رفتن به مطلب

R9 390 یا GTX 970 ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من سایت های مختلفی رو خوندم ولی بنچ مارک های r9 390 تقریبا نیست! داشتم سوال های فروم کاربرهای فروم ها رو می خوندم در مورد R9 390 و GTX 970 پرسیده بودند. اکثریت نظرشون این بود خرید r9 390 به دلیل اینکه vram 8gb داره انتخاب هوشمندانه تریه و از طرفی هم دیدم رابطش 512 bit هست در صورتی که gtx 970 رابطش 256 bit و مقدار vram 4 gb که می گن 4 هم نیست و 3.5 مقدارش.

چند تا تاپیک سایت خودمون رو هم خوندم نظرشون روی gtx 970 به دلیل مصرف برق کمترو گرمای کمتر.( البته فکر کنم این مزیت فقط در Overclock اهمیت داره و فکر نکنم مشکل خاص دیگه ای باشه.)  نظرشون روی خرید gtx 970 بود. شما نظرتون با  کدومه؟ نکته خاصی هست بخواهید مطرحش کنید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من این مدل Sapphire NITRO R9 390 OC Tri-X رو دارم واقعا راضی هستم

دما از 73 بیشتر ندیدم و از نسل قبل کولر Tri-x هم بی صدا تره

و واقعا این بار فنها بسیار با کیفیت هستن

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز. بفرما اینم بنچمارک.

acu_1920_1080.gifacu_2560_1440.gifcod_aw_1920_1080.gifcod_aw_2560_1440.gifdai_1920_1080.gifdai_2560_1440.gifgta5_1920_1080.gifgta5_2560_1440.giffarcry4_1920_1080.giffarcry4_2560_1440.gifpcars_1920_1080.gifpcars_2560_1440.gifmetro_lastlight_1920_1080.gifmetro_lastlight_2560_1440.gif

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

970 رفرنس رو با 390 کاستوم مقایسه میکنی ؟

:D  خسته نباشی

لینک به دیدگاه

من هدفم 1080p هست شاید در آینده هم مانیتور رو آپگرید کنم 1440p. در حال حاضر 1080p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نه که کاستومش فرقی کرده انچنان با غیر کاستومش...... :D

............

ببین کدوم ارزونتر اونو بگیر  :D

لینک به دیدگاه

من هدفم 1080p هست شاید در آینده هم مانیتور رو آپگرید کنم 1440p. در حال حاضر 1080p

رفیق شما باید مدل مانیتورتو بگی ؟ 23 و 27 و 28 و یا ....

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من که بدون شک 970 

از نظر قدرت هم تو 1080p قویتره و کم مصرفتر 

کلا از همه نظر بهتره

لینک به دیدگاه

یه جور میگی 970 رفرنس انگار 10 فریم با مدل کاستومش فرق داره.

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

رفیق شما باید مدل مانیتورتو بگی ؟ 23 و 27 و 28 و یا ....

فکر کنم رزولوشن مهم تر از سایز مانیتور باشه! ولی

lg 2261vp 

21.5 اینچ

لینک به دیدگاه

فکر کنم رزولوشن مهم تر از سایز مانیتور باشه! ولی

lg 2261vp 

21.5 اینچ

تمام شد . تو خرید 970 شک نکن .  :D میزان فریم رو نگاه کن . بعدش قیمت 970 با توجه به قیمت وکارایی بصرفه تره و مصرفش کمتره .

perfrel_1920.gifperfrel_1920.gif

perfdollar_1920.gifperfdollar_1600.gif

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

تمام شد . تو خرید 970 شک نکن .  :D میزان فریم رو نگاه کن . بعدش قیمت 970 با توجه به قیمت وکارایی بصرفه تره .

perfrel_1920.gifperfrel_1920.gif

خب 2 سوال باقی می مونه. 

1) آیا بازی های 1 2 سال دیگه این مقدر رم 970 کافیه؟ 3.5 gb منظورم اینه آیا بازی های 1 2 سال دیگه توی رزولوشن 1080 مقدار رم مورد نیازشون بیشتر نمی شه؟

2)رابط 256 با 512 چه قدر تفاوت دارند؟ اصلا فرقی دارند؟

ویرایش شده توسط T_L_O_T_D
لینک به دیدگاه

خب 2 سوال باقی می مونه. 

