رفتن به مطلب

تجربه شما از سیستم های صوتی

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

133 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام گزینه را برای لذت بردن از موسیقی میپسندید ؟

• اسپیکر های 7.1 و 5.1 و ..
      53
    • اسپیکر 2.1
      33
    • اسپیکر فول رنج استریو
      19
    • هدفون های مدرن 5.1 و 7.1 و ...
      18
    • هدفون های High End آمپدانس بالا
      32
    • هندزفری
      10

Recommended Posts

کسی خواست لاجیتک بخره بگه من همه مدل هاش رو داشتم تغریبا,z906 اصلا تفکیک و کیفیتش خوب نیست و 50 درصد از z5500 کمتر شده(تفکیکش)

بعد اینکه به نظر من اسپیکر باید حتما توییتر و کراس فایرداشته باشه که بتونه زیر و بم صدا رو در بیاره,که تواین مساله سیستم های حرفه ای لاجیتک هیچ کدوم اون تفکیک مورد تظر من رو ندارن,درضمن این 2سیستمی که گفتم جفتشون صداش بعداز 60 درصد به هم میریزه,و حدود 50 درصد افت میکنه,مخصوصا اگر اهنگ کلام هم داشته باشه,صدای طرف دیگه داغون میشه,کارت صدا هم بهترنیم دل کریتیو رو تو مسیرش گزاشتم اما باز نمیشه,خلاصه به نظر من لاجیتک قدرت تفکیکش صفره و اینکه اعداد و ارقامی که برای نمایش قدرت سیستم هاش استفاده میکنه همه قلابی هست,چرا؟چون هیچ وقت سیستمی مثل 5500 یا 906 نمیتونه 500 وات خروجی بده,حد اکثر توان این سیستم ها این طوری ارزیابی شده که حدودا 200 وات خروجی میدن,غیر از اینکه نظر من اینه,تو خیلی از فروم های خارجی هم نظرشون همینه,حالا یه مثال براتون میزنم,برای مثال ساب لاجیتک z623 با درایو 7 اینچی 130 وات قدرت داره,اما ساب edifier c3 با درایو 8 اینچی 30 وات قدرت داره,حتی با عقل هم جور در نمیاد و مثل این میمونه که شما بیای بگی پراید با موتور 1.300 قدرتش بیشتر از پژو با موتور 1.800 هست,خلاصه این از لاجیتک,اما بعد از این میرسیم به برند مطرح بعدی همون کریتیو,میتونم به جرات بگم وات های واقعی برای محصولاتش اعلام میکنه,پخش و تفکیک عالی,در کل حرفی در موردش ندارم,کارت صداها هم همه کریتیو هستند که خوب خودش نشون دهنده اینه که این برند روی تفکیک صدا خیلی کار کرده,بعد از این هم میرسیم به Edifier که این برند هم فرکانس های زیادی رو پشتیبانی میکنه و تفکیکش به خاطر داشتن توییتر بسیار عالیه,درضمن سیستمی مثل edifier c2.c3 و این سری هایی که امپیلی داره,غیر از اینکه شما میتونید زیر و بم صدا,بیس و...رو از سیستم بگیرید,اگر اهنگ بی کیفیت باشه,و شما ولوم رو زیاد کنید,امپیلی اتوماتیک 2تا چشمک میزنه و صدا رو اصلاح میکنه و نمیزاره خس خس کنه,این مورد رو بعید میدونم هرکسی بدونه,در اخر این رو به دوستان عاشق موسیقی بگم که به نظر من و با توجه به تجربه چندین سالم تو صدا,این رو بگم که سیستمی رو قبول دارم که اول از همه مدار و...اسپیکر داخل ساب ووفر نباشه,(چون اگوستیک صدا رو به هم میریزه و در معرض اسیب بیشتری قرار داره)هم ساب و هم ستلایت ها حتما از جنس چوب باشه,و حتما تویتر داشته باشه,حتما تنظیم بیس,تریبل و...داشته باشه,در اخر امید وارم خرید درستی انجام بدید و مثل ما با ضرر دادن تجربه کسب نکنید

