رفتن به مطلب

@@@@ کلاهبرداری با اکانت Vaioman @@@@

Recommended Posts

خوشم نمیاد تو اینجور مسائل زیاد وارد بشم ولی دقیقا مثل این میمونه که من ماشینم رو بدم به شخص دیگری و اون شخص با ماشین من بره و بانک بزنه. تنها چیزی هم که دوربین ثبت کرده پلاک خودرو من بوده...

الان این بندگان خدا هم از اون اکانت با اعتبار شما صاحب اکانت خرید کردند. 

والا ما هم اکانت با اعتبار بالا داریم.

پیشنهاد های خیلی وسوسه برانگیز هم داشته. 3 سال از آخرین فعالیتم هم تو پرشین تولز گذشته ولی حتی یک بار هم به اون پیام فکر هم نکردم!

pt.JPG.33293d5f48789b45002c50f8282ffe77.JPG

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

• ارسال 136
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در هم اکنون، تخت خمشید گفته است :

کار خوبی کردن اکانت رو فروختن? بقیه هم قطعه میفروشن شاید خریدار با قطعه آدم بکشه دلیل میشه فروشنده جوابگو باشه!

کاملا مخالفم یعنی چی اکانت فروختن تخلف 100% هست من به صداقت و وجدان شما امتیاز دادم نه هر بی س رو پایی که پول بده و اکانت رو بخره اگه اعتبار خریدنی بود که بنیان این جامعه خیلی زود تر از اینا نابود شده بود هر چند الان داره میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برام این سوال شده که یعنی 800 هزار تومان ارزش این همه کلاه برداری ، آزار و اذیت و بستری شدن در بیمارستان و شرمنده زن و بچه شدن رو داشت؟!

شما به قول خودتون نیتتون خیر بوده و میخواستید به یک جوان توی این شرایط کمک کنید که کاسبی کنه ، اگر نیتتون این بود چرا اکانت رو رایگان در اختیارش نگذاشتید  تا کاسبی کنه؟!

چه میشه گفت!

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Hamed گفته است :

جناب آقای معمار زاده سلام

شما شخصا مسئول هستید در قبال این کلاهبرداری . نمیتونید کاربران رو سرزنش کنید که چرا به اکانت شما اعتماد کردن . چون قصد خرید اکانت کاملا مشخص بود و خریدار نیاز به اعتماد کاربران داشت . پس شما هم مسئولید و باید مسئولیت خودتون رو بپذیرید . شما اکانت خودتون رو فروختید و اصلا به این موضوع فکر نکردید که یک نفر ممکنه به خاطر این کار متضرر بشه ؟ نمیگم کاربران دیگه بی احتیاطی نکردن ، ولی تقصیر شما هم کمتر از بقیه نیست . شما به کلاهبرداری ایشون کمک کردید . قانونا ، عرفا ، شرعا و هرجور دیگه ای بخواهید به قضیه نگاه کنید ، شما به ایشون کمک کردید تا از دیگران کلاهبرداری کنه . امیدوارم بتونید پیداش کنید و ضرر کاربران رو برگردونید . چون مطمئن باشید کاربران همونقدر که از کلاهبردار شاکی هستن ، از شما هم شاکین و هیچ توجیهی نمیتونه داشته باشه کار شما .

سلام بر همگی اساتید و دوستان گرامی.

استاد حامد، 100% حق با شماست و بنده در کمال احترام به جناب معمارزاده عرض می کنم که قربان، مگه اعتبار دنیای مجازی هم فروشیه؟؟!!

جناب معمارزاده، شما مقصر هستید.

این کارت ملی هم چیزی رو عوض نمی کنه...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sir MehDi گفته است :

برام این سوال شده که یعنی 800 هزار تومان ارزش این همه کلاه برداری ، آزار و اذیت و بستری شدن در بیمارستان و شرمنده زن و بچه شدن رو داشت؟!

شما به قول خودتون نیتتون خیر بوده و میخواستید به یک جوان توی این شرایط کمک کنید که کاسبی کنه ، اگر نیتتون این بود چرا اکانت رو رایگان در اختیارش نگذاشتید  تا کاسبی کنه؟!

چه میشه گفت!

