رفتن به مطلب

کسانی که رشته کامپیوتر {نرم افزار} خوانده اند بیان

مهمان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تو هر کاری (خوب) باشی درآمد و آیندت تضمینه...همش بستگی به خودت داره.در کل هم تو کشورهای در حال توسعه برنامه نویسی خیلی خوب جواب میده(باز هم میگم باید تو کارت عالی باشی)

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز به عنوان یه دانشجو مهندسی کامپیوتر ( از یکی از دانشگاه های سراسری ) بخوام بهت بگم :

1- همه چیز بر می گرده به علاقه ات ! اگر به کامپیوتر علاقه داری پس حتما همین رو برو ( مگر اینکه به درس دیگه ای هم علاقه داشته باشی ) چون دانشگاه باید 140 واحد درس پاس کنی( لیسانس ) و کمتر از 40 واحد بسته به گرایش ( ارشد )  و اگر به رشته ات علاقه نداشته باشی رسما زجر کش میشی برای تموم کردنش !

2- تعداد قابل توجهی از واحد های درسی رسما بیهوده گذاشته شده توی چارت درسی ، برای گرایش نرم افزار ته ته اش شاید 40 واحد به درد بخور داری یعنی 100 تا دیگه می مونه که میشه عمومی - پایه ( ریاضیات و فیزیکی جات ! ) و دروس مثلا تخصصی ای که به عنوان مهندس نرم افزار فقط اطلاعات عمومی ات رو بالا میبره ( مثل معماری کامپیوتر - الکتریکی یا الکترونیکی - سیگنال ها و سیستم ها و ... ) ولی توی ارشد تعداد دروس بدرد بخور بیشتره

3- باید واسه خوندن این رشته پشتکار زیادی داشته باشی ، واسه کسی که دوست داره درس بخونه این درسا واسش مثل هلو می مونه و گرنه میشه جهنم براش !

4- بازار کار هم با دلیل و سند بهت می گم هست خیلی هم هست ! از ماهی 500 تومن سراغ دارم تا پروژه ها و طراح های میلیارد تومنی در ماه ! فقط و فقط و باز هم تکرار می کنم فقط به خودت بستگی داره !

5- بعضی دوستان می گن در دانشگاه چیزی یاد نمی گیری ، اینم کاملا بستگی داره هم به دانشگاه هم به استاد ، استاد هایی که فقط تئوری خوندن ( بدون در نظر گرفتن دانشگاه ) چون چیز زیادی بلد نیستن ( یادشون رفته به مرور زمان ) در نتیجه نمی تونن چیز درست حسابی یادت بدن ! اما اساتیدی که عملی کار کردن یا هنوز دستشون توی کارها و پروژه های درست حسابیه می تونن به معنای واقعی کلمه علم یادت بدن که تو کتاب ها هم کم پیدا میشه ! نمونش برای خودم بوده در کل دانشگاه های بهتر استاد های بهتری هم دارند ( به طور میانگین گفتم )

6-شخصی : چون از بچگی به کامپیوتر علاقه داشتم و با کامپیوتر رسما بزرگ شدم رفتم این رشته و اگر صد بار دیگه هم بمیرم و به دنیا بیام بازم میرم کامپیوتر و پشیمون نیستم !

حرف که زیاده واسه گفتن و توضیح دادن ! اما تجربه ی خودم و بقیه کسانی که دیدم ( چه افراد موفق با درآمد آنچنانی و چه افرادی که هنوز شاغل نشدن ) اینه که باید از سطح دانشگاه و علم معمول ایران خیلی بالاتر باشی تا بتونی فرد موفق و پر درآمدی باشی ، اگر به صرف اینکه برم یه مدرک بگیرم و برم سربازی و بعدش یه جا استخدام بشم می خوای بیای دانشگاه ، بهت توصیه می کنم همین الان دفترچه اعزام رو پر کن بعد برو یه دکه کامپیوتری بزن یا شاگرد شو چون حداقل 4-6 سال از زندگی جلوتر میوفتی 

حرف شما رو بنده کاملا قبول دارم و تایید میکنم ولی 

به معنای واقعی کلمه علم یادت بدن که تو کتاب ها هم کم پیدا میشه

این حرف اگرچه درسته ولی بنر من همین رو میشه از طریق کار کردن با افرادی که تجربه زیادی هم دارن بدست اورد و 16 سال بیخودی در مدرسه دانشگاه تلف نکرد.

کاملا حرف دوستمون رو قبول می کنم 

کسانی که می گن از دانشگاه هیچی یاد نمی گیری ، کاملا بخودت برمیگرده ، وقتی که دانشجو شود ، خودت باید بدنبال دانش باشی ، نه اینکه استاد بیاد تجربه 20 ساله اش رو به تو کاملا یاد بده .

من خودم 18 سالمه ترم 2 دانشجوی برق هستم دانشگاه غیرانتفاعی می رم ، واقعا استاد به شما هیچی یاد نمی ده ، خودت باید درس رو از استاد از طلب کنی ، 

استاد فیزیک مون شاید باورتون نشه "فیزیک 2واحدی" رو فقط 5 صفحه درس داد ، همین . چون هیچ کدوم از بچه ها نمی خواستن فقط برای تفریح میومدن .

اگه نظر من رو می خوای درباره رشته برق هم یه تحقیق انجام بده ، من اولا از رشته برق متنفر بودم ، اصلا درس نمی خوندم هنرستان معدلم 15 بود ، ولی از بعد دیدن دنیای جذاب IoT واقعا عاشق شودم و برد های برنامه پذیر دیدم دنیا باحالی می تونم برای خودم درست کنم هرچی که هست 

اگه مصمم به کامپیوتر هستی برو ریاضی تا پایه ات قوی بشه 

good luck

عزیزم, ما هم میگیم همش به خودت بستگی داره, و دانشگاه هیچی یاد نمیده.

طبق حرف شما هم دانشجو خودش رفته یادگرفته و استاد ها و دانشگاه نقش مفیدی ایفا نکرده.

لینک به دیدگاه

حرف شما رو بنده کاملا قبول دارم و تایید میکنم ولی 

به معنای واقعی کلمه علم یادت بدن که تو کتاب ها هم کم پیدا میشه

این حرف اگرچه درسته ولی بنر من همین رو میشه از طریق کار کردن با افرادی که تجربه زیادی هم دارن بدست اورد و 16 سال بیخودی در مدرسه دانشگاه تلف نکرد.