درضمن این رو توجه داشته باشید برای گرفتن بهترین بیس از ساب ووفر,ساب باید روی زمین قرار بگیره و اگزوزش روبه روی خودتون باشه,در غیر این صورت اگر روی میز بزارید 1درصد هم بیس نمیشنوید و....زمین اگر موکت یا سرامیک هم باشه به بهتر شدن بیس کمک میکنه

ویرایش شده توسط jumper_war
لینک به دیدگاه

• ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

کسی خواست لاجیتک بخره بگه من همه مدل هاش رو داشتم تغریبا,z906 اصلا تفکیک و کیفیتش خوب نیست و 50 درصد از z5500 کمتر شده(تفکیکش)

بعد اینکه به نظر من اسپیکر باید حتما توییتر و کراس فایرداشته باشه که بتونه زیر و بم صدا رو در بیاره,که تواین مساله سیستم های حرفه ای لاجیتک هیچ کدوم اون تفکیک مورد تظر من رو ندارن,درضمن این 2سیستمی که گفتم جفتشون صداش بعداز 60 درصد به هم میریزه,و حدود 50 درصد افت میکنه,مخصوصا اگر اهنگ کلام هم داشته باشه,صدای طرف دیگه داغون میشه,کارت صدا هم بهترنیم دل کریتیو رو تو مسیرش گزاشتم اما باز نمیشه,خلاصه به نظر من لاجیتک قدرت تفکیکش صفره و اینکه اعداد و ارقامی که برای نمایش قدرت سیستم هاش استفاده میکنه همه قلابی هست,چرا؟چون هیچ وقت سیستمی مثل 5500 یا 906 نمیتونه 500 وات خروجی بده,حد اکثر توان این سیستم ها این طوری ارزیابی شده که حدودا 200 وات خروجی میدن,غیر از اینکه نظر من اینه,تو خیلی از فروم های خارجی هم نظرشون همینه,حالا یه مثال براتون میزنم,برای مثال ساب لاجیتک z623 با درایو 7 اینچی 130 وات قدرت داره,اما ساب edifier c3 با درایو 8 اینچی 30 وات قدرت داره,حتی با عقل هم جور در نمیاد و مثل این میمونه که شما بیای بگی پراید با موتور 1.300 قدرتش بیشتر از پژو با موتور 1.800 هست,خلاصه این از لاجیتک,اما بعد از این میرسیم به برند مطرح بعدی همون کریتیو,میتونم به جرات بگم وات های واقعی برای محصولاتش اعلام میکنه,پخش و تفکیک عالی,در کل حرفی در موردش ندارم,کارت صداها هم همه کریتیو هستند که خوب خودش نشون دهنده اینه که این برند روی تفکیک صدا خیلی کار کرده,بعد از این هم میرسیم به Edifier که این برند هم فرکانس های زیادی رو پشتیبانی میکنه و تفکیکش به خاطر داشتن توییتر بسیار عالیه,درضمن سیستمی مثل edifier c2.c3 و این سری هایی که امپیلی داره,غیر از اینکه شما میتونید زیر و بم صدا,بیس و...رو از سیستم بگیرید,اگر اهنگ بی کیفیت باشه,و شما ولوم رو زیاد کنید,امپیلی اتوماتیک 2تا چشمک میزنه و صدا رو اصلاح میکنه و نمیزاره خس خس کنه,این مورد رو بعید میدونم هرکسی بدونه,در اخر این رو به دوستان عاشق موسیقی بگم که به نظر من و با توجه به تجربه چندین سالم تو صدا,این رو بگم که سیستمی رو قبول دارم که اول از همه مدار و...اسپیکر داخل ساب ووفر نباشه,(چون اگوستیک صدا رو به هم میریزه و در معرض اسیب بیشتری قرار داره)هم ساب و هم ستلایت ها حتما از جنس چوب باشه,و حتما تویتر داشته باشه,حتما تنظیم بیس,تریبل و...داشته باشه,در اخر امید وارم خرید درستی انجام بدید و مثل ما با ضرر دادن تجربه کسب نکنید

درضمن این رو توجه داشته باشید برای گرفتن بهترین بیس از ساب ووفر,ساب باید روی زمین قرار بگیره و اگزوزش روبه روی خودتون باشه,در غیر این صورت اگر روی میز بزارید 1درصد هم بیس نمیشنوید و....زمین اگر موکت یا سرامیک هم باشه به بهتر شدن بیس کمک میکنه

سلام دوست عزیز

واقعا از مطالبت استفاده کردم

دقیق و با علم ....

