رفتن به مطلب

یک مطلب قابل تامل

amirhadi_s
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یه مطلب جالبی یادم اومد نماینده گرین میگفت قیمتهای فضایی محصولات گرین تقصیر شرکت نیست و فروشنده ها قیمتها رو دستکاری میکنن و گرین هیچ نفعی تو گرون فروشی نداره

الان نماینده لیون میگه قیمتها رو واردکننده ها و شرکتهای اصلی تعیین میکنن یکی این وسط تکلیفو مشخص کنه کی دروغ میگه

به نظرم هر دو البته بیشتر شرکتهای اصلی میخورن تا فروشنده ها ، فروشنده هر چی بیشتر بفروشه مشتریش زیادتر میشه و بیشتر سود میکنه و کم شدن قدرت خرید مردم به ضررشه اما این وسط یه جوری ضرر باید جبران بشه و سودی که قبلا میکشید روی اجناس الان طمعش بیشتر شده ولی به پای شرکت توزیع کننده نمیرسه

دیگه کار به جایی رسید که دیروز از ایگرد مجبورا دو قلم سفارش دادم مونده پردازنده که فعلا پولم جور نیست

قبل عید میتونستم با همین پولی که به دو قلم دادم میتونستم پردازنده هم بخرم اما تعلل کردم الان چوبشو میخورم

اینم بگم مجبورا خرید کردم چون سیستم قدیمی شده و الان نخرم بعدا عمرا بتونم بخرم !

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، CRM گفته است :

سلام دوست من وقت شما بخیر باشه ، افتخار ماست که همراهانی مثل شما داریم ؛
مسئله ای که در مورد قیمت ها هست الان صرفا فقط مربوط به دلار نیست، بالارفتن دلار در قیمت ها موثر هست اما مسئله مهم تری هم هست و اون نبودن کالا و وراد نشدن کالا داخل کشور هست بعضی از دسته بندی ها مثل مودم کالا وارداتش قاچاق شده و هیچ کس قانونی وارد نمیکنه ، آواژنگ که وارد کننده بود نمیتونه وارد کنه ، چرا؟ چون این کالا داره تولید داخل میشه و وارداتش ممنوع شده ، حالا چ اتفاقی توی بازار می افته ؟ مودم 200 تومنی میشه 1 میلیون تومن ، چون کالاش نیست ، نه تنها مودم بلکه کم بودن کالا در داخل کشور قیمت ها رو میبره بالا ، وقتی کانال ورودی بستس از کجا باید کالا بیاد ؟ 
لیون کامپیوتر هم توی این شرایط کالاهای که خودش داشته رو داره باهمون قیمت قبلی میده و کالاهای که از تامین کننده های اصلی تهیه میشن با قیمتی که از طرف تامین کننده اعلام میشه به فروش میرسه.

شما اگر جای لیون بودین چیکار میکردین توی این شرایط ؟ 

1-کم بودن کالا قیمت ها رو بالا میبره یا انبار کردن و نگه داشتن اونا؟!

انبار لیون کالایی هست که تو سایت زدین ناموجود!! چرا؟

2-اگه تامین کننده قیمت تعیین میکنه چرا یه کالا با گارانتی مشابه بین فروشگاه شما و یه فروشگاه دیگه اختلاف قیمت بالای 500 تومن داره؟!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

یه مطلب جالبی یادم اومد نماینده گرین میگفت قیمتهای فضایی محصولات گرین تقصیر شرکت نیست و فروشنده ها قیمتها رو دستکاری میکنن و گرین هیچ نفعی تو گرون فروشی نداره

الان نماینده لیون میگه قیمتها رو واردکننده ها و شرکتهای اصلی تعیین میکنن یکی این وسط تکلیفو مشخص کنه کی دروغ میگه