ایشون خودشون رفیق دزد و شریک قافله هستن عزیز کجای کاری یه جونی کار بکنه مگه ما اینجا امتیاز از تو شکممون در اوردیم با واسطه لیون و حضوری معامله کردیم اعتبار کسب کردیم برا هر یک امتیاز کلی دویدیم و بسته بردیم پست و ترمینال

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

ایشون خودشون رفیق دزد و شریک قافله هستن عزیز کجای کاری یه جونی کار بکنه مگه ما اینجا امتیاز از تو شکممون در اوردیم با واسطه لیون و حضوری معامله کردیم اعتبار کسب کردیم برا هر یک امتیاز کلی دویدیم و بسته بردیم پست و ترمینال

سلام بر شما، یعنی واقعا بعضی اوقات (البته عذرخواهی می کنم) جمع کردن امتیاز مثبت از گدایی کردن هم بدتره...

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

دوست گرامی

100 درصد شما مرتکب جرم شدین و  کار به دادگاه بکشه باید پاسخگو باشید. پس تریپ شاکی برندارید.

مالباختگان از خود معمارزاده شکایت کنند و هر مشخصاتی ازشون دارند به فتا ارائه کنند. به هیچ عنوان  نیاز نیست ماجرای فروش اکانت رو عنوان کنید. حتی اگر ماجرای فروش اکانت رو اثبات کنند، باز خسارت رو باید خودشون بدن و بعداً از کسی که اکانت رو خریده شکایت کنند. یعنی ماجرای  کسی که اکانت رو خریده ربطی به مالباخته ها نداره.

در 15 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

خوشم نمیاد تو اینجور مسائل زیاد وارد بشم ولی دقیقا مثل این میمونه که من ماشینم رو بدم به شخص دیگری و اون شخص با ماشین من بره و بانک بزنه. تنها چیزی هم که دوربین ثبت کرده پلاک خودرو من بوده...

الان این بندگان خدا هم از اون اکانت با اعتبار شما صاحب اکانت خرید کردند. 

والا ما هم اکانت با اعتبار بالا داریم.

پیشنهاد های خیلی وسوسه برانگیز هم داشته. 3 سال از آخرین فعالیتم هم تو پرشین تولز گذشته ولی حتی یک بار هم به اون پیام فکر هم نکردم!

pt.JPG.33293d5f48789b45002c50f8282ffe77.JPG

در 15 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

کاملا مخالفم یعنی چی اکانت فروختن تخلف 100% هست من به صداقت و وجدان شما امتیاز دادم نه هر بی س رو پایی که پول بده و اکانت رو بخره اگه اعتبار خریدنی بود که بنیان این جامعه خیلی زود تر از اینا نابود شده بود هر چند الان داره میشه

در 8 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

چه میشه گفت!

احسنت ، ادم باید مسئولیت کار های اشتباه رو بپذیره یا ک مراقب کاراش باشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، vsx.z10 گفته است :

سلام بر شما، یعنی واقعا بعضی اوقات (البته عذرخواهی می کنم) جمع کردن امتیاز مثبت از گدایی کردن هم بدتره...

چیزی که مشخصه اینه که هدف از اول کلاه برداری بوده وگرنه آدم امتیاز رو بدست میاره با معامله درست  فروشنده هم قطعا میدونسته تهش همین بساط هست از هر دو عزیز شکایت کنید 

بنده با این امتیاز کم یه سیستم کامل 1150 رو فروختم به آقای یاسین خان  ایشون اول پول زد حتی بدون استفاده از واسطه و من ارسال کردم ولی الان از پست همین تریبون اعلام میکنم فقط با سیستم واسطه خرید کنید کسی که ریگی به کفشش نباشه حتما انجام میده

لینک به دیدگاه

درود

پستی که آقای معمارزاده درج فرمودن از منظر حقوقی چند بخش یا بهتر بگم شکواییه هست، بخشی از پست برای خودشون جهت اطلاع به دادسرا - و دفاع از شخص خودشون - و بخشی از اون جهت اطلاع‌رسانی بوده که دیرهنگام و باطل و بدون هیچ گونه ارزش قانونی هست.