لایک... :) @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان ،

کسی هست صدای سری shake سونی رو شنیده باشه ؟ خیلی دوست دارم بدونم چطوریاست :-?

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

اگه تهران هستید و هایپر استار تشریف ببرین یه مدل گذاشته.

واقعا صداش وحشتناک و باکیفیته .

بیس عالی و تفکیک صدای خوبی داشت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه تهران هستید و هایپر استار تشریف ببرین یه مدل گذاشته.

واقعا صداش وحشتناک و باکیفیته .

بیس عالی و تفکیک صدای خوبی داشت .

پیمان جان میدونی که کاشانم چرا دل آدمو میسوزونی :(

پشت ویترین یه مغازه دیدم کلی ذوق کردم.

قیمتش هم خیلی باحاله.

آره قیمتش هم باحاله :crying:

از هدفون و هندسفری اصلا خوشم نمیاد ، دو دقیقه هم توگوشم باشه سر درد میکنم ، خرید یه سیستم Hi-Fi هم الان دیگه خیلی گرون تموم میشه و واسه خیلی ها ممکن نیست.

فکر کنم باید خودمون دست بکار بشیم یچیزه اصولی بسازیم :-?

لینک به دیدگاه

ملت چه اسپیکر هایی دارن!!! :eek:

ما که با همون میکرولب 3تیکه کیف دنیا رو میکنیم!!! :cool:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
Edifier R2800

all-large.jpg

" چیزی که توی تنهایی بهش نیاز پیدا میکنیم "

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

بنده شخصا جزو افرادی هستم که واقعا به سیستم صدا اهمیت میدم و برام مهمه سیستم صدام خوب باشه .

اسپیکر داخل اتاقم بهترین مدل jazz هست که کاراوکه هست و یک متر هر کذومش طول داره . کل بازارو گشتم تا صدای این به دلم نشست

سیستم صدای پذیرایی و سیستم ماشین و هدفون ها و باند ها و ساب های دیگرم هم جاش نیست توی این تاپیک بگم ولی از پولی که بابت صدا هزینه کردم به هیچ وجه پشیمون نیستم و نشدم

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

بنده با همون اسپيكر سه تيكه داريم كيف ميكنيم،

البته با اجازه تمامي اساتيد،،،يه سر بريم ببينيم نظر شخصي چي ميگه

نظر شخصي ميفرماييد:

براي داشتن يه سيستم صوتي خوب بايد محيط اتاق رو هم در نظر گرفت و اين هم مهمه كه اسپيكرها در چه فاصله اي از شما قرار داره،حتما اگر بخواهيد از اسپيكرهاي بيشتر از ٤ كانال استفاده كنيد توصيه ميكنم در ٤ طرف يا بيشتر شد با توجه به دفتچشون حتما نوع چيدمان رو در نظر بگيريد،ودر فضاي اتاق يا پذيرايي پخش كنيد.و اسپيكر هارو تو يه جا متمركز نكيد،وچپ و راست و عقب جلو بودن رو رعايت كنيد،واما چه اسپيكري خوبه ،تو اينجا بايد ميدان رو بديم به متخصصان سرو صدا

دركل يكي بياد به من حالي كنه درخريد يه اسپيكر ويا هدفون چه چيزهايي بايد در نظر گرفت،اگه ميشه يه مقاله درست حسابي با ريز جزييات وقابل فهم به بنده پيشنهاد بده ممنون ميشم،،،ويا تو همين تاپيك ارايه بدن كه ديگه خيلي ممنون ميشم

لینک به دیدگاه

سلام.

