رفتن به مطلب

کسانی که رشته کامپیوتر {نرم افزار} خوانده اند بیان

مهمان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود داداش من پست اول رو خوندم و این اخری رو

اولا باید بگم نه نرم افزار طراحی و ویرایش هست و نه سخت افزار اسمبل

دوم اینکه تو دنیای کامپیوتر تو هر زمینه ای خبره درجه 1 بشی بازار کار داره

اتوکد فتوشاپ و ...

انیمیشن و ...

برنامه نویسی و ...

همین الان اکثر شرکت های معتبر استخدامی دارن اما باید کار بلد باشی که این کار بلدی رو تو دانشگاه درس نمیدن باید

عاشق باشی و دنبالش بری 

بوس بوس

اقا همه جا درخواست هست ولی مساله اینجاست که این دوستان فکر میکنن اگه از کاردانشو فنی حرفه ای برن دانشگاه های در پیت نرم افزار بخونن و با معدل شونزده پونزده فارغ التحصیل بشن باید بیان رو دست ببرنشون بهشون ماهی پنج ملیون تومن از همون اول کار حقوق بدن و نمیدونن اون مقداری که دانشگاه بهشون یاد میده اول کاره اول باید تخصص بالا تو یکی از شاخه های نرم افزار پیدا کنن بعد انتظار کار داشته باشن

اره تو دانشگاه یه مثقال چیز بدرد بخور یاد نمیدن و اگه خبره باشین تو کارتون این رشته جوری هست که همیشه برا حرفه ایا کار داره.

اتفاقا همه چیز یاد میدن ما یاد نمیگیریم . تو دانشگاه نمیتونن تمام شاخه های نرم افزارو در حد لالیگا بهمون یاد بدن فقط ابتدای کارو بقیش با خود شخص و اصلا بایدم اینجوری باشه چون اولا زمان میبره بخوان همه تخصص هارو در حد لالیگا یاد بدن ثانیا اینجوری طرف میتونه انتخاب کنه که از کدوم شاخه خوشش میاد

نه برادر نداره. من اولین سالی که این رشته اومد تو دبیرستان انتخابش کردم.

هرچند که سال دوم بخاطر بیکفایتی و بی تجربگی معلم های اون زمان ترک تحصیل کردم و ترجیح دادم مدرکشو با پول بخرم و خودم یاد بگیرم.

یکی از دوستام که ادامه داد و لیسانس تصویر سازی گرفت چندسال پیش اومده بود پیشم گریه میکرد که ایکاش میرفتم همین درسارو تو اموزشگاه یاد میگرفتم و کنارش مثل تو کاسبی میکردم.

کلا این مدل رشته ها فقط تجربی هستن و مجبوری کنارش عربی و قران هم بخونی. بری اموزشگاه خیلی بهتره.

کار تو این کشور واسه کار بلد هست نه واسه مدرک.

پسر بچه 17 ساله میشناسم داره با طراحی ماهی 3 / 4 میلیون در میاره. چرا؟ چون تجربشو داره. چون بلده پول در بیاره.

شما کنار هر حرفه ای باید کاسب باشی تو این کشور. مثل دکترا که دارن با دکتری کاسبی میکنن. کاسب باشی با مدرک خیار کاری تو بیابون هم میتونی پول در بیاری.

به نظر من دوستان به فکر یاد گرفتن درس تو دانشگاه نباشن بهتره برن تو بازار جارو هم بزنن کاسبی یاد میگیرن و 100 برابر یه لیسانسه پول در میارن.

دوست من یک فرد دیگری هم بود که میگفت یک بچه دوازده ساله ماهی سه ملیون با اندروئید در میاره

پست شماره 42 همین تاپیک رو که برای بنده هستو بخونید تا ببینید چه تفاوتی بین یک فوق لیسانس نرم افزار که درس خون هستش و این بچه 17 ساله داخل پست شما هست

من دانشجوی نرم افزار هستم. اینو بدون دانشگاه از کامپیوتر چیز زیادی یادت نمیده(شاید هیچ) دنبال علاقه برو

دانشگاه همه چی از تمام شاخه های نرم افزار یاد میدن منتها اون ابتدای کارو بقیش با خودتونه

