رفتن به مطلب

نظر کاربران لیون کامپیوتر در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی شرکت AMD که با نام NAVI عرضه خواهند شد .  

227 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا ناوی موفق می شود ؟

• بله ، صد در صد موفق می شود .
    • احتمالا موفق می شود .
    • احتمالا موفق نمی شود .
    • نه ، کاملا شکست می خورد .
    • نظری ندارم .

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود 1f339.png

شکی که داری درست هست وحید جان و هیچ وقت و به هیچ عنوان همچین اتفاقی نخواهد افتاد.

در همین اول شما این نکته رو در نظر بگیر که مثلاً یک کارت گرافیکی مثل Vega 64 (با قیمت 500 دلار) در بازی ها به طور نسبی حدود %10 از یک کارتی مثل Vega 56 (با قیمت 400 دلار) قوی تر هست اما به خاطر همون اختلاف قیمتشون کارت Vega 56 حدود %15 ارزش خرید بالاتری نسبت به Vega 64 داره.* خب حالا با توجه به همین نکته، شما خودت میبینی الان 20 تا کارت مگه چقدر می خوان با هم اختلاف قیمت و کارایی داشته باشن که حداقل نصفشون ارزش خرید مناسبی داشته باشن؟ هر کارتی چه شکاف قیمتی رو می خواد پُر کنه؟ هر کارتی چه شکاف کارایی رو می خواد پُر کنه؟ اصلاً همچین چیزی امکان پذیر نیست. برای خودش آشوبی میشه.

دوم اینکه الان این مدل ها رو مگر AMD ثبت کرده؟ نه! حتی اگر سافایر شریک درجه یک AMD هم باشه بازم نباید به خاطر این مطلب خارج از عُرف به حرفشون توجه کنی. کِی تا حالا یک شرکت 10 تا کارت معرفی کرده که حالا AMD بیاد 20 تا معرفی کنه! با دیدن اعداد و ارقام کارت ها که 50 تا 50 تا رفته بالا، برداشت من اینه چند مدل از این کارت ها واقعی هست منتها چون هنوز خود AMD چیزی رو رسماً معرفی نکرده و سافایر اجازه نداره مدل ها رو لو بده، اینا اومدن هر ترکیب ممکن رو اونجا نوشتن تا به اصطلاح رد گم کنی باشه. شما فعلاً به اون تعداد کارت و مدل هایی مثل RX 590XT توجه نکن تا چیزی رسمی معرفی بشه.

مورد سوم هم که کم و بیش به این موضوع ارتباطی نداره و انتظار شخصی خودم هست اینه که فکر نمی کنم AMD کارتی قویتر از RTX 2080 معرفی کنه چه برسه به مدل فرضی RTX 2080Ti Super! به نظر من حداقل در این چند سال اخیر که AMD تمرکز بیشتری روی قسمت پردازنده هاش داشته خیلی به بازار کارت گرافیک های رده بالا علاقه ای نشون نداده و بیشتر سعی کرده در همین 2 - 3 مدل میان رده که توجه بیشتری بهش میشه و خریدار بیشتری داره راضی کننده به نظر بیاد. حالا شاید برای خالی نبودن عریضه یک کارتی هم در حد RTX 2080 معرفی کرد (همونجور که به همین دلیل Radeon VII رو معرفی کرد) ولی فکر نکنم فراتر از اون بره. برای همینه اول همین دو مدل اصلی رو معرفی کرد.

*: درصدها و مقایسه هایی که نوشتم از TechPowerUp بود.

بنده هم فکر نکنم ای ام دی فعلا به فکر رقابت در سنگین وزن ها با انویدیا باشه .

در ای ام دی CPU همواره اولویت داشته . بخش GPU هم برای ای ام دی در ساخت APU کاربرد جدی داره ! در APU هم خبری از فریم بالا نیستش . ناوی اومده تا ای ام دی بتونه به بهترین شکل ممکن ضمن ساخت چیپست برای کنسول ها از این فناوری در ساخت  APU های آینده استفاده کنه یا در موردی مثل P47 برای ساخت ابرکامپیوتر ازش استفاده کنه . همین چند وقت پیش خبر رسید که ای ام دی برای دولت آمریکا یک ابرکامپیوتر بسیار قوی میسازه . حالا این وسط ناوی بتونه در گرافیک ها هم فروش کنه که عالی هستش . احتمالا پرچمدار آینده ای ام دی با مموری HBM2 یا حتی HBM3 میاد . شبیه کاری که با فیوری و وگا کرد و پرچمدارهای اصلی رو با مموری HBM و HBM2 راهی بازار کرد . بر طبق بعضی اخبار سال 2020 سال عرضه HBM3 هستش !

