رفتن به مطلب

تجربه شما از سیستم های صوتی

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

133 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام گزینه را برای لذت بردن از موسیقی میپسندید ؟

• اسپیکر های 7.1 و 5.1 و ..
      53
    • اسپیکر 2.1
      33
    • اسپیکر فول رنج استریو
      19
    • هدفون های مدرن 5.1 و 7.1 و ...
      18
    • هدفون های High End آمپدانس بالا
      32
    • هندزفری
      10

Recommended Posts

ممنون یعنی اسپیکر بگیرم کیفیت بهتری داره؟

تا سیصد تومن چه اسپیکری رو پیشنهاد میدین

موسیقی رو با ولوم پایین و متوسط گوش میدم اما تفیک و کیفیت صدا برام مهمه

نمیتونی اینجوری نظر خواهی کنی ... باید بری از نزدیک دمو گوش بدی و تفکیک صدا رو متوجه بشی .... از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند نظر خوندن  :D  :D  :D

درود دوست عزیز

ضبط های قدیمی بعضی از مدلهاشون صدا و کیفیت خوبی دارن ؛ ولی اکثرا به صدا و کیفیت اسپیکر نمیرسن ؛

اون 5000 واتی که شما میفرمایید اشتباست اصلا همچین قدرتی نداریم. به هیچ عنوان 5000 وات نیست.

( اگر یه ضبط ی باشه که 5000 وات قدرت داشته باشه باید بالای 4 م قیمت داشته باشه )

RMS خیلی مهمه ؛ بیشتر اسپیکرها مخصوصا ( ادیفایر) مثلا همون 100 تا 200 وات RMS صدای واقعی دارن و از اون ضبطی که شما میفرمایید 5000 وات صدا و کیفیت بالاتری دارن ؛

بله از طریق AUX میتونید وصل کنید ولی خیلی صدا فرقی نمیکنه ؛ درصورتی فرق میکنه که کارت صدای مطلوبی داشته باشید.

آقای رضایی کاملا درست میفرمایند ... شما باید توان مصرفی رو در نظر بگیری که بهش RMS میگن ... الان معمول ترین مقدار توان مصرفی بین 60 تا 100 وات RMS ئه ...

برای درک بهتر این موضوع میشه به پاور کامپیوتر اشاره کرد که روی بعضی پاور ها ( که گاها باعث اشتباه در انتخاب و خرید مشتری ها میشه ) هست ... مثلا روش زده 1200 وات ...ولی این مقدار توان ورودی ئه و اگه با تست پاور محاسبه کنی میبینی که چیزی در حدود 300 وات خروجی مفید به سیستم میرسه ...

...........................

مسلما باند های قدیمی ، چون از جنس چوبی هستند باعث ایجاد صدای بسیار با کیفیت میشن ... اگه کیفیت و تفکیک صدا برات خیلی مهمه  باید ست های 4 و 5 طبقه بگیری که هر طبقه وظیفه ی تقویت و تفکیک و وضوح و ... رو دارا هستند ....اگه صدای خوب میخوای باید کارت صدای خوب هم بگیری ... اگه خروجی اپتیکال داشته باشه که عالیه و میتونی صدا رو با بهترین کیفیت پخش کنی ... ^_^  ^_^  ^_^  ^_^

لینک به دیدگاه

• ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بستگی به کاربرد داره...

ولی به لحاظ هزینه من هدفون های رده بالا رو بهتون پیشنهاد می کنم٫ هیچکدوم از سیستم های صوتی ارزان موجود در بازار نمیتونه یه همچین خروجی بهتون بده و برای اینکه بتونید از چنین کیفیت صدایی داخل محیط بهره ببرید باید یه چیزی نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومن هزینه کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

سیستم صوتی باید از هر لحاظ خوب باشه یعنی صدای با کیفیت و بیس بالا و صدای ریز متناسب و قیمت خوب ...