من نمیدونمن چرا انتظار دارید تو دانشگاه همه چیو در حد لالیگا بهتون یاد بدن

آخ گفتی درسای عصر حجری یاد درس ریزپردازنده برنامه نویسی Z-80 و 8086 افتدم

دوست غزیز اگه به هر کدوم از گرایش های کامپیوتر علاقه دارید دانشگاه جاش نیست  2  4  6 یا 8  سال عمرتون تلف میشه( بستگی به مدرک داره) اگه این زمان رو برای هر گرایشی که مایلید بزاری واقعا موفق میشی تازه هزینه مالی دانشگاه و هزینه های جانبیش به کنار...

اتفاقا باید بری دانشگاه تا اینکگه تازه بفهمی این کامپیوتر که جلوته چیه خوردنیه پوشیدنیه

شما پست 42 تاپیکو یک بار بخونید که برای بندست بعد بگین من درست میگم یا نه

البته دانشگاه داریم تا دانشگاه

دقیقا

متاسفانه این دوستان فکر میکنن همین که از دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی و پودمانی و غیر انتفائی و آزاد به صورت ناپلئونی بیان بیرون بلافاصله باید یه جایی با حقوق 5 ملیون تومن مشغول کار بشن و اگر اینطور نشه در نتیجه رشته نرم افزار بازار کار نداره و اشباع شده .  نمیدونن که با این حد معلومات تو بهترین کشور دنیا هم بهشون کار نمیدن چه برسه ایران

من به همراه 3 نفر از دوستام با هم کامپیوتر ، نرم افزار خوندیم

من چون قبل از خوندن درس استخدام بودم مشکلی برام پیش نیومد ، ولی 3 دوست دیگم وضعیت نا مناسب (حتی افتضاح) دارن

4 تا فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار کامپیوتر ، حالا من که هیچ و اون یکی 3 تا :

یکی شرکت پگاه با حقوق 800 تومن کارگری میکنه

یکی شورای حل اختلاف دو شیفته با حقوق 400 تومن کار میکنه (بله 400 هزار تومن !)

یکی هم 3 سال هست که بیکاره (یعنی از اول فارغ التحصیلی)

مشکل اینجاست که واقعا تو دانشگاه اساتید گرامی هیچ چیزی برای یاد دادن ندارن !!!

من عاشق یادگیری برنامه نویسی تحت وب بودم ولی در طول 4 سال تحصیل فقط یه مقدمه ای خیلی مختصر از HTML یاد دادن و تمام ، وهیچ خبری از PHP یا ASP یا وردپرس  نشد که نشددددددددد

در کل از دانشگاه هیچ چی یاد نگرفتم ، فقط خودم بیرون با مطالعه و کمک اینترنت یاد گرفتم

به نظر من برو سراغ معماری یا حقوق یا مهندسی صنایع یا الکترونیک یا ریاضی یا مهندسی پزشکی (که شدیدا توصیه میشه چون نو پا هست و بازار کارش خیلی خوبه ، اونم تو این اوضاع !!!)

والا ما که همه چی بهمون یاد دادن هم PHP  هم ASP

از Qbasic تا #C اونم خیلی عالی

اساتید گرامی اگر بخوان زیاد به شما یاد بدن چون شما در طول ترم درس نمیخونید آخر ترم همه نمراتتون زیر 5 میشه

همینجوری که هیچی یاد نمیدن به زور فقط شب قبل امتحان میخونید و ده میگیرید وای به حال اینکه برای هر درسی یه کتاب 500 برگ مثلا مرجع PHP بخواهید امتحان بدین

دوست من این اندازه ای که این سه دوست شما از نرم افزار بلدن رو سی چهل ملیون نفر دیگه هم بلدن . دوستان شما اگر میخوان با حقوق 300 هزار تومن تو شیر  پگاه کار نکنن اول در یکی از تخصص های کامپیوتر حرفه ای بشن بعد یک جایی مرتبط با تخصصشون مشغول کار بشن

لپ کلام اگر میخوای یه جایی مرتبط با رشته تحصیلیت مشغول به کار بشی در حدی تخصص پیدا کن در اون رشته که ملیون ها نفر دیگه مثل شما با همون مقدار تخصص تو جامعه ول نباشن یا مشغول جارو زدن تو بازار