به نظرم هر دو البته بیشتر شرکتهای اصلی میخورن تا فروشنده ها ، فروشنده هر چی بیشتر بفروشه مشتریش زیادتر میشه و بیشتر سود میکنه و کم شدن قدرت خرید مردم به ضررشه اما این وسط یه جوری ضرر باید جبران بشه و سودی که قبلا میکشید روی اجناس الان طمعش بیشتر شده ولی به پای شرکت توزیع کننده نمیرسه

دیگه کار به جایی رسید که دیروز از ایگرد مجبورا دو قلم سفارش دادم مونده پردازنده که فعلا پولم جور نیست

قبل عید میتونستم با همین پولی که به دو قلم دادم میتونستم پردازنده هم بخرم اما تعلل کردم الان چوبشو میخورم

اینم بگم مجبورا خرید کردم چون سیستم قدیمی شده و الان نخرم بعدا عمرا بتونم بخرم !

مبارکه حسن جان انشالا پردازنده 100 میلیون ریالی میندازی کنارش😁

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، amir m گفته است :

1-کم بودن کالا قیمت ها رو بالا میبره یا انبار کردن و نگه داشتن اونا؟!

انبار لیون کالایی هست که تو سایت زدین ناموجود!! چرا؟

2-اگه تامین کننده قیمت تعیین میکنه چرا یه کالا با گارانتی مشابه بین فروشگاه شما و یه فروشگاه دیگه اختلاف قیمت بالای 500 تومن داره؟!

والا فعلا که دلار چهارتومن اومد پایین ولی قیمت ها تغییری نکردن😐😐😐😐😐

در 1 ساعت قبل، kameran گفته است :

کسی از بازی نکردن نمرده ولی از بازی کردن زیاد خیلی ها مردن.کسی هم که میخواد بازی کنه با سیستم فعلیش بازی میکنه بحث سر ارتقا ها و سیستم جدید تو این وضعیته الان هرکسی اینجاست حداقل سیستمش تا بازی های 2015 رو راحت اجرا میکنه حالا اجرا نمیکنه؟باشه عیب نداره بازی های قدیمی تر بازی کن.همه دوست دارن گیم بزنن با بالاترین کیفیت منم دوست دارم ولی ادم اگر میخواد وضعیت درست بشه تحمل میکنه اگر هم نمیخواد درست بشه و همینطوری خرید میزنه دیگه حق غر زدن به قیمت رو نداره و اصلا نباید اعتراضی هم داشته باشه چون خودش مقصره

اینجوری هم که میگی نیست بعضی ها غیر از گیم میخوان با سیستم کاری هم یاد بکیرن مجبورن بخرن

لینک به دیدگاه

یچیزی هست که منم باید بگم واقعا خسته شدم ازش

من سی پی یو I3 9100F میخواستم از سه هفته پیش زیر نظر دارمش تو سایت همین لیون کامپیوتر

قیمت باکسش 1300 بود شد 1470 شد 1550 شد 1600 الان شده 1690

خب شما که ادعا دارید جنس تو انباره و قیمت قدیم میفروشید واردات جدید ندارید چطوری هر روز دارید با دلار بالا میبرید؟

هر روز دارید 9100F وارد میکنید من خبر ندارم؟

وقتی مردم به مردم رحم نمیکنن وای به حال بقیه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

من سی پی یو I3 9100F میخواستم از سه هفته پیش زیر نظر دارمش تو سایت همین لیون کامپیوتر

خب شما که ادعا دارید جنس تو انباره و قیمت قدیم میفروشید واردات جدید ندارید چطوری هر روز دارید با دلار بالا میبرید؟

داداش گرین  نوتوس 200 که ساخت ایرانه از 150 تومن شده نزدیک 1 میلیون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه اینها عالی هستن
توی تایپک قبلی که منهدم شد
گفتم
مقداد مادربرد  150 دلاری H410 asus رو زده  10000000 تومن
یعنی وارد کننده و فروشنده چه فکری با خودشون میکنن
لیون 2 سال پیش خوب بود
الان فقط فافا فقط حیف موجودی محصولات و تنوع کمی دارن

