رفتن به مطلب

کسانی که رشته کامپیوتر {نرم افزار} خوانده اند بیان

مهمان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه

من امسال نهم هستم و اخرای سال هست

میخواستم یه سوال ازتون بکنم

من کلا به کامپیوتر علاقه دارم چه کارهای نرم افزاری {طراحی و ویرایش} و سخت افزاری {اسمبل}

خب سوال من اینجاست

ایا این رشته بازار کار خوبی داره؟

در امدی داره که قابل قبول باشه؟

یا اینکه یه رشته دیگه بخونم و بخشی از درامدم رو به این کار اموزش بدم {یاد گیری مباحث و...}

ممنون میشم کمک کنید

تشکــــــــــــــــــــــــر

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من کامپیوتر نرم اقزار کاردانی خوندم و پشیمونم.

ایکاش همون ریاضی میموندم و به صورت فان کامپیوتر رو ادامه میدادم. تو کاردانی اگه از هنرستان بیای ... بعد از 4 ترم و 80 واحد تو دانشگاه (دانشکده) چیزی دست گیرت نمیشه.

نعی یه سایت رو نمیتونی تو نت بزاری یا برنامه نویسی کنی مگه خودت دنبالش بری همشم سه واحد سخت افزار داره که طراحی منتطقی بُرده، به قول خودشون CPU طراحی میکنی (سانتا کلارا نشسته دست رو دست گذاشته بابابزرگه منه داره 6950X میسازه و فقط منو شمارو کم دارن)

خلاصه علاقه خوبه. اما اگه از ریاضی بری و با کله تا ارشد (IT) بدونه کوچک ترین افتادن واحدی پیش برری اونوقت یه چیزی. من تو نظام سابق تحصیل کردم و الان نمیدونم دوره آخر هنوز دبیرستان و هنرستان هست یا نه ولی شما اگه با سن 18-19 دیپلمرو بگیری و این روشی که گفتمو پیاده کنی، سنت به 25 نرسیده سره یه کار درست درمونی البته باید این وسط یه فنی رو هم حرفه ای یاد بگیری. یعنی فان دنبال میکنی اما واقعا بزارنت سر اون سمت میتونی ازش پول دراری عوض اینکه به درو دیوار نگاه کنی.

خدمت باید بپیچونی یه جورایی.

لینک به دیدگاه

خیالت راحت توی دانشگاه رشته کامپیوتر (هم نرم افزار هم سخت افزار) هیچی بهت یاد نمیدن اگه واقعا دوست داری باید خودت بری دنبال چیزی که می خوای (مثلا برنامه نویسی assembly ) با سورسای مختلف مثل اینترنت و اینا یاد بگیری ...

از دانشگاه به هیچ جا نمی رسی.... برای کار هم باید کار بلد باشی تا جای بهت کار بدن(اگه جایی پیدا کنی) که اونم می گم باد خودت بری دنبال قضیه....

ول درکل بری تو کار شبکه پول خیلی توشه...

لینک به دیدگاه

دوستان کاملا درست فرمودن , اگه استعداد داری که همزمان بری خارج از دانشگاه دنبال یادگیری مسائل حرفه ای مثل شرکت در دوره های آزاد و بین المللی و استفاده از مراجع انگلیسی زبان توی اینترنت حتما موفق میشی اما دانشگاه خالی خالی رفتن فایده نداره , البته ناگفته نماند که دانشگاههای برتر کشور مثل شریف و امیرکبیر و... واقعا بهت مهارت یاد میدن یعنی بعد از فارغ التحصیلی راحت می تونی کار کنی ولی جاهای دیگه باید حتما خودت بری دنبال مهارت آموزی وگرنه هیچ فایده ای نداره + آرزوی موفقیت  @};-

لینک به دیدگاه

من کامپیوتر نرم اقزار کاردانی خوندم و پشیمونم.

ایکاش همون ریاضی میموندم و به صورت فان کامپیوتر رو ادامه میدادم. تو کاردانی اگه از هنرستان بیای ... بعد از 4 ترم و 80 واحد تو دانشگاه (دانشکده) چیزی دست گیرت نمیشه.

نعی یه سایت رو نمیتونی تو نت بزاری یا برنامه نویسی کنی مگه خودت دنبالش بری همشم سه واحد سخت افزار داره که طراحی منتطقی بُرده، به قول خودشون CPU طراحی میکنی (سانتا کلارا نشسته دست رو دست گذاشته بابابزرگه منه داره 6950X میسازه و فقط منو شمارو کم دارن)

خلاصه علاقه خوبه. اما اگه از ریاضی بری و با کله تا ارشد (IT) بدونه کوچک ترین افتادن واحدی پیش برری اونوقت یه چیزی. من تو نظام سابق تحصیل کردم و الان نمیدونم دوره آخر هنوز دبیرستان و هنرستان هست یا نه ولی شما اگه با سن 18-19 دیپلمرو بگیری و این روشی که گفتمو پیاده کنی، سنت به 25 نرسیده سره یه کار درست درمونی البته باید این وسط یه فنی رو هم حرفه ای یاد بگیری. یعنی فان دنبال میکنی اما واقعا بزارنت سر اون سمت میتونی ازش پول دراری عوض اینکه به درو دیوار نگاه کنی.