در ضمن تحصیل تو دانشگاه زمین تا اسمون با تحصیل تو خونه فرق میکنه . تحصیل تو دانشگاه درست حسابی و پیش استاد خوب و خوندن دهها کتاب از شاخه های متفاوت علم کامپیوتر با اینکه خودت یه کتاب اندروئید بگیری بخونی خیلی فرق میکنه

دلیل و مثالشم تو پست شماره 42 این تاپیک گفتم

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست من یک فرد دیگری هم بود که میگفت یک بچه دوازده ساله ماهی سه ملیون با اندروئید در میاره

پست شماره 42 همین تاپیک رو که برای بنده هستو بخونید تا ببینید چه تفاوتی بین یک فوق لیسانس نرم افزار که درس خون هستش و این بچه 17 ساله داخل پست شما هست

خوب کلا اینجا بحث پول در اوردنه. 

شما فرض بگیر یکی خدای کامپیتور باشه. وقتی نتونه باهاش پول در بیاره به هیچ دردی نمیخوره.

اونی که من میگم 17 سالشه منظورم اصلا به مهارتش نیست. به کاسب بودن طرفه. باید بتونی پول در بیاری. 

الان 99% ملت میرن دانشگاه و بعد از اینکه مدرک گرفتن میگن خوب دیگه به شخصیت من نمیخوره مثلا با یه شغل ماهی 1 تومن شروع کنم. اینهمه درس خوندم که ماهی 1 تومن در بیارم؟

ولی یکی تو 17 سالگی تونسته ماهی 3 / 4 میلیون در بیاره. این دوتا خیلی باهم فرق دارن.

اون 17 سالهه یاد گرفته کاسبی کنه. اون دانشگاه رفتهه فقط درس خونده و بلد نیست کاسبی کنه.

خیلی از کسایی که میرن دانشگاه فکر میکنن چون مدرک دارن باید برن مدیر عاملی چیزی بشن.

لینک به دیدگاه

شما فرض بگیر یکی خدای کامپیتور باشه. وقتی نتونه باهاش پول در بیاره به هیچ دردی نمیخوره.

اونی که من میگم 17 سالشه منظورم اصلا به مهارتش نیست. به کاسب بودن طرفه. باید بتونی پول در بیاری. 

الان 99% ملت میرن دانشگاه و بعد از اینکه مدرک گرفتن میگن خوب دیگه به شخصیت من نمیخوره مثلا با یه شغل ماهی 1 تومن شروع کنم. اینهمه درس خوندم که ماهی 1 تومن در بیارم؟

ولی یکی تو 17 سالگی تونسته ماهی 3 / 4 میلیون در بیاره. این دوتا خیلی باهم فرق دارن.

اون 17 سالهه یاد گرفته کاسبی کنه. اون دانشگاه رفتهه فقط درس خونده و بلد نیست کاسبی کنه.

خیلی از کسایی که میرن دانشگاه فکر میکنن چون مدرک دارن باید برن مدیر عاملی چیزی بشن.

حرفامون تقریبا یکیه

فقط من میگم کسی که درس خون باشه و از راه دانشگاه خوب (نه هر دانشگاهی) بتونه همون اندروئید یا این کار فرد 17 ساله پست شمارو انجام بده ده برابر بیشتر پول در میاره

مثل نوشتن یک ماشین حساب

درسته 99% ملت میرن دانشگاه ولی اولا که درس نمیخونن تو دانشگاه دوما که دانشگاه نمیتونه برای هر شاخه نرم افزار چهارتا کتاب مرجع 800 صفحه ای مثلا طراحی صفخات وب با زبان PHP بهشون یاد بده

اگرم یاد بده اخر ترم نمیتونن امتحان بدن

همین 10 صفحه جزوه رو به زور 9 میگیرن میرن پیش استاد  گریه میکنن که 10 بده

تازه وقتشم نداره استاد همه PHP تا فیها... به ما یاد بده تو 14 جلسه 1.5 ساعتی

لینک به دیدگاه

داداش من،خودم با حقوق زیر یه تومن راضیم ولی انگار شماها اصلا تو اجتماع نیستید!کو کار؟

من الان حقوقم زیر یک تومن هست دانشجو هم هستم کارمم موقتیه اما فعلا دارم میگذرونم اونم به رشته ی خودم مربوطه

یکی هم اومد پست منو نقل کرد هر چی خواست گفت اون آقا رو من قبلا تو لیست سیاه گذاشته بودم یاد نمیاد چرا!