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

بسیار متشکرم بابت اطلاع رسانی🌹

خبری از قیمت رسمی این کارت 5700XT نشده؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

این نسخه ی سوپر هم خیلی جالبه انویدیا فکر کرده خیلی زرنگه اول ک نسخه معمولیو کرد تو پاچه ملت بعد دید ای ام دی میخاد گراف بده بیرون سوپر زد خب برادر همون اول سوپر رو میزدی   فن نیستم فقط از این زرنگ بازیا خوشم نمیاد

پرفورمنس کارت مورد قبوله میمونه دما و مصرف انرژی 
و مطمئنا با درایوره امتیمایز شده نزدیک ب 2080 هم میرسه ب راحتی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

بسیار متشکرم بابت اطلاع رسانی1f339.png

خبری از قیمت رسمی این کارت 5700XT نشده؟ 

سلام

ممنون .

AMD Lowers Prices for Radeon RX 5700 NAVI Cards, 349 USD and 399 for the XT USD

قیمت نهایی گرافیک های جدید ای ام دی مشخص شد .

5700 با قیمت 350 دلار عرضه می شود و 5700XT نیز قیمتی برابر با 400 دلار خواهد داشت .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nightwolf گفته است :

این نسخه ی سوپر هم خیلی جالبه انویدیا فکر کرده خیلی زرنگه اول ک نسخه معمولیو کرد تو پاچه ملت بعد دید ای ام دی میخاد گراف بده بیرون سوپر زد خب برادر همون اول سوپر رو میزدی   فن نیستم فقط از این زرنگ بازیا خوشم نمیاد

گرچه سیاست های کلی انویدیا رو قبول ندارم و این کارش هم نوعی حقه بازی هستش اما به نظرم موضوع مهمی نیست . در هر صورت در PC گیمینگ ما آرامش نداریم و هر روز یه اتفاق جدید رخ میده .

درسته که این کار انویدیا نوعی دهن کجی به خریداران نسخه های معمولی سری 2000 هستش اما انویدیا برای فناوری ولتا و تورینگ سالهای زیادی کار و هزینه کرده . خریدارانی هم که این کارتها رو اوایل ورودشون به بازار میخرن عموما از نظر مالی مشکلی ندارن الان هم چیزی از دست ندادن صرفا یه کارت قویتر با همون هزینه لانچ شده قرار نیست کارتهاشون از این به بعد 30 درصد کمتر فریم بده !!!!

......................

متاسفانه یا خوشبختانه کارتهای ای ام دی در گذر زمان بهتر و بهتر میشن . این مورد از نسل R 200 به بعد به وضوح دیده میشه . البته این رو میشه یه نقص به ای ام دی هم دونست چون نمی تونه همون اول کار از نظر نرم افزاری کارتهای خودش رو به خوبی پشتیبانی کنه .

لینک به دیدگاه

در در 14 تیر 1398 در 14:13، nightwolf گفته است :

خوب تقریبا شبیه همین کار رو هم AMD میکنه!

چطور روزای اول فروش کارت،  با قیمت بالا میره تو پاچه ملت و بعد از کمی کاهش قیمت میده؟

بیایید قبول کنیم هر دو شرکت به فکر کسب درامد هستند

البته این رو هم از قلم نندازیم که گرافیکهای ای ام دی به صورت تقریبی صعیف تر از انویدیا هستند.

پ.ن: طرفدار انویدیا هستم ولی هیچ وقت دنبال زیر سوال بردن هیچ برندی نبودم

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MojArch گفته است :

خوب تقریبا شبیه همین کار رو هم AMD میکنه!

چطور روزای اول فروش کارت،  با قیمت بالا میره تو پاچه ملت و بعد از کمی کاهش قیمت میده؟

بیایید قبول کنیم هر دو شرکت به فکر کسب درامد هستند

البته این رو هم از قلم نندازیم که گرافیکهای ای ام دی به صورت تقریبی صعیف تر از انویدیا هستند.