من خودم عاشق موسیقی هستم و چن ساله که انواع ضبط صوت و اسپیکر تعویض کردم و در اخر سیستم صوتی که هم صدای با کیفیت و بلند و بیس خوب داشته باشه رو پیدا کردم

من این مدل رو پیشنهاد میکنم برا دوستانی که صدای بالای باکیفیت میخوان...

مدل LG  ARX 5500  سیستم صوتی حرفه ای که میشه از نمایندگی های LG  خریداری کرد و قیمت بسار خوب که نسبت به کارایی سیستم داره (((1600000 تومان)))

http://kalakavi.com/item/type-product/id-mdvknv/name-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%84-%D8%AC%DB%8C-ARX5500

لینک به دیدگاه

بستگی به کاربرد داره...

ولی به لحاظ هزینه من هدفون های رده بالا رو بهتون پیشنهاد می کنم٫ هیچکدوم از سیستم های صوتی ارزان موجود در بازار نمیتونه یه همچین خروجی بهتون بده و برای اینکه بتونید از چنین کیفیت صدایی داخل محیط بهره ببرید باید یه چیزی نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومن هزینه کنید.

چه خبره مگه میخوای استودیو تجهیز کنی ؟؟؟

باند هایی 6 طبقه کنوود تو پشت شهرداری گذاشته 900 تومن با صدای عالی

واسه مانیتورینگ صدا هم باند + کارت صداش تقریبا حدود 2 تومن درمیاد اونم بهترین برند و یه چیز متوسط

اگه صدای حرفه ای هم میخوای هر یه دونه باندش اندازه ی 4 تا قوطی نوشابه س که حدود 5-6 کیلو وزن داره و قیمتش حدود 5 تومنه ...

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

با وجود اینکه اسپیکر 5.1 کریتیو رو در چیدمان استاندارد بهمراه کارت صدا گذاشتم ولی تجربه هدفون با کیفیت فوق العاده هست و با اسپیکرهای زیر 1 میلیون قابل مقایسه نیست . اگه یه آهنگ رو با اسپیکر گوش کنم وقتی همونو با هدفون گوش کنم چیزهای جدید میشنوم !

لینک به دیدگاه

اون چیز های جدیدی که شما میشنوی عزیزم و تو اسپیکر نمیتونی بشنوی به علت دیتیل پایین اسپیکر میتونه باشه یا ضعف در کارت صوتی

هدفون هم به علت این که چسبیده به گوش و شما هیچ صدایی جز صدای موزیک نمیشنوی تمام تمرکزت رو میبره سمت صدا به همین دلیل ریز میشی تو صدا و جزئیات رو در میاری

بازم در کل مقایسشون کار اشتباهی هست و هر کدوم واسه یه کاربری خاص طراحی شدن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با توجه به این که استفاده زیاد از هدفون میتونه اسیب به گوش وارد  کنه من استفاده از اسپیکر رو ترجیح میدم و اما چه نوعی

من خودم یک jbl استریو داشتم یه زمانی که خوب بود انصافا الان یه کریتیو sbs 512 دارم و لذتی که در شنیدن صدای سروند در اسپیکر های 5/1 و یا 7/1 هست اصلا قابل مقایسه با استریو نیست من چون بلندی صدا برام مهم نیس و کیفیت مد نظرمه جای استریو وات بالا اینو ورداشتم و کاملا از خریدم راضی هستم و در این مدت دو سالی که داره کار میکنه هیچ مشکلی نداشته

واقعا زیباست که صدا ها دسته بندی میشن و هر کدوم از یک جهت پخش میشن حس فوق العاده ای داره :)

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

فقط باند های مانیتورینگ فوکال ... دوستم تازه نمایندگیشو گرفته و برای کار های استودیویی و آهنگسازی بکار میره ... کیفیت و جزئیات صداش آدمو دیوونه میکنه ... همچنین قیمتش =)) =)) =))  از 2 تومن شروع میشه :D :D :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...