سیستم آموزش کشور خرابه خیلی هم خرابه هیچ چیز گردن دانشجو نیست من تاکید دارم روی این موضوع!استاد هیچی یاد نمیده!در ضمن رشته بازیسازی هم داره جمع میشه چون استاد ها بیسوادن

استاد برنامه نویسی ما نمیدونه  هارد SSDچیه چه توقع از دانشجو دارید؟فیل باید هوا کنه!؟!!!

بدبخیته کشور ما اینه هر کی کار داره به اون یکی میگه بیکار بی عرضه!والا من هر کی رو دیدم سر کار اقا زاده بود هر کی رو دیدم با سن 20ماشین داره باباش بهش داده خودش هیچی نداره!

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

حرفامون تقریبا یکیه

فقط من میگم کسی که درس خون باشه و از راه دانشگاه خوب (نه هر دانشگاهی) بتونه همون اندروئید یا این کار فرد 17 ساله پست شمارو انجام بده ده برابر بیشتر پول در میاره

مثل نوشتن یک ماشین حساب

درسته 99% ملت میرن دانشگاه ولی اولا که درس نمیخونن تو دانشگاه دوما که دانشگاه نمیتونه برای هر شاخه نرم افزار چهارتا کتاب مرجع 800 صفحه ای مثلا طراحی صفخات وب با زبان PHP بهشون یاد بده

اگرم یاد بده اخر ترم نمیتونن امتحان بدن

همین 10 صفحه جزوه رو به زور 9 میگیرن میرن پیش استاد  گریه میکنن که 10 بده

تازه وقتشم نداره استاد همه PHP تا فیها... به ما یاد بده تو 14 جلسه 1.5 ساعتی

دقیقا همینطوره. اگه کسی هم مهارت کار داشته باشه هم توانایی کاسبی خیلی خیلی زیاد میتونه پول در بیاره.

ولی بحث اینه که خود من اول دبریستان رو دوسال خوندم چرا؟ بخاطر عربی و قران! ولی ریاضی و فیزیک و درس هایی که خیلی کاربردی تر هست رو با نمره 18 قبول شدم.

چرا باید درسی که هیچ کاربردی برای من نداره من رو از زندگی عقب بندازه؟

تا وقتی که معلم دینی میاد سر کلاس بجای اموزش میشینه در مورد جن و پری صحبت میکنه وضعیت همینه.

تا وقتی که معلم عربی میاد سر کلاس و میخوابه همینه. خدا شاهده ما معلم عربیمون تو کل سال تحصیلی کلا 5 جلسه هم با ما اموزش نداد!

دانشگاهی ها هم که کلا درس تعطیله یا ملت دنبال دختر مردمن یا دخترا دارن تو مستراح آرایش میکنن... که چی؟ یه مدرک بگیرن موقع خاستگاری بگن لیسانس داریم.

بعد یکی بخاطر عربی نمیتونه بره دانشگاه...

دانشگاه شده یه خرابه که ملت توش دارن کثافت کاری میکنن. یکی هم که واقعا رفته درس بخونه به راه کثیف کشیده میشه.

اساتید اکثرا از راه کثیف دارن به ملت نمره میدن.

کلا شاید 2 3 تا دانشگاه درست حسابی تو مملکت باشه که اونیی هم که توش تحصیل میکنن بعد مدرک رفتن کانادایی جایی تا به جایی برسن و میرسن.

کشور ما کشور دلال هاست. خود من و تقریبا بیشتر از 70 % مردم زندگیشون با دلالی میگرده. دلال فقط اونی نیست که جمعه ها میره ماشین خرید و فروش میکنه.

بقال سر کوچه هم وقتی یه چیپس به ما میفروشه داره دلالی میکنه. از بقال بگیر تا.... همون دکتری که تو بیمارستان ملت رو درمان نمیکنه وضعیت این کشور رو اینجوری کردن.

