رفتن به مطلب

کسانی که رشته کامپیوتر {نرم افزار} خوانده اند بیان

مهمان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در بین این سه گزینه فقط یکی هست که اگر واقعا درس خون باشی نونت تو روغنه اونم تجربیه

ریاضی احتمالش پنجا پنجاست که یه کار خوب گیرت بیاد و به احتمال خیلی زیاد یه کار متوسطو پیدا میکنی

فنی حرفه ای هم که یعنی فقط درگیر باشی تا سمت ناهنجاری های اجتماعی نری

یه نکته قابل تاملی توی صحبتاتون هست اونم اینه " وقتی دیدم رشته مورد علاقم قبول نشدم "

اینجا بعید به نظر میرسه این علاقه شما علاقه باشه و احتمال اینکه ملاقه باشه بیشتره . وای به حال اونایی که شما اینجوری بهشون علاقه مند میشید

متوجه منظورتون نشدم ... :huh:

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تجربی نرو خیلی بده  D;

ببین منم عین خودت دارم امسال انتخاب رشته میکنم اگه بخوام به حرف مردم برم که بیکار باشم بهتره به حرفه خودت گوش کن نه مردم منم مبخوام برم ای تی 

چون الان بازار  کار تو شبکس یه شبکه راه میندازی 2،3 تومن گیرت میات اینو من نمیگم اینو فوق لیسانس ای تی بم گفته ولی منم به حرفه خودم گوش میدم چون شبکه رو دوست دارم 

بهترین انتخاب انتخابیه که خودت بخوای ن انتخاب مردم

موفق باشی :cool:

داداش الان شبکه راه میندازن 500 هزار تومان

نصب ویندوز در محل 5000 تومان

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

تجربی نرو خیلی بده  D;

ببین منم عین خودت دارم امسال انتخاب رشته میکنم اگه بخوام به حرف مردم برم که بیکار باشم بهتره به حرفه خودت گوش کن نه مردم منم مبخوام برم ای تی 

چون الان بازار  کار تو شبکس یه شبکه راه میندازی 2،3 تومن گیرت میات اینو من نمیگم اینو فوق لیسانس ای تی بم گفته ولی منم به حرفه خودم گوش میدم چون شبکه رو دوست دارم 

بهترین انتخاب انتخابیه که خودت بخوای ن انتخاب مردم

موفق باشی :cool:

چرا بنده خدا رو میندازی تو چاه؟

اولا که دنیا میدونه رشته ی پزشکی تو ایران بهتره و کار براش راحتره و بیشتر بهش بها داده میشه

دوم اینکه کامپیوتر بیشترین آمار بیکاری رو داره منبع هم دارم هر چند تو غار که زندگی نمیکنیم داریم مملکت رو میبینم

سوما اینکه در زمینه ی کامپیوتر نرم افزار مورد تاییدتر هست تا  آی تی کلا بچه های آی تی تو برنامه نویسی که هیچی نمیدونند!

چهارما اینجا ایرانه اینطوری نیست هر رشته ای که بخوای بری!این حرفا فقط یک رویاست!کسانی رو میشناسم تغییر رشته دادن و مدرک رشته ی دیگه ای رو گرفتن تا مشغول به کار بشند اون هم از طریق پارتی!

در ضمن شما باید یک زندگی بدون دغدغه و عصاب قوی و آرامش کافی داشته باشی چون تک تک درس های مهندسی نرم افزار سخت هستند حتی یک درس آسون هم نخواهید داشت به همراه پروژه های زیاد که هر ترم بهتون میدن که انجام ندین چیزی حدود 8تا10نمره رو از دست دادین

ریاضیات پایه قوی و داشتن خلاقیت خیلی مهمه ومن یادم نمیره 120 دانشجو بودیم حدود 40نفر مدرکشون رو گرفتن بقیه بی خیال شدن!

من دو دانشگاه تجربه دارم علمی کاربردی و آزاد!

