رفتن به مطلب

اولین بنچمارکهای رسمی کارت 1080 Founders Edition

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پشتش چرا اینجوریه؟ یعنی یه جور انتقال دهنده گرماست؟

خیلی جالبه اما طراحیش حرفه ای نیست

به نظر من کولر خوبی نیست. کارت به اون زیبایی رو از ظاهر میندازه، چهار اسلات رو اشغال میکنه (البته اگر از مادربردی که فاصله اسلات هاش زیاده استفاده کنی نباید مشکلی باشه چون در هر صورت از 2 راه بیشتر نمیتونی SLI کنی) و اینکه میتونی این بلاک واتر کول (اگر به خارج از بازار چین راه پیدا کنه) رو به قیمت 100 دلار بخری. مگر خیلی قیمت خوبی داشته باشه ولی در عین حال به نظر من کسی که 1080 میخره و میخواد کولر کاستوم بندازه روش دیگه سر چند دلار نمیره اینو بخره!

==========================================================================

​NVIDIA GeForce GTX 1070 Clock Speeds Revealed

kwb3_gtx1070.jpg

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

GeForce GTX 1080 with Arctic Accelero Xtreme IV

7kl8_1.jpg248_2.jpg

=========================================================================

رادیات پشت کارت جالبه.. تاثیر بسزائی در انقال دما دار

اما یک اسلات اضافی اشغال می کنه

قیافه جالبی ندار ولی مشخصه که هدف مهار دمای بالای کارت بوده تا زیبائی ظاهری

کسی اطلاع مستند و دقیق از دمای این کارت در حالت فول یا استرس دار؟!! اصلا چنین تستی از این کارت هست؟

لینک به دیدگاه

اینارو ترجمه کنید تنهایی نخندین با هم بخندیم   :D

داره میگه

کارت gtx 1080 از فناوری async compute پشتیبانی میکنه ، دلفین ها هم پرواز میکنن ! :D

من متن های تخصصی رو دست و پا شکسته متوجه میشم اما با توجه به مطالب داخلش گرچه سری 1000 انویدیا نسبت به سری 900 در dx12 و async compute پیشرفت داشته اما هنوز حتی به نسل قبلی کارتهای AMD هم نرسیده .

پولاریس که بماند .

لینک به دیدگاه

مگه فرار نبود ای ام ادی مشخصات پولاریسو دیروز معرفی کنه چیشد پس اخبارش?

لینک به دیدگاه

داره میگه

کارت gtx 1080 از فناوری async compute پشتیبانی میکنه ، دلفین ها هم پرواز میکنن ! :D

من متن های تخصصی رو دست و پا شکسته متوجه میشم اما با توجه به مطالب داخلش گرچه سری 1000 انویدیا نسبت به سری 900 در dx12 و async compute پیشرفت داشته اما هنوز حتی به نسل قبلی کارتهای AMD هم نرسیده .

پولاریس که بماند .

توى 4K فرق نكرده

ولى تو ١٤٤٠ و ١٠٨٠ افزايش كارايي داره.

اون نموداره ٢ تا نمودار ديگم بغلش هست. فقط نمودار باب ميلتون رو نخونيد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

توى 4K فرق نكرده

ولى تو ١٤٤٠ و ١٠٨٠ افزايش كارايي داره.

اون نموداره ٢ تا نمودار ديگم بغلش هست. فقط نمودار باب ميلتون رو نخونيد...

در 4k هم همونقدر افزایش داشته، ولی چون 3-2 درصد در 4k کمتر از یک فریم میشه، توی این نمودارها مشخص نیست...

ولی در کل مشخصا انویدیا افزایش کارکرد نداشته نسبت به نسل قبلش در بازیهای با DX12 و ASYNC Compute که چیز دور از پیش بینی نبود، شاید بتونه در نسل بعدی این مشکلاتش رو رفع کنه...