1) آیا بازی های 1 2 سال دیگه این مقدر رم 970 کافیه؟ 3.5 gb منظورم اینه آیا بازی های 1 2 سال دیگه توی رزولوشن 1080 مقدار رم مورد نیازشون بیشتر نمی شه؟

2)رابط 256 با 512 چه قدر تفاوت دارند؟ اصلا فرقی دارند؟

رم بیشتر تو 4k کارایی داره . شما میخای 4k بخری ؟ بعدش 1 و 2 سال دیکه بازی ها روی dx12 میاد . معلوم نیست کدومشون برترهستن .مگر اینکه صبر کنی ویندوز 10 بیاد تا معلوم بشه . شما باید تو تصویری که دادم تفاوت رو ببینید بین 256 و 512 رو . یعنی مقدار فریم  :D مانیتور 4k  رو هرشخصی هزینه نمکینه بخره چون قیمتش بالاست .

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان خیلی با اطمینان از رم 8 گیگ واسه 4k صحبت میکنن که واسم جالب هستش، این رو با سیستم خودم گرفتم:

post-10788-0-46059300-1437417911_thumb.jpg

البته بازی AC کمی اوپتیمایز ضعیفی داره، ولی بدون AA داره از حداکثر مموری گرافیک استفاده میکنه، AA رو بالا که میبری یه چیزی مثل این میشه:

post-10788-0-50971900-1437418093_thumb.jpg

در واقع 6 گیگ مموری 980Ti هم در حال قدیمی شدن هستش واسه بازی در 1080P...

البته این مثل اینکه 4 گیگ مموری هم واسه بتمن در رزولوشن 1080P کم هستش: 

post-10788-0-06238800-1437418680_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

یه مساله تکنیکی هست بچه ها لازم میبینم بگم بهتون مخصوصا برای اونهایی که دغدغه VRAM دارن شاید یمقدار تسکین دهنده باشه.ببینین دوستان در حال حاضر تو بازیسازی نسل کنونی خیلی از عملیات رندرینگ گرافیکی بشدت وابسته به حافظه کش(Cache) هستن بازیسازها هم عموما سعی میکنن بازیهاشون رو مبتنی بر کش L1 ومخصوصا L2 بهینه سازی و برنامه نویسی کنن دلیلش اینه که کنسولهای بازی که ملاک بازیسازی محسوب میشن در ساخت و توسعه بازیهای چند پلتفرمی، علیرغم اینکه میزان حافظه بالایی دارن ( دقیقا همون چیزی که پیسی گیمرها رو از بابت میزان حافظه گرافیکی در دسترس کارتهای گرافیکیشون نگران میکنه) اما پهنای باند حافظشون محدوده لذا بازیسازها مجبورن سعی کنن بازیهاشون رو تا جای ممکن مبتنی بر حافظه کش برنامه نویسی کنن برای اینکه به محدودیت پهنای باند برنخورن در واقع محدودیت پهنای باند کنسولها خودبه خود سوقشون میده به این سمت و البته بهرحال همونطور که عرض کردم خیلی از عملیات رندرینگ بستگی زیادی به کش دارن این رویکرد بازیسازها تا حدی نیاز بازیها به حجم بالای حافظه های پرسرعت رو کم میکنه و در عین حال یکی از دلایلی هست که معماری مکسول انویدیا در بازیهای مدرن انقدر خوب عمل میکنه اگر مقایسه کنید معماری مکسول رو با نسلهای پیشینش میبینید که طراحی جی پی یوهای مکسول از جمله GTX 970 مبتنی بر میزان خیلی بالاتری از کش انجام شده در اصل یه راز بزرگ موفقیت GTX 970 در زمینه پرفورمنس همین نگاه هوشمندانه انویدیا بوده ؛اینکه اهمیت میزان کش در بازیهای مدرن رو توی معماریش درنظر گرفته البته این به اون معنا نیست که اصلا نیاز به حافظه بیشتر نخواهد بود چون کنسولها هر چی بیشتر Push بشن میزان بیشتری از حافظشون استفاده میشه و این خودش نیاز به ویرم درکارتهای گرافیکی PC هم افزایش میده اما بهرحال مساله ای که عرض کردم لااقل در کوتاه مدت یمقدار از این نیاز خواهد کاست.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

درود بر شما،

970 در FHD کاملا جوابگو شما (حداقل برای گیمینگ) خواهد بود. Driver همیشه در حال آپ دیت شدن مزیت دیگر Nvidia می باشد.