این بحث رو هم 5یا6سال پیش دنبال میکردم و هر کسی رو که آی تی و نرم افزار میخوند ازش سوال میکردم حتی تو اینترنت

یک مهندس نرم افزار اصولا میتونه توی همه چیز دخالت کنه رسانه،اینترنت،شبکه،گیم،طراحی وب،برنامه نویسی اما وقتی به آی تی میرسه قشنگ چندتا مورد حذف میشه! همچنین برید لیست دروس ارائه شده رو با هم مقایسه کنید که نصف وقتتون با سر و کله زدن با فیزیک از دست میره

تمامی مواردی رو که بالا گفتم شامل حال دانشگاه های سما،غیر اتفاعی،پیام نور و برخی دانشکده های علمی کاربردی نمیشه چون اینا کلا از رده خارج هستند با معدل 20 هم کاری نمیتونید بکنید

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

این دوستانی که میگن دانشگاه هیچی یاد نمیده دقت کنن که در صورتی که نری دانشگاه باید بری سربازی پس بهتره بری دانشگاه

همچنان اینو نتونستم هضم کنم

یعنی هرکی بره داشنگاه معافیت میگیره؟

دوستای فارغ التحصیل ما که همه دارن تو 25-26 سالگی میرن سربازی!

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

با سلام
دوست عزیز برای این که بتونی توی رشته ی کامپوتر موفق بشی اول باید ببینی علاقه ات چیه.

ممکنه که الان هنوز واردش نشدی بگی من عاشق برنامه نویسی ام اما میری سرکلاس میبینی اصلا با برنامه نویسی حال نمیکنی. برات جالب نیست . پس حتما خوب فکر کن از روی حرف مردم هم انتخاب رسته نکن چون جای شما نیستند.

و درباره ی درآمد بگم اگر همون درس هایی که توی هنرستان و دانشگاه رو تدریس میکنن یاد بگیری و فقط به همون ها اکتفا کنی آینده ی جالبی نداری . و اگر واقعا درس میخونی رشته ی کامپیوتر خیلی خوبه ولی اگر برای پر کردن وقت میخوایی بیایی رشته ی کامپیوتر اصلا نیایی بهتره.

باید همیشه بتونی یه قدم از بقیه جلوتر باشی باید متمایز باشی حالا به هر نحوی که شده.باید یه چیزی یاد داشته باشی که دیگران در اون سطح یاد نداشته باشند.مثلا(اگر همه توی دبیرستان دارن با html سایت درست میکنن شما باید بتونی یه سایت بوت استراپ کاملا بدون اشکال درست کنید.) اگر این روند رو تا فوق لیسانس ادامه بدید به درآمد خیلی خوبی دست پیدا می کنید.

و اون دسته از آدما که میگن این همه فوق لیسانس ریخته توی مملکت هیچ کدومشون کار ندارن باید ازشون پرسید آیا در حد فوق لیسانسشون سواد دارن ؟؟؟؟؟

و اگر تصمیم گرفتی بیایی رشته ی کامپیوتر باید باید به روز باشی.

موفق باشی

لینک به دیدگاه

چرا بنده خدا رو میندازی تو چاه؟

اولا که دنیا میدونه رشته ی پزشکی تو ایران بهتره و کار براش راحتره و بیشتر بهش بها داده میشه

دوم اینکه کامپیوتر بیشترین آمار بیکاری رو داره منبع هم دارم هر چند تو غار که زندگی نمیکنیم داریم مملکت رو میبینم

سوما اینکه در زمینه ی کامپیوتر نرم افزار مورد تاییدتر هست تا  آی تی کلا بچه های آی تی تو برنامه نویسی که هیچی نمیدونند!

چهارما اینجا ایرانه اینطوری نیست هر رشته ای که بخوای بری!این حرفا فقط یک رویاست!کسانی رو میشناسم تغییر رشته دادن و مدرک رشته ی دیگه ای رو گرفتن تا مشغول به کار بشند اون هم از طریق پارتی!

در ضمن شما باید یک زندگی بدون دغدغه و عصاب قوی و آرامش کافی داشته باشی چون تک تک درس های مهندسی نرم افزار سخت هستند حتی یک درس آسون هم نخواهید داشت به همراه پروژه های زیاد که هر ترم بهتون میدن که انجام ندین چیزی حدود 8تا10نمره رو از دست دادین

ریاضیات پایه قوی و داشتن خلاقیت خیلی مهمه ومن یادم نمیره 120 دانشجو بودیم حدود 40نفر مدرکشون رو گرفتن بقیه بی خیال شدن!

من دو دانشگاه تجربه دارم علمی کاربردی و آزاد!