فعلا که این 1080 خیلی قدرتمند هستش، ولی باز هم قیمت 700 دولار خیلی خیلی گرون، معلوم نیست که کارت فول چیپ این نسلش چه قمیتی خواهد داشت؟؟؟ 1500 دولار؟؟؟

اگه AMD بتونه این نسلش رو با رنج قیمت 300 دولار ارائه بده، حداقل به خیلی از کسانی که با کارتهایی شبیه 380 و 960 و پایینتر گیمینگ رو میخواستن دنبال کنن، لطف کرده و بازار میان رده هارو کاملا در دست میگیره، ولی باید ببینیم که 10 روز دیگه چه اتفاقی میوفته...

فعلا جز صبر کردن، کاری نمیشه کرد...

خوب به نظر میرسه که مشخصات 1070 هم رسما اعلام شده:

یک کارت 980 با یک واحد SMx کمتر و حدودا 35 درصد فرکانس بالاتر، یعنی فرکانس بوست 1683 مگاهرتزی که اگه دقت کنیم، در همین سری 980 هم کسانی بودن که کارتهاشون رو تا این فرکانس ها اورکلاک میکردن، به نظر میرسه اگه یک حساب سرانگشتی انجام بدیم، متوجه میشیم که این کارت با این فرکانس میتونه به اندازه یک 980ti رفرنس، پرفورمنس داشته باشه...(980 رو تا 1500 اورکلاک کنید به همین نتیجه میرسید)

به نظر نمیرسه که کارتهای 1070 قدرت اورکلاک بیشتر رو داشته باشن و در حداکثر توانشون هستن...

post-10788-0-84235000-1463645296_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

نمیدونم کسی تا حالا گذاشته یا نه...فقط جهت اطلاع دوستان عزیز   @};-

GTX 1070

NVIDIA-GEForce-GTX-1070-Performance.png

انویدیا تمرکز ویژه ای روی واقعیت مجازی داشته...امیدوارم بازی هاش هم معرفی بشن   :clapping:

اینم یک ویدیو از تست 1080 با کولر غیر مرجع

http://www.sakhtafzarmag.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/9990/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-gtx1080

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی جالبه که انویدیا موقع معرفی و نشان دادن قدرت کارتهاش از دو بازی تحت نظر و صد درصد همراه خودش استفاده میکنه و هیچ کسی چیزی نمیگه اما amd میاد با یه بازی صرفا دایرکتس 12 کامل که مطمعنا باید دارای کمپوت باشه نمودار میده همه صداشون در میاد...  :D

......................

خدایا این خوشی رو از ما نگیر انشالاه همه خوش باشن با شرکت مورد نظرشون  ^_^

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه که انویدیا موقع معرفی و نشان دادن قدرت کارتهاش از دو بازی تحت نظر و صد درصد همراه خودش استفاده میکنه و هیچ کسی چیزی نمیگه اما amd میاد با یه بازی صرفا دایرکتس 12 کامل که مطمعنا باید دارای کمپوت باشه نمودار میده همه صداشون در میاد...  :D

......................

خدایا این خوشی رو از ما نگیر انشالاه همه خوش باشن با شرکت مورد نظرشون  ^_^

خوب باندل یعنی همین دیگه...نمیدونم چطور این داستان ها باعث این میشه که طرفدار یک برندی جبهه گیری کنه...باور کنید اصلا برای من مهم نیست تو فلان بازی کم فریم داده یا در دایرکت 12 پیشرفت نداشته و غیره...بلاخره مزایایی هم هستش و مقدار فریم 1080 هم به قدری هست که کاربر راضی باشه

همیشه انویدیا داشتم و راضی بودم..اون موقع که داشتم 760 میخریدم دوستم میگفت 280x بگیر....رفتم برسی کردم با توجه به قیمت تقریبا یکسان عملکرد خیلی بهتری داره ولی خوب با چشم باز انویدیا گرفتم و هیچوقت هم پشیمون نشدم با اینکه x280 تو بازی ها خیلی بیشتر از 760 فریم میداد

اینا هم سلیقه هست..من کارت amd هم بخرم 1000 فریم بده اما علاقه ای بهش نداشته باشم به هیچ دردی نمیخوره...کلا از نام گذاری سری amd خوشم نمیاد (سری های قدیمی رو بیشتر دوست داشتم)