کار من سیستم های صوتی خودرو هست البته نه هرچیزیش. های اند های خودرو زیاد کار کردم. تو خونه هم از خیلیشون استفاده کردم. اسپیکر های خونگی هم زیاد تست کردم به دلیل علاقم به موزیک و سیستم صوتی.

تو بحث صوت به غیر از سورس تو امپ یه پارامتری هست به اسم "وفاداری به صدای اصلی" که ادیفایر استاد این کار هست. تو سیستم های خودرو دقت کنید خیلی وقتا وقتی از امپ استفاده میکنید نوع صدا عوض میشه! همون اسپیکر وقتی مستقیم به پخش وصل بوده صدای بهتر و گرم تری داشته اما وقتی به امپ میخوره صداش بی روح میشه. این یعنی اون امپ صدا رو دستکاری کرده که نکته بسیار منفی هست. لاجیتک موزیک رو اصلا دلنشین اجرا نمیکنه! PC من برای گیم هست و فیلم و موزیک. لاجیتک X530 گرفتم تو موزیک این قدر صداش مصنوعی بود ترجیح دادم همین 1550 ادیفایر رو نگه دارم چون بسیار صدا رو قابل قبولتر تحویل گوش میده. برعکس تو بازی و تا حدودی فیلم لاجیتک بهتر عمل میکرد! تو بازی چند پله بالاتر از این ادیفایر بود.

تو بحث تخصصی تر میرسیم به اینکه جنس ووفر چه قدر میتونه تاثیر گذار باشه تو صدای نهایی اسپیکر. لاجیتک 99% اسپیکرهاش پلاستیک یا مشتقات پلاستیک و فایبر هستن. در صورتی که ادیفایر از کاغذ فشرده استفاده میکنه. پلاستیک برای هندل وات بیشتر و صدای بلندتر استفاده میشه و کاغذ برای دیتیل صدا و اضافه کردن جزئیات در عین کاهش دیستورت صدا. اسپیکرهای خودرو زیر 200 تومن غریب به اتفاقشون پلاستیک یا پروپیلن رنگ خورده هستن. در صورتی که اسپیکرهای، های اند خودرو هم ووفر کاغذی، کاغذ فشرده دارن.

درباره کراس اور هم که دوستمون گفتن یه بحثی رو بگم.

کراس اوور وظیفش فیلتر کردن بخشی از صداست. به صورت کلی 2 نوع کراس اوور داریم. یکی پسیو و دیگری اکتیو. کراس اوور پسیو میشه خازنی که زیر تویتر اسپیکر های خودرو هست. نمونه دیگش 718کنوود هست که یه سلف و 2 خازن داره. سلف فرکانس های بالا رو حذف میکنه که برای میدبیس مناسب هست و تویتیر فرکانس پایین رو حذف میکنه که برای تویتر استفاده میشه. این قطعات که بعد از خروج صدا از امپ سر راه صدا قرار میگیرن میشن کراس اوور پسیو.

کراس اوور اکتیو هم همین کار رو انجام میده اما تفاوتش اینه که خودش یه مداره که ای سی داره و باید بهش برق برسه تا کار کنه! یعنی تو امپ و قبل از خروجی صدا تو مدار قرار میگیره. تفاوت پسیو و اکتیو یکی اینکه که اکتیو در حالت کلی ارزونتره و جای کمتری میگیره و دقتش بالاتره از طرفی دقتش قابل تغییره. اما پسیو باید جای بزرگتری بهش اختصاص داده بشه و بیاد پشت اسپیکر و مهمتر از همه تلفات پسیو خیلی بیشتر از اکتیو هست. به همین دلیل تو اسپیکر های نسل جدید کراس پسیو نیست. برعکس اسپیکر های قدیمی که بازشون کنید پره سلف و خازن هستن. حالا این کراس اوور تو اسپیکر کامپیوتر چیکار میکنه؟

اگر دقت کرده باشید تو اسپیکر های معمولی ما ساب داریم و اسپیکر. ساب باید فرکانس های پایین یا بم رو اجرا کنه و اسپیکر بالا یا زیر. حالا ما چه جوری باید کاری کنیم که ساب فرکاس بالا بهش نرسه و اسپیکر فرکانس پایین؟ اینجا از اون کراس اکتیو استفاده میشه که اسپیکر ها اسیب نبینن و از اون طرف صداشون تو ولوم بالا به هم نریزه و ساب هم فقط بیس بزنه و های رنج بهش وارد نشه چون صداش رو به شدت خراب میکنه. این تعریف و وظیفه کلی کراس هست وارد جزئیاتش نشدم.