اکانت هر شخص هویت اون شخص هست. اکانت در فروم‌های اینترنتی معمولا فقط برای خرید و فروش استفاده نمیشه بلکه در تاپیک های مختلف با همون اکانت اظهارنظرهای مختلفی صورت میگیره که همون نظرات موجب جلب توجه دوستان دیگر و ایجاد ارتباطات مجازی و تجاری و شکل‌گیری یک هویت واقعی کامل در فضای مجازی میشه.

تجارت یا اکانت مانند همان تجارت حضوری هست. وقتی شما به خودتون اجازه دادین و هویت و سابقه و ... خودتون رو به فروش گذاشتین دیگه نباید اجازه داد حتی یک پست هم در تاپیک ها از سمت شما مطرح بشه...

فرضا شما فروشگاه مطرحی که طی سالیان سال تاسیس کردین، به سود رسوندین و معروف کردین رو با سردر و همه چیز در اختیار کسی دیگه گذاشتین و مشتری‌ها هم «به اعتماد نام و برند» شما از اونجا مثل سابق خرید کردن.

چندیوزره بودن ممنوع هست. این رو همه می‌دونیم... اگر در قوانین فروم این مورد و همچنین تحویل اکانت به دیگری در بخش ممنوعیات نوشته شده باشه جنابعالی باید صفر تا صد خسارت دوستان رو پرداخت کنید و خرید و فروش اکانت شما ارتباطی با کاربران نداشته و مسئولیتی رو روی دوش اونها نخواهد انداخت...

دوستانی هم که بیان داشتن از سیستم واسطه استفاده بشه باید گفت برای یوزر ایشون اعتمادسازی رو انجام دادن پس حرفی باقی نمی‌مونه...

واسطه‌ی لیون رو البته بنده همیشه پیشنهاد می‌کنم.

چون با گوشی دارم می‌نویسم بسیاری از مطالبی که قصد نگارش داشتم رو فراموش کردم...

پ.ن: همین امسال پیشنهاد خرید نام کاربری بنده (با سابقه بالای ۱۳ سال)  در فروم همسایه طی پیام خصوصی با قیمت چندمیلیونی مطرح سد که فقط با لمس گزینه‌ی گزارش موجب مسدود شدن نام‌کاربری کاربر بی‌همه‌چیز شدم.

موفق باشید

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Hamed گفته است :

جناب آقای معمار زاده سلام

شما شخصا مسئول هستید در قبال این کلاهبرداری . نمیتونید کاربران رو سرزنش کنید که چرا به اکانت شما اعتماد کردن . چون قصد خرید اکانت کاملا مشخص بود و خریدار نیاز به اعتماد کاربران داشت . پس شما هم مسئولید و باید مسئولیت خودتون رو بپذیرید . شما اکانت خودتون رو فروختید و اصلا به این موضوع فکر نکردید که یک نفر ممکنه به خاطر این کار متضرر بشه ؟ نمیگم کاربران دیگه بی احتیاطی نکردن ، ولی تقصیر شما هم کمتر از بقیه نیست . شما به کلاهبرداری ایشون کمک کردید . قانونا ، عرفا ، شرعا و هرجور دیگه ای بخواهید به قضیه نگاه کنید ، شما به ایشون کمک کردید تا از دیگران کلاهبرداری کنه . امیدوارم بتونید پیداش کنید و ضرر کاربران رو برگردونید . چون مطمئن باشید کاربران همونقدر که از کلاهبردار شاکی هستن ، از شما هم شاکین و هیچ توجیهی نمیتونه داشته باشه کار شما .

اقا حامد

من یه سوالی چند وقتیه توی ذهنمه اونم اینکه

اگر شخصی با واسطه لیون شروع به معامله ای کرد و جنسی فرستاد برای طرف مقابل که کاملا سالم باشه اما طرف مقابل بلایی سر جنس بیاره یا هرچی

فروشنده چجوری میتونه ثابت کنه که خراب نبوده ؟ و بلعکس ؟

لینک به دیدگاه

دوستان این که بعضی ها میگن از آقای معمارزاده شکایت بشه و قضیه فروش اکانت ربطی به مال باخته نداره درست ولی بیاین فکر کنین در این صورت شاید پول مال باخته برگرده ولی مجرم اصلی راحت فرار میکنه و این داستان ادامه پیدا میکنه 