این بحث رو هم 5یا6سال پیش دنبال میکردم و هر کسی رو که آی تی و نرم افزار میخوند ازش سوال میکردم حتی تو اینترنت

یک مهندس نرم افزار اصولا میتونه توی همه چیز دخالت کنه رسانه،اینترنت،شبکه،گیم،طراحی وب،برنامه نویسی اما وقتی به آی تی میرسه قشنگ چندتا مورد حذف میشه! همچنین برید لیست دروس ارائه شده رو با هم مقایسه کنید که نصف وقتتون با سر و کله زدن با فیزیک از دست میره

تمامی مواردی رو که بالا گفتم شامل حال دانشگاه های سما،غیر اتفاعی،پیام نور و برخی دانشکده های علمی کاربردی نمیشه

شما میدونید چرا رشته کامپیوتر بیشترین آمار بیکاریو داره

چون اولا همه درس نخونای کشور به خاطر اینکه تو خونه یه کامپیوتر دارن و باهاش فیفا و رزیدنت اویل بازی میکنن میرن کامپیوتر میخونن اونم به این دلیل که میگن چه بازی های خوبیه فیفا و اویل آخ جون بریم کامپیوتر

ثانیا با نمرات نه و ده فقط مدرک میگیرن و بلد نیستن یه ماشین حساب بنویسن . همونجوری که رفتن دانشگاه همونجوری هم میان بیرون حتی لباسشونم عوض نشده و جالبه دقیقا همون موقع میگن اه تف به این روزگار مدرک گرفتیم هیچ کاری نیست انجام بدیم کاش یکی بهمون میگفت بازار کامپیوتر اشباع شده . خب قربونت برم اگه قرار بود شما بری سر کار که یارو بدنش پاره نمیشد بره دندان پزشکی بخونه . تازه اگرم یه جایی قبول بشه میگه دارن بهم حقوق کم میدن ماهی هفتصد هشتصد تومن خب تو کاری انجام نمیدی که مرتبط با رشتت باشه یه مهاجر افغان هم میتونه اون کار تورو انجام بده یا اینکه اگرم مرتبط با رشتت باشه اون دختری که با تو فارغ التحصیل شده و مثل تو هیچی بلد نیستو به امید شوهر اومده بود دانشگاه هم حاضره با نصف حقوق تو همون کارو انجام بده .

الساندرو نستا مورخ بنگلادشی یه جمله خیلی خوبی داره میگه هر موقع میزان دانش یک زن با تو یکی بود بدون شغلی با حقوق مناسب پیدا نمیکنی مگر رشته پزشکی چون هرکی از ننش قهر کرد نمیتونه بره پزشکی ولی میتونه بره نرم افزار و اصلا کنکورو بر میدارن و میگن صندلی خالی که هست بیا برو بشین (کنایه به حذف کنکور کاردانش فنی حرفه ای که یارو امسال گفته صندلی خالی که هست دیگه برا چی کنکور بیاید همه برید نرم افزار بخونید)

هیچ با خودتون فکر کردین که اگه رشته پزشکی هم انقدر شخمی دانشجو میگرفت (غیرانتفائی - علمی کاربردی - پیام نور - آزاد .....) الان هم من و هم شما نظرمون در مورد پزشکی کاملا برعکس میشد و میگفتیم الان هر ننه قمریو میبینی لیسانس و فوق لیسانس پزشکی داره و بیشترین بیکاریو داره . آقا نرو پزشکی پسر دایی من رفته پزشکی مثل ... پشیمونه کار گیرش نیومده تغییر رشته داده رفته کامپیوتر یه جایی مشغول کار شده

دوستان بازار کامپیوتر اشباع نشده مدرک کامپیوتر اشباع شده . یعنی هرکیو میبینی از بقال تا نجار همه لیسانس و فوق لیسانس کامپیوتر دارن ولی اندازه یه داییناسور از کامپیوتر سر در نمیارن و فقط به زور سلامو صلوات مدرکو با نمرات افتضاح از دانشگاه دوقوز آباد سفلی گرفتن و نمیدونن که این چیزی هم که توی دانشگاه بهشون یاد میدن تازه اوله کاره و با این اندازه دانش کسی بیل هم دستشون نمیده و باید ادامشو خودشون بخونن

ما لیسانسه و فوق لسانس نرم افزار زیاد داریم ولی هیچ کدومشون هیچی بارشون نیست و هیچ خلاقیتی ندارن و وارد یه تخصص از دنیای نرم افزار نمیشن مثل ساخت بازی و بلافاصله تا از در دانشگاه های بیکیفیت با معدل 16 میان بیرون میخوان برن پشت میز بشینن ماهی 3 ملیون هم درامد داشته باشن و اگه اینطوری نشه به خودشون  و به بقیه میگن اقا نرم افزار نیا من پسر عموم رفته الان مثل ... پشیمونه . خب اینکه نشد مشاوره الان به این استارتر بنده خدا میدین