خدمت باید بپیچونی یه جورایی.

منم با نظر این دوستمون موافقم تا کاردانی کامپیوتر خوندم ولی هیچی بهم یادن ندادن تهش تو برنامه نویسی ی نخی از هر زبان برنامه نویسی بهت میدن ک ته اونم ارایه های عددی بود سایت درست کردن با سورس رو ک اصلا حرفشو نزن تهش بهمون یاد دادن چطوری بانک بسازیمو وصل کنیم(نا گفته نماند مثلن دانشگاه دولتی هم قبول شدم خخخخخ) منم نزدیک 90 واحد در نظام قدیم پاس کردم ولی هیچی عایدم نشد ـ ولی اگر علاقه داری شاید بتونی موفق بشی و اینو بدون تو رشته کامپیوتر باید از ی چیزی سر رشته داشته باشی و حرفه ای باشی اینطوری خیلی  کارت پیش میفته

لینک به دیدگاه

سلام

من کارشناسی نرم افزار خوندم، ارشد شبکه.

تو دانشگاه بهت یه مدرک میدن فقط. باید ببینی از چه فیلدی خوشت میاد، بری دنبالش.
اگه شغل تضمین شده داری برو، اگه نه، برو دنبال رشته های دیگه...

مثال بزنم برات: من با سه تا مدرک شبکه، رفتم مصاحبه واسه پشتیبانی تلفنی یه ISP، آخر سر دیدن نمیتونن بپیچونن، به اینکه چرا سابقه کار ندارم گیر دادن!
از اون طرف دوستی داریم که هنوز مدرک کارشناسیشو نگرفته، (به لطف باباش) تو یه شرکت نیمه دولتی مشغول شده، چپ و راست هم مزاحم ما میشه برای حل مشکلاتش.

-------- ویرایش:

رشته کامپیوتر، ویندوز ریختن و اسمبل و اینا نیست! (یکی میگفت نوه من 7-8 سالشه همین کارا رو میکنه، تو چه مهندسی هستی؟ :laughing: )

حجم زیادی از ریاضی، فیزیک(الکترونیک) و درسای عصر حجری داره...

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

سلام

من کارشناسی نرم افزار خوندم، ارشد شبکه.

تو دانشگاه بهت یه مدرک میدن فقط. باید ببینی از چه فیلدی خوشت میاد، بری دنبالش.

اگه شغل تضمین شده داری برو، اگه نه، برو دنبال رشته های دیگه...

مثال بزنم برات: من با سه تا مدرک شبکه، رفتم مصاحبه واسه پشتیبانی تلفنی یه ISP، آخر سر دیدن نمیتونن بپیچونن، به اینکه چرا سابقه کار ندارم گیر دادن!

از اون طرف دوستی داریم که هنوز مدرک کارشناسیشو نگرفته، (به لطف باباش) تو یه شرکت نیمه دولتی مشغول شده، چپ و راست هم مزاحم ما میشه برای حل مشکلاتش.

-------- ویرایش:

رشته کامپیوتر، ویندوز ریختن و اسمبل و اینا نیست! (یکی میگفت نوه من 7-8 سالشه همین کارا رو میکنه، تو چه مهندسی هستی؟ :laughing: )

حجم زیادی از ریاضی، فیزیک(الکترونیک) و درسای عصر حجری داره...

سلام

فقط این پاسخ صحیح و کامل بود

لینک به دیدگاه

ولی اون پیچوندن سر سابقه نامردیه!

شما ازشون میپرسیدی که از کجا شروع کردن

خودشون هم یه روزی بی سابقه بودن دیگه!

سلام

فقط این پاسخ صحیح و کامل بود

بله صد در صد قبول دارم چون اینا اصلا جز رشته کامپیوتر حساب نمیشه یه سری چیزای پیش پا افتادس

من جا داره از همه دوستان صمیمانه تشکر کنم :) :D

با این اوضاع نظام به نظرم برم دنبال بازیم :laughing:

خب تا اینجا نتیجه حاصل شد یه رشته دیگه بخونم و مستقیما از طریق کلاس های بیرون شروع به خواندن کامپیوتر کنم و بخشی از در امدم رو در اینده به این کار اختصاص بدم ^_^

از همه دوستان صمیمانه تشکر میکنم شرمنده نمیتونم بهتون امتیاز بدم :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

هر رشته ای و هر کاری رو که علاقه داری انجام بدی بدون شک موفق میشی .

بین علاقه مندی و موفقیت رابطه مستقیم وجود داره و موفقیت به هیچ چیز دیگه ای  بستگی نداره .

علاقه داشته باشی تلاش میکنی و مطمئنا نتیجه اش رو میگیری .

کنکور و انتخاب رشته و ... بیشتر جلوی موفقیت آدمها رو میگیره ، حتی 1% هم نوع رشته ای که میخونی تاثیر گذار نیست . فقط خود شمایی که تاثیر میگذاری ، کاری رو که علاقه داری انجام بده .

