رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مگه قراره 24 ساعته تستایه ایدا 64 و سینبنچ و بلندر  ران باشه رو سیستم که دمای 85 درجه رو ببینیم؟ استرس همیشه بدترین حالته که باز بدترین حالتش خیلی بهتر از اینتل بوده . 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

عزیز تست های aida سنگین تر از بلندر هستن چون استرس تست هستن ولی بلندر استرس تست نیست

چیزی که هست اینه بهره وری انرژی از 6 به 8 هسته در این نسل نامتعارفه!

مثال:

index.php?ct=articles&action=file&id=66036TDP and Per-Core Power Draw - AMD Zen 3 Ryzen Deep Dive Review: 5950X,  5900X, 5800X and 5600X Tested

ولی 5950 کلا 8وات بیشتر مصرف کرده(میدونم مصرف کل هست )

این یعی leak یعنی مشکل!

درود خبر دارم که AIDA64 تست شکنجس عین چیزی که FURMARK هست برای GPU به نظرم هر 2 تست هیچ ارزشی ندارن دلیل اینکه به اون فن بوی اصرار می کردم صرفا خندیدن به ریشش بود که مشخص شد فرق کولرم نمی دونه! و من همیشه ترجیحم به BLENDER و CINEBENCH هست اینی که پردازنده 12 و 16 هسته ای مصرفشون کم هست مربوط میشه به BINING خاص AMD که چیپلت های خیلی با کیفیت رو اختصاص میده به اینا و 5800X با اینکه 8 هسته هست و تک چیپلت اما ضعیف ترین چیپلت بهش تعلق می گیره پس مصرفش به نسبت 8 هسته ای بودن بالاست نسل قبلم همین بوده شما مثل اینکه تازه متوجه شدی چه خبره به این چارت دقت کنید و ببینید وقتی دستی پردازنده ها اورکلاک میشن چه بلایی سر مصرف این پردازنده ها میاد و بهینه بودنشون کلا از بین میره

Technical-Temps.png

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

من جهش از 6هسته به 8هسته رو گفتم نامتعارفه 

تو نسل قبل این مدلی از 6به 8 نبود تصاویر رو دوباره نگاه کنید... 

کلا amd ها چالش خودشون رو دارن من کلا نمیپسندمشون

5800X متاسفانه خیلی از لحاظ فرکانسی بالا کشیدنش با اینکه ضعیف ترین چیپلت 8 هسته ای رو داره و اگر فرکانسش رو بیاری حدود فرکانس بوست مدل 6 هسته ای مشکلش برطرف میشه بدترین مدل سریZEN3 همین 5800X هست و بهتر هست یا مدل 5600X خریداری بشه یا مدل 5900X قیمت مدل 8 هسته ای هم چنگی به دل نمیزنه و به نظرم ارزش خرید 5900X خیلی بالاتر هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

اگه منظورتون IHS هستش که در هر دو پردازنده یکی هستش بنابراین سطح انتقال حرارتشون یکی هستش وقتی دو تا چیپ زیرشون باشه قطعا گرماشون روهم اثر میذارن و بدتر میشه

داداش مگه تاحالا cpu از یک نسل و یک سوکت داشتیم که سطح ihs با هم فرق کنه؟ در ضمن 5950 8 تا کور بیشتر داره پس یدونه چیپلت بیشتر میشه و سطح زیر ihs بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود خبر دارم که AIDA64 تست شکنجس عین چیزی که FURMARK هست برای GPU به نظرم هر 2 تست هیچ ارزشی ندارن دلیل اینکه به اون فن بوی اصرار می کردم صرفا خندیدن به ریشش بود که مشخص شد فرق کولرم نمی دونه! و من همیشه ترجیحم به BLENDER و CINEBENCH هست اینی که پردازنده 12 و 16 هسته ای مصرفشون کم هست مربوط میشه به BINING خاص AMD که چیپلت های خیلی با کیفیت رو اختصاص میده به اینا و 5800X با اینکه 8 هسته هست و تک چیپلت اما ضعیف ترین چیپلت بهش تعلق می گیره پس مصرفش به نسبت 8 هسته ای بودن بالاست نسل قبلم همین بوده شما مثل اینکه تازه متوجه شدی چه خبره به این چارت دقت کنید و ببینید وقتی دستی پردازنده ها اورکلاک میشن چه بلایی سر مصرف این پردازنده ها میاد و بهینه بودنشون کلا از بین میره