استارتر اگه اولا درس خون باشه ثانیا علاقه داشته باشه به کامپیوتر (البته نه مثل اون اقا که علاقه داشت و قبول نشد) از همون ریاضی فیزیک میره یه دانشگاه خوب و کامپیوتر میخونه اونم به صورت تخصصی و موفق میشه اگرم درس خون نباشه میاد فنی حرفه ای و کاردانش تا تو خوابگاه با بچه ها ورق بازی کنه و قلیون بکشه و تو دانشگاه هم زاغ سیاه دخترارو چوب بزنه

استارتر عزیز همه این افرادی که توی این تاپیک نظر دادن و رشتشون نرم افزار بوده و بهتون مشاوره دادن هنوزم که هنوزه کارشون با کامپیوتر فقط بازی کردن و خریدو فروش قطعات دست دوم توی فروم هاست مثل خودم و چون نتونستن یه جایی مرتبط با رشتشون با حقوق ماهی 5 ملیون تومن قبول بشن میگن نیا بازار اشباع شده . شما برو پیش یه مشاور درست حسابی ما هیچ کدوم به درد شما نمیخوریم

با سلام

دوست عزیز برای این که بتونی توی رشته ی کامپوتر موفق بشی اول باید ببینی علاقه ات چیه.

ممکنه که الان هنوز واردش نشدی بگی من عاشق برنامه نویسی ام اما میری سرکلاس میبینی اصلا با برنامه نویسی حال نمیکنی. برات جالب نیست . پس حتما خوب فکر کن از روی حرف مردم هم انتخاب رسته نکن چون جای شما نیستند.

و درباره ی درآمد بگم اگر همون درس هایی که توی هنرستان و دانشگاه رو تدریس میکنن یاد بگیری و فقط به همون ها اکتفا کنی آینده ی جالبی نداری . و اگر واقعا درس میخونی رشته ی کامپیوتر خیلی خوبه ولی اگر برای پر کردن وقت میخوایی بیایی رشته ی کامپیوتر اصلا نیایی بهتره.

باید همیشه بتونی یه قدم از بقیه جلوتر باشی باید متمایز باشی حالا به هر نحوی که شده.باید یه چیزی یاد داشته باشی که دیگران در اون سطح یاد نداشته باشند.مثلا(اگر همه توی دبیرستان دارن با html سایت درست میکنن شما باید بتونی یه سایت بوت استراپ کاملا بدون اشکال درست کنید.) اگر این روند رو تا فوق لیسانس ادامه بدید به درآمد خیلی خوبی دست پیدا می کنید.

و اون دسته از آدما که میگن این همه فوق لیسانس ریخته توی مملکت هیچ کدومشون کار ندارن باید ازشون پرسید آیا در حد فوق لیسانسشون سواد دارن ؟؟؟؟؟

موفق باشی

شیر مادرت حلالت باشه سه روزه میخوام همینو بگم ولی هیشکی متوجه نمیشه نمیدونم چرا

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

شما میدونید چرا رشته کامپیوتر بیشترین آمار بیکاریو داره

چون اولا همه درس نخونای کشور به خاطر اینکه تو خونه یه کامپیوتر دارن و باهاش فیفا و رزیدنت اویل بازی میکنن میرن کامپیوتر میخونن اونم به این دلیل که میگن چه بازی های خوبیه فیفا و اویل آخ جون بریم کامپیوتر

ثانیا با نمرات نه و ده فقط مدرک میگیرن و بلد نیستن یه ماشین حساب بنویسن . همونجوری که رفتن دانشگاه همونجوری هم میان بیرون حتی لباسشونم عوض نشده و جالبه دقیقا همون موقع میگن اه تف به این روزگار مدرک گرفتیم هیچ کاری نیست انجام بدیم کاش یکی بهمون میگفت بازار کامپیوتر اشباع شده . خب قربونت برم اگه قرار بود شما بری سر کار که یارو بدنش پاره نمیشد بره دندان پزشکی بخونه . تازه اگرم یه جایی قبول بشه میگه دارن بهم حقوق کم میدن ماهی هفتصد هشتصد تومن خب تو کاری انجام نمیدی که مرتبط با رشتت باشه یه مهاجر افغان هم میتونه اون کار تورو انجام بده یا اینکه اگرم مرتبط با رشتت باشه اون دختری که با تو فارغ التحصیل شده و مثل تو هیچی بلد نیستو به امید شوهر اومده بود دانشگاه هم حاضره با نصف حقوق تو همون کارو انجام بده .