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ،

بین علاقه مندی و موفقیت رابطه مستقیم وجود داره و موفقیت به هیچ چیز دیگه ای  بستگی نداره .

کنکور و انتخاب رشته و ... بیشتر جلوی موفقیت آدمها رو میگیره ، حتی 1% هم نوع رشته ای که میخونی تاثیر گذار نیست . فقط خود شمایی که تاثیر میگذاری ، کاری رو که علاقه داری انجام بده .

بله شما درست میگید ولی با این حرفهای دوستان به نظرم اگه علاقه مند هم باشید کاری وجود نداره

ولی نمیدونم چی کار کنم شاید هم به احتمال 75 درصد کامپیوتر رو ادامه بدم

لینک به دیدگاه

من دارم سخت افزار میخونم ! اینکه من الان مثل ## پشیمونم بماند اا بنظر من که فقط دنبال رشته ای برو که بازار کار داشته باشه بعلاوه تو ان رشته اشنا داشته باشی !!! نمیگم اگه بری نرم افزار بیکار میمونی اما به خرجش نمی ارزه و بعلاووه داشنگاه هیچی بهت یاد نمیده ! باید جداگانه بیرون کلاس بری و در اخر هم بقول دوستمون دنبال سابقه کار بگردی !!! من که این ترم تموم بشه انصراف میدم میرم سربازی چون واقعا دیگه نه پولی برام مونده که بخاطر درس های فیزیک 2 و ریاضیات مهندسی و معادلات بدم نه علاقه ای دارم نه هیچی نه تا الان که تمام واحد های برنامه نویسی به زبان C رو پاس کردم نمیتونم حتی یک ماشین حساب ساده بنویسم  ! این رو هم بدون اگه فکر میکنی که مملکت قانون دارره و دانشگاه مثلا نمیتونه تو رو به عمد بندازه که پول ازت دربیاره یا مثلا شرکت ها موظف هستن که فرد تحصیل کرده رو بپذیرن و یا هزار تا چیز دیگه که میشنوی و میخونی ! بدون که سخت در اشتباهی !!! 

به هر حال تلاشت رو بکن انشالله که موفق باشی  @};- 

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ،

ببخشید من نمی خوام ناراحتتون کنم

ولی این حرف مفته!کسانی رو میشنم دقت کن کسانی نه کسی!

دانشگاه خوب درس خونده تلاش زیادی کرده در آخر با تغییر رشته و پارتی رفته سر کار اون چند نفر دیگه هم خیری اینجا ندیدن رفتن فرانسه اونجا مشغول تحصیل هستند همشون هم نخبه بودن

اصلا فضای کشور طوری نیست که شما بخوای دنبال علاقت بری محیطش آماده نیست!منی که چند ساله همچنان دارم میرم دانشگاه چیزی که از استاد های مختلف دانشگاهی میشنوم اینکه اینجا نمونید میتونید برید اینجا چیزی نمیشید

لینک به دیدگاه

http://www.kanoon.ir/Article/35573 

این لینک رو هم بخون و اینکه اونجاش که میگه پیش زمینه ریاضیات قوی نیاز دارند کاملا درسته چون استاد در حد ریاضی دبیرستان درس میده اما دقیقا سواالات دانشگاهی رو امنحان میگیره !!! 

لینک به دیدگاه

من خودم تا دوم دبیرستان درس خوندم. بعد ترک تحصیل کردم و دیپلم خریدم.

دلیل ترک تحصیلم واسه خیلی دوستانی که از دبیرستان تو رشته های مرتبط با کامپیتور بودن مشخصه.

واقعا چیزی یاد نمیدادن.

من 6 ماه تو مدرسه رشته تصویر سازی کامپیتور بودم دیدم معلما چیزایی یاد میدن که خودم 6 سال قبلش به خیلیا یاد میدادم.

شایدم چون اون زمان رشته جدیدی بود معلماش چیزی بلد نبودن و بی تجربه بودن.

البته اینو بگم که این رشته ها واسه کسایی که تو کامپیتور سر رشته دارن مناسب نیست.

وگرنه کسایی بودن تو کلاس که حتی بلد نبودن سیستم رو خاموش کنن. بحث اونا جداست.

به نظر من برین یه رشته درست حسابی که واقعا چیزی که بلد نیستی رو یاد بگیری و از اموخته هات بتونی پول در بیاری.

تا چند سال دیگه همه مردم زندگیشون با کامپیوتر میگذره هرچند الان هم تقریبا همینه.

اون موقع دیگه نیازی به مدرک کامپیتور نخواهد بود. چون همه بلدن.

ادم اگه میخواد تو زندگی جلو باشه باید چیزی بلد باشه که بقیه بهش احتیاج داشته باشن.

لینک به دیدگاه

دلیل ترک تحصیلم واسه خیلی دوستانی که از دبیرستان تو رشته های مرتبط با کامپیتور بودن مشخصه.