الان باز چک کردم قیمت رو درست کردن و به 4800 کم کردن xD

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

نه بابا اینا خودشون تولید میکنن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Arsham mahmoode گفته است :

نه بابا اینا خودشون تولید میکنن

خودشون هم تولید کن هر روز مواد اولیه نمیارن که

نصف همین کالاهایی که میبینید (مخصوصا اونایی که تو یکی دو سال اخیر تولید شدن) با ارز دولتی 4200 و نیمایی 9000 تومانی وارد شدن

الان آقایون تشنه شدن به خون ملت دلار صد تومان بره بالا قیمت رو 400 میکشن روش

من که منصرف شدم از خرید

بخوام بخرم هم از لیون نمیخرم

حتی اگر قیمتش رو پایین بیاره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ParsaEs گفته است :

خودشون هم تولید کن هر روز مواد اولیه نمیارن که

نصف همین کالاهایی که میبینید (مخصوصا اونایی که تو یکی دو سال اخیر تولید شدن) با ارز دولتی 4200 و نیمایی 9000 تومانی وارد شدن

الان آقایون تشنه شدن به خون ملت دلار صد تومان بره بالا قیمت رو 400 میکشن روش

من که منصرف شدم از خرید

بخوام بخرم هم از لیون نمیخرم

حتی اگر قیمتش رو پایین بیاره

وقتی کسی که ناظره فاسده وضع همینه که هست

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

وقتی کسی که ناظره فاسده وضع همینه که هست

آقا ناظر فاسده اوکی

نظام ارزی مملکت از هم پاشیده اوکی

تو شرفت کجا رفته؟

تویی که ادعا تمدن 2500 ساله داری و خون آریایی (مثلا) تو رگات جاریه شرفت کجا رفته؟

این همه دزدی میکنی آخرش میخوابوننت تو 2 متر قبر زیر خاک

در 1 ساعت قبل، Hossein- گفته است :

پاور گرین 530 یا 570 یک میلیون بود دیروز یا پریروز قیمت گرفتم 1750

اینم تولید مثلا ملیشون

تو این دو روز با دلار 25 تومنی مواد اولیه جدید اوردن سریع تولید کردن که یهو گرون کردن؟

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

آقا ناظر فاسده اوکی

نظام ارزی مملکت از هم پاشیده اوکی

تو شرفت کجا رفته؟

تویی که ادعا تمدن 2500 ساله داری و خون آریایی (مثلا) تو رگات جاریه شرفت کجا رفته؟

این همه دزدی میکنی آخرش میخوابوننت تو 2 متر قبر زیر خاک

بنظر من خون اریایی عرب سرخپوست این جیزا نداریم انسانیت مهمه ما هم اکثرا خون آریایی نداریم دوما اینکه داشته باشیم هم وقتی کسی خودشو زده به خواب نمیشه بیدارش کرد کسی که سر مردم کلاه میذاره تو خواب هست و اخرش تاوان میده

در 51 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

بنظر من خون اریایی عرب سرخپوست این جیزا نداریم انسانیت مهمه ما هم اکثرا خون آریایی نداریم دوما اینکه داشته باشیم هم وقتی کسی خودشو زده به خواب نمیشه بیدارش کرد کسی که سر مردم کلاه میذاره تو خواب هست و اخرش تاوان میده

واسه قبر هم باید پول بدی😂😂😂😂😂

در 1 ساعت قبل، Hossein- گفته است :

اره اگر سیستم رو با نیتروژن خنک کنید ب چه جان خودم ارزونتر در میاد برید یه تانک نیتروژن بخرید فن هم نمیخپاد واسه کیس بعد کیس رو عایق کنید و با نیتروژن خنکش کنید😀😁😁😁😁😁

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

پاور گرین 530 یا 570 یک میلیون بود دیروز یا پریروز قیمت گرفتم 1750

اینم تولید مثلا ملیشون

تو این دو روز با دلار 25 تومنی مواد اولیه جدید اوردن سریع تولید کردن که یهو گرون کردن؟