الساندرو نستا مورخ بنگلادشی یه جمله خیلی خوبی داره میگه هر موقع میزان دانش یک زن با تو یکی بود بدون شغلی با حقوق مناسب پیدا نمیکنی مگر رشته پزشکی چون هرکی از ننش قهر کرد نمیتونه بره پزشکی ولی میتونه بره نرم افزار و اصلا کنکورو بر میدارن و میگن صندلی خالی که هست بیا برو بشین (کنایه به حذف کنکور کاردانش فنی حرفه ای که یارو امسال گفته صندلی خالی که هست دیگه برا چی کنکور بیاید همه برید نرم افزار بخونید)

هیچ با خودتون فکر کردین که اگه رشته پزشکی هم انقدر شخمی دانشجو میگرفت (غیرانتفائی - علمی کاربردی - پیام نور - آزاد .....) الان هم من و هم شما نظرمون در مورد پزشکی کاملا برعکس میشد و میگفتیم الان هر ننه قمریو میبینی لیسانس و فوق لیسانس پزشکی داره و بیشترین بیکاریو داره . آقا نرو پزشکی پسر دایی من رفته پزشکی مثل ... پشیمونه کار گیرش نیومده تغییر رشته داده رفته کامپیوتر یه جایی مشغول کار شده

دوستان بازار کامپیوتر اشباع نشده مدرک کامپیوتر اشباع شده . یعنی هرکیو میبینی از بقال تا نجار همه لیسانس و فوق لیسانس کامپیوتر دارن ولی اندازه یه داییناسور از کامپیوتر سر در نمیارن و فقط به زور سلامو صلوات مدرکو با نمرات افتضاح از دانشگاه دوقوز آباد سفلی گرفتن و نمیدونن که این چیزی هم که توی دانشگاه بهشون یاد میدن تازه اوله کاره و با این اندازه دانش کسی بیل هم دستشون نمیده و باید ادامشو خودشون بخونن

ما لیسانسه و فوق لسانس نرم افزار زیاد داریم ولی هیچ کدومشون هیچی بارشون نیست و هیچ خلاقیتی ندارن و وارد یه تخصص از دنیای نرم افزار نمیشن مثل ساخت بازی و بلافاصله تا از در دانشگاه های بیکیفیت با معدل 16 میان بیرون میخوان برن پشت میز بشینن ماهی 3 ملیون هم درامد داشته باشن و اگه اینطوری نشه به خودشون  و به بقیه میگن اقا نرم افزار نیا من پسر عموم رفته الان مثل ... پشیمونه . خب اینکه نشد مشاوره الان به این استارتر بنده خدا میدین

استارتر اگه اولا درس خون باشه ثانیا علاقه داشته باشه به کامپیوتر (البته نه مثل اون اقا که علاقه داشت و قبول نشد) از همون ریاضی فیزیک میره یه دانشگاه خوب و کامپیوتر میخونه اونم به صورت تخصصی و موفق میشه اگرم درس خون نباشه میاد فنی حرفه ای و کاردانش تا تو خوابگاه با بچه ها ورق بازی کنه و قلیون بکشه و تو دانشگاه هم زاغ سیاه دخترارو چوب بزنه

استارتر عزیز همه این افرادی که توی این تاپیک نظر دادن و رشتشون نرم افزار بوده و بهتون مشاوره دادن هنوزم که هنوزه کارشون با کامپیوتر فقط بازی کردن و خریدو فروش قطعات دست دوم توی فروم هاست مثل خودم و چون نتونستن یه جایی مرتبط با رشتشون با حقوق ماهی 5 ملیون تومن قبول بشن میگن نیا بازار اشباع شده . شما برو پیش یه مشاور درست حسابی ما هیچ کدوم به درد شما نمیخوریم

شیر مادرت حلالت باشه سه روزه میخوام همینو بگم ولی هیشکی متوجه نمیشه نمیدونم چرا

=)) =)) =))

کنایه جالبی بود...

برادر ارزشی وقتی در یک رشته تنها 4 داشنگاه هستند که اون رشته رو دارند در کل کشور دگ مهم نیست شما چه قدر علاقه داشته باشید و یا درسخون باشید

مهم میزان سهمیه هست که دارید در کنکور :D

با سلام

موفق باشی

در این خصوص هم شایان ذکر هست همه ما عزیزان و دوستانی  داریم که در یک رشته ایی از نظر سواد و دانش عالی هستند اما  شغل مناسبی هم ندارند

در عین حال هم عزیزانی در اطراف همه ما هستند چه کم یا زیاد که از نظر سواد و یا دانش برتری ندارند در عوض در بهترین شغل ها هستند.