واقعا چیزی یاد نمیدادن.

من 6 ماه تو مدرسه رشته تصویر سازی کامپیتور بودم دیدم معلما چیزایی یاد میدن که خودم 6 سال قبلش به خیلیا یاد میدادم.

البته اینو بگم که این رشته ها واسه کسایی که تو کامپیتور سر رشته دارن مناسب نیست.

به نظر من برین یه رشته درست حسابی که واقعا چیزی که بلد نیستی رو یاد بگیری و از اموخته هات بتونی پول در بیاری.

تا چند سال دیگه همه مردم زندگیشون با کامپیوتر میگذره هرچند الان هم تقریبا همینه.

ادم اگه میخواد تو زندگی جلو باشه باید چیزی بلد باشه که بقیه بهش احتیاج داشته باشن.

اون موقع دیگه نیازی به مدرک کامپیتور نخواهد بود. چون همه بلدن. :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|

دوسته عزیز وقتی اطلاعات ندارین چرا راهنمایی غلط میکنین؟

این چه حرف احمقانه ایی که شما میزنین؟ :|  :|  :|

رشته کامپیوتر توی دنیا براش shortage وجود داره, در حال حاضر کار براش در تمام دنیا زیاده, حقوق برنامه نویس ها و... بالاس

و این شغل به هیچ عنوان از بین نخواهد رفت شاید 100 سال دیگه فرمش تغییر کنه ولی مطمئنا وجود خواهد داشت.

اینکه درامد این رشته چقدره هم جوابش در ایران و هر جای دنیا اینکه به خودت بستگی داره. میتونی یک برنامه نویس عادی باشی ماهی 2تومن دربیاری تا اخر عمرت میتونی حرفه ایی کار کنی و درامد بالایی هم بدست بیاری همچنین چند تا نکته:

توی دانشگاه چه دولتی چه آزاد شما تقریبا هیچی یاد نمیگیری وقت تلف کنی کامله ( این حرف در مورد دانشگاه های top دنیا مثل stanford و... صدق نمیکنه)

دوره هایی که بیرون میذارن( مثل دوره های مجتمع فنی) به هیچ عنوان نمیارزه, نسبت به پولی که میدی خیلی کم بهت یاد میدن و  در کل فایده ایی نداره.

برای اینکه برنامه نویس خوبی باشی شما باید به زبان انگلیسی مسلط باشی.

بهترین و جامع ترین منبع هم اینترنته

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

اون موقع دیگه نیازی به مدرک کامپیتور نخواهد بود. چون همه بلدن. :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|  :|

رشته کامپیوتر توی دنیا براش shortage وجود داره, در حال حاضر کار براش در تمام دنیا زیاده, حقوق برنامه نویس ها و... بالاس

و این شغل به هیچ عنوان از بین نخواهد رفت شاید 100 سال دیگه فرمش تغییر کنه ولی مطمئنا وجود خواهد داشت.

اینکه درامد این رشته چقدره هم جوابش در ایران و هر جای دنیا اینکه به خودت بستگی داره. میتونی یک برنامه نویس عادی باشی ماهی 2تومن دربیاری تا اخر عمرت میتونی حرفه ایی کار کنی و درامد بالایی هم بدست بیاری همچنین چند تا نکته:

توی دانشگاه چه دولتی چه آزاد شما تقریبا هیچی یاد نمیگیری وقت تلف کنی کامله ( این حرف در مورد دانشگاه های top دنیا مثل stanford و... صدق نمیکنه)

دوره هایی که بیرون میذارن( مثل دوره های مجتمع فنی) به هیچ عنوان نمیارزه, نسبت به پولی که میدی خیلی کم بهت یاد میدن و  در کل فایده ایی نداره.

دوست عزیز با حرفتون موافق نیستم

در واقع حرف های شما درسته ولی نه تو کشور ما و وضعیتی که الان هست !!!!

واقعا چیزی یاد نمیدادن.

کاملا موافقم 

خصوصا این جمله :

لینک به دیدگاه

بله شما درست میگید ولی با این حرفهای دوستان به نظرم اگه علاقه مند هم باشید کاری وجود نداره

ولی نمیدونم چی کار کنم شاید هم به احتمال 75 درصد کامپیوتر رو ادامه بدم

من دارم بهت میگم دیگه. علاقه او اینا کشکن. من اگه عوض مغزم با رو دلم میزاشتم نمیرفتم نرم افزار ولو الان موفق تر بودم. منم عشق کامپیوتر بودم نمره هامم از همه بچه ها تو درس های تخصصی بالاتر بود ولی چرا با دو ترم افتادن و کاردانی درسو گذاشتم زمین؟

علاقه مال اونوریاست؛ استیو جابز، بیل گیتس. اینجا هر چی هم که باشی بری دانشگاه با چهارتا همکلاسی و استاد بی سواد ولو پُر ادعا دهن به دهن بشی خیلی راحت مثل پر غو از فرش به عرش میای. کپی یه معتاد که هیشکی بهش محل نمیزاره. همه وقتی پا میزارن دانشگاه فکر میکنن متمایزن ولی نیستن و آینده خودشونو فدای همین تفکر غلط میکنن.