وقتی وضعیت اینطوری باشه منه نوعی نمیام سرمایه ام رو برای اشتغال زایی خرج کنم میرم از چین جنس بنجل میارم میدم به دلال بفروشه.

وقتی اشتغال زایی نباشه نه مدرک به کار ادم میاد نه مهارت نه هیچی. فقط کاسبی به کار ادم میاد.

کار خدماتی باید یاد بگیره ادم. باید به مردم خدمت کرد تا مردم به شما خدمت کنن.

یه مقدار زیاد شد و شاید یکم از موضوع دور شد ولی وقتی همشو بچینین کناره هم همش به هم ربط داره.

لینک به دیدگاه

اقا همه جا درخواست هست ولی مساله اینجاست که این دوستان فکر میکنن اگه از کاردانشو فنی حرفه ای برن دانشگاه های در پیت نرم افزار بخونن و با معدل شونزده پونزده فارغ التحصیل بشن باید بیان رو دست ببرنشون بهشون ماهی پنج ملیون تومن از همون اول کار حقوق بدن و نمیدونن اون مقداری که دانشگاه بهشون یاد میده اول کاره اول باید تخصص بالا تو یکی از شاخه های نرم افزار پیدا کنن بعد انتظار کار داشته باشن

اتفاقا همه چیز یاد میدن ما یاد نمیگیریم . تو دانشگاه نمیتونن تمام شاخه های نرم افزارو در حد لالیگا بهمون یاد بدن فقط ابتدای کارو بقیش با خود شخص و اصلا بایدم اینجوری باشه چون اولا زمان میبره بخوان همه تخصص هارو در حد لالیگا یاد بدن ثانیا اینجوری طرف میتونه انتخاب کنه که از کدوم شاخه خوشش میاد

دانشگاه همه چی از تمام شاخه های نرم افزار یاد میدن منتها اون ابتدای کارو بقیش با خودتونه

من نمیدونمن چرا انتظار دارید تو دانشگاه همه چیو در حد لالیگا بهتون یاد بدن

اتفاقا باید بری دانشگاه تا اینکگه تازه بفهمی این کامپیوتر که جلوته چیه خوردنیه پوشیدنیه

شما پست 42 تاپیکو یک بار بخونید که برای بندست بعد بگین من درست میگم یا نه

دقیقا

متاسفانه این دوستان فکر میکنن همین که از دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی و پودمانی و غیر انتفائی و آزاد به صورت ناپلئونی بیان بیرون بلافاصله باید یه جایی با حقوق 5 ملیون تومن مشغول کار بشن و اگر اینطور نشه در نتیجه رشته نرم افزار بازار کار نداره و اشباع شده .  نمیدونن که با این حد معلومات تو بهترین کشور دنیا هم بهشون کار نمیدن چه برسه ایران

والا ما که همه چی بهمون یاد دادن هم PHP  هم ASP

از Qbasic تا #C اونم خیلی عالی

اساتید گرامی اگر بخوان زیاد به شما یاد بدن چون شما در طول ترم درس نمیخونید آخر ترم همه نمراتتون زیر 5 میشه

همینجوری که هیچی یاد نمیدن به زور فقط شب قبل امتحان میخونید و ده میگیرید وای به حال اینکه برای هر درسی یه کتاب 500 برگ مثلا مرجع PHP بخواهید امتحان بدین

دوست من این اندازه ای که این سه دوست شما از نرم افزار بلدن رو سی پهل مللیون نفر دیگه هم بلدن . دوستان شما اگر میخوام با حقوق 300 هزار تومن تو شیر  پگاه کار نکنن اول در یکی از تخصص های کامپیوتر حرفه ای بشن بعد یک جایی مرتبط با رشتشون مشغول کار بشن

لپ کلام اگر میخوای یه جایی مرتبط با رشته تحصیلیت مشغول به کار بشی در حدی تخصص پیدا در اون رشته که ملیون ها نفر دیگه مثل شما با همون مقدار تخصص تو جامعه ول نباشن یا مشغول جارو زدن تو بازار