پ.ن: طرفدار انویدیا هستم ولی هیچ وقت دنبال زیر سوال بردن هیچ برندی نبودم

گرچه همون طور که توی پست قبلم در این تاپیک گفتم با این کار انویدیا مشکلی ندارم اما این دوتا هیچ ربطی به هم ندارن .

عوامل متعددی موجب کاهش قیمت یه قطعه در طول زمان میشه . مثلا برای کارتهای جدید ای ام دی هرچه که فناوری 7 نانومتر بیشتر توسعه پیدا کنه و قدیمی تر بشه هزینه ساخت چیپست در این فناوری کاهش پیدا می کنه . یا مموری های GDDR6 به مرور با کاهش قیمت رو به رو هستند . از طرف دیگه شرکتها مقدار عظیمی پول هزینه می کنن تا یک چیپست جدید رو طراحی کنن و خط تولیدش رو راه بندازن . اون اوایل سهم هر چیپست از این دو بسیار زیاد هستش اما بعد از مثلا 6 ماه و فروش چند میلیون چیپست این هزینه بر می گرده و شرکت به سود دهی میرسه از اون به بعد میشه قیمت رو کاهش داد . در واقع اگر شرکتی بدونه که مثلا از این چیپست 10 میلیون قطعه فروش میره میتونه همون اول قیمت رو بر مبنای 10 میلیون قطعه ببنده و در تمام طول عمر این قطعه قیمت ثابت باشه ( به شرط ثابت بودن هزینه تولید ) اما هیچ وقت نمیشه روی چنین چیزی حساب کرد . در مجموع این مورد برای خیلی از شرکتهای دیگه هم رخ داده . همین الان اینتل نسل 9000 خودش رو 15 درصد ارزونتر کرده تا بتونه با نسل 3000 ای ام دی رقابت کنه .

همین انویدیا برای توسعه و تحقیق چیپست های ولتا و تورینگ میلیارد ها دلار هزینه و چند سال زمان گذاشته . خیلی واضحه که این پول باید برگرده . البته قرار نیست این پول رو همین الان بگیره . این پول میتونه حتی روی یکی دو نسل گرافیک از جی فورس تا Quadro سرشکن بشه . با این حال سهم کارتهای اولیه از این ماجرا بسیار بیشتره . کسی هم که همون اول نسل کارت گرافیک میخره باید با این موضوع کنار بیاد .

100 البته در این که هر دو شرکت در فکر کسب درآمد هستند شکی نیست اما این موجب نمیشه که این دو شرکت مثل هم باشن . شبیه شرکتهای بازی سازی که خرید های درون بازی رو قرار میدن و به هزار شکل مختلف مردم رو میچاپن . انویدیا بارها و بارها نشون داده حقوق مصرف کننده براش بی اهمیته .

منظورتون از این که کارتهای انودیا قوی تر هستند چیه ؟

الان کارتهای 1060 با 580 ، 780Ti با 290X و 1080 با وگا 64 همرده هستند و در هر 3 مورد کارتهای ای ام دی سریعتر هستند . امیدوارم کارت 2080Ti رو با 5700XT مقایسه نکرده باشید !

لینک به دیدگاه

AMD Radeon RX 5700 and 5700 XT review

948005077_bv1080.thumb.png.8761dad3ee71803a560a15f407e655ce.png  1182153554_bv2560.thumb.png.b61a9f02215d411c387ba796a28350ba.png 573259518_bv3840.thumb.png.911d12ef72abccb0257fb152a9ed1fc3.png

1288749852_de1080.thumb.png.854586d8ad07b7dad06a881f9e2d124b.png 1279512845_de2560.thumb.png.9bf15b41d96957aeffce9c176f5b2a37.png 87265544_de3840.thumb.png.f367e76ff09df016ba032351818c191a.png

1516722777_fcnd1080.thumb.png.1c019d473f85a5dd43bac24a8b3f73c5.png 1755692239_fcnd2560.thumb.png.da18685836564d1d9bb68fb4814854f3.png 2123918205_fcnd3840.thumb.png.28b51dbaac314c82e99017a41686737a.png

1276694848_me1080.thumb.png.3b548976fda8dba9b618e234ff1c1c1b.png 862116605_me2560.thumb.png.4d59f8dfb48528659724b4374d5021e1.png 663622700_me3840.thumb.png.ce452f6acdd62593c84b9d525a965b91.png