آدم کاریو که دوست نداره و انجام بده و شکست بخوره خیلی عواقب و آسیب هاش کمتر از حالتی که با عشق و علاقه تو یه چیزی پا بزاره بعد بخوره تو زوغش اونوقت دیگه رمق ادامه رو نداره.

اون مساله پارتی هم جداست. قرار نیست 70-80 ملیون نفر آدم تو این کشور همه پارتی داشته باشن که. بالاخره یکی هم این وسط نون دانششو میخوره، یکی هم هزینه کرده یه ارشد تو دستشه الان تو یه شرکت استخدامه و ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با حرفتون موافق نیستم

در واقع حرف های شما درسته ولی نه تو کشور ما و وضعیتی که الان هست !!!!

کاملا موافقم 

خصوصا این جمله :

حرف های من در همین خراب شده در همین وضعیت افتضاحی هم که الان هست در رشته کامپیوتر(نرم افزار) کاملا صدق میکنه.

حرف های اوشون هم فقط اون جملش با اینکه در مدرسه دانشگاه هنرستان و... هیچی یاد نمیدن درسته.

توی این تاپیک هم فقط کسایی که برنامه نویسن و این کارو کردن بیان نظر بدن... نه کسایی که هیچ ایده ایی ندارن میان میگن رشته کامپیوتر درس حسابی نیستو اینجور مزخرفات

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

دوست خوبِ من.

1- اول ببین کجا داریم زندگی میکنیم. شرایط رو یه نگاه بنداز بعد با دنیا مقایسمون کن.

2- ما خودمون تو شرکت خودمون با مدرک هیچکاری نداریم. فقط کارایی شخص برامون مهمه. یکی میاد فوق لیسانس تو رشته های کامپیوتری داره کاراییش از کسی که سیکل هم نداره کم تره. چرا؟ چون درست اموزش ندیده.

3- خودم شخصا میشناسم کسی که 2 تا مدرک لیسنانس داره ولی یه پراید همین چند وقت پیش گرفت با همون وامی که واسه خرید خودرو دادن و داره مسافر کشی میکنه! چرا؟ چون حقوق کارمندی نصف درامدش با ماشین هم نیست!!!

4- کامپیتور یه حرفه نیمه تجربی هست نه کامل یادگرفتی! یعنی تا وقتی تجربه نکنی نمیتونی کار کنی. که تو ایران هم زمینه تجربه وجود نداره. یعنی اگر یکبار زمین بخوری دیگه نمیتونی پاشی.

5- شما که اینقدر حرف من رو احمقانه میدونی و خیلی اطلاعات زیادی داری ! آیا مدرک کامپیتور داری؟ ایا از طریق کامپیتور درامد داری؟ اگر جواب مثبته کار واست مهیا بود یا بند پ داشتی؟ ایا تو داشنگاه کامپیتور یاد گرفتی؟

الان خفن ترین شغلی که به کامپیتور مربوط باشه تو ایران چقدر درامد داره؟

همین الان تلفنتو بردار زنگ بزن به شرکتی که ازش اینترنت داری. از اپراتورش بپرس ببین مدرکش چیه و چقدر درامد داره؟ حدود 8 سال درس بخونی که ماهی 1 تومن بندازن جلوت؟ اگر به همین راضی هستی پس برداشت خودت از زندگی رو به مردم نچپون.

مردم آرزو دارن و رسیدن به آرزو تو ایران با اپراتور شرکت بودن ممکن نیست.

لینک به دیدگاه

دوست خوبِ من.

1- اول ببین کجا داریم زندگی میکنیم. شرایط رو یه نگاه بنداز بعد با دنیا مقایسمون کن.

2- ما خودمون تو شرکت خودمون با مدرک هیچکاری نداریم. فقط کارایی شخص برامون مهمه. یکی میاد فوق لیسانس تو رشته های کامپیوتری داره کاراییش از کسی که سیکل هم نداره کم تره. چرا؟ چون درست اموزش ندیده.

3- خودم شخصا میشناسم کسی که 2 تا مدرک لیسنانس داره ولی یه پراید همین چند وقت پیش گرفت با همون وامی که واسه خرید خودرو دادن و داره مسافر کشی میکنه! چرا؟ چون حقوق کارمندی نصف درامدش با ماشین هم نیست!!!

4- کامپیتور یه حرفه نیمه تجربی هست نه کامل یادگرفتی! یعنی تا وقتی تجربه نکنی نمیتونی کار کنی. که تو ایران هم زمینه تجربه وجود نداره. یعنی اگر یکبار زمین بخوری دیگه نمیتونی پاشی.