قصد منحرف کردن مسیر تایپیک ندارم @};-

اما در اخر برای استارتر که در مهم ترین تصمیم زندگیشون هست  تصمیمی که ایندشون رو مشخص میکنه

لازم به توضیح هست در هیچ کاری در همان روز اول به شما حقوق بسیار بالا نمیدن بنابراین تنها چیزی که میتونه شما رو وادار به ادامه راه کنه داشتن علاقه در اون مسیر هست

در هر صورت هر رشته ایی که انتخاب می کنید میزان علاقه خودتون در نظر داشته باشید @};-

انشالله موفق باشید :D 

لینک به دیدگاه

=)) =)) =))

کنایه جالبی بود...

برادر ارزشی وقتی در یک رشته تنها 4 داشنگاه هستند که اون رشته رو دارند در کل کشور دگ مهم نیست شما چه قدر علاقه داشته باشید و یا درسخون باشید

مهم میزان سهمیه هست که دارید در کنکور :D

شما درست میفرمایید مهم میزان سهمیه هستش که بازار کارو تضمین میکنه

اگه قرار بود اون سهمیه رو بردارن که شما هم بتونی بری رشته مورد علاقت اونوقت موقعی که فارغ التحصیل میشدی باید میومدی پیش خودم دوتایی آجر مینداختیم بالا . بلدی که آجر بندازی بالا ؟ برای آجر بالا انداختن نیازی نیست لیسانس یا فوق لیسانس نرم افزار داشته باشید

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

نه دوست گرامی

نیا تو رشته ی کامپیوتر

بگرد یه رشته تخیلی پیدا کن اگر مهم نیست در عوضش با علاقه ای که داری خودت توی کامپیوتر پیشرفت کن

لینک به دیدگاه

رشته ای انتخاب کنید که توش شما رو فروشنده بار بیاره

منظور فروشنده هر چیز

یعنی با خوندن اون درس یاد بگیرید که هر چیزی رو چطوری میشه فروخت

به شخصه اگه دوباره می تونستم انتخاب رشته کنم روانشناسی می خوندم

لینک به دیدگاه

آخی خوب این تاپیک رو درست کردی بچه ها درد دل کردن سبک شدن :laughing:

به دلیل گستردگی رشته کامپیوتر برحسب علاقه ات یک تخصص رو انتخاب کن و سعی کن طوری خبره بشی که دیگران بهت نیازمند بشن و بتونی کارشون رو راه بندازی، من برخلاف دوستان با تحصیل دانشگاهی مخالف نیستم ولی واقعیت اینه که تو دانشگاه سر نخ رو به شما میدن و شما باید خودت ادامه بدی و بری جلو والا در بهترین سناریو با مدرکی که بهت میدن بتونی تو اداره ای جایی استخدام بشی...

لینک به دیدگاه

من به همراه 3 نفر از دوستام با هم کامپیوتر ، نرم افزار خوندیم

من چون قبل از خوندن درس استخدام بودم مشکلی برام پیش نیومد ، ولی 3 دوست دیگم وضعیت نا مناسب (حتی افتضاح) دارن

4 تا فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار کامپیوتر ، حالا من که هیچ و اون یکی 3 تا :

یکی شرکت پگاه با حقوق 800 تومن کارگری میکنه

یکی شورای حل اختلاف دو شیفته با حقوق 400 تومن کار میکنه (بله 400 هزار تومن !)

یکی هم 3 سال هست که بیکاره (یعنی از اول فارغ التحصیلی)

مشکل اینجاست که واقعا تو دانشگاه اساتید گرامی هیچ چیزی برای یاد دادن ندارن !!!

من عاشق یادگیری برنامه نویسی تحت وب بودم ولی در طول 4 سال تحصیل فقط یه مقدمه ای خیلی مختصر از HTML یاد دادن و تمام ، وهیچ خبری از PHP یا ASP یا وردپرس  نشد که نشددددددددد

در کل از دانشگاه هیچ چی یاد نگرفتم ، فقط خودم بیرون با مطالعه و کمک اینترنت یاد گرفتم

به نظر من برو سراغ معماری یا حقوق یا مهندسی صنایع یا الکترونیک یا ریاضی یا مهندسی پزشکی (که شدیدا توصیه میشه چون نو پا هست و بازار کارش خیلی خوبه ، اونم تو این اوضاع !!!)