در ضمن تحصیل تو دانشگاه زمین تا اسمون با تحصیل تو خونه فرق میکنه . تحصیل تو دانشگاه درست حسابی و پیش استاد خوب و خوندن دهها کتاب از شاخه های متفاوت علم کامپیوتر با اینکه خودت یه کتاب اندروئید بگیری بخونی خیلی فرق میکنه

دلیل و مثالشم تو پست شماره 42 این تاپیک گفتم

اقا دمت گرم گل گفتی من جسته گریخته این تاپیکو دنبال کردم و اومدم بگم یه،فرقی بین اون بدبختی که روزی ۱۳ ساعت به بهترین نحو درس خونده با اونی که سال های اخر تحصیل رو با خوشی و عشق و حال گذرونده باید باشه و تعجبی نداره که یکی بلده کار کنه یکی هم کار نکرده بلد نیست، دانشگاه محل جستن دانش هست، تو مدرسه بهت به زور یاد میدن و اونجا میگن اینجا میتونی یاد بگیری!
لینک به دیدگاه

داداش من،خودم با حقوق زیر یه تومن راضیم ولی انگار شماها اصلا تو اجتماع نیستید!کو کار؟

من الان حقوقم زیر یک تومن هست دانشجو هم هستم کارمم موقتیه اما فعلا دارم میگذرونم اونم به رشته ی خودم مربوطه

یکی هم اومد پست منو نقل کرد هر چی خواست گفت اون آقا رو من قبلا تو لیست سیاه گذاشته بودم یاد نمیاد چرا!

سیستم آموزش کشور خرابه خیلی هم خرابه هیچ چیز گردن دانشجو نیست من تاکید دارم روی این موضوع!استاد هیچی یاد نمیده!در ضمن رشته بازیسازی هم داره جمع میشه چون استاد ها بیسوادن

استاد برنامه نویسی ما نمیدونه  هارد SSDچیه چه توقع از دانشجو دارید؟فیل باید هوا کنه!؟!!!

بدبخیته کشور ما اینه هر کی کار داره به اون یکی میگه بیکار بی عرضه!والا من هر کی رو دیدم سر کار اقا زاده بود هر کی رو دیدم با سن 20ماشین داره باباش بهش داده خودش هیچی نداره!

خوب همینه دیگه. وقتی شما به حقوق 1 تومن راضی باشی اون کسی هم که به شما داره حقوق میده بیشتر از این نمیده. چرا؟ چون شما نباشی یکی دیگه هست که به 1 تومن راضی باشه.

مردم فقط میخوان بگذرونن نمیخوان زندگی کنن.

به ولله نباید کاری باشه که شما بری توش و پول در بیاری. باید کاری ایجاد کنی و پول در بیاری.

من اینی که میخوام بگم اصلا بحث توانایی خودم یا هیچکدوم از اینا نیست. فقط میخوام نمونه بیارم براتون.

ادیت شد.

--

خوب پس ما اگر بخوایم کار کنیم کار هست. مهم اینه چیکار کنیم؟!

اونی که باباش هنوز تو 20 سالگی داره نون و ابشو میده به بچه اش خوبی نمیکنه داره ظلم میکنه.

چرا یکی هست داره درس میخونه و نمیتونه کار کنه. دم باباش گرم که داره خرجشو میده. ولی اگر بچش درس بخونه و الواتی نکنه.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

خوب همینه دیگه. وقتی شما به حقوق 1 تومن راضی باشی اون کسی هم که به شما داره حقوق میده بیشتر از این نمیده. چرا؟ چون شما نباشی یکی دیگه هست که به 1 تومن راضی باشه.

ما الان نفهمیدیم!باید به تومن راضی بود یا نه؟یکی گفت آره یکی گفت نه!

پست ها رو بخون فقط!

لینک به دیدگاه

ما الان نفهمیدیم!باید به تومن راضی بود یا نه؟یکی گفت آره یکی گفت نه!

پست ها رو بخون فقط!

به 1 تومن باید وقتی راضی بود که بدونی یه مدت بگذره اون میشه 2 تومن و هرچی بگذره بیشتر بشه.

من میگم باید انتظار بیشتر از 1 تومن رو داشته باشی. یعنی باید به فکر در امد های خیلی بیشتر باشه ادم.