پاور که فقط ایران نیست گرون شده . بقیه قطعات اره مسخره قیمتاشون بالا رفته ولی پاور کل دنیا قیمتاش 2 برابر کردن و ایران هم که ببینه یه چیزی اونور قیمتش بالا رفته نمیاد بشینه نگاه کنه ، اینام میبرن بالا . مثل قیمت جهانی طلا که وقتی جهانی بره بالا ما هم بالا میبریم وقتی جهانی بیاد پایین ما قیمتامون نمیاد پایین!! 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، fatide گفته است :

پاور که فقط ایران نیست گرون شده . بقیه قطعات اره مسخره قیمتاشون بالا رفته ولی پاور کل دنیا قیمتاش 2 برابر کردن و ایران هم که ببینه یه چیزی اونور قیمتش بالا رفته نمیاد بشینه نگاه کنه ، اینام میبرن بالا . مثل قیمت جهانی طلا که وقتی جهانی بره بالا ما هم بالا میبریم وقتی جهانی بیاد پایین ما قیمتامون نمیاد پایین!! 

کیس اشغالی مثل هایو که دو میل شده چی اینا همش توجیهه اون موقع که روزش بود هم گرین چیزاش گرون بود وگرنه قیمت یه کیس خارحی رو با گرین مقایسه کن تا پشمات بریزه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، CRM گفته است :

وقتی جایی افزایش قیمت هست همه سایت ها درگیر هستن ، اگر لیون کامپیوتر کالای رو توی انبارش دپو کنه و بعد با قیمت 5 برابر بفروشه اون موقع حق با شماست ، اما الان بازار جوری نیست که توش کسی کالا موجود کنه ، همه کالاها داره از سمت شرکت های اصلی تامین کننده تهیه میشه و قیمت گذاری میشه

دوست عزیز سلام

یه سوال رو ممنون میشم پاسخ بدید

محصول Logitech G910 spectrum به چه دلیلی باید ۱ ملیون تومن بیشتر از قیمتی که در سایت های دیگه موجود هست ، در سایت لیون به فروش برسه ؟

هم شما و هم فافا بطور مستقیم محصول رو از شرکت اسپیرو تهیه می‌کنید . از حدود یک ماه پیش تا الان هم من ندیدم که محصول در فروشگاه لیون ناموجود بشه( مدتی این محصول رو برای خرید مد نظر داشتم) ، پس شاید بشه اینطور برداشت کرد که این کیبورد از قبل توی انبار شما موجود بوده . ( با این تگ قیمتی هم محصولی نیست که فروش بالایی داشته باشه )

قیمت فروش سایت فافا برای این محصول ۴۹۰۸ تومن هست ، بیشتر از یک ملیون تومن زیر قیمت شما

تا همین ۴ روز پیش هم شرکت اسپیرو. به عنوان تامین کننده کالا این محصول رو در سایت دیجیکالا عرضه میکرد به قیمت ۴۶۷۵ که تازه بخاطر فروش در دیجیکالا قسمتی از این مبلغ به عنوان کارمزد ، سهم دیجیکالا بود . حالا شما بفرمایید که در همین یک مورد ، چه دلیلی برای این مقدار اختلاف قیمت وجود داره ؟

در وضع فعلی  فکر میکنم که اگر شما این کالا رو بجای اینکه از تامین کننده تهیه کنید؛  از سایت فافا بخرید و مقدار سود عرف رو هم روی اون بکشید ، باز هم قیمت این محصول به ۵۹۶۰ نخواهد رسید . با این اوصاف اینکه چطور این قیمت رو برای این محصول درنظر گرفتید ، الله اعلم !

موفق باشید

20200721_182106.thumb.png.f253bbcd78e6a917527b9dca7158c4e7.png20200721_182039.thumb.png.30bebb6c5fd47f3a90a8268e8a9719a2.png20200721_181742.thumb.png.46e7d2644b73d53f403bb752e336106a.png

• لایک 7
  • ممنونم 5
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بهترین کار رو کردید که بالاخره دست از صبر کردن برای ارزونی برداشتید و تصمیم گرفتید بخرید، والبته نسبت به چند ماه صبر هم تاوان گزافی رو متحمل شدید.