خوب منظور من همون افراد هستن ، بعضی هاشون توی دانشگاه هم تدریس دارن ولی صرف رفتن به دانشگاه این حرف رو گفتم وگرنه همه قبول دارن به خاطر کیفیت پایین آموزش در ایران سال ها عمر ما هدر رفت ( و میره !) و جایگزین هایی مثل حرفی که شما زدی هم وجود داره

لینک به دیدگاه

سلام به همه

من امسال نهم هستم و اخرای سال هست

میخواستم یه سوال ازتون بکنم

من کلا به کامپیوتر علاقه دارم چه کارهای نرم افزاری {طراحی و ویرایش} و سخت افزاری {اسمبل}

خب سوال من اینجاست

ایا این رشته بازار کار خوبی داره؟

در امدی داره که قابل قبول باشه؟

یا اینکه یه رشته دیگه بخونم و بخشی از درامدم رو به این کار اموزش بدم {یاد گیری مباحث و...}

ممنون میشم کمک کنید

تشکــــــــــــــــــــــــر

خیر

حتی اگه کنار اون 5 سال تجربه هم داشته باشی بازم کار و درامد جالبی نداره

اینو منی میگم که کامپیوتر خوندم و 9 سال سابقه کار دارم

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

خیر

حتی اگه کنار اون 5 سال تجربه هم داشته باشی بازم کار و درامد جالبی نداره

اینو منی میگم که کامپیوتر خوندم و 9 سال سابقه کار دارم

همونطور که دوستان گفتن همه چیز به خودت بستگی داره...

میتونی برنامه نویس عالی ایی باشی و همینطور به یادگیری ادامه بدی و...

میتونی هم تا اخر عمرت یک برنامه نویسی باشی که 2 تومن بندازن جلوت.

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن همه چیز به خودت بستگی داره...

میتونی برنامه نویس عالی ایی باشی و همینطور به یادگیری ادامه بدی و...

میتونی هم تا اخر عمرت یک برنامه نویسی باشی که 2 تومن بندازن جلوت.

من نفر 4 برنامه نویسی کشوری شدم سال 88 ولی چه فایده

اینجا نمیشه درامد داشت از این کارا به دلایل خیلی زیاد

مثلا طراحی سایت خیلی با کلاس بود

من رفتم وقت گذاشتم یاد گرفتم الان زدن طراحی سایت 100 هزار تومان

حالا من:

تو 3 سال 2 تا مشتری

یعنی هیچی

مگر اینکه باز بند پ داشته باشی برا دانشگاه و ... سایت بزنی

یا رفتیم اندروید یاد بگیریم برا یه برنامه به طرف گفتم 200 هزار گفته نه نمی خواهم اینقدر هزینه کنم نهایت 50

دوستم امنیت شبکه کار می کنه

سال 88 با من رفت مسابقات تو ایران 3 شد

الان حقوقش چقدره؟

تو پارس انلاین ماهی 1 تومان میگیره

کلا تو ایران به تخصص اهمیت نمیدن

فقط بند پ

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

من نفر 4 برنامه نویسی کشوری شدم سال 88 ولی چه فایده

اینجا نمیشه درامد داشت از این کارا به دلایل خیلی زیاد

مثلا طراحی سایت خیلی با کلاس بود

من رفتم وقت گذاشتم یاد گرفتم الان زدن طراحی سایت 100 هزار تومان

حالا من:

تو 3 سال 2 تا مشتری

یعنی هیچی

مگر اینکه باز بند پ داشته باشی برا دانشگاه و ... سایت بزنی

یا رفتیم اندروید یاد بگیریم برا یه برنامه به طرف گفتم 200 هزار گفته نه نمی خواهم اینقدر هزینه کنم نهایت 50

دوستم امنیت شبکه کار می کنه

سال 88 با من رفت مسابقات تو ایران 3 شد

الان حقوقش چقدره؟

تو پارس انلاین ماهی 1 تومان میگیره

کلا تو ایران به تخصص اهمیت نمیدن

فقط بند پ

شما که در بازاریابی و پیدا کردن مشتری مشکل داری و هرچی ادم بهت خورده 2 زاری چیپ بوده, برو یک جا استخدام شو کمه کمش 2تومن در میاری.

لینک به دیدگاه

شما که در بازاریابی و پیدا کردن مشتری مشکل داری و هرچی ادم بهت خورده 2 زاری چیپ بوده, برو یک جا استخدام شو کمه کمش 2تومن در میاری.

پست قبلی اپدیت شد

وضعیت دوستم از من بهتره

امنیت شبکه

نفر سوم شبکه ایران

استخدام هم هست

ماهی 1 تومان :D

خودمم دانشگاه تبریز استخدام بودم ماهی 804 تومان :D

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

من مشکلم با شما اینه:

به نظر من برین یه رشته درست حسابی که واقعا چیزی که بلد نیستی رو یاد بگیری و از اموخته هات بتونی پول در بیاری.

تا چند سال دیگه همه مردم زندگیشون با کامپیوتر میگذره هرچند الان هم تقریبا همینه.

اون موقع دیگه نیازی به مدرک کامپیتور نخواهد بود. چون همه بلدن.

ادم اگه میخواد تو زندگی جلو باشه باید چیزی بلد باشه که بقیه بهش احتیاج داشته باشن.

خوب دلیلم دارم واسش.

یه نمونه میارم برات:

اگر یادت باشه یه زمانی کسی بلد نبود ویندوز نصب کنه. اون کسی که بلد بود میومد ویندوز نصب میکرد و پول میگرفت.

خوب الان همه بلدن که ویندوز نصب کنن. پس کسی نمیاد که ویندوز نصب کنه و پول بگیره.

در نتیجه اون کسی که اموزش دیده بود ویندوز نصب کنه دیگه اطلاعاتش بیخود و به درد نخور خواهد بود.

سه خط بالا تغییر وضعیت رو در گذر زمان نشون میده و نصب ویندوز فقط یک مثال هستش.

حالا معنی جملاتی که شما باهاش مشکل داری!

1- به نظر من برین یه رشته درست حسابی که واقعا چیزی که بلد نیستی رو یاد بگیری و از اموخته هات بتونی پول در بیاری.