5- شما که اینقدر حرف من رو احمقانه میدونی و خیلی اطلاعات زیادی داری ! آیا مدرک کامپیتور داری؟ ایا از طریق کامپیتور درامد داری؟ اگر جواب مثبته کار واست مهیا بود یا بند پ داشتی؟ ایا تو داشنگاه کامپیتور یاد گرفتی؟

الان خفن ترین شغلی که به کامپیتور مربوط باشه تو ایران چقدر درامد داره؟

همین الان تلفنتو بردار زنگ بزن به شرکتی که ازش اینترنت داری. از اپراتورش بپرس ببین مدرکش چیه و چقدر درامد داره؟ حدود 8 سال درس بخونی که ماهی 1 تومن بندازن جلوت؟ اگر به همین راضی هستی پس برداشت خودت از زندگی رو به مردم نچپون.

مردم آرزو دارن و رسیدن به آرزو تو ایران با اپراتور شرکت بودن ممکن نیست.

در مورد 1 بحث مفصله, خیلی کوتاه میگم: در شغل برنامه نویسی مرز های حغرافیایی تعریف نشدن.

در مورد 2 هم بنده گفتم بله شما در دانشگاه هیچی یاد نمیگیری

در مورد 3 هم اگه ایشون به جای اینکه 8 سال وقتشو تلف کنه بره دانشگاه واقعا میرفت یک چیزی یاد میگرفت مطمئنا درامدش بیشتر از مسافرکشی بود

در مورد 4 بله در مورد برنامه نویسی شما خیلی از چیز ها در حین کار یاد میگیری

در مورد 5, من بعد از اینکه دیپلم با معدل 19.5 گرفتم ترک تحصیل کردم چون دیدم به هیچ عنوان فایده ایی نداره, از طریق برنامه نویسی درامد دارم و کار برام مهیا بوده و پارتی نداشتم

شما هم اگه در کارت خیلی خوب باشی و بالای 5-6 سال تجربه داشته باشی و زرنگ باشی به زبان انگلیسی مسلط میتونی ماهی 15تومن رو دربیاری (حداکثر نیست, عددی که کاملا قابل دست یابیه رو من گفتم)

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز من نه اعتقاد دارم به اینکه دانشگاه رفتن تضمین کننده موفقیت هستش نه قبول دارم که  دانشگاه به هیچ درد نمیخوره. ببینید نظام آموزشی ما مشکلات زیادی داری که عملا خیلی از وقت و عمر دانش اموز و دانشجو رو تلف میکنه ولی اعتقادم اینه که توی دانشگاه شما مطالبی رو یاد میگیری که قطعا تو هیچ موسسه و آموزشگاهی تدریس نمیشه. البته دانشگاههای که سرشون به تنشون بیرزه و فقط واسه خوشگذرونی و فرار از سربازی نباشه. خوب کسی که ۴ ۵ سال از وقت خودشو تو دانشگاه تلف کنه اخرش هم یک زبان برنامه ریزی مثل #C رو اونم دست و پا شکسته فقط بلد بشه نبایدم انتظار داشته باشه که تو وضعیت کنونی این کشور همه واسه استخدامش صف بکشن چو الان هرکسی میتونه با خریدن یک کتاب برنامه نویسی یاد بگیره. این مطالبی که عرض میکنم قصد جسارت به هیچ کسی ندارم ولی همین الان درصد زیادی از کسایی که ادعای داشتن مدرک دانشگاهی دارن و فکر میکنن خیلی کار بلدن هیچی بلد نیستن.  یا بزار منظورم یه طور دیگه بیان کنم. اگر دانشکاه چیز خوبی نیست پس چرا تو کشورهای پیشرفته همچنان رشته های کامپیوتری جز رشته هایی هستن که تو بورسن. مگه اونجا آموزشگاههی مثل مجتمع فنی تهران و ... نیستش که همه بتونن  برن ثبت نام کنن و برنامه نویسی یاد بگیرن. من تو فامیلمون اشنایی دارم که با لیسانس نرم افزار هنوز ویندوز ریختن بلد نیست خوب چنین شخصی کجا میتونه کار کنه شرکت خصوصی که قطعا قبولش نمیکنه و باید تنها امیدش این باشه که با پارتی یه جای دولتی بگیرنش. خلاصه بگم دوست من، من خیلی از علایق و روحیات شما خبر ندارم ولی دانشگاه وقتی به درد شما میخوره که با علاقه درس بخونی و سعی کنی که یک فرد با سواد تو زمینه مورد نظرت بشی یعنی بعد از فارغ التحصیلی از کسی که فقط اموزشگاه رفتن کامپیوتر یاد گرفته بالاتر باشی. اون موقع میتونی ادعا کنی که عمر من تو دانشگاه تلف نشد

لینک به دیدگاه

در مورد 1 بحث مفصله, خیلی کوتاه میگم: در شغل برنامه نویسی مرز های حغرافیایی تعریف نشدن.