در امد های بیشتر هم سختی و کار بیشتر میخواد.

وگرنه هیچکس تو روز اول کار نمیتونه درامد میلیونی داشته باشه مگر در موارد خاص که اونا هم وضعیتشون معلومه.

لینک به دیدگاه

اقا دمت گرم گل گفتی من جسته گریخته این تاپیکو دنبال کردم و اومدم بگم یه،فرقی بین اون بدبختی که روزی ۱۳ ساعت به بهترین نحو درس خونده با اونی که سال های اخر تحصیل رو با خوشی و عشق و حال گذرونده باید باشه و تعجبی نداره که یکی بلده کار کنه یکی هم کار نکرده بلد نیست، دانشگاه محل جستن دانش هست، تو مدرسه بهت به زور یاد میدن و اونجا میگن اینجا میتونی یاد بگیری!

خواهش میکنم

متاسفانه خیلی از دوستان داخل این تاپیک نمیدونن که وقتی میرن دانشگاه اسمشون میشه دانش جو و دیگه دانش آموز نیستن و انتظار دارن استاد هر درسی دهتا کتاب هزار صفحه ای رو به طور کامل بهشون واو به واو یاد بده و قربون صدقشون بره و بوسشون کنه

همشون انتظار دارن همین که از درپیت ترین دانشگاها (پیام نور - علمی کاربردی - غیر انتفائی - پودمانی - آزاد و ... ) تونستن از جزوه پنجاه صفحه ای استاد نمره ده بگیرن و فارغ التحصیل بشن ماهی 5 ملیون تومن درامد داشته باشن و اگر یک ملیون تومن بگیرن میگن کامپیوتر به درد نمیخوره آقا نیا من پشیمونم کامپیوتر خوندم دارم ماهی یک تومن میگیرم

و جالب اینجاست یجوری میگه پشیمونم کامپیوتر خوندم که انگار رتبش تو رشته تجربی سه رقمی شده بوده ومیتونست بره دندانپزشکی بخونه ولی اشتباهی اومده کامپیوتر خونده

همشون فنی حرفه ای و کاردانشی هایی هستن که فقط برای اینکه مشکل درست نکن تو جامعه میان بدون کنکور براشون انواع دانشگاهارو با عناوین مختلف ایجاد میکنن و فوق لیسانس میدن بهشون . در واقع این یک طرح اشتغال زایی خوب هستش از طرف دولت نه اینکه قرار باشه شما فوق لیسانسه های نرم افزار عزیز بعد از گرفتن مدرک از دانشگاهای چرت با حقوق ماهی پنج ملیون مشغول کار بشید . همون ماهی یک ملیون هم زیاده با این اندازه تخصصی که دارید .

به قول این اقایی که که نوشتشو نقل قول  کردم یه فرقی باید بین اون فردی که از اول دبیرستان روزی 13 ساعت درس میخونه با اونی که همش بیرون داره میگرده با رفقا یا فیفا 16 و کالاف دیوتی بازی میکنه و تو دانشگاهه تو نخ بقیه همکلاسیاشه باشه . نمیشه که هردو حقوق یکسان بگیرن

به 1 تومن باید وقتی راضی بود که بدونی یه مدت بگذره اون میشه 2 تومن و هرچی بگذره بیشتر بشه.

من میگم باید انتظار بیشتر از 1 تومن رو داشته باشی. یعنی باید به فکر در امد های خیلی بیشتر باشه ادم.

در امد های بیشتر هم سختی و کار بیشتر میخواد.

وگرنه هیچکس تو روز اول کار نمیتونه درامد میلیونی داشته باشه مگر در موارد خاص که اونا هم وضعیتشون معلومه.

