شد.

خوب الان یکم برام مشخص شد چی به چیه!

ببینید الان اون فن جلو مستقیم هوا رو میدمه به گرافیک و از اون ور هم گراف اونو مستقیم میفرسته پایین و البته مقدار کمی هم میفرسته به بیرون کیس 

برخورد هوای فن ۱۲ سانتی جلو با گرافیک(مخصوصا با اون شکل و ساختار هیت سینکی که داره) موجب اعوجاج در هوای داخل کیس در اون نقطه میشه که به علت گرم بودن این هوا(بعد از مخلوط شدن با هوای گرافیک و برخورد با خود هیت سینک گراف) شما دماتون میره بالا(دلیل اینکه قبلا با فن ۸ این مشکل رو نداشتید همینه)

اگر قصد برگردوندن فن ۸ ندارید و البته بعد از انجام توضیحات دوستمون جناب DPSYS (که یکیش تقریبا شبیه اونچه میگم هست) فن ۱۲ جلو رو به جای فن بالا در همون جلوی کیس منتقل کنید تا هوا بیشتر از طریق فن ۸ به بیرون منتقل بشه و مقدار کمی از اون توسط گرافیک دریافت بشه

در مورد فن پاور و پردازنده هم با این کار باید یتونن میزان هوای خنک کافی دریافت کنن(البته دقت داشته باش اگه فشار داخل کیس منفی باشه از همه درزها و سوراخ های موجود کیس هوا به داخل کشیده میشه که ممکنه همون قضیه اعوجاج رو ایجاد کنه)

در کل تحویه خوب نیست ولی شاید بشه نتیجه بهتری بدون هزینه زیاد گرفت

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

ببینید الان اون فن جلو مستقیم هوا رو میدمه به گرافیک و از اون ور هم گراف اونو مستقیم میفرسته پایین و البته مقدار کمی هم میفرسته به بیرون کیس 

برخورد هوای فن ۱۲ سانتی جلو با گرافیک(مخصوصا با اون شکل و ساختار هیت سینکی که داره) موجب اعوجاج در هوای داخل کیس در اون نقطه میشه که به علت گرم بودن این هوا(بعد از مخلوط شدن با هوای گرافیک و برخورد با خود هیت سینک گراف) شما دماتون میره بالا(دلیل اینکه قبلا با فن ۸ این مشکل رو نداشتید همینه)

اگر قصد برگردوندن فن ۸ ندارید و البته بعد از انجام توضیحات دوستمون جناب DPSYS (که یکیش تقریبا شبیه اونچه میگم هست) فن ۱۲ جلو رو به جای فن بالا در همون جلوی کیس منتقل کنید تا هوا بیشتر از طریق فن ۸ به بیرون منتقل بشه و مقدار کمی از اون توسط گرافیک دریافت بشه

در مورد فن پاور و پردازنده هم با این کار باید یتونن میزان هوای خنک کافی دریافت کنن(البته دقت داشته باش اگه فشار داخل کیس منفی باشه از همه درزها و سوراخ های موجود کیس هوا به داخل کشیده میشه که ممکنه همون قضیه اعوجاج رو ایجاد کنه)

متاسفانه کیس من جای یه فن 80 یا 120 جلو. یه 80 عقب و یه 80 کنار داره فقط!

خب وقتی ssd هم میاد جلوی فن به نظرتون حل میشه؟ و اینکه نظرتون درباره ی پیشنهاد یکی از دوستان مبنی بر اینکه فن عقبی زیر پاور هوارو به داخل کیس بیاره (یه فیلتر گرد و غبار هم دارم براش) و فن روی درب که 80 هوارو خارج کنه؟ اینطوری میشه جلو و عقب ورودی . پاور و درب خروجی.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

گرافیکو الان چک کردم هوارو داره میده داخل کاور گرافیک فنش که هیت سینک هم هست. دیگه با وجود کانال هوایی از جلوی کیس مشخصا همش میره بیرون از پشت گرافیک!

بعد دستمو گذاشتم دیدم با وجود هارد و سیم ها واقعا هوای خاصی به گرافیک نمیرسه اصلا که بخواد اونجا هوا زیادی بیاد.

اون چینش که فن عقبی هوارو بده داخل برای سی پی یو منطقی به نظر میاد اما هیچ هوایی پایین برای برد و گرافیک دیگه نمیاد.