تو کل اسپیکرهایی که شنیدم خونگی ها C3 ادیفایر موزیک رو از همه واقعی تر پخش میکرد.

تو خرید اسپیکر کامپیوتر به نظر من باید به چند نکته توجه کرد.

1. برای موزیک درایورهای کاغذی بسیار بهتر جواب میدن تا پلاستیکی.

2. وجود حداقل 2 درایور در قسمت ستلایت. یکی میدرنج و یکی های رنج یا همون تویتر ، باعث میشه صدا واضح تر و کم خش تر شنیده بشه.

3. امپ باید تو محیط بسته و جدا نسبت به بقیه اسپیکر ها باشه. چون امواج صدا روی خازن های صدا تاثیر میزاره و باعث ایجاد اعوجاج و دیستورت ناخاسته پیش از تبدیل به انالوگ میشه.

4. بدنه چوبی صدا رو نرم و پلاستیک سرد میکنه. پلاستیک برای  پرتاب زیاد، چوب برای دیتیل بالا هست.

5.وات بالاتر به هیچ وجه نشون دهنده بهتر بودن اسپیکر نیست. sensitivity نشون دهنده بلندی صدای اسپیکر هست. اسپیکری که 96db هست و 100 وات از اسپیکری که 99db هست و 50 وات صداش کمتره.

6. برای موزیک اسپیکر های 5.1 مناسب نیستن و هزینه اضافی پرداخت میشه برای چیزی که استفاده نمیشه.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

حالا که همه گفتن منم میگم خیلی از حرفهای دوستان درسته خیلی هاش نه

اسپیکر هایی که داشتم و دارم و خوب تستشون کردم

logitech z906

logitech z506

edifier s730

edifier c3

edifier r1900TIII

906 و 730 دو تاییشون عالی هستن و دو تاییشون غول هستن هر کدومشون یه خوبی هایی دارن یه ضعف هایی ولی در کل عالی

r1900tiii از همشون با کیفیت تر هست و نسبت به قیمتش ارزش زیادی داره خیلی اسپیکر توپی هست

logitech z506 اسپیکر خوبی در قیمت خودش هست ساب با کیفیتی داره صداش خوبه قدرتشم متوسط هست تنها ضعفش حجم کم صدا میانه و بالا هست که برای موسیقی خیلی مشهوده

edifier c3 کیفیت ساخت خوبی داره صداش میشه گفت بچه غول هست قدرتش ولی ساب با کیفیتی نداره معمولی هست و برای موسیقی من خوشم نیومد ازش برای گیم خوبه ولی کیفیت سابش نا امید کننده هست و یه مقدار با ماهواره هاش نا هماهنگ هست

لینک به دیدگاه

درود

یار 6 سالم یه هفته پیش سوخت

ویرایش شده توسط sohrab zar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یک سری اهنگ برای سیستم های صوتی خفن 7.1 و ... معرفی بکنید 

لینک به دیدگاه

من اول سینما Kennon kn1450 گرفتم که 5.1کاناله بود وضوح صداش عالی بود آهنگ و کلا صدا هم در حین تی وی و مزیک کیفیت داشت ولی از لحاظ زیادی صدا برام راضی کننده نبود بعد عوض کردم اینو گرفتمhttp://www.zanbil.ir/product/6164?model=7026 واقعا میتونم بگم همونی بود که میخواستم-باس-عمق صدا-تفکیک پذیری عالی---صدارو هر چی بیشتر میکنی صداش واضح تر میشه!!!برعکسه سینمای قبلی که رو ماکزیمم صدا زیاد راضی کننده نبود.