مدتی هم 7670 داشتم و علاقه زیادی هم به 7990 و 295 دارم و اگر شرایط بود حتما میخریدمشون....بنده به عنوان کاربر انویدیا هیچوقت نگفتم که amd بده و اینجور چیزا....amd از شرکت های باتجربه هستش و کارت ها بسیار خوبی هم داره که اکثرا کاربرش رو حتی بعد از پایان عمر استاندادرش هم ناامید نمیکنه

ولی همونطور که گفتم سلیقه هستش...ولی یک حقیقت رو به شما میگم که در این انجمن این اکثا کاربرهای AMD هستن که علیه انویدیا موضع گیری میکنن و کاربرهای انویدیا هم بیشتر در کامنت هاشون در حال دفاع هستن...موارد کمی وجود داره که کاربر انویدیا بیاد بیخودی به AMD بتوپه...

که چی این وسط ثابت بشه؟ برتری AMD?....اینکه معمولا حق با کاربرهای AMD هستش؟ اینکه انویدیا گرانفروشه؟ اینکه کارتهاش باکیفیت نیست و عملکرد مناسب نداره؟ دقیقا چی؟..چون به شخصه منی که کاربر انویدیا هستم خیلی از واقعیت ها رو میدونم و قرار بر این هم نیست که انویدیا همیشه کامل باشه...هیچ شرکتی کامل نیست

موارد بالا که نام بردم واقعا تاثیری در انتخاب بنده ندارن...چون اینکه فلان کارت 5 فریم بیشتر میده اینا همه عذابه چون هر روز داره کارت جدید میاد بازار..خیلی از ماها توان خرید کارت به روز نداریم و معمولا مدت زیادی با یک کارت سر میکنیم

فلان کارت میگیرم یهو میبینیم فلان CPU اگه باهاش باشه عملکردش بیشتر میشه !!! حالا برو دنبال پردازنده...این ادامه داره

نمیدونم این بررسی فریم ها در سایت ها چه وسواسیه که کاربرها رو به خودش مبتلا کرده....خیلی از کارت های تاریخ گذشته همین الان هم اجرای خوب و عالی دارن در گیم های جدید و فریم قابل قبول رو ارایه میدن...1080 میگیری به فریمش مینازی فردا 1090 میاد...490 میگیری بهش مینازی فردا 590 میاد !!!

اخرش که چی؟ اینجور بحث ها مثل سیاهچاله فضایی هستش..تمومی نداره...یکبار هم که شده بیایم اطلاعات و تجربیاتمون رو به جای اینجور بحث ها مطرح کنیم....یکی از محاسن AMD میگه یکی از NVIDIA...بلاخره این 2 شرکت تکامل کننده همدیگه هستن و یکی بدون دیگری نه برای شما خوبه و نه من  @};-  @};-  @};-

اضافه میکنم که من واقعا لذت میبرم وقتی کاربری میاد مثلا از کارت AMD که داره تعریف میکنه و ازش راضیه...انشالله همه ی ماها اون چیزی که دوست داریم رو بخریم و همه این خوشحالی رو با هم سهیم بشیم چون حسرت خوردن اونم برای یک گیمر واقعا ناراحت کنندست...خیلی وقت ها ارزوی داشتن قطعه ای گرون رو داشتیم و توان خریدش رو نداشتیم...انشالله همه 490 و 1080 بخریم و استفاده کنیم

درباره تصمیم نهایی عملکرد کارت های این نسل هنوز زوده...ببینیم در اینده چی میشه

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در طول این مدت یک ماه تایپیک های زیادی ایجاد شد در خصوص سری جدید گرافیک های انویدیا یا AMD و البته خیلی هاشون هم مفید به فایده بودن اما به خاطر برخی مسائل و فن ها بسته شدند

من به شخصه خودم اهمیت نمیدوم چه کارتی متعلق به کدوم شرکت هستش چون برام میزان هزینه بر کارایی که دریافت میکنم مهم هست نه برند مطمنن بیشتر عزیزان هم همین حس رو دارندن

یعنی الان اگر شرکت سایپا اعلام کنه از فردا میخواد تولید گرافیک های با نام Saba141 و Saba 132 و Tiba 2X airbag تولید کنه و از نظر قیمت و کارایی از  کارت های High-end شرکت های AMD و انویدیا بهتر هست به شخصه اون رو ترجیح میدم