متن فوق این معنی رو میده که وقتی شما کاری رو بلدی یا میتونی از راه بهتر یاد بگیری چرا اینهمه براش وقت بزاری و هزینه کنی و چیز دیگه ای در کنارش یاد نگیری؟

2- تا چند سال دیگه همه مردم زندگیشون با کامپیوتر میگذره هرچند الان هم تقریبا همینه.

متن فوق این معنی رو میده که تا چند سال دیگه همه مردم زندگیشون با کامپیوتر میگذره هرچند الان هم تقریبا همینه.  :) 

3- اون موقع دیگه نیازی به مدرک کامپیتور نخواهد بود. چون همه بلدن.

اگر این پست رو کامل بخونی معنی متن فوق میشه دیگه اون موقع نیازی به اون کسی که ویندوز رو نصب میکنه نخواهد بود.

4- ادم اگه میخواد تو زندگی جلو باشه باید چیزی بلد باشه که بقیه بهش احتیاج داشته باشن.

اگر با این یکی هم مشکل داری چیزی یاد نگیر تا تو زندگی جلو نباشی.

توی این تاپیک هم فقط کسایی که برنامه نویسن و این کارو کردن بیان نظر بدن... نه کسایی که هیچ ایده ایی ندارن میان میگن رشته کامپیوتر درس حسابی نیستو اینجور مزخرفات

بعد جالب اینجاست خودت هم دانشگاه نرفتی و داری از دانشگاه دفاع میکنی...

من هیچ جای حرفم نگفتم رشته کامپیتور به درد نخوره. مطمئنن خود این مزخرفات رو برداشت کردی.

من تو کل حرفام گفتم مدرکش به درد نمیخوره و تجربه اش مهم تره.

یک بار دیگه پستای منو بخون  :)

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

ولی اون پیچوندن سر سابقه نامردیه!

شما ازشون میپرسیدی که از کجا شروع کردن

خودشون هم یه روزی بی سابقه بودن دیگه!

والا امکانش بود که قبل اینکه برم، بگم پدرم دوتا تماس بگیره، مصاحبه حالت فرمایشی بخودش بگیره اما ارزش نداشت...

کسانی که هیچی برای بالا بردن خودشون ندارن، سعی میکنن با پایین آوردن بقیه خودشونو بالا نشون بدن...

حرف های من در همین خراب شده در همین وضعیت افتضاحی هم که الان هست در رشته کامپیوتر(نرم افزار) کاملا صدق میکنه.

حرف های اوشون هم فقط اون جملش با اینکه در مدرسه دانشگاه هنرستان و... هیچی یاد نمیدن درسته.

توی این تاپیک هم فقط کسایی که برنامه نویسن و این کارو کردن بیان نظر بدن... نه کسایی که هیچ ایده ایی ندارن میان میگن رشته کامپیوتر درس حسابی نیستو اینجور مزخرفات

آیا رشته کامپیوتر فقط برنامه نویسیه؟

شما با فیلدای کاری یه مهندس کامپیوتر آشنایی داری؟ :|

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

این رشته در بیرون بازار کارش خیلی با خود رشته فرق داره در دانشگاه یک چیز میخونید ولی در بازار کار چیزهای دیگری می خواهند.

لینک به دیدگاه

من کامپیوتر نرم اقزار کاردانی خوندم و پشیمونم.

ایکاش همون ریاضی میموندم و به صورت فان کامپیوتر رو ادامه میدادم. تو کاردانی اگه از هنرستان بیای ... بعد از 4 ترم و 80 واحد تو دانشگاه (دانشکده) چیزی دست گیرت نمیشه.

نعی یه سایت رو نمیتونی تو نت بزاری یا برنامه نویسی کنی مگه خودت دنبالش بری همشم سه واحد سخت افزار داره که طراحی منتطقی بُرده، به قول خودشون CPU طراحی میکنی (سانتا کلارا نشسته دست رو دست گذاشته بابابزرگه منه داره 6950X میسازه و فقط منو شمارو کم دارن)

خلاصه علاقه خوبه. اما اگه از ریاضی بری و با کله تا ارشد (IT) بدونه کوچک ترین افتادن واحدی پیش برری اونوقت یه چیزی. من تو نظام سابق تحصیل کردم و الان نمیدونم دوره آخر هنوز دبیرستان و هنرستان هست یا نه ولی شما اگه با سن 18-19 دیپلمرو بگیری و این روشی که گفتمو پیاده کنی، سنت به 25 نرسیده سره یه کار درست درمونی البته باید این وسط یه فنی رو هم حرفه ای یاد بگیری. یعنی فان دنبال میکنی اما واقعا بزارنت سر اون سمت میتونی ازش پول دراری عوض اینکه به درو دیوار نگاه کنی.

خدمت باید بپیچونی یه جورایی.

استارتر عزیز شما اگه درس خون باشی از هر رشته ای که علاقه مند باشی بهش میتونی موفق بشی

اصولا افرادی که میرن فنی حرفه ای و کاردانش درس نخون هستن و توانایی اینو ندارن از طریق ریاضی فیزیک یه ضرب تا فوق دکترا IT بخونن

شما اگه میخوای بری فنی حرفه ای و کاردانش از الان یا یه نفرو به عنوان پارتی پیدا کن که بعد مدرک گرفتن یه جایی دستتو بند کنه یا اینکه یه استنبلی و بیل برای خودت بگیر که بعد از گرفتن مدرک بری سر ساختمون

توی رشته نرم افزار همه چی به شما یاد میدن ولی ادامش با خودتونه . یعنی اگه میخوای توی طراحی وب برای خودت استاد بشی اول کارو بهت یاد میدن مثل دیتابیس تحت وب و PHP و ASP و مهندسی اینترنت و شبکه و یکی دوتا درس دیگه که مربوط به صفحات وب میشد دیگه بقیش با خودته بری چنتا کتاب مرجع بگیری و بقیشو خودت یاد بگیری

متاسفانه خیلی از افرادی که میرن نرم افزار مثل من از کاردانش و فنی حرفه ای میرن که درس نخون هستن و اونایی هم که تقریبا درس خون هستن تکلیف خودشونو مشخص نمیکنن که میخوان تو کدوم شاخه علم کامپیوتر به صورت تخصصی ادامه بدن و میخوان همه چیزو تا اخر یاد بگیرن که آخرش میبینن نتونستن چیزی یاد بگیرن . از هر چیزی یه قاشق بلده

اینکه شما فکر کنی مدرکو گرفتی بهت میگن بیا سر کار اشتباه میکنی باید توی یه بخشی از رشته نرم افزار به صورت تخصصی تا حد المپیک پیش بری اون موقع میتونی وارد بازار کار بشی نه اینکه از هر بخش دنیای نرم افزار یه قاشق بلد باشی

شما وقتی بری کاردانش و فنی حرفه ای ناخوداگاه توی کلاسی قرار میگیری که اکثریت نمیخوان استاد خیلی چیزی درس بده و همش به خنده و شادی میگذره و عموما هم خیلی استاد های قابلی برای اینجور کلاسها به کار گرفته نمیشن .