لینک به دیدگاه

سلام ، من از جزئیات ماجرا دقیقا اطلاع ندارم و شاید شاید خدای نکرده، آقای معمار زاده تمام حقیقت رو نمیگن، شاید اصلا کسی که تاپیک رو زده خود آقای معمار زاده اصلی نباشه و تصویر کارت ملیشون دست کسی افتاده و هزارتا اما و اگر و شاید دیگه... ولی اگر در نظر بگیریم پست اول خودشون هست و واقعا نام کاربریشون رو واگذار کردن به کسی، من تنها تقصیر ایشون رو اعلام نکردن اینکه اکانتشون رو واگذار کردن میدونم (که البته تقصیر بزرگی هم هست) ولی باید قبول کنیم بی احتیاطی اصلی رو خریداران انجام دادن.

نمیدونم، شاید من همه چیز رو با خودم مقایسه میکنم ولی برای منی که از دیجیکالاش که دیجیکالا هست همیشه با گزینه پرداخت درب منزل خرید کردم و اول محصول رو چک کردم و بعد پولش رو پرداخت کردم (قبل ترها که دیجیکالا کارتخوان سیار نداشت و پرداخت درب منزلش فقط نقدی بود، شده بود 500 600 تومن رو طی سه روز برم از بانک برم ولی اول پولو واریز نکنم بهشون)، این مسئله که برا یه پرداخت سنگین بیای زرنگ بازی در بیاری و پول واسطه لیون رو ندی برای خرید مطمئن و اینقدر فکت و مشکل از طرف مقابلت ببینی (خودش یه اسم داشته باشه ، بعد بگه با کارت خانمم کار میکنم بعدهم بگه اون در دسترس نیست به یه کارت دیگه بریز) ولی باز هم پول رو براش پیش پیش پرداخت کنی، واقعا عجیبه . به معنای واقعی کلمه عجیبه.

شما تا حالا با پدیده فروختن اکانت اینستا برخورد نکردین؟روزانه N تا خرید و فروش پیج اینستا اتفاق میفته که یه بابایی که یه کسب و کاری داره (که اغلب خونگی هم هست) میاد یه پیج رو میخره برای بازدهی مناسب تر کارش. بعد شما میری یقه صاحب اصلی اکانت و فروشندش رو میگیری اگر اتفاقی افتاد؟ اکانت فروم و باقی اکانتهای مجازی هم کمابیش همینه . کلا خرید غیر حضوری تو این مملکت همینه . 

کسی که میگه خریدار یه اکانت مجازی صد در صد و صرفا برای کلاهبرداری از اعتبار شخص یا نهاد قبلی داره اون اکانت رو میخره، به نظر من داره توهین و تهمت بزرگی به یه جمعیت بزرگی از افراد این چنینی میزنه.

بنده خودم با اینکه اکانتهام سابقه بالایی تو فورومهای پرشین تولز و بازیسنتر دارن، ولی معامله زیاد نداشتم و امتیازهام خیلی نیست ولی به شخصه برام اتفاق افتاده که سر امتیاز پایین، معامله ای که میتونست بسته بشه بهم خورده از سمت خریدار یا طرف انتظار ارسال اول داشته ؛ خب تو این شرایط یه نفر که میخواد سالم و بدون دردسر و بازیهای مسخره خریدار، فروش داشته باشه، چرا نباید بیاد اکانت یه فرد صاحب مقام رو بخره؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hosin گفته است :

اقا حامد

اگر شخصی با واسطه لیون شروع به معامله ای کرد و جنسی فرستاد برای طرف مقابل که کاملا سالم باشه اما طرف مقابل بلایی سر جنس بیاره یا هرچی

این پرسش رو اون موقعه ک سیستم واسطه درست شده بود  مطرح کردن ک زیرش جواب های خوبی دادن ک یادم نیست فقط یکیش یادمه ک گفته بودن تست سلامت با نرم افزار گرفته میشه همچنین قبل ارسال از  خود کالا عکس و فیلم گرفته میشه تا سالم بودن کالا به عنوان مدرک فروشنده داشته باشه

ویرایش شده توسط Khalil3
.
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

دوستان این که بعضی ها میگن از آقای معمارزاده شکایت بشه و قضیه فروش اکانت ربطی به مال باخته نداره درست ولی بیاین فکر کنین در این صورت شاید پول مال باخته برگرده ولی مجرم اصلی راحت فرار میکنه و این داستان ادامه پیدا میکنه 

خب شاید اینجوری دیگه کسی از با سابقها ها نخاد اکانت بفروشه و بدونه واسش دردسر خاهد شد!