لینک به دیدگاه

در در 23 شهریور 1398 در 20:39، DPSYS گفته است :

درود دوست گرامی

چیزی که بنده از دیدن تصاویر کیس شما دریافتم اینه که : فن جلویی شما هوا رو به داخل میدمه که در سر راهش اول هارد قرار داره و گرما رو از اون انتفال میده (البته معمولا گرمای زیادی نیست چون هارد جماعت اگه سالم باشه دماشون پایینه! ) و بعد این هوا میرسه به گرافیکتون که اون هم میگیره و میده رو هیت سینک و مقداریش تو کیس پخش میشه و مقداری هم از خروجی گرافیک میره بیرون بعد از اون میریم سراغ کولر سی پی یو که داره هوا رو  از دریچه روی درب کیس و همچنین هوای پخش شده تو کیس که قسمتیش همون هوای گرم گرافیکه که گفتم مکش میکنه و به روی هیت سینک میدمه و خروجی اون میشه هوای گرمی که میاد روی برد و بعد توسط فن پاور و فن پشتی کیس مکش میشه و بیرون میره که احتمالا بیشتر هم توسط فن پاور مکش میشه چون این فن 12cm هست و به برد هم  نزدیک تر هست و معمولا گرما هم میل انتقال به بالای بیشتری داره هر چند که دور بالای فن 8cm  عقب کیس ممکنه بتونه کوچیک بودنش رو جبران کنه و بیشترین مکش رو انجام بده. البته اینها رو من روی تجربه و حدودی گفتم و گرنه بدون شک هوای داخل کیس از قسمت های دیگه هم تامین میشه؟!

پیشنهاد من اینه که شما اگه براتون میسره اول یه فن 12 به جلوی کیس اضافه کنید که بشه دو تا و نتیجه رو بسنجید بعد اگه قابل قبول نبود اون رو غیر فعال کنید و یه فن روی درب کیس به صورت دمنده که هوا رو  به داخل بدمه نصب کنید و بعد باز مقایسه کنید و یه بار هم همراه با فن روی درب اون فن دوم جلوی کیس رو هم فعال کنید و باز بسنجید و یه کار دیگه هم انجام بدید و اون دریچه های اسلات های PCI روی کیس رو که زیر گرافیکتون قرار دارند ، یک یا دوتاشون رو به حالت باز یا نیمه باز بزارید.

به این گزینه هم دقت کنید که کیستون از پشت و سمت راست زیاد به دیوار چسبیده نباشه و حداقل30 سانت یا بیشتر فاصله داشته باشه!

موارد گفته شده رو انجام بدید و نتیجه رو  اعلام بفرمایید.

موفق باشید.:x

اون دریچه ها کنارشون یه دریچه همیشه باز عمودی هست ولی بازم یکیشون رو باز کردم بقیه هم سوراخ هایی برای خروج دارن.

همین فن 12 جلو باشه (چون فن دیگه ای نمیشه نصب کرد فقط جای همین میشه یه 80 یا 92 نصب کرد) و فن عقبی هم کار خودشو بکنه یه فن 80 روی درب بزارم چطوره؟ مکنده که منطقی به نظر نمیاد. دمنده باشه قطعا برای سی پی یو خیلی تاثیر داره ولی از اونجایی که خیلی بالاست برای گرافیک و چیپ برد که جلوتر از گرافیک ولی همتراز اون (نزدیک فن 12) هست بعید میدونم تاثیری داشته باشه.

الان من دمای گرافیک و برد رو بیارم پایین حله فوقش اگه سی پی یو حل نشد فن سی پی یو رو روی حالت توربو میزارم که زیادی داغ نشه.

ویرایش شده توسط AlirezaGT86
لینک به دیدگاه

دوستان بنده فردا صبح سمت مشهد دارم میرم واسه همین نمیتونم موارد رو امتحان کنم در حال حاضر.

اما لطف کنید پیشنهاداتتون رو بفرمایید تا وقتی برگشتم مشکل رو حل کنم انشاالله.

التماس دعا.

نایب الزیاره شما عزیزان هستم.