Technical-Temps.png

همه چی رو برعکس میگی اتفاقا چون 5800X بوست کلاکش تو همه تست ها از همه پردازنده‌ها بیشتر هستش کیفیت چیپلتش بهتر باید باشه یک دلیل گرون بودنش نسبت به 5900 و 5600 همینه.   فقط از رو .... حرف زدن هنر نیست. فن بوی بودن هم مشخص هستش کی هست 😂

ویرایش شده توسط 🅰️🅼🅸🅽
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

همه چی رو برعکس میگی اتفاقا چون 5800X بوست کلاکش تو همه تست ها از همه پردازنده‌ها بیشتر هستش کیفیت چیپلتش بهتر باید باشه فقط از رو .... حرف زدن هنر نیست. فن بوی بودن هم مشخص هستش کی هست 😂

اخه بی سواد 100 مگاهرتر فرکانس بالاتر باید اینقد تفاوت ایجاد کنه؟ تو که هنوز نمی دونی surface area چیه و فک می کنی ihs باید دمای 1 چیپلت رو مثل 2 چیپلت همسان دفع کنه و حتی 2 تا چیپلت زیر ihs همو گرم می کنن خواهشا بهتر هست دیگه سکوت کنی و حرف نزنی🤣🤣

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

اخه بی سواد 100 مگاهرتر فرکانس بالاتر باید اینقد تفاوت ایجاد کنه؟ تو که هنوز نمی دونی surface area چیه و فک می کنی ihs باید دمای 1 چیپلت رو مثل 2 چیپلت همسان دفع کنه و حتی 2 تا چیپلت زیر ihs همو گرم می کنن خواهشا بهتر هست دیگه سکوت نکنی و حرف نزنی🤣🤣

مشکل همین جاست هنوز نمیدونی گاهی 100 مگاهرتز تو بعضی پردازنده‌ها مصرف رو دو برابر میکنه🤣🤣

شما که خیلی میدونی بگو چرا این سه تا پردازنده هم مصرف هستن:

(0-0) Peak Power

ویرایش شده توسط 🅰️🅼🅸🅽
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

مشکل همین جاست هنوز نمیدونی گاهی 100 مگاهرتز تو بعضی پردازنده‌ها مصرف رو دو برابر میکنه🤣🤣

شما که خیلی میدونی بگو چرا این سه تا پردازنده هم مصرف هستن:

(0-0) Peak Power

بالاتر حرفامو نخوندی مگه نه؟ کیفیت چیپلت متفاوته معجزه نشده تعجب نکن چیپلت 5800x بدترین کیفیت رو داره و تا خورده فرکانسم دادن بهش واسه همین 8 هسته مصرفش اینقد بالاست البته این نتیجه همه جا درست نیست و مصرف 5950x اگر در cinebench حالت عادی 200 وات باشه مصرف 5800x نهایتا میاد 140 وات

لینک به دیدگاه

ای ام دی برای ساخت 5950X از بهترین 8 هسته ای هاش استفاده می کنه . تا بتونه با کمترین مصرف و دما به فرکانس مطلوب برسه .

احتمالا ای ام دی یک 5700X هم داره که از نظر مصرف از 5800X بهتر عمل می کنه و فرکانسش هم پایینتره . این مدلها درواقع در رسیدن به فرکانس 5800X ناکام بودن و تحت یه فرکانس پایینتر فعالیت می کنن .

اون هایی هم که  فرکنس قابل قبولی دارن رو برای 5800X استفاده کرده . در نهایت یه تعداد هم میشن 5600X . اینها احتمالا بدترین ها از نظر فرکانس هستند و به لطف از رده خارج شدن 2 هسته هستش که میتونن به عملکرد مناسبشون برسن . درواقع چیزی به اسم مشکل در تولید 8 هسته ای وجود نداره . صرفا به خاطر تفاوتهای حاصل از ریخته گری این دسته بندی ها رخ میده وگرنه همشون یه مدل و یک شکل تولید میشن .

@Trickster

پس هدف از ساخت 5800X میشه بیشترین فرکانس برای 8 هسته حتی اگر دما و مصرف قربانی بشن .

اگر 5700X هم باشه میشه امیدوار بود که با کنار گذاشته شدن اولویت پرفورمنس شاهد مصرف بهتری باشیم .