1559662046_sb1080.thumb.png.1f72ec6c0d30321ca5cc3455a18a404e.png 1888155460_sb2560.thumb.png.b59a1be6161e7a6df746f114d92fade8.png 1464247876_sb3840.thumb.png.a0425b6527fa1f0cf4b0133dbe7ca634.png

579541625_str1080.thumb.png.0407d7a754e8cf7e106c19fc00aae780.png 390557001_str2560.thumb.png.34b36f7f511f8c21183638d8a2e15428.png 1938973964_str3840.thumb.png.e77810238e0f6d978cd31b92d023cb3d.png

.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

untitled-34.thumb.png.536faf59c074d389ec361b3e1cb72457.png

718547521_5700OC.thumb.png.bb43c917ef7c14998be0baaae3770f4e.png 80077859_5700XTOC.thumb.png.e2c7bfd2c8228461fa2ba7c07db9e53c.png

.

لینک به دیدگاه

شرکت MSI با 7 نمونه مختلف از سری ناوی وارد بازار میشود :

MSI to launch seven custom Radeon RX 5700 graphics cards

.

لینک به دیدگاه

گرچه ای ام دی فروش ناوی را در سایت خود آغاز کرده اما این فروش شامل نسخه های غیر رفرنس ( که به زودی عرضه می شوند ) شرکای ای ام دی مانند سفایر ، ایسوس و ... نمی شود:

.

لینک به دیدگاه

گزارش های اولیه حاکی از توقف تولید Radeon VII می باشد :

کارت VII که عنوان اولین کارت 7 نانومتری دنیا را یدک می کشد با فناوری نسل قبلی وگا ساخته شده است از این رو با عرضه فناوری ناوی این فناوری ارزش خود را از دست داده است . شاید ای ام دی با پایان دادن به عمر این پرچمدار قدرتمند می خواهد پرچمدار ناوی را رونمایی کند . در هر صورت ای ام دی  نمی تواند 2 پرچمدار همزمان داشته باشد !

..............................

@Trickster

به نظرم کارت VII به خاطر 16 گیگ مموری HBM2 نمی تونه مثل کارتهای دیگه کاهش قیمت داشته باشه .

از طرفی ارزش خریدش با وجود 5700XT زیر سواله . شما چی فکر می کنید ؟

به نظرتون منتظر 5800 و 5900 باشیم ؟ هرچی باشه 5700XT کمتر از 3000 تا سایه زن داره .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

گزارش های اولیه حاکی از توقف تولید Radeon VII می باشد :

کارت VII که عنوان اولین کارت 7 نانومتری دنیا را یدک می کشد با فناوری نسل قبلی وگا ساخته شده است از این رو با عرضه فناوری ناوی این فناوری ارزش خود را از دست داده است . شاید ای ام دی با پایان دادن به عمر این پرچمدار قدرتمند می خواهد پرچمدار ناوی را رونمایی کند . در هر صورت ای ام دی  نمی تواند 2 پرچمدار همزمان داشته باشه

کارایی 5700xt خیلی نزدیک به رادئون ۷ عه دلیل نداره amd هزینه زیادی صرف ساخت همچین کارتی کنه اونم با مموری های گرون قیمت hbm

از طرفی فکر نکنم amd تن به ساخت کارت بالارده تر ناوی بده چون در این صورت ابعاد چیپ بزرگتر میشن و همچنین هزینه ساخت ۷ نانومتر هنوز بالاس به عنوان مثال یه چیپ ۷ نانومتر با ابعاد ۲۵۵ میلی متر مربع ۷۰ دلار قیمت داره

جدای از این اگر بخوایم big navi رو منصور باشیم باید بهینگی هایی براش انجام بشه

چون مصرف چیپ بزرگتر طبیعتا بیشتر میشه یعنی میشه ۳۰۰ وات در بهترین حالت ممکن برای چیپی که کاراییش تا ۳۰ درصد بهتر از 5700xt باشه

یه کانال هایی قبلا سیگنال ساخت بیگ ناوی رو برای سال اینده پیشبینی کردن 

در نهایت دلیل اصلی توقف تولید رادئون ۷ قدیمی شدن معماری و پر مصرف بودنشه

ویرایش شده توسط 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

کارایی 5700xt خیلی نزدیک به رادئون ۷ عه دلیل نداره amd هزینه زیادی صرف ساخت همچین کارتی کنه اونم با مموری های گرون قیمت hbm