بلخره هر کاری یه عواقبی داره 

وقتی شما کارت ملیت رو میدی یکی یا ماشینت رو بلخره باید بدونی اگه کاری با اینا کرد پای خودتم گیر هستش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Khalil3 گفته است :

خب شاید اینجوری دیگه کسی از با سابقها ها نخاد اکانت بفروشه و بدونه واسش دردسر خاهد شد!

بلخره هر کاری یه عواقبی داره 

وقتی شما کارت ملیت رو میدی یکی یا ماشینت رو بلخره باید بدونی اگه کاری با اینا کرد پای خودتم گیر هستش

درسته بنده هم این موارد رو قبول دارم

ولی این جریان مثل همین هست که خیلی ها اومدن با کارت ملی مردم دلار خریدن به مقدار بالا بعد هم در رفتن چون متاسفانه مسئولین داشتن دارندگان کارت ملی رو تو دادگاه بازخواست میکردن 

ایشون 100درصد مقصر هستند چون کاملا واضح بوده که هدف خریدار اکانت چیه و ایشون هم گفتند خریدوفروش قطعات فقط برای سرگرمی بوده پس نیازی هم به پولی که خریدار اکانت پیشنهاد داده نداشتن یعنی براشون وسوسه انگیز نبوده

ولی باید به این هم فکر کنیم که همین الان کلاه بردار از اینکه درگیری بین بقیه پیش اومده خوشحال هستند و دارن سود میبرن

لینک به دیدگاه

عجب !!!!!!

ظاهرا برخی کاربران محترم!!!!  یا پست ها و مطالب قبل رو مطالعه نمیکنند یا سر مبارک رو زیر برف کردند و  همچنان مشغول درفشانی هستند

اقایان هدفتون از تکرار این همه جمله تکراری چیه؟ هر شخصی میاد و خیلی راحت بدون مطالعه پست های قبلی یه پست از خودش میگذاره.به خدا بابت هر پست قرار نیست بهتون جایزه و امتیازی داده بشه.

قبلا هم عرض کردم که این تاپیک برای اطلاع رسانی و جلوگیری بیشتر از کلاهبرداری و همچنین کمک در حل مشکل بوجود امده ایجاد شده  و اصلا به قصد ابراز وجود، ابراز اطلاعات و خودنمایی و ... برخی اقایان یا بانوان محترم یا محترمه ایجاد نشده.باز هم میگم اصلا نیازی به اظهار نظر شما کاربر .... نیست.

اگر کمکی از دستتان بر نمیاد لطفا نمک نپاشید.این زخم به اندازه کافی خودش بزرگ هست.

باید بگم که مراحل شکایت قانونی به پیشنهاد خود من و توسط مال باختگان انجام شده و در حال پیگیری هست.از این رو این مسئله جز به شخص اینجانب ، مدیران فروم و مالباختگان( که ذینفع مستقیم هستند) به هیچ شخص دیگری مربوط نخواهد بود.

این اخرین پست و مطالعه من تو این تاپیک هستش.پیگیری با مالباختگان محترم از طریق تلفن و پ.خ ادامه خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

ببین دوست عزیز کسی که پول رو واریز میکنه که مریض نیست حالا ممکنه یک نفر هم دیوانه پیدا بشو د ولی در حالت کلی طرف اون جنس رو نیاز دارد که پول میریزد به هر حال این حداقل میزان ریسک هست و در همه کار ها می شود اما و اگر آورد

لینک به دیدگاه

درود ، 

دوست عزیز جسارتا ، عذرخواهی می کنم ، پوزش می خوام ، من عضو کوچک و تازه واردی در فروم هستم ( البته از اعضای قدیمی لیون کامپیوتر می باشم ) .

عرض من این است که انگار شما در قبال دریافت پول کارت شناسایی خود را دادید طرف رفته بانک باهاش چک نقد کرده 

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، hosin گفته است :

اقا حامد

فروشنده باید خودش یه سری نکات رو رعایت کنه .