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیدونم واقعا این همه اراجیف برای چیه ؟ 

مگه رشته کامپیوتر فقط برنامه نویسیه ؟ جوری بعضی دوستان نظر میدن که انگار یعنی الان هرکی برنامه نویس بود خدا هست ... نه عزیز بچه 10 - 12 ساله الان داره ماهی حداقل 1-2 تومن از برنامه نویسی اندروید درمیاره 

با یه مثال ساده شروع میکنم یک بچه وقتی بدنیا میاد به مرور زمان زبان رو یادمیگیره ولی نمیتونه بنویسه میره مدرسه و خوندن و نوشتن یادمیگیره ایا میتونه با خوندن و نوشتنی که بلد هست یک رمان تخصصی با اصول صحیح بنویسه ؟

قطعا نمیتونه مثلا شما زبان انگلیسی رو یادمیگیرید میتونید یک کتاب به انگلیسی بنویسید با رعایت تمام نکات املایی و نگارشی و و و ....

زبان برنامه نویسی هم همین هست یادگیری یک زبان که کاری نداره سینتکس هر زبانی رو میشه به صورت خیلی سریع یادگرفت ولی اون تلاش و یادگیری شما برای زبان هست که شمارو به زبان مسلط میکنه

حدود سه سال پیش بود میخواستیم برای یک پروژه ای چند برنامه نویس استخدام کنیم روی چند وبسایت نیازمندی نیروی انسانی درخواست ثبت کردیم و شاهد دریافت رزومه های زیادی بودیم که با شرایط ما هماهنگ بودن

از دیپلمی گرفته تا فوق لیسانس و دکترا برای ما رزومه فرستاده بودن خب ما دنبال برنامه نویس با پتانسیل بالا بودیم شروع کردیم به بررسی رزومه ها چندتا از تاپ هارو زنگ زدیم و گفتیم بیاید شرکت باهم یه مصاحبه ای داشته باشیم

اولین نفر فوق لیسانس نرم افزار داشت با یک رزومه چند صفحه ای فقط درمورد توانایی ها و پروژه هایی که انجام داده پروژه چون دولتی بود از نظر سرمایه و حقوق مشکلی نداشتیم و قراربود حقوق خوبی بدیم به برنامه نویس ها

ما مصاحبه رو شروع کردیم ایشون از خودش میگفت که چقدر اره حرفه ای و اینو بلده و اونو بلده اینکارو کرده اونکارو کرده خلاصه صحبت تموم شد و قرارشد استخدام بشه ایشون به علاوه پنج نفر دیگه که شبیه همین بودن 

قرارداد به صورتی بود که اگه ایشون نتونه پروژه ای که بهش دادیم رو تو سه ماه تموم کنه مجبور به پرداخت جریمه میشه جالب اینجاست همشون ادعا میکردن پروژه کاری نداره و تو کمتر از سه ماه تموم میکنن ناگفته نماند پروژه یک زیرساخت مجازی برای بانک اطلاعاتی و ثبت سفارش سازمانی بود 

کاررسما شروع شد مدیرپروژه برادر من بود کار رو بهشون داد تا تموم کنن شرایط کار به صورتی بود از نظر زیرساخت مجازی که اول از همه اینکه هیچ کدومشون تاحالا انجام نداده بودن و فقط ادعا داشتن و رزومه هاشون هم کشکی بود

هفته های اول برادرم  کار رو چک میکرد چون مسئولیت راهبری پروژه با مدیرپروژه هست کار یه جورایی اوکی نبود و اینا کد میزدن و دیباگ میکردن درصورتی هیچ کدوم از کد هایی که میزدن پروژه رو جلو نمیبرد و صرفا کد الکی بود برای بالا بردن حجم سورس کد پروزه تا اینکه زیرساخت شرکت یکم تغییر کرد و سرور ها شبکه داخلی شدن 

و بنابه دلایلی مدیرعامل شرکت اینترنت رو بست و یک سری قوانین باحال گزاشت هنگام ورود به شرکت نمیشد لبتاب و موبایل و هارد و فلش برد و پیمانکارها هم فقط فقط باید روی سیستم شخصی کارمیکردن

اینا هم سورس رو روی سرور های خود شرکت نگه میداشتن و چون اجازه کاپی کردن سورس رو نداشتن و به اینترنت دسترسی نداشتن داستان یکم عوض شد  :D

اقا ما دیدیم بعد این قضیه حدود 3-4 روز بعد عملا اینا هیچ کدی نمیزنن رفتیم دیدم اخما توهم دارن فکر میکنن عصبی شدن نمیتونن حتی 3-4 خط کد بزنن خلاصه میگم خسته نشید

اقا اینا عملا فلج شده بودن چون هیچی بارشون نبود و بی سواد بی سواد بودن و صرفا فقط سینتکس زبان رو یادگرفته بودن شرایط زیرساخت هم طوری بود که نمیتونستن مثل قبل از توی اینترنت با جستجو و بتونن باگ هارو رفع کنن

دیگه کم کم متوجه شده بودیم و اینا با خودشون روزی 100 - 200 صفحه کاغذ کپی شده میاوردن  =)) رفته بودن شب قبلش از توی نت داکیومنت هارو کپی کرده بودن میاوردن میخوندن 

اخرهم نتونستند پروزه رو تموم کنن و خداروشکر سازمان جریمه گرفت ازشون و گرنه مدیرپروژه بایدخسارت میداد 

--------------------------------

اما چرا من این موضوع رو گفتم برای اینکه بعضی ها خیلی جوبرشون داشته و ادعا دارن و درعمل هیچی نیستن ...