ضمن این که نباید فراموش کنیم فقط هسته ها نیستند که برق مصرف می کنن .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

من جهش از 6هسته به 8هسته رو گفتم نامتعارفه 

تو نسل قبل این مدلی از 6به 8 نبود تصاویر رو دوباره نگاه کنید... 

کلا amd ها چالش خودشون رو دارن من کلا نمیپسندمشون

درود من رفتم هر 2 سایت anandtech و guru3d چارتای شما رو نگاه کردم و توضیحات رو خوندم و اون چیزی که شما فکر می کنید کاملا غلط هست

ببینید در سایت anandtech اومدن tdp که مصرف برای فرکانس بیس هست و ppt که برای فرکانس بوست هست رو خود سایت anandtech تو همین محدوده نگه داشته و نگذاشته هیچ پردازنده ای بیشتر از این حد مصرف کنه هر 3 پردازنده 5800X و 5900x و 5950x دارای tdp 105 و ppt 142 هستن اما خوب شد شما این چارت رو فرستادین چون این سایت یک کار خوب کرده و رفتار همه هسته هارو از 1 تا 16 هسته بسته به پردازنده بررسی کرده و اینجا قشنگ میشه به اون کیفیت chiplet متفاوت که من دیشب اشاره می کردم رسید

PerCore-1-5950X.thumb.png.52cdecb380c9a9be16bfee86c531770a.png

اینجا فرکانس 5050 مگاهرتز برای 1 هسته و مصرف 22 وات برای اون هسته ثبت شده

PerCore-2-5900X.thumb.png.eb504a3789cb4a7f7b202eeb2a6e430e.png

اینجا فرکانس 4875 برای 1 هسته و مصرف 21 وات ثبت شده

اینجا مفهوم کیفیت چیپلت میاد وسط که 1 وات مصرف بیشتر می تونه 150 مگاهرتز فرکانس بیشتری بده!!!

سایت دوم هم که guru3d هست و مصرف کل سیستم رو در نظر گرفته ولی متاسفانه این سایتم اشاره نکرده چه تستی رو برای اندازه گیری مصرف انجام دادن و بازم پردازنده 5800X به دلیل اینکه tdp و ttp یکسانی داره نزدیک دو پردازنده قبلی عمل کرده و بریم سراغ تستی مثل blender ببینیم چه خبره و شک ما برطرف بشه

اما سوال اصلی اینجاست اگر همه هسته ها برن زیر لود کامل توی تستی مثل blender و cinebench  بازم مصرف 5800X اینقد نزدیک 5900x و 5950x می مونه؟ که جواب همونی هست که دیشب دادم  تست های سایت techspot که واضح اشاره کرده blender رو برای مصرف پردازنده در نظر گرفتن رو می گذارم و اینم مصرف کل سیستم هست

خوب از پردازنده 5600x شروع کنیم با مصرف 157وات برای کل سیستم و اختلاف مصرف سیستم ها رو برای اینکه سیستم ها یکسان هست می تونیم اختلاف مصرف پردازنده ها بدونیم

200819665_5600xp.thumb.PNG.089964aa50f0c606216da4ed4ac303e8.PNG

بریم سراغ پردازنده بحث برانگیز 5800x و مصرف سیستم 206 وات هست می بینیم پردازنده 5800x با اینکه 33.3 درصد هسته بیشتری داره نسبت به 5600x ولی 31 درصد مصرف بیشتری داره پس اون فرضیه دیشب شما که با جدول anandtech مطرح شده بود کاملا مردود هست و 5600x همون کیفیت چیپلت 5800x رو داره

اما مدل 5950x چه طور؟ این مدل همونطوری که دیشبم گفتم بهترین کیفیت چپیلت رو داره و مصرف سیستم 226 وات هست پس 2 تا چیپلت با کیفیت فقط 20 وات بیشتر از 1 چیپلت ضعیف مصرف می کنن

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

PerCore-4-5600X_575px.png

PerCore-3-5800X_575px.png

افزایش مشهوده من نمیدونم شما چرا از 8هسته به 16 استفاده کردید من میگم از پردازنده 6هسته به 8هسته مصرف بیشتر شده در صورتی که چیپلت یکسانه یعنی 1چیپلت هستن حالا کیفیت چطوریه رو من نمیدونم یعنی 2هسته بیشتر مصرف 2برابر !