اول اینکه شماره سریال کالا رو حتما داشته باشه . چون ممکنه خریدار یک کالا مشابه همون کالای فروشنده داشته باشه که خرابه ، کالای سالم فروشنده ور میگیره و بعد کالای خودش رو به جای اون میذاره و اعلام میکنه که خراب هست .

دوم اینکه از کارکرد کالا عکس و فیلم تهیه کنه . از خود کالا عکس و فیلم تهیه کنه که مشکل فیزیکی نداشته باشه .

سوم اینکه تمام این ها رو تا موقعی که تسویه حساب نکرده ، حتما نگه داره .

لینک به دیدگاه

سلام ببخشیداقای معمارزاده منم نظرم این هست شما فقط به مبلغی که بابت اکانت دریافت میکردین فکر کردین و اصلا توجهی به عواقبش نداشتین فکر میکنم هم از نظر اخلاقی هم از نظر عرفی شما مقصر هستید هر بچه ای میفهمه که طرف با جعل اعتبار شما قصد کلاهبرداری داشته و شما به خاطر مبلغ ناچیزی بابت اکانت چشمتون رو  روی این مسائل بستین. ایشون که بابت کلاهبرداری تحت تعقیب قرار میگیرند ولی به نظر من شما هم ادم مسئولیت پذیر و قابل اعتمادی نیستین که بخاطر مبلغی هرچند ناچیز دیگران رو تو دردسر میندازین

ویرایش شده توسط eci g20
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، gamer5 گفته است :

سلام ، من از جزئیات ماجرا دقیقا اطلاع ندارم و شاید شاید خدای نکرده، آقای معمار زاده تمام حقیقت رو نمیگن، شاید اصلا کسی که تاپیک رو زده خود آقای معمار زاده اصلی نباشه و تصویر کارت ملیشون دست کسی افتاده و هزارتا اما و اگر و شاید دیگه... ولی اگر در نظر بگیریم پست اول خودشون هست و واقعا نام کاربریشون رو واگذار کردن به کسی، من تنها تقصیر ایشون رو اعلام نکردن اینکه اکانتشون رو واگذار کردن میدونم (که البته تقصیر بزرگی هم هست) ولی باید قبول کنیم بی احتیاطی اصلی رو خریداران انجام دادن.

نمیدونم، شاید من همه چیز رو با خودم مقایسه میکنم ولی برای منی که از دیجیکالاش که دیجیکالا هست همیشه با گزینه پرداخت درب منزل خرید کردم و اول محصول رو چک کردم و بعد پولش رو پرداخت کردم (قبل ترها که دیجیکالا کارتخوان سیار نداشت و پرداخت درب منزلش فقط نقدی بود، شده بود 500 600 تومن رو طی سه روز برم از بانک برم ولی اول پولو واریز نکنم بهشون)، این مسئله که برا یه پرداخت سنگین بیای زرنگ بازی در بیاری و پول واسطه لیون رو ندی برای خرید مطمئن و اینقدر فکت و مشکل از طرف مقابلت ببینی (خودش یه اسم داشته باشه ، بعد بگه با کارت خانمم کار میکنم بعدهم بگه اون در دسترس نیست به یه کارت دیگه بریز) ولی باز هم پول رو براش پیش پیش پرداخت کنی، واقعا عجیبه . به معنای واقعی کلمه عجیبه.

شما تا حالا با پدیده فروختن اکانت اینستا برخورد نکردین؟روزانه N تا خرید و فروش پیج اینستا اتفاق میفته که یه بابایی که یه کسب و کاری داره (که اغلب خونگی هم هست) میاد یه پیج رو میخره برای بازدهی مناسب تر کارش. بعد شما میری یقه صاحب اصلی اکانت و فروشندش رو میگیری اگر اتفاقی افتاد؟ اکانت فروم و باقی اکانتهای مجازی هم کمابیش همینه . کلا خرید غیر حضوری تو این مملکت همینه . 

کسی که میگه خریدار یه اکانت مجازی صد در صد و صرفا برای کلاهبرداری از اعتبار شخص یا نهاد قبلی داره اون اکانت رو میخره، به نظر من داره توهین و تهمت بزرگی به یه جمعیت بزرگی از افراد این چنینی میزنه.