ما الان تو شرکت یک دوستی داریم حدود 6 ماه هست داره با ما کارمیکنه به هرچی بگی مسلطه تمام تکنلوژی روز رو میدونه 

همزمان نود جی اس میزنه لرول میزنه یکی برامون سوییفت زده بود باگ داشت این رامتین عزیز تو کمتر 2-3 ساعت باگی که 4-5 تا خدای سوییفت نمیدونستن چیه رو اوکی کرد الان مثلا بگم با داکر اینو بخوام میزنه

بگم با ری اکت اینو میخوام میزنه یا مثلا الان داریم انگلورار کارمیکنیم این میدونه ناگفته نماند دانشگاه شریف درس میخونه .. لیسانس هم نگرفته تازه  @};- درضمن هیچ کدوم اینا تو سرفصل های لیسانس نرم افزار نیست و نخواهد بود ... بالا گفته بودید تو دانشگاه باید کامپیوتر یادگرفت خیر دانشگاه علوم کامپیوتر رو یاد میده تخصص کامپیوتر رو معمولا استاد باید یادبده که تو ایران نمیدن  =)) کارتحقیقاتی هم بدن تکنلوژی 100 سال پیشه الان سی یا اسمبلی و حتی سی ++ درسته که خیلی تاپ هستن ولی وقتی پایتون و رابی هست چرا سی ؟

الان تو دانشگاه های تاپ دنیا رابی و پایتون کارمیکنن و دانشجو ها برای فان سی یادمیگیرن تازگی هم که جاواسکریپت با نود جی اس داره میترکونه 

فکر نکنید منظورم صرفا رشته های کامپیوتر هست نه الان بچه های فیزیک و شیمی و هوا فضا و ... بجای متلب و دلفی دارن پایتون میزنن چرا بیان متلب کارکنن وقتی کارشون تو پایتون راحت و تو سه سوت انجام میشه ؟

بچه های الکترونیک هم دیگه بجای کار با سی دارن با پایتون کارمیکنن خدارو شکر الان اکثر میکروکنترل ها و چیپ ها مفسر پایتون رو ساپورت کردن

حالا گفتم چرا دارن سی و جاوا کارمیکنن این که مسئله ای نیست خوبه بد نیست من خودم عاشق سی بودم اینم که گفتم تکنلوزی باید جدید باشه اینم اصلا بیخیال ولی من واقعا متاسفم واسه دانشگاه هایی که دارن سی شارپ کارمیکنن  :(

واقعا چرا سی شارپ ؟ این زبان اصلا مناسب کشوری مثل ایران نیست لاقل واسه این زمونه شاید 10 سال پیش که پایتون هنوز اوکی نبود و ویژال بیسیک واین داستانا بود خوب بود ولی الان سی شارپ دیگه چرا ؟

مثل این میمونه تو دانشگاه ها برنامه نویسی اندروید یا سوییفت یادبدن .... الان بیشتر سازمان ها هم دیگه برنامه دسکتاپ دیگه کارنمیکنن و دارن میرن سمت تحت وب نرم افزار های حساب داری و تخصصی هم صرفا برای مولتی پلتفرم بودن یا از پلفترم هایی کیوت استفاده میکنن که خروجی مولتی پلتفرم بتونن داشته باشن یا میرن سمت تحت وب مثل همین نرمافزار حساب داری های تحت وب 

--------------------

درمورد علم شبکه هم چند نکته بگم 

ببینید شبکه مفهومی هست توی دانشگاه سرفصل های متفاوتی قرارگرفته 

برای اینکه با علم شبکه بخواید پول درارید اول باید خوب پول خرج کنید  :D باید برای خودتون رزومه درست کنید مدارک شرکت ها و موسسات مختلف رو بگیرید 

هرچند هم داخل ایران و هم خارج کشور کسانی که شبکه خوندن درکنارش مجازی سازی و کلاستر و موازی سازی و پرداش ابری و ... کارکردن 

شبکه هم شاخه های زیادی داره ولی اگه دنبال حقوق کافی و خوب هستید باید خودتون رو اماده کنید و ارتقا بدید 

امنیت شبکه هم رسما تعطیل 

تو ایران رسما هیچ کاری براتون پیدانمیشه چرا ؟ چون کسایی که امنیت نرم افزار کارمیکنن زودتر جای شمارو گرفتن با حقوق های بالاتر :D

درضمن هیچ کدوم اینا به مدرک شما ربط نداره شما برای داشتن حقوق کافی و خوب حداقل باید فوق لیسانس داشته باشید 

کسی رو میشناسم تو یک شرکت تجارت الکترونیک ماهی 15 میلیون میگیره و فوق لیسانس شیمی هست  @};- ولی علاقه به کامپیوتر داشته و شده خدای لینوکس و این داستانا شده سیس ادمین 

دو نفر رو هم میشناسم فوق لیسانس نرم افزار دارن ولی یکیشون تو املاک کارمیکنه و دیگری رستوران زده عملا نتونستن از رشته تحصیلی خودشون درامد داشته باشن

یک دوستی هم پیداکرده بودم تعمیرات لبتاب داشت میگفت لیسانس نرم افزار داره البته نمیدونم چرا رفته نرم افزار میرفت سخت افزار وضعش بهتر بود 

شما فکرنکنید کامپیوتر دوست دارید باید برید رشته نرم افزار این رشته سختی های فراوونی داره به نظر من رشته مدیریت مناسبتر هست 

دانشگاه ازاد هم رسما تعطیل یعنی اگه رشته نرم افزار دانشگاه ازاد قراره برید بهتره نرید چون اعصابتون خورد میشه یعنی دانشجو های دیگه فوق العاده بی سواد هستن  =))  :laughing:

البته خوبه برای اونا ویژال بیسیک هم زیادشونه چه برسه به سی شارپ یا حتی سی یا جاوا یا ... 

یادش بخیر سال اول همه که کلا تعطیل بودن بعضیا ویندوز رو هم بلد نبودن یکی بلد نبود خاموش کنه سیستمو :(

انگار مثلا رفتی پیش ادمای اولیه ... حالا بعضیاشون با اینکه هیچی بلد نیستن لبتاب مک بوک هم میخرن دیگه بدتر  =)) ویندوز میریزن و خنگ بازی درمیارن 

البته این افراد صرفا اومدن یک مدرکی بگیرن الکی مثل رشته معماری و عمران و ... همینطور بعضی رشته های پزشکی و ...