اما در مجموع قبول دارم شرکت انویدیا در گذشته در سری های قدیمیش میزان هزینه بر قدرت بهتری به نسبت AMD داشت اما در این چند سال اخیر گویا این مورد برعکس شده و AMD در این ضمینه بهتر عمل کرده

البته باید صبر کرد و دید بعد ورود کارت های جدید به بازار ایران میزان قیمت بر کاراییشون به چه شکل خواهد بود

با تمام احترام برای فن های هم انویدیا و هم AMD

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه مقایسه جالب واستون دارم از قدرت کارتهای 1080 FE و gigabyte 980ti Extreme Gaming :

post-10788-0-15281500-1463740658_thumb.gifpost-10788-0-36270100-1463740665_thumb.png

و

post-10788-0-99123500-1463740683_thumb.gifpost-10788-0-77057400-1463740689_thumb.png

BF3 تقریبا بهترین عنوان برای مقایسه قدرت کارتهای گرافیک هستش چون فوق العاده Scale خوبی داره و FPS کاملا عملکرد قدرت GPU رو نشون میده...

کارت 1080 رفرنس تقریبا 12-11 درصد قدرتمندتر از این کارت غیررفرنس هستش و کارت 1080 تا خرخره اورکلاک شده، هم همینطور 12 درصد بیشتر از 980ti تا خرخره اورکلاک شده، پرفورمنس داره...

به نظر نمیرسه که با این قیمت، این کارت ارزش خرید داشته باشه نسبت به 980ti...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دوستان یه مقایسه جالب واستون دارم از قدرت کارتهای 1080 FE و gigabyte 980ti Extreme Gaming :

attachicon.gif980ti Extreme Gaming gpuz_oc.gifattachicon.gif980 ti Extreme Gaming perf_oc.png

و

attachicon.gif1080 FE gpuz_oc.gifattachicon.gif1080 FE perf_oc.png

BF3 تقریبا بهترین عنوان برای مقایسه قدرت کارتهای گرافیک هستش چون فوق العاده Scale خوبی داره و FPS کاملا عملکرد قدرت GPU رو نشون میده...

کارت 1080 رفرنس تقریبا 12-11 درصد قدرتمندتر از این کارت غیررفرنس هستش و کارت 1080 تا خرخره اورکلاک شده، هم همینطور 12 درصد بیشتر از 980ti تا خرخره اورکلاک شده، پرفورمنس داره...

به نظر نمیرسه که با این قیمت، این کارت ارزش خرید داشته باشه نسبت به 980ti...

عزیز این بازی برای سالها پیشه و کارت جدید انویدا تو بازی های قدیمی قدرت کاملش رو نشون نمیده و تو بازی های جدیده که قدرت واقعیش رو نشون میده  

اینم اظافه کنم این بازی کجا بهترین قیاس برای تست کارت گرافیکه؟ از کجا فهمیدی

بازی مورد نظر الان گرافیکی نداره که بخواد قدرت نشون بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز این بازی برای سالها پیشه و کارت جدید انویدا تو بازی های قدیمی قدرت کاملش رو نشون نمیده و تو بازی های جدیده که قدرت واقعیش رو نشون میده  

از اونجایی که این بازی رو بیش از 5-4 سال هستش که Techpowerup به دلیل Scale عالیش برای نشون دادن عملکرد گرافیکها میسنجه، چه در بنچمارک بازی و چه در هنگام اورکلاک GPU ها، چیزی که کمتر کسی در حال حاضر متوجه دلیلش میشه انگار، درضمن اگه واستون خیلی عجیب هستش، بازی های دیگه هم هستن برای مشاهده نتیجه:

post-10788-0-49362700-1463743858_thumb.png

post-10788-0-53697600-1463743870_thumb.png

post-10788-0-30759600-1463743888_thumb.png

post-10788-0-73679200-1463743906_thumb.png

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

داداش بتلفيلد ٣ هنوز گرافيكش خيلى سطح قابل قبوليه حتي نسبت به بازى هاي جديد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...