از طرفی فکر نکنم amd تن به ساخت کارت بالارده تر ناوی بده چون در این صورت ابعاد چیپ بزرگتر میشن و همچنین هزینه ساخت ۷ نانومتر هنوز بالاس به عنوان مثال یه چیپ ۷ نانومتر با ابعاد ۲۵۵ میلی متر مربع ۷۰ دلار قیمت داره

جدای از این اگر بخوایم big navi رو منصور باشیم باید بهینگی هایی براش انجام بشه

چون مصرف چیپ بزرگتر طبیعتا بیشتر میشه یعنی میشه ۳۰۰ وات در بهترین حالت ممکن برای چیپی که کاراییش تا ۳۰ درصد بهتر از 5700xt باشه

یه کانال هایی قبلا سیگنال ساخت بیگ ناوی رو برای سال اینده پیشبینی کردن 

بنده هم همین فکر رو می کنم .

احتمالا سری 5000 مثل سری R200 و سری RX 400 باشه , سری 6000 مثل سری R300 و RX 500 .

سری R300 و RX 500 در واقع ریبند نسل قبل هستند و با همراهی کارتهای فیوری و وگا دارای پرچمدار شدند. در حالی که سری R200 و RX 400 عملا پرچمدار قدرتمندی نداشتند .

اینجا هم به این موضوع اشاره کردم :

نقل قول

به طور خلاصه این طور میشه :

سری R200 و R300 - کارتهای 390X و 290X دارای 2816 عدد سایه زن هستند

کارت فیوری X پرچمدار این 2 سری با 4096 سایه زن و ممموری HBM وارد بازار شده .

.............

سری RX 400 و RX 500 - کارتهای RX480 و RX580 و RX590 دارای 2304 سایه زن هستند

کارت وگا 64  پرچمدار این دو سری با 4096 سایه زن و مموری HBM2 وارد بازار شد .

.............

و حالا اگر همه چیز طبق سالهای گذشته پیش بره :

سری ناوی ( RX 5000 ) - کارت RX 5700XT دارای 2560 عدد سایه می باشد .

کارت XXXXX پرچمدار ناوی با بیش از 4000 سایه زن و مموری HBM3 یا HBM2 از راه میرسد .

و

نقل قول

این احتمال داره که ای ام دی مثل 2 نسل گذشته بعد از لانچ یک ریبند از سری 5000 تحت عنوان سری 6000 اقدام به لانچ کارت گرافیک با مموری HBM3 کنه و ما در این سری پرچمدار ( به اون معنا که سری فیوری و وگا بودند ) نداشته باشیم .

.

لینک به دیدگاه

این طور که از اخبار و شایعات برمیاد اینتل تا سال 2020 قرار نیست هیچ حرکت بدردبخوری انجام بده :

با این شرایط ای ام دی فرصت داره تا با فراغ بال تا میتونه رایزن بفروشه ! این میتونه فشار رو از بخش CPU در ای ام دی برداره و به بخش GPU فضای بیشتری بده .

خیلی دوست دارم بدونم پرچمدار ناوی در سال 2020 چه مقدار مموری داره و این مموری از چه نوعی هستش . شاید اولین کارت گیمینگ با مموری HBM3 رو ملاقات کنیم .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

@Trickster

A- به نظرم کارت VII به خاطر 16 گیگ مموری HBM2 نمی تونه مثل کارتهای دیگه کاهش قیمت داشته باشه . از طرفی ارزش خریدش با وجود 5700XT زیر سواله . شما چی فکر می کنید ؟

B- به نظرتون منتظر 5800 و 5900 باشیم ؟ هرچی باشه 5700XT کمتر از 3000 تا سایه زن داره .