بنده خودم با اینکه اکانتهام سابقه بالایی تو فورومهای پرشین تولز و بازیسنتر دارن، ولی معامله زیاد نداشتم و امتیازهام خیلی نیست ولی به شخصه برام اتفاق افتاده که سر امتیاز پایین، معامله ای که میتونست بسته بشه بهم خورده از سمت خریدار یا طرف انتظار ارسال اول داشته ؛ خب تو این شرایط یه نفر که میخواد سالم و بدون دردسر و بازیهای مسخره خریدار، فروش داشته باشه، چرا نباید بیاد اکانت یه فرد صاحب مقام رو بخره؟

اکانت اینستاگرام تجاری و تبلیغاتیست اما اکانت لیون کامپیوتر یک اکانت اعتباری است که فقط خود شخص اون اعتبار رو داره مگه ادم میتونه اعتبارش رو به دیگران منتقل کنه؟

اگه قرار باشه با هرکسی که معامله میکنیم نتونیم اعتماد کنیم و احتمال بدیم که اکانت واگذار شده باشه پس کاربرد قسمت اعتبار و امتیاز و سوابق چیه؟

ویرایش شده توسط eci g20
لینک به دیدگاه

سلام
بحثی که مطرح میکنم شاید خیلی ربط به این موضوع و تاپیک نداشته باشه ولی بی ربط هم نیست چون بحث بالا گرفته تجربه امروزم رو خدمت دوستان عرض کنم

بنده امروز ظهر یه آگهی فروش ps4 pro تو دیوار دیدم که قیمتش مناسب بود ظاهرش هم خوب تماس گرفتم هماهنگ باهاشون که بنده شهرستان هستم میخوام بیام شیراز ببرم ولی 3 ساعت راه دارم تا برسم . گفتم 10 تومان واریز کنم به عنوان بیعانه خیالت راحت باشه نگهش داری تا برسم گفت 10 تومان چیه آخه  ( یه ذره اینجا دل چرک و مشکوک شدم به قضیه ) با عین حال گفتم باشه یه خورده بیشتر واریز میکنم شما خیالت تخت که من خریدار 100 درصدم  ( شماره کارتی که بهم دادن به اسم فاطمه خواجه  شماره تماسش هم 09382409873 ) . تماس گرفتم باهاشون گفتم که میخوام راه بیفتم بیام فلان ساعت میرسم تشریف دارید گفتن آره . کار و زندگی رو ول کردیم راه افتادیم نرسیده به شیراز تماس گرفتم برا آدرس دقیق آدرس رو گرفتم سوار تاکسی شدم تو تاکسی هم مجدد تماس گرفتم گفتن که تا شما میرسی منم از سرکار رسیدم ( یه ذره خیالم راحت شد گفتم سرکاری نیست) رسیدم اونجایی که آدرس دادن 2 بار تماس گرفتم اشغال کردن بار سوم گوشیش خاموش بود خودمو علاف نکردم سریع برگشتم و به این نتیجه رسیدم که به هر کس و ناکسی اعتمااااااااااد نکنم.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، eci g20 گفته است :

اکانت اینستاگرام تجاری و تبلیغاتیست اما اکانت لیون کامپیوتر یک اکانت اعتباری است که فقط خود شخص اون اعتبار رو داره مگه ادم میتونه اعتبارش رو به دیگران منتقل کنه؟

اگه قرار باشه با هرکسی که معامله میکنیم نتونیم اعتماد کنیم و احتمال بدیم که اکانت واگذار شده باشه پس کاربرد قسمت اعتبار و امتیاز و سوابق چیه؟

عزیز اکانت دنیای مجازی، اسمش روشه، اکانته دنیای مجازیه چه اینستاگرام چه تلگرام چه لیون چه پرشین تولز چه هر چیز دیگه

من واقعا تعجب میکنم بعضیا یه اکانت دنیای مجازی رو همرده مشخصات سجلی و کارت ملی و شناسنامه میدونن ? مشخصات سجلی یه فرد مثل شناسنامه و کارت ملی یکبار برای فرد و توسط یک نهاد ممکلتی با رعایت تمام اصول تطابق و پروسه های خودش و ... صادر میشه و برای فرد همیشه ثابت و یکتاست. یعنی من نوعی به فرض اگر اسمم اصغر علیزاده باشه، مشخصات سجلی و هویتی رسمیم همیشه و همه جا همون اصغر علیزاده خواهد بود ولی ممکنه با هزاران ID مختلف و اسامی مختلف تو دنیای مجازی مشغول به فعالیت باشم و حتی در دنیای مجازی (دقت کنید در دنیای مجازی) دارای پارامترهایی باشم (مثل همین امتیاز فروشگاه) که یه نیمچه اعتباری برام درست کنه ولی در نهایت، ثبت مشخصات در دنیای مجازی به سادگی یه فرم اینترنتی پر کردن هست و پارامترهای دنیای مجازی هم شرط لازم برای معامله هست و نه شرط کافی.