وقتی ملیون ها نفر با این مقدار دانش و تخصصی که من دارم داخل جامعه دارن بیکار میچرخن و حتی با 700 تومنم حاضر به کار هستن چرا باید یکی بیاد به من 2 ملیون تومن حقوق بده ؟

مگه من چه چیزی از دنیای نرم افزار بلدم که منو متمایز کنه  از بقیه

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

متاسفانه خیلی از دوستان داخل این تاپیک نمیدونن که وقتی میرن دانشگاه اسمشون میشه دانش جو و دیگه دانش آموز نیستن و انتظار دارن استاد هر درسی دهتا کتاب هزار صفحه ای رو به طور کامل بهشون واو به واو یاد بده و قربون صدقشون بره و بوسشون کنه

همشون انتظار دارن همین که از درپیت ترین دانشگاها (پیام نور - علمی کاربردی - غیر انتفائی - پودمانی - آزاد و ... ) تونستن از جزوه پنجاه صفحه ای استاد نمره ده بگیرن و فارغ التحصیل بشن ماهی 5 ملیون تومن درامد داشته باشن و اگر یک ملیون تومن بگیرن میگن کامپیوتر به درد نمیخوره آقا نیا من پشیمونم کامپیوتر خوندم دارم ماهی یک تومن میگیرم

و جالب اینجاست یجوری میگه پشیمونم کامپیوتر خوندم که انگار رتبش تو رشته تجربی سه رقمی شده بوده ومیتونست بره دندانپزشکی بخونه ولی اشتباهی اومده کامپیوتر خونده

همشون فنی حرفه ای و کاردانشی هایی هستن که فقط برای اینکه مشکل درست نکن تو جامعه میان بدون کنکور براشون انواع دانشگاهارو با عناوین مختلف ایجاد میکنن و فوق لیسانس میدن بهشون . در واقع این یک طرح اشتغال زایی خوب هستش از طرف دولت نه اینکه قرار باشه شما فوق لیسانسه های نرم افزار عزیز بعد از گرفتن مدرک از دانشگاهای چرت با حقوق ماهی پنج ملیون مشغول کار بشید . همون ماهی یک ملیون هم زیاده با این اندازه تخصصی که دارید .

به قول این اقایی که که نوشتشو نقل قول  کردم یه فرقی باید بین اون فردی که از اول دبیرستان روزی 13 ساعت درس میخونه با اونی که همش بیرون داره میگرده با رفقا یا فیفا 16 و کالاف دیوتی بازی میکنه و تو دانشگاهه تو نخ بقیه همکلاسیاشه باشه . نمیشه که هردو حقوق یکسان بگیرن

وقتی ملیون ها نفر با این مقدار دانش و تخصصی که من دارم داخل جامعه دارن بیکار میچرخن و حتی با 700 تومنم حاضر به کار هستن چرا باید یکی بیاد به من 2 ملیون تومن حقوق بده ؟

مگه من چه چیزی از دنیای نرم افزار بلدم که منو متمایز کنه  از بقیه

بشخصه با این که باید تلاش کرد قبول دارم و با تلاش میشه به هرچیزی رسید هم قبول دارم اما لازم به توضیح در کنکور تنها میزان تلاش شما مهم نیست و به خیلی از فاکتور ها وابسته هستش

در کنکور گاهی عزیزانی که حتی روزی 10 مفید درس میخونن پشت کنکور می مونن اما بعضی از عزیزان یک هو دانشگاه اصفهان رشته صنایع قبول میشن :D

به خاطر پاره ایی دلایل

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر پول داری 2 ماه دیگه آزمون دانشگاه Microsoft Ajman شروع میشه !>؟

ولی داشنگاه ایران چرتهه چرت من که پردیسان بودم دیدم هزینه الکی .......کنار کشیدم..

از زمانی که بدون کنکوری های اومدن استاد دانشگاه هم ..........ر....د....ن

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

منم کارشناسی نرم افزار خوندم ولی خیلیییی اشتباه کردم الان دوره های طراحی سایت و دارم می خونم توی آموزشگاه طراحی سایت و برنامه نویسی پرتو  و بعدش می خوام برنامه نویسی php بخونم بهتون پیشنهاد می کنم شما هم وارد طراحی سایت بشین و یا برنامه نویسی یاد بگیرید چون بازارکار خیلی خوبی داره و البته حقوقش هم خوبه :)

لینک به دیدگاه

درسته بحث ماله حدود یه سال قبله 

ولی به هر حال دوستانی که میگن کامپیوتر بده و ما هیچی یاد نگرفتیم لطفا رتبه خودشون و دانشگاهی که توش درس خوندن رو بگن 

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...