امیدوارم بقیم دست از این توهم که اگه نخریم، ارزون میشه بکشن. واقعا درک نمیکنم، الان که دلار 20 تومن شده، اگه حتی یه نفر هم تو ایران خرید نکنه، بازم دلار حتی به 12 تومن که قیمت 4 ماه قبلش بود برمیگرده؟ به هر حال باید خودمون رو با شرایط وقف بدیم. نه اینکه کالا با دلار 40 تومنی بخریم، بلکه کالایی که دارن با دلار 20 تومنی عرضه میکنن رو در صورت نیاز تهیه کنیم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

دوست عزیز سلام

محصول Logitech G910 spectrum به چه دلیلی باید ۱ ملیون تومن بیشتر از قیمتی که در سایت های دیگه موجود هست ، در سایت لیون به فروش برسه ؟

هم شما و هم فافا بطور مستقیم محصول رو از شرکت اسپیرو تهیه می‌کنید . از حدود یک ماه پیش تا الان هم من ندیدم که محصول در فروشگاه لیون ناموجود بشه( مدتی این محصول رو برای خرید مد نظر داشتم) ، پس شاید بشه اینطور برداشت کرد که این کیبورد از قبل توی انبار شما موجود بوده . ( با این تگ قیمتی هم محصولی نیست که فروش بالایی داشته باشه )

قیمت فروش سایت فافا برای این محصول ۴۹۰۸ تومن هست ، بیشتر از یک ملیون تومن زیر قیمت شما

تا همین ۴ روز پیش هم شرکت اسپیرو. به عنوان تامین کننده کالا این محصول رو در سایت دیجیکالا عرضه میکرد به قیمت ۴۶۷۵ که تازه بخاطر فروش در دیجیکالا قسمتی از این مبلغ به عنوان کارمزد ، سهم دیجیکالا بود . حالا شما بفرمایید که در همین یک مورد ، چه دلیلی برای این مقدار اختلاف قیمت وجود داره ؟

در وضع فعلی  فکر میکنم که اگر شما این کالا رو بجای اینکه از تامین کننده تهیه کنید؛  از سایت فافا بخرید و مقدار سود عرف رو هم روی اون بکشید ، باز هم قیمت این محصول به ۵۹۶۰ نخواهد رسید . با این اوصاف اینکه چطور این قیمت رو برای این محصول درنظر گرفتید ، الله اعلم !

موفق باشید

20200721_182106.thumb.png.f253bbcd78e6a917527b9dca7158c4e7.png20200721_182039.thumb.png.30bebb6c5fd47f3a90a8268e8a9719a2.png20200721_181742.thumb.png.46e7d2644b73d53f403bb752e336106a.png

از این دست کالاها زیاد دیده شده در لیون  منظور ما هم همیناست 
@CRM پاسخگو باشید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

کدام سایت از فروشگاه لیون ارزان‌تر این جنس رو گذاشته؟ لطفاً لینکش رو پیام خصوصی کنید تا بررسی بشه

چطوری ممکنه یه جنسی که جفتش واسه یه شرکت ایرانیه و جفت سایتا نماینده شرکت هستن تو عرضه و @GREEN Support گفتن ما با قیمت ثابت به نمایندگی ها اجناسو میدیم اینقد اختلاف قیمت بالایی داشته باشن ؟گفتین سایت مشابه اولی لیونه و دومی ... . 

1.PNG

2.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، fatide گفته است :

چطوری ممکنه یه جنسی که جفتش واسه یه شرکت ایرانیه و جفت سایتا نماینده شرکت هستن تو عرضه و @GREEN Support گفتن ما با قیمت ثابت به نمایندگی ها اجناسو میدیم اینقد اختلاف قیمت بالایی داشته باشن ؟گفتین سایت مشابه اولی لیونه و دومی ... . 