در مورد 2 هم بنده گفتم بله شما در دانشگاه هیچی یاد نمیگیری

در مورد 3 هم اگه ایشون به جای اینکه 8 سال وقتشو تلف کنه بره دانشگاه واقعا میرفت یک چیزی یاد میگرفت مطمئنا درامدش بیشتر از مسافرکشی بود

در مورد 4 بله در مورد برنامه نویسی شما خیلی از چیز ها در حین کار یاد میگیری

در مورد 5, من بعد از اینکه دیپلم با معدل 19.5 گرفتم ترک تحصیل کردم چون دیدم به هیچ عنوان فایده ایی نداره, از طریق برنامه نویسی درامد دارم و کار برام مهیا بوده و پارتی نداشتم

شما هم اگه در کارت خیلی خوب باشی و بالای 5-6 سال تجربه داشته باشی و زرنگ باشی به زبان انگلیسی مسلط میتونی ماهی 15تومن رو دربیاری (حداکثر نیست, عددی که کاملا قابل دست یابیه رو من گفتم)

خوب خودت که جواب خودتو دادی!

مدرک دانشگاهی تو ایران در حد معدل اول دبستان هم ارزش نداره.

من میگم ادم اگر میخواد کامپیتور یاد بگیره خودش باید یاد بگیره نه دانشگاه! هم وقتش میره هم پولش میره هم چیزی یاد نمیگیره اخر سر هم کار براش نیست!

تمام حرف منم تو پست اولم همین بود.

لینک به دیدگاه

خوب خودت که جواب خودتو دادی!

مدرک دانشگاهی تو ایران در حد معدل اول دبستان هم ارزش نداره.

من میگم ادم اگر میخواد کامپیتور یاد بگیره خودش باید یاد بگیره نه دانشگاه! هم وقتش میره هم پولش میره هم چیزی یاد نمیگیره اخر سر هم کار براش نیست!

تمام حرف منم تو پست اولم همین بود.

من مشکلم با شما اینه:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به عنوان یه دانشجو مهندسی کامپیوتر ( از یکی از دانشگاه های سراسری ) بخوام بهت بگم :

1- همه چیز بر می گرده به علاقه ات ! اگر به کامپیوتر علاقه داری پس حتما همین رو برو ( مگر اینکه به درس دیگه ای هم علاقه داشته باشی ) چون دانشگاه باید 140 واحد درس پاس کنی( لیسانس ) و کمتر از 40 واحد بسته به گرایش ( ارشد )  و اگر به رشته ات علاقه نداشته باشی رسما زجر کش میشی برای تموم کردنش !

2- تعداد قابل توجهی از واحد های درسی رسما بیهوده گذاشته شده توی چارت درسی ، برای گرایش نرم افزار ته ته اش شاید 40 واحد به درد بخور داری یعنی 100 تا دیگه می مونه که میشه عمومی - پایه ( ریاضیات و فیزیکی جات ! ) و دروس مثلا تخصصی ای که به عنوان مهندس نرم افزار فقط اطلاعات عمومی ات رو بالا میبره ( مثل معماری کامپیوتر - الکتریکی یا الکترونیکی - سیگنال ها و سیستم ها و ... ) ولی توی ارشد تعداد دروس بدرد بخور بیشتره

3- باید واسه خوندن این رشته پشتکار زیادی داشته باشی ، واسه کسی که دوست داره درس بخونه این درسا واسش مثل هلو می مونه و گرنه میشه جهنم براش !

4- بازار کار هم با دلیل و سند بهت می گم هست خیلی هم هست ! از ماهی 500 تومن سراغ دارم تا پروژه ها و طراح های میلیارد تومنی در ماه ! فقط و فقط و باز هم تکرار می کنم فقط به خودت بستگی داره !

5- بعضی دوستان می گن در دانشگاه چیزی یاد نمی گیری ، اینم کاملا بستگی داره هم به دانشگاه هم به استاد ، استاد هایی که فقط تئوری خوندن ( بدون در نظر گرفتن دانشگاه ) چون چیز زیادی بلد نیستن ( یادشون رفته به مرور زمان ) در نتیجه نمی تونن چیز درست حسابی یادت بدن ! اما اساتیدی که عملی کار کردن یا هنوز دستشون توی کارها و پروژه های درست حسابیه می تونن به معنای واقعی کلمه علم یادت بدن که تو کتاب ها هم کم پیدا میشه ! نمونش برای خودم بوده در کل دانشگاه های بهتر استاد های بهتری هم دارند ( به طور میانگین گفتم )

6-شخصی : چون از بچگی به کامپیوتر علاقه داشتم و با کامپیوتر رسما بزرگ شدم رفتم این رشته و اگر صد بار دیگه هم بمیرم و به دنیا بیام بازم میرم کامپیوتر و پشیمون نیستم !

