رفتن به مطلب

از کجا بفهمیم سوکت مادربرد سالم هست؟

Recommended Posts

سلام
کسی که سیستم رو برای من اسمبل کرد زیر cpu رو قشنگ لمس میکرد  و رو مادربرد قرار داد من از کجا بفهمم سوکت مادربرد سالم هست و پین هاش مشکلی ندارن؟

لینک به دیدگاه

cpu رو بردار زیرش رو چک کن 
کج شدن پین ها میتونه مشکلاتی رو ایجاد کنه   مثلا چک کن ببین اسلات رم ها سالمن یا

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

cpu رو بردار زیرش رو چک کن 
کج شدن پین ها میتونه مشکلاتی رو ایجاد کنه   مثلا چک کن ببین اسلات رم ها سالمن یا

اسلات رم ها سالمن   ولی میدونی مشکل من اینجاست که من نمیتونم cpu رو جدا کنم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است :

اسلات رم ها سالمن   ولی میدونی مشکل من اینجاست که من نمیتونم cpu رو جدا کنم

بابا کاری نداره که فن استوک رو باز کن  کنار سوکت یه اهرم مدلی هست اونو کمی ببر سمت راست سپس ببرش بالا  cpu رو آروم بردار چک کن فقط با احتیاط کار کن چون حدس میزنم اولین بارت باشه

شاید نشانه های دیگری داشته باشه   بقیه افراد فروم میتونند بهتر راهنماییتون کنند
@EHSANRF

من که ریسکش رو نمیکنم
میتونه نشانه هایی در حین کار داشته باشه؟

من قبلا با i5 6400 و Z170 تجربش کردم که بلو اسکرین میداد

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

بابا کاری نداره که فن استوک رو باز کن  کنار سوکت یه اهرم مدلی هست اونو ببر سمت راست سپس ببرش بالا  cpu رو آروم بردار چک کن فقط با احتیاط کار کن چون حدس میزنم اولین بارت باشه

نمیتونم ریسکش رو بکنم چون دفعه اولمه میترسم مادربرد با cpu رو به باد بدم

در 5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

یا ریسک کن، یا بیخیال شو.

لمس سوکت و زیر سیپیو هم چیز خاصی نیست، من خودم فوبیا دارم، همیشه همین کارو میکنم!

من هم دفعه اولش میترسیدم، ولی دیگه برام عادی شد! کافیه یه بار امتحان کنی🤣

من که ریسکش رو نمیکنم
میتونه نشانه هایی در حین کار داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است :

نمیتونم ریسکش رو بکنم چون دفعه اولمه میترسم مادربرد با cpu رو به باد بدم

درود

یا ریسک کن، یا بیخیال شو.

لمس سوکت و زیر سیپیو هم چیز خاصی نیست، من خودم فوبیا دارم، همیشه همین کارو میکنم!

من هم دفعه اولش میترسیدم، ولی دیگه برام عادی شد! کافیه یه بار امتحان کنی🤣

لینک به دیدگاه

سلام
کسی که سیستم رو برای من اسمبل کرد زیر cpu رو قشنگ لمس میکرد  و رو مادربرد قرار داد من از کجا بفهمم سوکت مادربرد سالم هست و پین هاش مشکلی ندارن؟

درود

CPU تون چی هست؟ مدلش رو بفرمایید

معمولا اگر اینتل هست نباید نگران باشین چون پین‌های سوکت CPU در اینتل روی خود مادربرد قرار دارن...

ولی در AMD این پین‌ها روی CPU هستن که البته استحکام پین‌های این شرکت از اینتل بسیار بالاتر هست و با لمس عادی نگرانی خاصی ایجاد نمی‌کنه...

اگر اینتل دارین هم که اصلا روی پردازنده پینی وجود نداره که بخواین حساس باشین... (اینتل هم اگر اشتباه نکنم از سوکت 775 پین‌ها رو روی CPU نصب نمیکنه و با مادربردهای اون یکپارچه هستن، البته بسیار ظریف و شکننده هستن و باید مراقب‌شون باشین)

در کل حساسیت بی‌خود به خرج ندین و اگر سیستم داره به خوبی کارش رو انجام میده نگران نباشین چون باز کردن و چک کردن علاوه بر اینکه ممکنه برای شما دردسر و خرابی ایجاد کنه، هزینه هم براتون ایجاد می‌کنه (هزینه خرید خمیر حرارتی)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

CPU تون چی هست؟ مدلش رو بفرمایید

معمولا اگر اینتل هست نباید نگران باشین چون پین‌های سوکت CPU در اینتل روی خود مادربرد قرار دارن...