درود 🌹

"متوقف" شده؟ تا جایی که من میدونم از اول هم همچین جریان پُر شوری نداشت 😃

A- ببین وحید جان، جدا از عرضه RX 5700XT که به قول شما کار رو برای Radeon VII سخت می کنه، این کارت مثل هر کدوم از کارت های معمول دیگر که برای فروش به کاربران عرضه میشن نبود. کلاً از ابتدای معرفی و عرضه سری GTX 10 تا معرفی و عرضه سری RTX اوضاع AMD چندان خوب نبود. فن ها راضی نبودن. انویدیا یکه تازی می کرد. AMD در چارت های رده بالا جایی نداشت و سهام دارها هم خوشحال نبودن. اومدن کارت M15 رو به زور سود کم یا حتی ضرر (همونطور که TPU توضیح میده تولید این کارت به خاطر نوع حافظه، پیچیدگی چیپ و نیاز به بُرد الکتریکی خیلی مجهز، خیلی گرون در میومد.) تغییر کاربری دادن فقط برای اینکه از تأثیر خبری سری جدید انویدیا کم کنن و در واقعیت دیدیم که تولید هم به تعداد خیلی محدود انجام شد. من هر چی Radeon VII دیدم فقط دست منتقدین بود. در سیستم های کاربران عادی اصلاً جایی برای این کارت نبود. چند مدل کاستوم از این کارت وجود داره؟ در مجموع منظورم اینه این کارت از ابتدا هم فقط یک جنبه خبری داشت و توقف تولیدش تنها 5 ماه پس از عرضه اصلاً تعجب برانگیز نیست. در پست قبلیم هم عرض کردم این کارت فقط یک جواب موقت به RTX 2080 بود؛ همین...

B- در اینکه کارتی قویتر از RX 5700XT عرضه خواهد شد شک نکن. ولی اولاً فکر نکنم حداقل تا قبل از سه ماهه چهارم 2019 همچین اتفاقی بیوفته. ثانیاً همونطور که قبلاً هم گفتم فکر نمی کنم AMD قویتر از RTX 2080 Super بره (البته قبلاً RTX 2080 معمولی رو گفته بودم ولی الان دیگه این کارت وجود نداره) که خب البته با توجه به اختلاف قیمت RX 5700XT و RTX 2080 Super و تعداد سایه زن های RX 5700XT، همونطور که خود شما هم گفتی جا هنوز برای دو کارت دیگر هم هست.

چند روز پیش یکی از ویدئوهای JayzTwoCents رو نگاه می کردم، می گفت AMD قول داده همون برنامه ریزی و نقشه راهی که برای معماری Zen داشت رو برای معماری های آینده اش هم به کار ببره. امسال به خوبی شاهد بودیم AMD پس از سه نسل به خوبی از همه لحاظ از اینتل پیشی گرفت. به نظر من الان در رده کارت گرافیک هم دقیقاً مثل نسل اول رایزن ها قرار داره. کاملاً در همه رده ها جواب قاطعی به انویدیا نداد اما در عین حال این دو مدل کارت، کارت های خیلی عالی ای هستن. اگر واقعاً به قولشون عمل کنن می تونی مطمئن باشی تا 2 - 3 سال آینده AMD با قدرت با بازار کارت های رده بالا برخواهد گشت.

پ.ن: چقدر برنامه ریزی کردی تا VII هزارمین پستت درباره کارت VII نانومتری Radeon VII باشه؟ 😁😜

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود 1f339.png

"متوقف" شده؟ تا جایی که من میدونم از اول هم همچین جریان پُر شوری نداشت 1f603.png

A- این Radeon VII مثل هر کدوم از کارت های معمول دیگر که برای فروش به کاربران عرضه میشن نبود. کلاً از ابتدای معرفی و عرضه سری GTX 10 تا معرفی و عرضه سری RTX اوضاع AMD چندان خوب نبود. فن ها راضی نبودن. انویدیا یکه تازی می کرد. AMD در چارت های رده بالا جایی نداشت و سهام دارها هم خوشحال نبودن. اومدن کارت M15 رو به زور سود کم یا حتی ضرر (تولید این کارت به خاطر نوع حافظه، پیچیدگی چیپ و نیاز به بُرد الکتریکی خیلی مجهز، خیلی گرون در میومد.) تغییر کاربری دادن فقط برای اینکه از تأثیر خبری سری جدید انویدیا کم کنن و در واقعیت دیدیم که تولید هم به تعداد خیلی محدود انجام شد. من هر چی Radeon VII دیدم فقط دست منتقدین بود. در سیستم های کاربران عادی اصلاً جایی برای این کارت نبود. چند مدل کاستوم از این کارت وجود داره؟ در مجموع منظورم اینه این کارت از ابتدا هم فقط یک جنبه خبری داشت و توقف تولیدش تنها 5 ماه پس از عرضه اصلاً تعجب برانگیز نیست. در پست قبلیم هم عرض کردم این کارت فقط یک جواب موقت به RTX 2080 بود؛ همین...