1.PNG

2.PNG

این کیس قرار بود از اولش با قیمت حدود 1 تومن به بازار عرضه بشه که هیچوقت این اتفاق نیفتاد، الانم از Cooler Master h500 که کیس شاهکاری هست، گرونتره با اینکه مطمعنم فقط هزینه ی ارسال h500 از چین به ایران، از هزینه ی ساخت این کیس گرونتر میفته. این کیس باید حدود 60 دلار قیمت بخره که با دلار 20 تومنی هم میشه 1200، نه 5200

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m.reza گفته است :

دوست عزیز سلام

موفق باشید

ظاهرا دست اندرکاران لیونی برای این موارد جوابی ندارند که سکوت اختیار کردن!

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

به نظرم مشتری باید آگاه باشه ! فروشنده طمع کار حالا هر کی میخواد باشه سرش به سنگ میخوره !
فقط آگاهی  ! 
آگاهی و دانش = مبارزه در برابر فساد 
اگه هم ندارید بهتره به متخصصین مورد اطمینان تو فک و فامیل آشنا دوست بگید راهنمایی کنه !
من خودم تو مجازی غریبه ها خیلی کمکم کردن نکات ریز طلایی درباره یه محصول و قیمت ها میگفتن بهم!

لینک به دیدگاه

یه حرفیم که کلا باب شده اینه که طرف اجناسی رو به مدت زیادی نگه میداره بعد موقع فروش به نرخ روز حسابش می کنه بهش میگی بابا تو این جنس رو قبلا گرفتی باید با سود قبل حساب کنی می گه اگه این کارو کنم سر جنس جدید ضرر می کنم!!!.دقیقا ضرر چی؟ شما جنس جدیدم بگیری باز قراره روش سود کنی. ولی متاسفانه خیلیا به سود منصفانه راضی نیستن حتما باید رو هرجنسی 1000درصد سود کنن

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

ادم یه چرخ تو دیوار و ایسام بزنه، پی میبره به صحت این حقیقت تلخ. 

طرف ۱۰۶۰ دوال ایسوس گذاشته به قیمت ۱۰۷۰ گیمینگ ایکس، بهش میگی چه خبرته، میگه 《آقا ایسوسههههههه بهترین برنده》

البته خب حق هم دارن، شما یه ویدیو از یوتیوبر های بزرگ حوزه سخت افزار به من نشون بده که به جز ROG استفاده کنن توی بیلد های اساسیشون، همرو ایسوس اسپانسری میکنه

تبلیغاتش قویه، نونشم میخوره دیگه ... فقط اونور اب در مقابل تبلیغات قوی، گارانتی قوی هم پشتش هست که اینور به لطف فقدانش، این تبلیغات پول میشه تو جیب دلال و وارد کننده

چون بحث ایسوس بالا گرفت

من لپ‌تاپم، باندل مادربورد و گراف اول و دوم و سومم همه ایسوس بودن تا حالا

و سال‌ها مثل ساعت کار کردن (البته آخریو دو ماهه دارم :d)

نمی‌دونم شاید شانس من خوب بوده. ولی شخصا بخاطر تجربه خودم (نه فقط تاثیر تبلیغات) به همه توصیه می‌کنمش

ویرایش شده توسط Masoudk96
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

و در مورد قیمتا

در 3 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

چون بحث ایسوس بالا گرفت

من لپ‌تاپم، باندل مادربورد و گراف اول و دوم و سومم همه ایسوس بودن تا حالا

و سال‌ها مثل ساعت کار کردن (البته آخریو دو ماهه دارم :d)

نمی‌دونم شاید شانس من خوب بوده. ولی شخصا بخاطر تجربه خودم (نه فقط تاثیر تبلیغات) به همه توصیه می‌کنمش

مسئله‌ای که هست اون موقع می‌شد خرید

الان دیگه ایسوس و غبرایسوس فرقی نداره

کلا همش مسخره شده

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...