در فرکانس یکسان 4450

متاسفانه این چارت زیاد کامل نیست چون ما نمیتونید پردازنده 5600 و 5800 و 5900 رو در فرکانس برابر مشاهده کنیم یعنی تنها فرکناس مشترک 4450 هست و بیشتر از این دیگه هسته هارو غیرفعال کرده

کار ندارم مصرف 2برابر از 5600 به 5800 در فرکانس 4450 مشهوده!

شما خودت به چارتی که دادی دقت کن مشکل همون چیزیه که دیشبم بهت گفتم پردازنده 5800x چیپلتش بی کیفیت هست و زیادی هم بهش فرکانس دادن عزیز دل شما اون 7تا هسته قبلی که فرکانسشون بالاتر هست و مصرفشون بالاتر رو نادیده گرفتی رفتی سراغ هسته 8ام؟ که anandtech اومده روی استاندارد amd نگذاشته مصرف بره بالای 140 وات!؟ در هر صورت تست anandtech صرفا برای مقایسه رفتار چیپ مناسب هست و مصرف 5600x در دنیای واقعی بیشتر از این حرفاست

power-multithread.thumb.png.48c806d7e982ff7ff886f541cfaf5ac4.png

اینم یگ مورد دیگه مصرف 38 درصدی بیشتر 5800x نسبت به 5600x در صورتی که 33 درصد هسته بیشتری داره الان شما دقیقا مشکلت کجاست با این چارت ها؟

لینک به دیدگاه

با سلام و درود

دوستان من 9700k دارم و فن استوک اینتل نصبه و خمیر حرارتی cooler master استفاده کردم و دما در حالت بیکاری 34 تا35 درجه هست و حتی بازی سنگین هم اجرا کنم بیشتر از 50 درجه نمیشه و تازه با فن استوک هست

اگر خنک کننده مایع استفاده کنم که حتما موقع کار کردن بالاتر از 50 نمیره

و حدودا یک ماهی میشه که گرفتمش و هنوز فن براش نگرفتم چون استفاده سنگین ازش ندارم

Untitled1.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به همه عزیزان.

بنده یه کارت gtx 1080 si gaming x از دوستم خریداری کردم که تو بازی کال آف وارزون و حتی بازیهای دیگه دمای ۸۲ درجه میره.

بنده از این کارت مطمئنم و میدونم که ماین نشده.

درضمن کیس بنده z2+hero و شامل ۵ فن.

آیا کسی همچین شرایطی داشته؟

آیا خمیر باید عوض شه؟

کسی چیزی میدونه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mj_sabz68 گفته است :

سلام به همه عزیزان.

بنده یه کارت gtx 1080 si gaming x از دوستم خریداری کردم که تو بازی کال آف وارزون و حتی بازیهای دیگه دمای ۸۲ درجه میره.

بنده از این کارت مطمئنم و میدونم که ماین نشده.

درضمن کیس بنده z2+hero و شامل ۵ فن.

آیا کسی همچین شرایطی داشته؟

آیا خمیر باید عوض شه؟

کسی چیزی میدونه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز

کارت گرافیکی که چند سال کار کرده است . باید خمیر حرارتی پردازنده تعویض شود چون خمیر حرارتی فعلی خشک و قابلیت خود را از دست داده است .از یک شخص وارد کمک بگیرید و یک خمیر حرارتی با کیفیت مثل کولر مستر یا گرین یا دیپ کول تهیه و خمیر حرارتی را تعویض نمایید . اگر تا به حال این کار را انجام ندادید بهتره از شخص وارد کمک بگیرید . همچنین با برنامه افتربرنر میتونید به طور موقت موقع بازی دور فن رو بالا ببرید که دما در بازی بالا نرود .

این هم اضافه کنم برای این پردازنده گرافیکی دما 82 درجه تو لود اصلا مشکلی بوجود نمیاره و دمای زیر 90 درجه در لود مشکلی ایجاد نمیکند .

ویرایش شده توسط MSI Support
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام دوست عزیز

کارت گرافیکی که چند سال کار کرده است . باید خمیر حرارتی پردازنده تعویض شود چون خمیر حرارتی فعلی خشک و قابلیت خود را از دست داده است .از یک شخص وارد کمک بگیرید و یک خمیر حرارتی با کیفیت مثل کولر مستر یا گرین یا دیپ کول تهیه و خمیر حرارتی را تعویض نمایید . اگر تا به حال این کار را انجام ندادید بهتره از شخص وارد کمک بگیرید . همچنین با برنامه افتربرنر میتونید به طور موقت موقع بازی دور فن رو بالا ببرید که دما در بازی بالا نرود .