حرف که زیاده واسه گفتن و توضیح دادن ! اما تجربه ی خودم و بقیه کسانی که دیدم ( چه افراد موفق با درآمد آنچنانی و چه افرادی که هنوز شاغل نشدن ) اینه که باید از سطح دانشگاه و علم معمول ایران خیلی بالاتر باشی تا بتونی فرد موفق و پر درآمدی باشی ، اگر به صرف اینکه برم یه مدرک بگیرم و برم سربازی و بعدش یه جا استخدام بشم می خوای بیای دانشگاه ، بهت توصیه می کنم همین الان دفترچه اعزام رو پر کن بعد برو یه دکه کامپیوتری بزن یا شاگرد شو چون حداقل 4-6 سال از زندگی جلوتر میوفتی !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به عنوان یه دانشجو مهندسی کامپیوتر ( از یکی از دانشگاه های سراسری ) بخوام بهت بگم :

1- همه چیز بر می گرده به علاقه ات ! اگر به کامپیوتر علاقه داری پس حتما همین رو برو ( مگر اینکه به درس دیگه ای هم علاقه داشته باشی ) چون دانشگاه باید 140 واحد درس پاس کنی( لیسانس ) و کمتر از 40 واحد بسته به گرایش ( ارشد )  و اگر به رشته ات علاقه نداشته باشی رسما زجر کش میشی برای تموم کردنش !

2- تعداد قابل توجهی از واحد های درسی رسما بیهوده گذاشته شده توی چارت درسی ، برای گرایش نرم افزار ته ته اش شاید 40 واحد به درد بخور داری یعنی 100 تا دیگه می مونه که میشه عمومی - پایه ( ریاضیات و فیزیکی جات ! ) و دروس مثلا تخصصی ای که به عنوان مهندس نرم افزار فقط اطلاعات عمومی ات رو بالا میبره ( مثل معماری کامپیوتر - الکتریکی یا الکترونیکی - سیگنال ها و سیستم ها و ... ) ولی توی ارشد تعداد دروس بدرد بخور بیشتره

3- باید واسه خوندن این رشته پشتکار زیادی داشته باشی ، واسه کسی که دوست داره درس بخونه این درسا واسش مثل هلو می مونه و گرنه میشه جهنم براش !

4- بازار کار هم با دلیل و سند بهت می گم هست خیلی هم هست ! از ماهی 500 تومن سراغ دارم تا پروژه ها و طراح های میلیارد تومنی در ماه ! فقط و فقط و باز هم تکرار می کنم فقط به خودت بستگی داره !

5- بعضی دوستان می گن در دانشگاه چیزی یاد نمی گیری ، اینم کاملا بستگی داره هم به دانشگاه هم به استاد ، استاد هایی که فقط تئوری خوندن ( بدون در نظر گرفتن دانشگاه ) چون چیز زیادی بلد نیستن ( یادشون رفته به مرور زمان ) در نتیجه نمی تونن چیز درست حسابی یادت بدن ! اما اساتیدی که عملی کار کردن یا هنوز دستشون توی کارها و پروژه های درست حسابیه می تونن به معنای واقعی کلمه علم یادت بدن که تو کتاب ها هم کم پیدا میشه ! نمونش برای خودم بوده در کل دانشگاه های بهتر استاد های بهتری هم دارند ( به طور میانگین گفتم )

6-شخصی : چون از بچگی به کامپیوتر علاقه داشتم و با کامپیوتر رسما بزرگ شدم رفتم این رشته و اگر صد بار دیگه هم بمیرم و به دنیا بیام بازم میرم کامپیوتر و پشیمون نیستم !

حرف که زیاده واسه گفتن و توضیح دادن ! اما تجربه ی خودم و بقیه کسانی که دیدم ( چه افراد موفق با درآمد آنچنانی و چه افرادی که هنوز شاغل نشدن ) اینه که باید از سطح دانشگاه و علم معمول ایران خیلی بالاتر باشی تا بتونی فرد موفق و پر درآمدی باشی ، اگر به صرف اینکه برم یه مدرک بگیرم و برم سربازی و بعدش یه جا استخدام بشم می خوای بیای دانشگاه ، بهت توصیه می کنم همین الان دفترچه اعزام رو پر کن بعد برو یه دکه کامپیوتری بزن یا شاگرد شو چون حداقل 4-6 سال از زندگی جلوتر میوفتی !

کاملا حرف دوستمون رو قبول می کنم 

کسانی که می گن از دانشگاه هیچی یاد نمی گیری ، کاملا بخودت برمیگرده ، وقتی که دانشجو شود ، خودت باید بدنبال دانش باشی ، نه اینکه استاد بیاد تجربه 20 ساله اش رو به تو کاملا یاد بده .

من خودم 18 سالمه ترم 2 دانشجوی برق هستم دانشگاه غیرانتفاعی می رم ، واقعا استاد به شما هیچی یاد نمی ده ، خودت باید درس رو از استاد از طلب کنی ، 

استاد فیزیک مون شاید باورتون نشه "فیزیک 2واحدی" رو فقط 5 صفحه درس داد ، همین . چون هیچ کدوم از بچه ها نمی خواستن فقط برای تفریح میومدن .

اگه نظر من رو می خوای درباره رشته برق هم یه تحقیق انجام بده ، من اولا از رشته برق متنفر بودم ، اصلا درس نمی خوندم هنرستان معدلم 15 بود ، ولی از بعد دیدن دنیای جذاب IoT واقعا عاشق شودم و برد های برنامه پذیر دیدم دنیا باحالی می تونم برای خودم درست کنم هرچی که هست 

اگه مصمم به کامپیوتر هستی برو ریاضی تا پایه ات قوی بشه 

good luck

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...