لینک به دیدگاه

فن 120 بزار جلو و موقعیتش دقیقا جایی تنظیم کن که بزنه به گرافیک. در مورد تعداد و  فن های نمیشه کار خاصی کرد . فن روی درب رو به سمت بیرون بزار  .  اگه بت.نب به شکلی یه فن ورودی سمت پاورت بزاری عالی مییشه . الان پاورت تحت فشاره . گرما کل کیست به سمت بالا میاد و خوراک پاورت میشه . راه برای  خنک کردن زیاده منتها جالب نیستن   . مثلادرب کیس رو برداری نصف مشکلاتت حل میشه . یا طلق پلاستیکی جلوی کیس رو. یا به نحوی پاورت رو پایین کیس قرار بدی یا یه فن 8 بصورت اویزون حتی جلوی دریچه ورودی پاور بزاری برا خنک کردن پاور.  من خودم این مشکلات و داشتم و هرکدومم معایب خودشو داره از جمع شدن خاک روی قطعات یا زشت شدن ظاهر کیس. تجربیات خودمو میگم. کیس خودم دیپ کول دی-شیلد هست دو فن 120 جلو داره  یه 120 عقب یه 120 هم بالا میخوره ولی چون ضخامت فن زیاد بود یه 80  با بست وصل کردم. دوتای جلو ورودی   . بالایی و پشتی  هوا رو خارچ میکنن.  پنل پلاستیکی جلو کیس و اگه وا کنم  راحت 6.7 درجه گرافم خنک تر میشه چون  پشت فن کاملا آزاده  شدت هوا اقلا دو برابر میشه . ولی خب خاک میره تو کیس. درب بغل و  باز کنم به همین شکل ولی تاثیرش کمتره نسبتا.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

فن 120 بزار جلو و موقعیتش دقیقا جایی تنظیم کن که بزنه به گرافیک. در مورد تعداد و  فن های نمیشه کار خاصی کرد . فن روی درب رو به سمت بیرون بزار  .  اگه بت.نب به شکلی یه فن ورودی سمت پاورت بزاری عالی مییشه . الان پاورت تحت فشاره . گرما کل کیست به سمت بالا میاد و خوراک پاورت میشه . راه برای  خنک کردن زیاده منتها جالب نیستن   . مثلادرب کیس رو برداری نصف مشکلاتت حل میشه . یا طلق پلاستیکی جلوی کیس رو. یا به نحوی پاورت رو پایین کیس قرار بدی یا یه فن 8 بصورت اویزون حتی جلوی دریچه ورودی پاور بزاری برا خنک کردن پاور.  من خودم این مشکلات و داشتم و هرکدومم معایب خودشو داره از جمع شدن خاک روی قطعات یا زشت شدن ظاهر کیس. تجربیات خودمو میگم. کیس خودم دیپ کول دی-شیلد هست دو فن 120 جلو داره  یه 120 عقب یه 120 هم بالا میخوره ولی چون ضخامت فن زیاد بود یه 80  با بست وصل کردم. دوتای جلو ورودی   . بالایی و پشتی  هوا رو خارچ میکنن.  پنل پلاستیکی جلو کیس و اگه وا کنم  راحت 6.7 درجه گرافم خنک تر میشه چون  پشت فن کاملا آزاده  شدت هوا اقلا دو برابر میشه . ولی خب خاک میره تو کیس. درب بغل و  باز کنم به همین شکل ولی تاثیرش کمتره نسبتا.

فن جلوییه ، جلوش اول یه توری ماننده مال کیسه. بعد که میاد داخل کیس هوا به دو بخش تقسیم میشه چون یه پایه عمودی داره ، بعد چند تا کابله اون پایین هم هاردمه که بالاش یه اس اس دی میاد بعدا ، بعدش هیت سینک چیپ مادربرده بعد تازه اگه چیزی موند میرسه به گرافیک!

پاور بله تو فشار هست. میشه یه فن روی درب گذاشت که هوارو وارد کنه اینطوری دمای سی پی یو پایین میاد و پاور هم خنک میشه قطعا.

اما میمونه گرافیک و چیپ مادربرد.

حتی هارد هام هم دماشون پایینه و رم ها هم هیت سینک دارن یه هوایی بهشون بخوره نباید داغ خاصی بشن.

اون گرافیک و چیپ مشکله واقعا از هیچ طریقی نمیشه هوا رسوند بهشون!