این هم اضافه کنم برای این پردازنده گرافیکی دما 82 درجه تو لود اصلا مشکلی بوجود نمیاره و دمای زیر 90 درجه در لود مشکلی ایجاد نمیکند .

ممنون از پاسخ و راهنمایی🙏

با توجه به انتهای حرفاتون پس لازم نیست خمیر عوض بشه؟

یکی از دلایلی که دوس ندارم کارت باز بشه بخاطر پلمپ موندن کارت. اما اگر عدم تعویض خمیر باعث صدمه به کارت میشه اینکارو میکنم.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mj_sabz68 گفته است :

ممنون از پاسخ و راهنمایی🙏

با توجه به انتهای حرفاتون پس لازم نیست خمیر عوض بشه؟

یکی از دلایلی که دوس ندارم کارت باز بشه بخاطر پلمپ موندن کارت. اما اگر عدم تعویض خمیر باعث صدمه به کارت میشه اینکارو میکنم.

خواهش میکنم دوست عزیز

فعلا با افتر برنر زمان بازی فن را روی منوال بگذارید مقدار سرعت هم میتونید با تست کردن بدست آورید .اگر دما به بالای 90 درجه رسید اونوقت اقدام به تعویض خمیر کنید .البته باید خمیر بسیار با کیفیت خرید کنید .چون خمیرهای ارزان قیمت هیچ تاثیری ندارند و ممکنه دما را هم افزایش بدهند .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

خواهش میکنم دوست عزیز

فعلا با افتر برنر زمان بازی فن را روی منوال بگذارید مقدار سرعت هم میتونید با تست کردن بدست آورید .اگر دما به بالای 90 درجه رسید اونوقت اقدام به تعویض خمیر کنید .البته باید خمیر بسیار با کیفیت خرید کنید .چون خمیرهای ارزان قیمت هیچ تاثیری ندارند و ممکنه دما را هم افزایش بدهند .

ممنون از اینکه وقت گذاشتی دوست عزیز 🙏

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید

بنده که کیس با مشخصات زیر رو دارم

MB : Asus Z390 Pro Gaming

Cpu : i7-0700k

GPU : 2060

من بعد از اینکه بایوس رو به حالت ست دیفالت در اوردم ، وقتی وارد ویندوز شدم و کاری انجام دادم که باعث بالا رفتن Performance CPU شد ، احساس کردم فن کولینگ به شدت داره کار میکنه و بعد از اینکه درجه حرارت CPU رو با استفاده از HWMonitor بررسی کردم متوجه شدم که درجه حرارت CPU روی 100C هست !

نکته اینه که وقتی از CPU استفاده نمیکنم Temp CPU روی 40 درجه هست ولی وقتی از CPU استفاده میشه درجه تا 100 هم میره ،

مساله بعدی اینکه ، وقتی تو بایوس میرم حتی بعد از اینکه درجه به 100 میرسه ولی تو بایوس درجه حرارت عادی رو داره نشون میده ، نهایتن 50درجه

بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت هم کردم و به صورت جدا کردن باتری هم ریست کردم ، هر دو مورد هم با موفقیت انجام شد ولی همچنان به همون صورت هست

کولینگ روی سیستم هم Coler Master ML120 هست

هم کولینگ هم فن هم به صورت کامل کار میکنه و تو بایوس دوره فن و کولینگ رو به درستی نشون میده ....

کسی از اساتید نظری داره لطفا ؟

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، SinaSeven7 گفته است :

سلام به اساتید

بنده که کیس با مشخصات زیر رو دارم

MB : Asus Z390 Pro Gaming

Cpu : i7-0700k

GPU : 2060

من بعد از اینکه بایوس رو به حالت ست دیفالت در اوردم ، وقتی وارد ویندوز شدم و کاری انجام دادم که باعث بالا رفتن Performance CPU شد ، احساس کردم فن کولینگ به شدت داره کار میکنه و بعد از اینکه درجه حرارت CPU رو با استفاده از HWMonitor بررسی کردم متوجه شدم که درجه حرارت CPU روی 100C هست !