کاربرد قسمت اعتبار و امتیاز هم همونطور که بالا گفتم یه سوپاپ اطمینان و یکی از پارامترهایی هست که برای معامله میتونی بهش تکیه کنی و قطعا همه ی اون نیست. بارها شده تو پرشین تولز یا فرومهای دیگه، نام کاربری یه فرد با سابقه هک شده و از اعتبارش سو استفاده شده یا بعضا خود شخص به پشتوانه همین اعتبارش کلاهبرداری کرده و زده به چاک.

اینجا از بچه های بازیسنتری قدیمی کسی داریم؟ از بچه های قدیمی بازیسنتری در مورد ماجرای مجید شامی سوال کنید، میفهمید که چی میگم. یه بنده خدایی که وارد کننده خرد لوازم بازی و کنسول و اینا بوده و تو چندین فروم مشغول به کار بوده، و امتیاز و اعتبار بالایی هم داشته، به یه باره یه طرح خفن میزاره که آی ملت من دارم یکی دو ماه دیگه میرم دوبی جنس بیارم با قیمت فوق خوب، پیش خرید کنید کنسولا رو تا اون موقع بدم بهتون. ملت ساده هم پولو میریزن دسته جمعی به حسابش و یارو هم فلنگو میبنده . بعدها مثل اینکه مشخص شده بود یه نفر دیگه از خود این آدم کلاهبرداری کرده بوده و این بابا میخواسته پولی که ازش رفته بوده رو جبران کنه ?

این فروم واسطه برای خرید و فروش داره، و فروشنده جعلی هم اینقدر مشکلات و معضلات و نقاط ابهام تو کارش بوده که باید قبول کرد بی احتیاطی از مالباختگان عزیز بوده (من حالشون رو درک میکنم ولی باید قبول کرد این مسئله رو)

با یه شماره اعتباری ایرانسل تماس گرفتن (من بازیهای PS4 امو تو دیوار خرید و فروش میکنم. شماره یارو اعتباری ایرانسل باشه اصلا نه برای فروش جوابشو میدم نه برای خرید میرم سراغش!) و یارو شماره کارت یه خانم رو داده و گفته با این معامله میکردم ولی الان دم دستم نیست و بریز به این شماره کارت. شماره کارتی که اصلا ربطی به اسم سجلی طرف (که باید میبوده) و معمارزاده میبوده، نداشته.

با کمال احترام، کار باقی دوستان قبل از این هم اشتباه بوده که با خود آقای معمار زاده معامله میکردن ولی پولو میریختن به حساب خانمشون. اینکار مثل این میمونه که شما یه جنس از دیجیکالا بخوای بگیری و پولو به اصرار دیجیکالا بریزی به حساب ممد کشت و صنعت شوشتر ? فردا پس فردا یه اتفاقی افتاد چطوری میخوای ثابت کنی پول بابت خرید یه جنس در وجه دیجیکالا بوده مثلا؟

لینک به دیدگاه

واقعا هرچی امروز حالم خوب بود با خوندن این تاپیک زهر مارم شد

مالباختگان عزیز لطفا سیب زمینی بازی درنبارید و سریعا با هم شکایت کنید. اگه شماره کارت طرفو دارید سه سوت گیر میاد

من ی ماه پیش گوشیمو دزدیدن هرجا میرفتم میگفتن اینا سریال گوشیو میسوزونن فلان میکنن گوشیت رفت بدبخت شدی ... چارشنبه هفته پیش آگاهی زنگ زد گوشیت پیدا شده ادرس طرفو بم دادن گوشیمم گرفتم . 

دزد گیر مباد اگه خودتون پیگیر باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...