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

هنوز تصمیم قطعی نگرفتم سه تا رشته جلومه {به انتخاب خودم}

رشته ریاضی

//   تجربی

//  فنی و حرفه ای

اگه واقعاً درست عاليه و معدلت راحت 19.5 به بالاس و حسابي ميتوني درس بخوني تجربي اونم فقط پزشكي خوب چيزيه

رياضي هم با 170 هزار متقاضي امكان قبولي بيشتري به نسبت 500 هزارتاي تجربي هست و انساني و شغل وكالت با درساي اسون و بازار كار خوب و 180 هزار متقاضي رشته خوبيه با حقوق بالا

لینک به دیدگاه

برادر من!

رقابت در هر کاری هست. شما نباید بخاطر اینکه کسایی که توی یک کار هستند، از اون دست بر دارید. اگه به کار خاصی عاقه دارید مطمئن باشید که با تلاش زیاد در اون کار موفق می شید و لذتشو می برید!

توی دانشگاه هم چیز های خوبی یاد میدن ولی خب بخاطر نظام آموزشی غلط بهینه نیست و شما نباید به دانشگاه اکتفا کنید. اسمبل هم به نظر من شغل جدا حساب نمیشه. یکار تخصصی تر در نظر داشته باشید. مثلا تخصص shader scripting. الان کار ها تخصصی شدند و اصلا به فکر این نباشید که از اسمبل و ICDL و کار با یک نرم افزار که راحت میشه باهاش کار کرد، زندگیتونو بچرخونید. دنیای کامپیوتر و آی تی اون قدر بزرگ هست که برای شما جا داشته باشه. شما برید ببینید واقعا از این زندگی چی می خوایید. همین اصل کاره! خودم هنوز نفهمیدم!

لینک به دیدگاه

مهندسی پزشکی (که شدیدا توصیه میشه چون نو پا هست و بازار کارش خیلی خوبه ، اونم تو این اوضاع !!!)

وقتی ما شروع کردیم به کامپیوتر خوندن هم نوپا بود

شما نباید الان رو در نظر بگیرید

ایا 4-5 سال دیگه که ایشون فارغ التحصیل میشن بازم این رشته نوپاست؟ یا مثل کامپیوتر اونقدر همه این رشته رو انتخاب کردند که بازارش اشباع شده؟

لینک به دیدگاه

ایا 4-5 سال دیگه که ایشون فارغ التحصیل میشن بازم این رشته نوپاست؟ یا مثل کامپیوتر اونقدر همه این رشته رو انتخاب کردند که بازارش اشباع شده؟

حرفتون درسته ولی بالاخره هر چیز ریسک خودشو داره

تو این وضعیت که واقعا تهران رو نمیدونم ولی شهرما همه و همه بیکارن !! واقعا همه بیکارن ، بعنوان مثال در شهرک صنعتی فاز 1 از 16 تا کارخونه تولیدی فقط 2 تاش کار میکنه و 14 تاش توسط بانک مصادره شده

حالا از این حرفا بگذریم ، میخام بگم که تو این وضعیت دو تا از دختر خاله هام مهندسی پزشکی خوندن و یکیشون خرداد 94 و اون یکی بهمن 94 تموم شدن و حتی یک هفته هم بیکاری نکشیدن و بلافاصله جذب شدن

خودشم نه با حقوق حداقل قانون کار ، با حقوق های خیلی بیشتر....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود داداش من پست اول رو خوندم و این اخری رو

اولا باید بگم نه نرم افزار طراحی و ویرایش هست و نه سخت افزار اسمبل

دوم اینکه تو دنیای کامپیوتر تو هر زمینه ای خبره درجه 1 بشی بازار کار داره

اتوکد فتوشاپ و ...

انیمیشن و ...

برنامه نویسی و ...

همین الان اکثر شرکت های معتبر استخدامی دارن اما باید کار بلد باشی که این کار بلدی رو تو دانشگاه درس نمیدن باید

عاشق باشی و دنبالش بری 

بوس بوس

لینک به دیدگاه

بنده لیسانس سخت افزار از یک دانشگاه معتبر! (نمیگم ریا نشه) هستم. به نظرم کار تا حد زیادی در کشور ما ربطی به تحصیلات و دانشگاه نداره. میتونید مدرک سیکل نداشته باشین ولی برنامه‌نویس خفنی باشین.