نکته اینه که وقتی از CPU استفاده نمیکنم Temp CPU روی 40 درجه هست ولی وقتی از CPU استفاده میشه درجه تا 100 هم میره ،

مساله بعدی اینکه ، وقتی تو بایوس میرم حتی بعد از اینکه درجه به 100 میرسه ولی تو بایوس درجه حرارت عادی رو داره نشون میده ، نهایتن 50درجه

بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت هم کردم و به صورت جدا کردن باتری هم ریست کردم ، هر دو مورد هم با موفقیت انجام شد ولی همچنان به همون صورت هست

کولینگ روی سیستم هم Coler Master ML120 هست

هم کولینگ هم فن هم به صورت کامل کار میکنه و تو بایوس دوره فن و کولینگ رو به درستی نشون میده ....

کسی از اساتید نظری داره لطفا ؟

100 درجه؟!؟!؟!!!!!!!!! بابا ولش کن کار نکش همین الانه که بسوزه! با توجه به اینکه میگید بعد از دیفالت کردن بایوس اینطوری شد احتمالا پروفایل فن روی توربو یا فول اسپید بوده و برگشته به استاندارد و درضمن اگه رو استاندارد هم باشه نباید تا 100 بره احتمالا خمیر خشک شده چند وقته خمیر رو تعویض نکردید؟

لینک به دیدگاه

سلام کولینگ زیاد مناسب نیست و دما باید تا ۷۳ یا کمی بیشتر بره ولی نه ۱۰۰ درجه چک کنید ببین واتر کولر درست نصب شده و آیا خمیر سیلیکون مناسب هست؟ در صورت امکان خمیر سیلیکون رو هم تعویض کنید خوب میشه یه z9 بزنید تا ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

فعلا دوتا سناریو در اولویت بررسی هستن:

1- ولتاژ زیاد میره به cpu و auto oc میشه

2- کولینگ ایراد داره که خودش دو سناریو داره: 1- خمیر 2- پمپ

برای مورد اول، ممکنه از محیط نرم افزار hwmonitor (مخصوصا ولتاژ‌ها) زیر فول لود تصویر بدید؟ یه تست cinebench r20 هم ران کنید بد نیست. مشخص میشه که ولتاژ زیادی داره میره به پردازنده یا نه.

توی مورد دوم، به اولی خیلی مشکوک نیستم من، ولی دومی میتونه محتمل باشه. ممکنه پمپ نیم‌سوز شده باشه یا هوا توش گیر کرده باشه (درسته که aio هست، ولی aio کولرمستر کارت r9 fury x یکی از دوستان فروم هم چندی پیش دچار همچین وضعیتی شده بود و با تعدادی تقه زدن و تکون تکون دادن درست شد). میتونید اولی و دومی رو باهم امتحان کنید. اگه خمیر خوب دم دستتون هست که هیچی، اگه هم نیست یه تیوب خمیر تهیه کنید (gt4 خوبه، gt40 و g15 هم خوبن ولی z9 به هیچ وجه به این قیمت ارزش نداره) و همزمان دو مورد رو باهم تست کنید (پمپ و بلاک رو باز کنید، همزمان که متصل هستن وارد بایوس بشید و اجازه بدید سیستم کار کنه. پمپ و رادیاتور رو یه خورده تکون تکون بدید در جهات مختلف)

لینک به دیدگاه

از برنامه hwinfo استفاده کنید برنامه hwmonitor رو بعضی بردها، اعداد رو درست نشون نمیده.

لینک به دیدگاه

سلام

خمیر رو تازه عوض کردم z9 ظدم فقط 2 درجه فرق کرد

وقتی fps تو بازی ها قفل نیست دما میره تا 85

توی furmark هم تا 85 میره دور فن 100 از دمای 73 شروع میشه

دما تصاعدی میره بالا،اصلا انگار نه انگار فن کار میکنه

دوساله گرافیک دستمه

فقط به فامیلمون دادم اون یکار کرده تا پچ نزنی گرافیکو نمیشناسه،بایوس مود کرده،ماین هم اصلا نشده،آیا این بایوس مود مشکل ساز شده؟

چه کنیم؟

ایراد از کجاست؟

آندرولت که میکنم دما آخرش 67 هست

چه کنیم؟

توی دمای 85 اصلا نه کرش داره و نه تصویر خراب میشه

bandicam 2020-12-07 14-30-27-730.jpg

bandicam 2020-12-07 14-28-53-879.jpg

لینک به دیدگاه

مدل دقیقش چیه

اگه گیمینگه،بایوس اصلیشو بگیر فلش بزن

Z9 هم انچنان مالی نیست

ویرایش شده توسط silvermanYummy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...