حالا اگه وقت کردم از تجربه خودم میگم تو رشته نرم افزار فعلا 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تو هر کار و رشته ای میشه موفق بود به شرط اینکه متخصص و اند اون کار باشی.ما خیلیهامون با مدرک ارشد و حتی دکترا متخصص اون رشته که مدرکش رو داریم نیستیم...

اگه تو یه کار واقعا اوستا باشی...مثلا حتی اسمبل سیستم که خیییلی ها انجام میدن توش متخصص باشی (یعنی با سرعت و بدون نقص و خوشگل) و کارت رو به شرکت و اشخاص درست، ارائه بدی بیکار نمیمونی.ما خیلی کارها رو معمولی بلدیم نه تخصصی.و تو کارهای فنی مطمئنا تخصص مهمتر از مدرکه.شما حتی تو یکی از برنامه های بروز برنامه نویسی متخصص باشی میتونی درامد داشته باشی . البته هر کاری صبر میخواد و متخصص هم باشی باید کار رو صبورانه ارائه بدی تا کیفیت کارت مشخص بشه.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم واقعا این همه اراجیف برای چیه ؟ 

مگه رشته کامپیوتر فقط برنامه نویسیه ؟ جوری بعضی دوستان نظر میدن که انگار یعنی الان هرکی برنامه نویس بود خدا هست ... نه عزیز بچه 10 - 12 ساله الان داره ماهی حداقل 1-2 تومن از برنامه نویسی اندروید درمیاره 

با یه مثال ساده شروع میکنم یک بچه وقتی بدنیا میاد به مرور زمان زبان رو یادمیگیره ولی نمیتونه بنویسه میره مدرسه و خوندن و نوشتن یادمیگیره ایا میتونه با خوندن و نوشتنی که بلد هست یک رمان تخصصی با اصول صحیح بنویسه ؟

قطعا نمیتونه مثلا شما زبان انگلیسی رو یادمیگیرید میتونید یک کتاب به انگلیسی بنویسید با رعایت تمام نکات املایی و نگارشی و و و ....

زبان برنامه نویسی هم همین هست یادگیری یک زبان که کاری نداره سینتکس هر زبانی رو میشه به صورت خیلی سریع یادگرفت ولی اون تلاش و یادگیری شما برای زبان هست که شمارو به زبان مسلط میکنه

حدود سه سال پیش بود میخواستیم برای یک پروژه ای چند برنامه نویس استخدام کنیم روی چند وبسایت نیازمندی نیروی انسانی درخواست ثبت کردیم و شاهد دریافت رزومه های زیادی بودیم که با شرایط ما هماهنگ بودن

از دیپلمی گرفته تا فوق لیسانس و دکترا برای ما رزومه فرستاده بودن خب ما دنبال برنامه نویس با پتانسیل بالا بودیم شروع کردیم به بررسی رزومه ها چندتا از تاپ هارو زنگ زدیم و گفتیم بیاید شرکت باهم یه مصاحبه ای داشته باشیم

اولین نفر فوق لیسانس نرم افزار داشت با یک رزومه چند صفحه ای فقط درمورد توانایی ها و پروژه هایی که انجام داده پروژه چون دولتی بود از نظر سرمایه و حقوق مشکلی نداشتیم و قراربود حقوق خوبی بدیم به برنامه نویس ها

ما مصاحبه رو شروع کردیم ایشون از خودش میگفت که چقدر اره حرفه ای و اینو بلده و اونو بلده اینکارو کرده اونکارو کرده خلاصه صحبت تموم شد و قرارشد استخدام بشه ایشون به علاوه پنج نفر دیگه که شبیه همین بودن 

دوست من ما کاری به کسی که دوازده سالگی رفته اندروئید یاد گرفته ماهی دو ملیون در میاره نداریم

الان کلی دندون پزشک فعال هستن تو کشور که حتی مدرک سیکل هم ندارن و فقط به صورت عملی یاد گرفتن ایستادن کنار دست یه دندون پزشک تحصیل کرده اونم بهشون گفته ملاتو بر میداری میریزی تو دندون با کاردک ماله میکشی روش تا صاف بشه

هرکی دو خط اندروئید نوشت برنامه نویس نیست شما باید ده تا مبحث مختلفو یاد بگیری . اول باید بدونی این کامپیوتری که جلوته هر بخشش چه بخشای مختلفی داره و چیکار میکنن و بتونی ده دقیقه در مورد خود کامپیوتر صحبت کنی بعد کمه پاورو بزنی و شروع کنی به برنامه نویسی

برای فقط برنامه نویسی محض شما لازمه مباحث مختلفیو یاد بگیری و درسای مختلفیو تو دانشگاه بخونی مثل درس شی گرایی و مهندسی نرم افزار و ساختمان داده ها و معماری کامپیوتر و برنامه سازی سیستم و پیاده سازی زبان ها و زبان ماشین و مهمتر از همه  طراحی الگوریتم ها و طراحی کامپایلر ها و خیلی درسای دیگه که  حتما میتونه در بهتر شدن شما تاثیر زیادی داشته باشه مثل آمار و احتمالات و هوش مصنوعی

شما الان به دهتا برنامه نویس بگو یه ماشین حساب بنویسن ببین کدومشون از تابع بازگشتی استفاده میکنن . اصلا ازشون بپرس مزیت تابع بازگشتی به غیر بازگشتی چیه . بپرس اگه ماشین حسابو با تابع باز گشتی بنویسن در صورت ورود اعداد حجیم و بزرگ به ماشین حساب کدام منابع سیستم کمتر درگیر میشن ؟ ببین اصلا سوالتو میفهمه که بخواد جواب بده ؟

توی ساخت یک ماشین حساب اون بچه دوازده ساله چه میدونه که وقتی قراره دوتا عملگر ضرب و یک تقسیم کنار هم باشن بهتره که عملگر تقسیم وسط قرار بگیره تا سی پی یو کمتر عملیات محساباتی انجام بده یا به عبارتی با اعداد کوچکتری کار کنه ؟