لینک به دیدگاه

اره تو دانشگاه یه مثقال چیز بدرد بخور یاد نمیدن و اگه خبره باشین تو کارتون این رشته جوری هست که همیشه برا حرفه ایا کار داره.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

دوستان کامپیوتر { تصویر سازی} بازار کار داره؟

نه برادر نداره. من اولین سالی که این رشته اومد تو دبیرستان انتخابش کردم.

هرچند که سال دوم بخاطر بیکفایتی و بی تجربگی معلم های اون زمان ترک تحصیل کردم و ترجیح دادم مدرکشو با پول بخرم و خودم یاد بگیرم.

یکی از دوستام که ادامه داد و لیسانس تصویر سازی گرفت چندسال پیش اومده بود پیشم گریه میکرد که ایکاش میرفتم همین درسارو تو اموزشگاه یاد میگرفتم و کنارش مثل تو کاسبی میکردم.

کلا این مدل رشته ها فقط تجربی هستن و مجبوری کنارش عربی و قران هم بخونی. بری اموزشگاه خیلی بهتره.

کار تو این کشور واسه کار بلد هست نه واسه مدرک.

پسر بچه 17 ساله میشناسم داره با طراحی ماهی 3 / 4 میلیون در میاره. چرا؟ چون تجربشو داره. چون بلده پول در بیاره.

شما کنار هر حرفه ای باید کاسب باشی تو این کشور. مثل دکترا که دارن با دکتری کاسبی میکنن. کاسب باشی با مدرک خیار کاری تو بیابون هم میتونی پول در بیاری.

به نظر من دوستان به فکر یاد گرفتن درس تو دانشگاه نباشن بهتره برن تو بازار جارو هم بزنن کاسبی یاد میگیرن و 100 برابر یه لیسانسه پول در میارن.

لینک به دیدگاه

من دانشجوی نرم افزار هستم. اینو بدون دانشگاه از کامپیوتر چیز زیادی یادت نمیده(شاید هیچ) دنبال علاقه برو

لینک به دیدگاه

سلام

من کارشناسی نرم افزار خوندم، ارشد شبکه.

تو دانشگاه بهت یه مدرک میدن فقط. باید ببینی از چه فیلدی خوشت میاد، بری دنبالش.

اگه شغل تضمین شده داری برو، اگه نه، برو دنبال رشته های دیگه...

مثال بزنم برات: من با سه تا مدرک شبکه، رفتم مصاحبه واسه پشتیبانی تلفنی یه ISP، آخر سر دیدن نمیتونن بپیچونن، به اینکه چرا سابقه کار ندارم گیر دادن!

از اون طرف دوستی داریم که هنوز مدرک کارشناسیشو نگرفته، (به لطف باباش) تو یه شرکت نیمه دولتی مشغول شده، چپ و راست هم مزاحم ما میشه برای حل مشکلاتش.

-------- ویرایش:

رشته کامپیوتر، ویندوز ریختن و اسمبل و اینا نیست! (یکی میگفت نوه من 7-8 سالشه همین کارا رو میکنه، تو چه مهندسی هستی؟ :laughing: )

حجم زیادی از ریاضی، فیزیک(الکترونیک) و درسای عصر حجری داره...

آخ گفتی درسای عصر حجری یاد درس ریزپردازنده برنامه نویسی Z-80 و 8086 افتدم

دوست غزیز اگه به هر کدوم از گرایش های کامپیوتر علاقه دارید دانشگاه جاش نیست  2  4  6 یا 8  سال عمرتون تلف میشه( بستگی به مدرک داره) اگه این زمان رو برای هر گرایشی که مایلید بزاری واقعا موفق میشی تازه هزینه مالی دانشگاه و هزینه های جانبیش به کنار...

ویرایش شده توسط Rengar
لینک به دیدگاه

آخ گفتی درسای عصر حجری یاد درس ریزپردازنده برنامه نویسی Z-80 و 8086 افتدم دوست غزیز اگه به هر کدوم از گرایش های کامپیوتر علاقه دارید دانشگاه جاش نیست  2  4  6 یا 8  سال عمرتون تلف میشه( بستگی به مدرک داره) اگه این زمان رو برای هر گرایشی که مایلید بزاری واقعا موفق میشی تازه هزینه مالی دانشگاه و هزینه های جانبیش به کنار...

من دانشجوی نرم افزار هستم. اینو بدون دانشگاه از کامپیوتر چیز زیادی یادت نمیده(شاید هیچ) دنبال علاقه برو

البته دانشگاه داریم تا دانشگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...