لینک به دیدگاه

من پول به سیستم صوتی نمیدم با همین اسپیکرهای ساده میگذرونم

برای ماشین هم یک زبت ساده مارشال گرفتم

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

درود

یار 6 سالم یه هفته پیش سوخت گارانتی ماتریکس بود ، نمیدونم الان میتونن درستش کنن یا نه

edifier x750

فعلا دارم با یار 11 سالم زندگی میکنم

sony mhc-rv5

از صدای هر دو راضیم مخصوصا با این سنشون

سونی هم با توجه به این که پسر خالم انگشتشو فرو کرده تو تویترهاش و هر دو پاره شده هنوز عالیه

ادیفایر هم بیس و تفکیک صداش عالی بود

هدف بعدیمم shake هست که اگه 99 شو پیدا کنم 100 % میخرم

اسپیکر اگه باندهاش سالم باشه تعمیر میشه

پیشنهاد میدم سراغ shake نری چون فقط حجم داره کیفیت نداره اینا رو مخصوص کشورهای آمریکای جنوبی درست میکنن چون اونا خیلی اهل جشن و موسیقی هستن

یه اسپیکر دو کاناله با کیفیت بهترین ست برای موسیقی هست مثل

edifier s2000 s2000v r2800

یعنی اگه اینا تو ایران بود همین فردا میرفتم میخریدم نمیدونم این ماتریس بی عرضه چرا وارد نمیکنه

الان 4 ساله تو کف s2000 هستم

qc8fjz71qv44zfx2lqw.jpg

2l358zj66kw0hivv3f4.jpg

ویرایش شده توسط mmf66
لینک به دیدگاه

چند سالی هست که از microlab X15 استفاده می کنم. توی هر زمینه ای عالیه. فقط یه بدی داره برام اونم اینه که تا حالا ماکزیمم صداشو نتونسنم توی اتاقم بشنوم! همسایه ها و ....  :angry:

http://www.microlab-global.com/product_show.asp?pro_id=99

20140825175856405640.jpg

دوستان فقط لطفاً اگر کسی تعمیر کار حرفه ای و یا گارانتی میکرولب رو می شناسه بهم معرفی کنه. چون چند وقتی هست ، هنگامی که اسپیکر رو روشن می کنم صدای تق تق میده ! انگار توش هواست !

ویرایش شده توسط Arsham.1987
لینک به دیدگاه

من پول به سیستم صوتی نمیدم با همین اسپیکرهای ساده میگذرونم

برای ماشین هم یک زبت ساده مارشال گرفتم

اکثر مردم همینجوری هستن پول به سیستم سوتی نمیدن :crying:  هر کسی یه علاقه ای داره مثلا بعضی ها میرن یه گوشی میخرن 2 میلیون یا 3 میلیون ولی من به شخصه حاضر نیستم همچین پولی برای گوشی بدم

ولی برای سیستم صوتی حاضرم تا 3 میلیون هم خرج کنم :eek:  برای مانیتور 1 میلیون بیشتر نمیدم :)

لینک به دیدگاه

Edifier R2800

all-large.jpg

" چیزی که توی تنهایی بهش نیاز پیدا میکنیم "

درود

خیلی خوش ساخته این مدل

بر حسب متریال بدنه و 3way بودنش باید جزییات خوبی تو صدا داشته باشه

طبق تجربه این مدل ها موزیک لایت رو عالی پخش میکنن

درود دوستان ،

صداش رو من شنیدم نسبت به سری LG ARX کیفیت و دقت مید رنج و های رنج کمتری داره ینی برای محیط خونه فاجعست و توی جشن و پارتی و عروسی این صدا مشتری داره

لینک به دیدگاه

منم اسپيكر دوست ندارم . هدفون رو ترجيح ميدم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

آیا چیزی مثل آمپلی فایر در ماشین ، برای PC هم وجود داره ، که باعث تقویت و بهتر شدن کیفیت صدا بشه؟

لینک به دیدگاه

تجربه ی جالبی که من از اسپیکر  دارم  اینه  که  چند سال  پیش که  یکم  سنو  سالم  کم  بود عادت  داشتم تا  صبح  بیدار بمونم و فیلم  ببینم و  آهنگ  گوش بدم.