لینک به دیدگاه

دوستان همه به نظرات درستی اشاره کردند ببینید شما که تازه می خوای یه گرافیکه ۱.۵ ملیونی بخرید و اینکه مانیتور های 4k بالای ۳ میلیون هستن پس شما نیازی به ۴ گیگ رم اضافه ندارید اما تو یکی از پیش بینی ها که دوستمان به مقدار کش گراف اشاره کردند می شه گفت الان این نظر کاملا درسته ‌ولی وقنی میشه که چیپست های کنسول ها که در دسته amd هست تغییر رویه دادند و به سمت رم بالا رفتن که هم nvidia رو ازراه بدر کنند هم فروش گراف خودشون رو اما تا اون موقع راه درازه و بر مبنایdx12 اگه بخایم تصمیم بگیریم ۹۷۰ بهترین گزینه است هم بخواطر اپدیت سریع نرم افزار هم قابلیت شیر بیشتر در اس ال ای (اون جور که از دایرکس معلومه ) پس هم اینده نگرانس هم به صرفه تازه اگه نگاه کنید این بنده خدا هایی که ای ام دی دارن چه قدر در فروش کارت دست دو شون دردسر دارن الان یه ۹۶۰ از یه ۲۹۰ هم زود تر فروش میره هم طرف کم تر ضرر میکنه

پس همون ۹۷۰ بگیر برو حالشو ببر

لینک به دیدگاه

دوستان همه به نظرات درستی اشاره کردند ببینید شما که تازه می خوای یه گرافیکه ۱.۵ ملیونی بخرید و اینکه مانیتور های 4k بالای ۳ میلیون هستن پس شما نیازی به ۴ گیگ رم اضافه ندارید اما تو یکی از پیش بینی ها که دوستمان به مقدار کش گراف اشاره کردند می شه گفت الان این نظر کاملا درسته ‌ولی وقنی میشه که چیپست های کنسول ها که در دسته amd هست تغییر رویه دادند و به سمت رم بالا رفتن که هم nvidia رو ازراه بدر کنند هم فروش گراف خودشون رو اما تا اون موقع راه درازه و بر مبنایdx12 اگه بخایم تصمیم بگیریم ۹۷۰ بهترین گزینه است هم بخواطر اپدیت سریع نرم افزار هم قابلیت شیر بیشتر در اس ال ای (اون جور که از دایرکس معلومه ) پس هم اینده نگرانس هم به صرفه تازه اگه نگاه کنید این بنده خدا هایی که ای ام دی دارن چه قدر در فروش کارت دست دو شون دردسر دارن الان یه ۹۶۰ از یه ۲۹۰ هم زود تر فروش میره هم طرف کم تر ضرر میکنه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

بالاخره کدوم کارت گرافیک بهتره؟؟؟ برای 1080p

من 390 nitro گرفتم واقعا عالی و از خریدم 100% راضی هستم.
لینک به دیدگاه

بالاخره کدوم کارت گرافیک بهتره؟؟؟ برای 1080p

هیچ کدوم :-)

پولمون جمع کنیم باهاش خانواده تشکیل بدیم بهتره

دی:

لینک به دیدگاه

من 390 nitro گرفتم واقعا عالی و از خریدم 100% راضی هستم.

مبارک باشه دوست عزیز

سافایر عالیه جایزه ساخت بهترین 290x هم گرفته بود

بعضی استدلال هایی ک دوستان بیان میکنند بی اساسه

ای ام دی اومده 8 گیگ حافظه برا کنسول گزاشته و .....

سونی و مایکروسافت فقط سفارش قطعه میدن و خودشون طبق معیارشون کنسولو میسازن

کنسول nx هم سال 2016میاد apu zen ای ام دی داره و هر دو کنسول ps4 xb1 رو میخوره

اپلم برای مک های جدیدش در سال 2016و 2017 apu zen استفاده میکنند ک فقط این شرکتا سفارش میدن و ای ام دی میسازه

از بحث دور نشیم کنسولم همه 8 گیگ حافظه اش در دست رس نیست!

اینو چندین بار گفتم

جی تی ای رو msaa4 و 100% distance scaling + long shadows و .... راحت 4 گیگ پر میشه تو همون فول اچ دی

ببینین بازی مورد علاقه ی شما اسپانسرش ای ام دی هست یا انویدیا

کارت همون شرکتو بگیرین لذت ببرین و خودتون رو اذیت نکنین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...