آقا #کیس_ایرانی_نخریم!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.لطفا راهنماییم کنید.کارت گرافیک من gt 9500 1g هست وقتی که لود نیست ذینی هیچ کاری انجام نمیدم دماش 60 درجه هست وقتی تو اینترنت میگردم دماش 72 یا 75 درجه هست ولی وقتی بازی مثل need for speed most wanted رو اجرا میکنم دما تا 106 درجه میره این دما فکر کنم خیلی دمای زیادی هست برای کارت گرافیک فک کنم نباید از 90 بالا بره.لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، scorpion8080 گفته است :

سلام دوستان.لطفا راهنماییم کنید.کارت گرافیک من gt 9500 1g هست وقتی که لود نیست ذینی هیچ کاری انجام نمیدم دماش 60 درجه هست وقتی تو اینترنت میگردم دماش 72 یا 75 درجه هست ولی وقتی بازی مثل need for speed most wanted رو اجرا میکنم دما تا 106 درجه میره این دما فکر کنم خیلی دمای زیادی هست برای کارت گرافیک فک کنم نباید از 90 بالا بره.لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

فنش کار میکنه؟

خمیرش حتما خشک شده

لینک به دیدگاه

چندتا نکته .

1. اطمینان پیدا کنید که دما به درستی گزارش میشه .

2. اجازه ندید دما از 85 الی 90 بیشتر بشه چون آسیب می زنه .

3. فنهای کیس و گرافیک رو چک کنید .

4. اگر روی گرافیک رو خاک گرفته با فشار هوا گرد و خاک رو کنار بزنید . ( حواستون باشه فن رو با دست نگه دارید تا بهش آسیبی وارد نشه ) .

5. اگر میتونید، کولر گرافیک رو باز کنید و خمیر سیلیکون تازه بزنید . اگر تجربه ندارید ببرید یه کامپیوتری معتبر .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

فنش کار میکنه؟

خمیرش حتما خشک شده

اره نگاه کردم  کار میکنه.با برنامه argus monitor و gpu z نگاه کردم موقعی که 106 هست سرعت فن 100 درصد هست موقعی که لود نیس 50 و موقع کار عادی حدودا 60 یا 70 یا 75 هست ینی باید بازم سرعت فن رو زیاد کنم یا یه فن اضافه بزارم

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

چندتا نکته .

1. اطمینان پیدا کنید که دما به درستی گزارش میشه .

2. اجازه ندید دما از 85 الی 90 بیشتر بشه چون آسیب می زنه .

3. فنهای کیس و گرافیک رو چک کنید .

4. اگر روی گرافیک رو خاک گرفته با فشار هوا گرد و خاک رو کنار بزنید . ( حواستون باشه فن رو با دست نگه دارید تا بهش آسیبی وارد نشه ) .

5. اگر میتونید، کولر گرافیک رو باز کنید و خمیر سیلیکون تازه بزنید . اگر تجربه ندارید ببرید یه کامپیوتری معتبر .

فن هاش رو چک کردم درسته ولی گرد و خاک زیاده روش پس با خمیر تازه مشکلش حل میشه؟خودم بلد نیستم باید ببرم تعمیرگاه

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان نظرتون درباره ی اینکه موقعیت فن ها همینطوری باشه فقط روی درب یه 80 ورودی هوا نصب کنم؟ فیلتر هم دارم براش (که خاکو مستقیم نفرسته تو cpu! البته خب هوای تولیدیش رو کم میکنه یکم) جاش یکم بالاتر و چپ تر از فن سی پی یو هست و اینطوری احتمالا دمای رم ، سی پی یو و پاور پایینتر میاد.

فن جلویی 120 رو متوجه شدم یکم شله که محکمش میکنم ببینم چطور میشه.

حالا یکی دوتا سوال دارم:

-وقتی فنو با مولکس نصب میکنم همیشه روی full speed هستن درسته؟

-اگه مادربرد 4 پین فن داشته باشه ولی فن 3 پین باشه بازم pwm میشه؟

-وقتی فن درب رو نصب و جلویی رو محکم کردم عقبی 80 رو بزارم روی full speed یا pwm؟ (یا pwm میشه یا کلا سرعتش نصف میشه نمیدونم دقیق) چون پاور فنش بزرگه این سرعتش پایین باشه به اندازه کافی هوا خارج میشه یا اینم روی fs بزارم؟

-من اشاره کردم که درایور گرافیک و ویندوز رو اپدیت کردم قبل از دماهای جدید و فن. ممکنه تاثیر داشته باشه؟! شما مورد جدیدی توی این اپدیت ها بر نخوردید؟

_اگه چیدمان یا کلا ایده دیگه ای داشتید بفرمایید.