یه اسپیکر معمولی هم داشتم.یادمه نصفه  شب  ساعت 2 و3 به بعد که  داشتم  تو اون  سکوت  شب فیلم  میدیدم با اینکه صدا کم بود وخودم  به  زورصدارو  میشنیدم ولی  بازم یهو سروکله  ی بابام  پیدا میشد  میگفت کم  کن صدای اون وا مونده  رو بذار  ما بخوابیم.....

بعدش مجبور میشدم  هدفون  بذازم.

خلاصه  اینکه اون اسپیکرو عوض کردم و یه 5.1 کریتیو خریدم و دور تا  دور  اتاقم وصلشون کردم.

از اون تاریخ به  بعد دیگه هیچ  وقت نصف شب سروکله  ی بابام پیدا نشد.

علتش این  بود که وضوح صدا اینقد بالا بود که تو صدای کم  هم متوجه  فیلم  میشدم و حتی نصف شب اهنگ هم  راحت گوش میدادم.

نتیجه ی اخلاقی:

با اسپسکر 5  تیکه ای که داشتم صدا فقط داخل  اتاق میپیچید وحتی پشت  در اتاقمم هیچ صدایی  شنیده  نمیشد.اینش واسم عجیب بود.ولی اسپیکر معمولی چون  وضوح صداش کم تر بود هم باعث میشد صدای فیلم واضح نباشه هم اینکه  صداش میرفت  بیرون  اتاق و برای دیگران مزاحمت  ایجاد میکرد.یعنی شاید اسپیکر 5  تیکه صداش بلند ترهم بود ولی از اتاق بیرون  نمیرفت.

لینک به دیدگاه

آیا چیزی مثل آمپلی فایر در ماشین ، برای PC هم وجود داره ، که باعث تقویت و بهتر شدن کیفیت صدا بشه؟

در pc آمپلی فایر به اون شکل معنی نداره همون سیستمهای خودرو هم بیشترشون کیفیت ندارن فقط صداشون بلند هست مگر در مدلهای گرون قیمت

شما اول باید کارت صدا داشته باشی حالا مدلهای مختلفی هست که خروجی با کیفیتی بده

مرحله بعد اگه اسپیکر داشته باشی که خودش آمپلیفایر داره و وصل میشه به کارت صدا

اگرم بخوای بلندگو بدون آمپ وصل کنی باید آمپلی فایر سینما یا استریو بگیری وصلش کنی به کارت صدا بلندگوها رو وصل کنی به آمپلی فایر

لینک به دیدگاه

آقا اون اسپیکر5  بانده  ای که  بالا  حرفشو  زدم  رو پارسال  ازم  دزدیدن.

البته  نه  همشو.

2 تا  ازاسپیکراشووبهمراه سابشو و کنترلشو ازم  دزدیدن.

الان 3 تا  از  تیکه  های  اسپیکر  دستم  مونده.

آیا میشه از اون 3 تاتیکه  اسپیکر استفاده  کنم؟

من الان  یه  اسپیکر 2  تیکه معمولی رو  سیستمم  هست که پارسال بعد  دزدی  20  تومن  خریدم :(

یه  اسپیکر 3(1+2)  تیکه دیگه هم  دارم که  جدیدا تو بازارچه لیون خریدم.البته هنوز به  دستم  نرسیده.

می خواستم بپرسم از اون  جایی که اون  اسپیکر  قبلیم که  نصفشو دزدیدن صدای  واقعا  عالی ای  داشت میشه  یجور اسپیکرایی  که الان  دارمو  با  اون  عوض کنم؟یه  جوری که دوباره  راه  بیفته؟

نیاز به  تقویتی  هست  درسته؟

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

باسلام دوستان من خودم از بلندگو های ال جی سینما خانواده استفاده می کنم

ولی خب مشکلی که داشت سوکتش بود که نیاز به یه امپ داشت ولی خوب از یک بلندگو اکتیو

خریدم و به بلندگو هام وصل کردم که کیفیت عالی رو داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...