B- در اینکه کارتی قویتر از RX 5700XT عرضه خواهد شد شک نکن. ولی اولاً فکر نکنم حداقل تا قبل از سه ماهه چهارم 2019 همچین اتفاقی بیوفته. ثانیاً همونطور که قبلاً هم گفتم فکر نمی کنم AMD قویتر از RTX 2080 Super بره که خب البته با توجه به اختلاف قیمت RX 5700XT و RTX 2080 Super و تعداد سایه زن های RX 5700XT، همونطور که خود شما هم گفتی جا هنوز برای دو کارت دیگر هم هست.

چند روز پیش یکی از ویدئوهای JayzTwoCents رو نگاه می کردم، می گفت AMD قول داده همون برنامه ریزی و نقشه راهی که برای معماری Zen داشت رو برای معماری های آینده اش هم به کار ببره. امسال به خوبی شاهد بودیم AMD پس از سه نسل به خوبی از همه لحاظ از اینتل پیشی گرفت. به نظر من الان در رده کارت گرافیک هم دقیقاً مثل نسل اول رایزن ها قرار داره. کاملاً در همه رده ها جواب قاطعی به انویدیا نداد اما در عین حال این دو مدل کارت، کارت های خیلی عالی ای هستن. اگر واقعاً به قولشون عمل کنن می تونی مطمئن باشی تا 2 - 3 سال آینده AMD با قدرت با بازار کارت های رده بالا برخواهد گشت.

پ.ن: چقدر برنامه ریزی کردی تا VII هزارمین پستت درباره کارت VII نانومتری Radeon VII باشه؟ 1f601.png1f61c.png

خب بالاخره ای ام دی باید یه عرض اندامی می کرد .

نمیشد که بشینه و نگاه کنه . در مجموع اگر ای ام دی روی هر کارت VII مثلا 100 دلار هم ضرر کرده باشه بازم ارزشش رو داشته . چون نهایتا با چند هزار کارت چند صد هزار دلار بیشتر هزینه نکرده ! در حالی که کلی آبرو خریده .

ای ام دی برای میان رده ها کارت 470 و 570 رو داشت که به نظر من بسیار بسیار عالی بودند . اما توی بالا رده ها با تاخیری که وگا داشت اوضاع اصلا جالب نبود .

راستی سال 2020 باید منتظر اینتل بزرگ هم باشیم . پردازنده مرکز با فناوری 10 نانومتری + پردازنده گرافیکی با فناوری RT ، چه شود !!!!!

احتمالا اینتل گرافیک سر خود پردازنده هاش رو هم به شدت قوی کنه . ای ام دی هم هنوز با ناوی APU نزده . امیدوارم این کار تا سال 2020 عملی بشه .

...............

🤣

کاش همین الان 7 هزار دلار میرفت به حسابم تا 7 تا Radeon VII بخرم !

لینک به دیدگاه

تست فناوری radeon image shrapening توسط techspot که این فناوری انحصاری ناوی هست در حال حاضر و رقیب  dlss هست ظاهرا این سایت خیلی راضی تر بوده ازش نسبت به dlss! 8zjr_f-27.jpg

لینک به دیدگاه

نکته خیلی مهم و به نظر عالی RIS این هست که شما نیازی نداری که توسعه دهنده بازی ازش پشتیبانی کنه شبیه DLSS و شما فقط نیاز داری در درایور فعالش کنی

2019-07-12-image-2.jpg

ویرایش شده توسط matrix.trixx
فیکس
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

تست فناوری radeon image shrapening توسط techspot که این فناوری انحصاری ناوی هست در حال حاضر و رقیب  dlss هست ظاهرا این سایت خیلی راضی تر بوده ازش نسبت به dlss! 8zjr_f-27.jpg

تقریبا میشه گفت RIS یه Reshade عه که به برنامه پردازشی اضافه شده همونطور که اخبارش هم پخش شد یه ماد کننده تونسته این قابلیت رو استخراج کنه و برای استفاده به بقیه کارتا هایی که معماری غیر ناوی هستن بیاره

dlss شاید در اسم یکی باشه کاراییشون اما پردازشش کاملا متفاوت هست . پردازشی که بار پردازشی ناشی از تسلیشن رو از دوش کودا برمیداره  و به تنسور تحویل میده و باعث میشه روی فریم گیری بیشتر تاثیر داشته باشه . البته هنوز دیتابیس همه بازی ها نتونستن پردازش RT و DLSS رو از هم تفکیک کنن و جفتش باید با هم فعال شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...