یه ماشین حساب ساده رو که تو دبیرستان با C++ به بچه ها یاد میدنو به صد روش مختلف میشه بنویسی ولی اونی که مدرک تکنولوژی نرم افزار از یه دانشگاه درست حسابی داره کجا و اون بچه دوازده ساله کجا

این دوستانی که میگن دانشگاه هیچی یاد نمیده دقت کنن که در صورتی که نری دانشگاه باید بری سربازی پس بهتره بری دانشگاه

لینک به دیدگاه

با این حرفتون اصلا موافق نیستم،کی گفته شاگردای فنی یا کاردانش درس نخونن؟ ببینید این مثله فرهنگ افتاده تو مملکت ما فنی کاردانش ،فک میکنن همشون تنبل ،درسنخون خلاصه هیچی دیگه ،توصیه میکنم این طرز فکرتونو عوض کنین،تو کلاس خود ما که تموم شدیم،3 نفر داشتیم که در حد یه شاگرد ریاضی فیزیک به ریاضی علاقه داشتن،کلاسای بیرون میرفتن،فوق العاده هم زرنگ بودن  :)

در مورد استاد درسته من گفتم کتابا مشکل داره و قدیمیه،اما همیشه مدرسه ما سعی میکرد بهترین استادای استانو برای ما بیاره(در حدی که اکثر معلمای ما تو دانشگاهم درس میدن)،از هیچ لحاظی در سطح معلم کمبود نبود،فقط مشکل از بالا بود که یهو یه کتاب تازه میاوردن هیچکس زمینه نداشت،به معلم میگفتن تدریس کن  :)  یا اینکه کتاب بیش از حد قدیمی بود ،جمع بندی اگه کسی بخواد بخونه براش فرقی نداره اطرافش چه خبره میخونه،اما یکی نخواد بخونه نمیخونه  :D  به همین سادگی  @};-

خب منم که همینو میگم اونی که درس خونه میره ریاضی فیزیک اونیم هم که نخونه میره فنی حرفه ای بجای اینکه تو مغرش فرمول فرو کنه میره جوش کاری و برق کاری یاد بگیره

لینک به دیدگاه

به نظر بنده سمت کامپیوتر نرو اونم نرم افزار اشباع شده

یه استادی داشتیم میگفت رشته ای ک توش ریاد جنس مونث بیاد باید بندازیش دور چون بازار کارش رو خراب میکنن

ب نظر من معماری بخونی یا برق صنعتی خیلی بهتر هست

اینم اخرش اضافه کنم من خودم رشتم کامپیوتر هست و لیسانس سخت افزار دارم

ویرایش شده توسط rrtt
لینک به دیدگاه

به نظر من رشته  دیگه ای انتخاب کن و اگر به کامپیوتر علاقه داره مواقع بی کاریت برای اون وقت بزار

لینک به دیدگاه

:| من میگم من خودم فنی حرفه ای خوندم تو کلاسمون سه تا بودن واقعا خیلی ریاضی میخوندن(علاقه شدید داشتن)،منظورم اینه همه شاگردای هنرستان درس نخون نیستن، درس خون هم هست بینشون  :|

من نمیدونم نمرات اول دبیرستان دوستان درس خون شما چند شده ولی اگه بالای هجده شده معدلشون و من جای دوستان شما بودم میرفتم ریاضی فیزیک یا تجربی نه فنی حرفه ای که اسمش روشه فن و حرفه . یعنی دیگه ریاضی میاضی بیخیال فقط حرفه و فن . دیگه بسه انتگرالو سری فوریه و رد کن بیاد اون آچارو

البته اون عدم شرط معدل هم ضمیمش کنید دیگه معلوم میشه تکلیفش

به نظر بنده سمت کامپیوتر نرو اونم نرم افزار اشباع شده

یه استادی داشتیم میگفت رشته ای ک توش ریاد جنس مونث بیاد باید بندازیش دور چون بازار کارش رو خراب میکنن

ب نظر من معماری بخونی یا برق صنعتی خیلی بهتر هست

اینم اخرش اضافه کنم من خودم رشتم کامپیوتر هست و لیسانس سخت افزار دارم

باور کنید هیچ کدوم از اون دخترا بلد نیستن دو خط برنامه نویسی کنن حتی پسراشم به زور بلدن من بودم بینشون

برای اینکه یک نفر از رشته نرم افزار موفق بشه تنها کاری که لازمه بکنه اینه که با اون چندین ملیون نفری که رفتن لیسانس نرم افزار گرفتن فرق کنه

ساخت یه سایت برای بانک یا یه سازمان دولتی با اون پروژه هایی که برای همکلاسیات انجام میدادی سی چل تومن ازشون میگرفتی فرق میکنه

خیلی از این افرادی که نرم افزار خوندن کسایی هستن که برای اینکه ول نباشن تو جامعه (مثل خودم) دولت اومده یه سری دانشگاه غیر انتفائی و پیام نور و دانشگاه ازاد زده و مدرک کارشناسی نا پیوسته میده بهشون . استاد اون دانشگاهم (البته اگه بشه بهش گفت استاد) وقتی یک بار یه درسیو بیوفتی بار دوم بهت نمره قبولی میده و اگه خیار چنبرم باشی نهایت بعد شیش ترم کاردانیو میگیری و به همین شکلم کارشناسیو میگیری . امسال هم که دیگه شنیدین حتما همتون کنکور کاردانش و فنی حرفه ای برداشته شد . توجیح طرف هم دقیقا اینه صندلی که هست هر دانشگاهی که بخوان قبول میشن دیگه برای چی کنکور بدن ؟

اونوقت ما چون میبینیم که یک عده خیلی زیادی لیسانس نرم افزار دارن و بیکارن فکر میکنیم بازار نرم افزار اشباع شده و نمیدونیم که اینا همشون همون فنی حرفه ای و کاردانشی هایی هستن که تو دانشگاه فقط دنبال این بودن به استاد چه تیکه ای بندازن که بخندن و یا جمع بشن در مورد دخترای کلاس صحبت کنن . تو خوابگاه هم ورق بازی کنن و قلیون بکشن و بازم در مورد دخترای کلاس صحبت کنن و بازی بارسلونارو میبینن تا دو نصف شب