ولی در AMD این پین‌ها روی CPU هستن که البته استحکام پین‌های این شرکت از اینتل بسیار بالاتر هست و با لمس عادی نگرانی خاصی ایجاد نمی‌کنه...

اگر اینتل دارین هم که اصلا روی پردازنده پینی وجود نداره که بخواین حساس باشین... (اینتل هم اگر اشتباه نکنم از سوکت 775 پین‌ها رو روی CPU نصب نمیکنه و با مادربردهای اون یکپارچه هستن، البته بسیار ظریف و شکننده هستن و باید مراقب‌شون باشین)

در کل حساسیت بی‌خود به خرج ندین و اگر سیستم داره به خوبی کارش رو انجام میده نگران نباشین چون باز کردن و چک کردن علاوه بر اینکه ممکنه برای شما دردسر و خرابی ایجاد کنه، هزینه هم براتون ایجاد می‌کنه (هزینه خرید خمیر حرارتی)

سلام
ممنون از نظرتون   cpu i5 9400f هست  مشکلی خاصی ندارم  ولی گاهی مواقع سیستم هنگ میکنه که یا باید ریست کنمش یا بعضی برنامه هارو ببندم حل بشه  این مورد از چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است :

سلام
ممنون از نظرتون   cpu i5 9400f هست  مشکلی خاصی ندارم  ولی گاهی مواقع سیستم هنگ میکنه که یا باید ریست کنمش یا بعضی برنامه هارو ببندم حل بشه  این مورد از چی میتونه باشه؟

خواهش می‌کنم، این CPUی شما هست، همینطور که می‌بینین پین نداره، پس دلیلی برای نگرانی لمس زیر CPU توسط فروشنده یا اسمبل کننده نباید داشته باشین (البته شما فرمودین که زیر CPU رو لمس کرده، پس ما در نظر میگیریم که پین‌های روی سوکت مادربرد رو لمس نکرده) :

2145-back.jpg

این مشکل می‌تونه دلایل متعددی داشته باشه، از دمای بالای پردازنده و قطعات گرفته تا کمبود رم و پاور، سرعت پایین هارد یا استفاده از هارد قدیمی و حتی مشکلات ویندوز و ویروس و ...

در مواردی هم مچ یا تنظیم نبودن فرکانس و تایمینگ رم و تنظیمات اورکلاک پردازنده و کارت گرافیک ممکنه باعث این مشکل باشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

خواهش می‌کنم، این CPUی شما هست، همینطور که می‌بینین پین نداره، پس دلیلی برای نگرانی لمس زیر CPU توسط فروشنده یا اسمبل کننده نباید داشته باشین (البته شما فرمودین که زیر CPU رو لمس کرده، پس ما در نظر میگیریم که پین‌های روی سوکت مادربرد رو لمس نکرده) :

2145-back.jpg

این مشکل می‌تونه دلایل متعددی داشته باشه، از دمای بالای پردازنده و قطعات گرفته تا کمبود رم و پاور، سرعت پایین هارد یا استفاده از هارد قدیمی و حتی مشکلات ویندوز و ویروس و ...

در مواردی هم مچ یا تنظیم نبودن فرکانس و تایمینگ رم و تنظیمات اورکلاک پردازنده و کارت گرافیک ممکنه باعث این مشکل باشه

ممنون از راهنماییتون خیالم راحت شد
دمای cpu توی لود تا 68 یا نهایت 70 میره  کارت گرافیکم gtx 1660ti rog strix هست که کارت خنکی هست هارد هم 1 ترا وسترن آبی با 500 گیگ ssd سامسونگ دارم کمبود پاور ندارم ولی زیادی پاور دارم   750 وات کولرمستر هست اهل اورکلاک هم نیستم   رم ها هم 4 عدد geil evo x rgb 4 gb 2400mhz هست  ولی ویندوزم کمی قدیمی هست  ورژن 1903 هست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...