باتشکر

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، scorpion8080 گفته است :

اره نگاه کردم  کار میکنه.با برنامه argus monitor و gpu z نگاه کردم موقعی که 106 هست سرعت فن 100 درصد هست موقعی که لود نیس 50 و موقع کار عادی حدودا 60 یا 70 یا 75 هست ینی باید بازم سرعت فن رو زیاد کنم یا یه فن اضافه بزارم

فن هاش رو چک کردم درسته ولی گرد و خاک زیاده روش پس با خمیر تازه مشکلش حل میشه؟خودم بلد نیستم باید ببرم تعمیرگاه

گردگیری کنید و خمیر جدید بزنید .

درایورش رو اپدیت کنید.

احتمالا کولینگ کیستون خوب نیست یعنی هوای زیادی به گرافیک نمیرسه یا هوای داغ گرافیک خوب خارج نمیشه.

عکس از کیستون بزارید.

لینک به دیدگاه

خمیر بعد این همه سال خشک و حتی عین سنگ سفت میشه و نمیتونه گرمای چیپ رو به خوبی به هیتسینک انتقال بده .

اگه خمیر زدی و کولر رو هم تمیز کردی و اوکی نشد احتمالا چیپ ایراد داره 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، AlirezaGT86 گفته است :

سلام.

دوستان نظرتون درباره ی اینکه موقعیت فن ها همینطوری باشه فقط روی درب یه 80 ورودی هوا نصب کنم؟ فیلتر هم دارم براش (که خاکو مستقیم نفرسته تو cpu! البته خب هوای تولیدیش رو کم میکنه یکم) جاش یکم بالاتر و چپ تر از فن سی پی یو هست و اینطوری احتمالا دمای رم ، سی پی یو و پاور پایینتر میاد.

فن جلویی 120 رو متوجه شدم یکم شله که محکمش میکنم ببینم چطور میشه.

حالا یکی دوتا سوال دارم:

-وقتی فنو با مولکس نصب میکنم همیشه روی full speed هستن درسته؟

-اگه مادربرد 4 پین فن داشته باشه ولی فن 3 پین باشه بازم pwm میشه؟

-وقتی فن درب رو نصب و جلویی رو محکم کردم عقبی 80 رو بزارم روی full speed یا pwm؟ (یا pwm میشه یا کلا سرعتش نصف میشه نمیدونم دقیق) چون پاور فنش بزرگه این سرعتش پایین باشه به اندازه کافی هوا خارج میشه یا اینم روی fs بزارم؟

-من اشاره کردم که درایور گرافیک و ویندوز رو اپدیت کردم قبل از دماهای جدید و فن. ممکنه تاثیر داشته باشه؟! شما مورد جدیدی توی این اپدیت ها بر نخوردید؟

_اگه چیدمان یا کلا ایده دیگه ای داشتید بفرمایید.

باتشکر

@big VULTURE

@milad.azn

@ultragame888

@MojArch

@DPSYS

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از دوستان برا راهنمایی

با گرین نوتس 400 دما تو لود زیر 60 هست . حل شد

نوتس 100 من جوابگوش نبود 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

لطفا برند (شرکت سازنده )و  مدل دقیق  کارت گرافیکتون رو بنویسیدمثلا :

Asus 9500 GT Top 512 MB  DDR3

کلا سری 9500 تاجایی که یادم میاد  کارت های برند PALIT و XFX دمای بالاتری نسبت به ASUS و GIGA و EVGA داشتند.

که دلیلش هم مدل کولر هاشون بود.

شما باید دور فن کارت گرافیکتون رو چک کنید ببینید چقدر هست ؟

سیستم رو یک گرد گیری بکنید میتونید ببرید خدمات کامپیوتری ها با بلوور براتون تمیزش میکنند.

بعد هم یک عکس از کارت گرافیکتون وکیستون بزارید تا بشه راهنمایی کرد.

مشخصات کامل سیستمتون رو هم قید کنید.

MAIN - CPU - RAM -PSU-CASE

برای تعویض خمیر هم از کسانی که این کاررو کردند و تجربش رو دارند کمک بگیر.