برای همینه میگم وقتی بری فنی حرفه ای کاردانش نا خودآگاه بین خودت و یکی که از رشته ریاضی فیزیک (درس خونها) رفته کامپیوتر خونده یه شکاف بزرگی میندازی ولی در عین حال تاکید میکنم اگه میخوای به این چند ملیون لیسانسه نرم افزار اضافه نشی باید متفاوت باشی ازشون و تو چنتا تخصص پر درامد نرم افزار به یه درجه قابل قبولی برسی . قابل قبول نه اونی که برا دوستات پروژه انجام میدی . از اون خیلی بالاتر

براش شروع هم حقوقت تو همون رنج یک ملیونه یا شایدم کمتر کسی نمیگه بیا ماهی سه ملیون میدم بهت همین اول کار . بعد کم کم تو زمینه های دیگشم تخصص پیدا میکنی و حرفه تر میشی و سابقه کار پیدا میکنی و درامدت بیشتر میشه

پس اول از همه سعی کن بری دانشگاه نه یه جایی که برای ول نبودن تو خیابون چهار پنج سال الافت کنن

بعدش سعی کن درس خون باشی نه دو روز مونده به امتحان آخر ترم مثل طوطی حفظ کنی و تقلب کنی و بری پیش استاد که صفرتو پنج کنه یا نهو ده کنه

بعدش تخصص پیدا کن نه از هرچی یه قاشق تخصص در حد لالیگا و تا ارشد بخون حتما

بعدشم اگه دیدی کار نیست بدون حرفای من همش چرتو پرته و بیا به دوستانی که الان میگن نرو دانشگاه بگو پس این هشت نه سالو چیکار کنم شما بیاید منو ببرید سر کار . شمایی که میگید درس نخون بیاید منو یه جایی استخدام کنید . اونجوری حداقل بیکار نیستم که برای جامعه مشکل درست کنم و تو دانشگاه یه چیزایی به غیر از درس هم یاد میگیرم که به درد زندگی متاهلیم میخوره

حداقل شاید با یه دختری که تفکراتمون شبیهه اشنا شدم و ازدواج کردم . به هر حال دوران دانشگاهم خودش یه جور دوران نامزدی محسوب میشه

به امید برد بارسلونا مقابل سویا در فینال جام حذفی

دابل میکنیم امسال

هیپ هیپ

هورررراااااااا

لینک به دیدگاه

این دوستانی که میگن دانشگاه هیچی یاد نمیده دقت کنن که در صورتی که نری دانشگاه باید بری سربازی پس بهتره بری دانشگاه

WTfuz

لینک به دیدگاه

البته قابل ذکر هم هست انتخاب بین دانشگاه و سربازی به میزان بند پ خیلی تائیر داره در انتخاب

بعد از انتخاب رشته وقتی دیدم رشته مورد علاقم قبول نشدم با توجه به این که بیشتر عزیزان فامیل دوران سربازی شیرینی داشتن من هم به امید دوران خوش سربازی رفتم عزیزان صبح میرفتن شب برای خواب برمیگشتن منزل یک دوران نسبت راحتی داشتن

بجاش بنده دوران سربازی رو نزدیک مرز افتادم و دگ...دگ...

تنها نکته مثبتی که میتونم پیدا کنم از اون دوران این هست بنده به اندازه یک دفترچه 300 برگ پشت و رو خاطره دارم از سربازی :D

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

هنوز تصمیم قطعی نگرفتم سه تا رشته جلومه {به انتخاب خودم}

رشته ریاضی

//   تجربی

//  فنی و حرفه ای

تجربی نرو خیلی بده  D;

ببین منم عین خودت دارم امسال انتخاب رشته میکنم اگه بخوام به حرف مردم برم که بیکار باشم بهتره به حرفه خودت گوش کن نه مردم منم مبخوام برم ای تی 

چون الان بازار  کار تو شبکس یه شبکه راه میندازی 2،3 تومن گیرت میات اینو من نمیگم اینو فوق لیسانس ای تی بم گفته ولی منم به حرفه خودم گوش میدم چون شبکه رو دوست دارم 

بهترین انتخاب انتخابیه که خودت بخوای ن انتخاب مردم

موفق باشی :cool:

ویرایش شده توسط morteza3it
لینک به دیدگاه

تجربی نرو خیلی بده  D;

نمیدونم چرا عزیزان همش میگن تجربی بده... :D

من خودم رشتم ریاضی بود و درسته رقابت در رشته ریاضی به نسبت تجربی کم هست اما یک نکته مهم این هست در تجربی شما نگرانی از نظر اینده شغلی نداری اگر یک رشته با پدرمادر دولتی قبول شی... :)

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

هنوز تصمیم قطعی نگرفتم سه تا رشته جلومه {به انتخاب خودم}

رشته ریاضی

//   تجربی

//  فنی و حرفه ای

در بین این سه گزینه فقط یکی هست که اگر واقعا درس خون باشی نونت تو روغنه اونم تجربیه

ریاضی احتمالش پنجا پنجاست که یه کار خوب گیرت بیاد و به احتمال خیلی زیاد یه کار متوسطو پیدا میکنی

فنی حرفه ای هم که یعنی فقط درگیر باشی تا سمت ناهنجاری های اجتماعی نری

البته قابل ذکر هم هست انتخاب بین دانشگاه و سربازی به میزان بند پ خیلی تائیر داره در انتخاب

بعد از انتخاب رشته وقتی دیدم رشته مورد علاقم قبول نشدم با توجه به این که بیشتر عزیزان فامیل دوران سربازی شیرینی داشتن من هم به امید دوران خوش سربازی رفتم عزیزان صبح میرفتن شب برای خواب برمیگشتن منزل یک دوران نسبت راحتی داشتن

بجاش بنده دوران سربازی رو نزدیک مرز افتادم و دگ...دگ...

تنها نکته مثبتی که میتونم پیدا کنم از اون دوران این هست بنده به اندازه یک دفترچه 300 برگ پشت و رو خاطره دارم از سربازی :D

یه نکته قابل تاملی توی صحبتاتون هست اونم اینه " وقتی دیدم رشته مورد علاقم قبول نشدم "

اینجا بعید به نظر میرسه این علاقه شما علاقه باشه و احتمال اینکه ملاقه باشه بیشتره . وای به حال اونایی که شما اینجوری بهشون علاقه مند میشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...