فقط خمیر زیاد گرون نزن چون هم کارت ضعیفی از لحاظ پرفورمنس هستش و ارزش هزینه نداره هم DX 10 هست که عملا دیگه بدرد گیم نمیخوره.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

من گرافیک 8500GT مدل سایلنت و بدون فن کمترین دماش 60 درجه بود

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام ممنون از دوستان برا راهنمایی

با گرین نوتس 400 دما تو لود زیر 60 هست . حل شد

نوتس 100 من جوابگوش نبود 

سنگییین 

لینک به دیدگاه

بنظرم درب کیس  رو برداری نتیجه اس از همه بهتره. نتهایت ماهی یک بار یه سشوار  بگیر رو قطعاتت خاکش  بره. فن مستقیم به پاور وصل کنی حدکثر سرعت میچرخه . وقتی به  مادربرد وصل کنی تغییر سرعت داره ولی نسبت به دمای کیست الان اون هم حداکثر سرعتش میچرخه.شل یودن فن تاثیری تو کاراییش  نداره. همه فن هارو مستقیم به پاور وصل کن . درایور تاثیری توی دما نداره  ولی میتونی با افتر برنر power limit کارتتو بیارری پایین تر تو دمای کارتت خیلی موثره.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، dvorah گفته است :

ببخشین این دمای دو تا هارد منه دماش بالاس؟

نه - دما خوبه.

لینک به دیدگاه

در در 21 تیر 1398 در 16:17، Coffee Addicted گفته است :

جاش رو عوض کردم بازم همینه !

درود

جلوی کیس رو گردگیری کنین احتمالا گرد و خاک و آلودگی گرفته و مانع تهویه مناسب میشه

فن ها رو با مولکس مستقیم به پاور وصل کنین، نیازی به کنترل سرعت ندارن...

روی جایگاه پایینی SSD رو نصب کنین تا به هر دو فن نزدیک‌تر باشه

کلا این کیس به خاطر فضای کمی که داره هم کابل منجمنتش مهارت می‌خواد و هم اینکه به خاطر پوشش محفظه پاور، هوا خوب توی قسمت هارد دیسک جریان نداره و باعث بالا رفتن دمای اون میشه، خصوصا اینکه کابل‌ها پشت قفسه‌ی هارد و سینی مادربرد هم تلنبار میشن و همین هم باعث بالا رفتن دمای هاردها میشه...

یک واشر زخیم یا چند واشر زیر SSD بذارین و بعد پیچش کنین تا ارتباط آنچنانی با فلز کیس نداشته باشه، اینطور برای اتصال کابلش هم به دردسر نمیفتین، چون بستن کابل روی SSD های این کیس خودش کلی دردسر داره.

فن‌هایی هم که در بالا لینک دادین مستقیما به زیر خود هارد پیچ میشن، اینکه به براکت هارد پیچ بشن یا نه باید بررسی کنین ببینین سوراخ‌های جای‌پیچ زیر هارد دقیقا فیت هست روی براکت یا نه، اگر فیت بود پس روی براکت هم قابل نصبه، اما اینطور ممکنه فقط بتونین یک هارد یا نهایتا دو هارد رو وصل کنین (به خاطر کمبود فضا)

لینک به دیدگاه

سلام. بنده هم SSD Adata SU800 128GB دارم، نصب کردم در محل CD ROM! بالاش هم یه دونه جای CD ROM خالیه! روی این SSD یه دونه فن 120 قرار دادم، کنار کیس، یه دونه فن 12 ولت 20 سانتی. دماش 37 درجه است. اون دو تا هارد دیگه ام، 29 و 33 درجه حرارت دارند. سیستم رو هم حدود نیم ساعته که روشن کرده ام. ابتدای استفاده از این SSD، دماش تا 57 درجه هم رفت. آقا آرمین گفتند مثل این که دمای بالا برای این SSDها، چیز عجیبی نیست! کیس هم NEXtec202!

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر گرامی 

نخواستم تاپیک جدا بزنم یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

بنده هم یه r9 380 xfx بدستم رسیده 

کارت استوک هستش و قبلاً باز شده بوده و خمیر رو عوض کرده بودند 

اما دمای کارت خیلی بالاس روی idle دما ۴۸ درجه هست و تا یه تستی رو انجام میدم دما بطور جهشی خیلی سریع می‌ره ۶۷ و روی بازی هم بعد ۵ دقیقه ۹۶ میرسه و هی بالاتر هم می‌ره الان مشکل از خوده کارته؟

سرعت کارت هم در دمای ۹۶ حدود ۳۹۰۰rpm هست

و اینکه وقتی کارت رو باز کردم خمیر خیلی زیادی روی چی پی یو استفاده کردن!ممکنه از اون خمیر سیلیکون باشه؟

ویرایش شده توسط nobody
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...