رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 25 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

الان همین کار رو کردم و اصلا داغ نیست و خنکه خنکه ولی سی پی یو تقریبا 80 درجس!!!! یعنی بد جا افتاده ؟ چون چند بار جا انداختم ، یا اینکه فن مشکل داره؟

خب مشخص شد که خود کولر مشکل نداره .

یا کلا بد جا افتاده یا خمیر مشکل داره یا نیازه که CPU رو دیلید کنید .

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خب مشخص شد که خود کولر مشکل نداره .

یا کلا بد جا افتاده یا خمیر مشکل داره یا نیازه که CPU رو دیلید کنید .

در مورد بد جا افتادن که هر سری توی جاش قشنگ میوفته و صدای تق میده ، خمیر هم دو ماه پیش مدل ارکتیک mx4 استفاده کردم و کلش رو پوشوندم ، دیلید کردن CPU رو مطمئن نیستم انجام بدم درست بشه یا نه چون توی ویدیوهای یوتیوب تاثیر به سزایی نداشت و فقط تا 10 درجه کاهش میداد

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

در مورد بد جا افتادن که هر سری توی جاش قشنگ میوفته و صدای تق میده ، خمیر هم دو ماه پیش مدل ارکتیک mx4 استفاده کردم و کلش رو پوشوندم ، دیلید کردن CPU رو مطمئن نیستم انجام بدم درست بشه یا نه چون توی ویدیوهای یوتیوب تاثیر به سزایی نداشت و فقط تا 10 درجه کاهش میداد

فاصله بین 80 درجه تا خنک بودن کولر 30 - 40 درجه هستش .

دیلید در بعضی از تست ها بیشتر از 25 درجه تفاوت ایجاد کرده .

در هر صورت الان مشکل شما عدم انتقال دما از CPU به کولر هستش که باید رفع بشه . باقی ماجرا با خودتونه .

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

فاصله بین 80 درجه تا خنک بودن کولر 30 - 40 درجه هستش .

دیلید در بعضی از تست ها بیشتر از 25 درجه تفاوت ایجاد کرده .

در هر صورت الان مشکل شما عدم انتقال دما از CPU به کولر هستش که باید رفع بشه . باقی ماجرا با خودتونه .

الان این کارو انجام دادم و خمیر روشم عوض کردم ولی مادربردم اجازه نمیده بدونه اون قسمت رویی سی پی یو روشن بشه . الان باید اون قسمت روییش رو با چه چسبی بچسبونم؟

ویرایش شده توسط omid1383
غلط املایی
لینک به دیدگاه

در در 22 تیر 1399 در 13:01، Silvermanhhh گفته است :

سلام 

پست منو بخونید

با تیغی مثل تیغ تیر بر استفاده کن با ظرافت تمام اروم دور ihs رو باز کن تا در بیاد،معمولا کسی که دلید میکنه فلز مایع میزنه که نمیدونم الان قیمتش به ملیون رسیده یا نه

نه دلید شده تازه باید براش سر و دستم بشکونن،البته اگه بدونن دلید چیه 

مثل اینکه شما پیکان سفید درب و داغون خریده باشی بعد تمام قسمتا بدنشو نو کرده باشیو دادی دست یه رنگ کار حرفه ای یه رنگ شرابی متالیک زده باشه ،بعد بخای بفروشی طرف بگه بدرد نمیخوره رنگ فابریکش نیست

سلام. توصیه خطرناک به کاربران می‌دین آیا اگر بزنن و پردازنده رو خراب کنن شما گردن می‌گیرین؟

لطفاً از این پیشنهادها ندین

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. توصیه خطرناک به کاربران می‌دین آیا اگر بزنن و پردازنده رو خراب کنن شما گردن می‌گیرین؟

الان وقتی کیس رو روشن میکنم یک لحظه روشن میشه بعد دوباره خاموش میشه . چه کنم؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

کاری روی سیستم انجام دادین؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

کاری روی سیستم انجام دادین؟

همون کاری که دوستمون رو گفت و با توجه به ویدیوهایی که توی یوتیوب دیدم انجام دادم ولی وقتی میزنم کامپیوتر روشن بشه ، نمیشه و بعد از یک ثانیه خاموش میشه . الان نمیدونم که باید یعنی قسمت رویی cpu رو بهش بچسبونم(با چه چسبی؟) یا اینکه دلیلی داره که روشن نمیشه؟ الان بی کامپیوترم :(

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

همون کاری که دوستمون رو گفت و با توجه به ویدیوهایی که توی یوتیوب دیدم انجام دادم ولی وقتی میزنم کامپیوتر روشن بشه ، نمیشه و بعد از یک ثانیه خاموش میشه . الان نمیدونم که باید یعنی قسمت رویی cpu رو بهش بچسبونم(با چه چسبی؟) یا اینکه دلیلی داره که روشن نمیشه؟ الان بی کامپیوترم :(

دوست عزیز شما خودتون نباید این کار رو میکردین. توصیه دیگران فقط وقتی خوبه که واسه مال خودشون باشه. واسه کسی که تاحالا اینکارو نکرده این توصیه ها اشتباه هست. من خودم میتونستم واستون انجام بدم. الان بخاطر اینکه هزینه ندید هزینه خیلی بزرگتری انداختید روی دستتون. دلیل روشن نشدن دو چیزه ، اینکه ihs فلزی رو باید قرار بدید و فشار کافی بیاد روی سوکت تا روشن بشه یا هم هنگام باز کردن خرابش کردید ، یه خراش ساده میتونه از کارش بندازه. چسب هم باید از چسب rtv استفاده کنید که گیر نمیاد. عکس بفرستید از پردازنده.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

این کار خیلی پر ریسکی هست ، بخصوص برای کسی که زیاد وارد نیست ، باید با احتیاط لبه های ihs با تیغ جدا میکردی ، احتمالا تیغ رو زیادی داخلش کردی ، قسمت رویی سی پی یو رو بزار روش بزار زیر گیره سوکت نگه میداره ، خودم تا حالا جرات اینکارو نداشتم 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

دوست عزیز شما خودتون نباید این کار رو میکردین. توصیه دیگران فقط وقتی خوبه که واسه مال خودشون باشه. واسه کسی که تاحالا اینکارو نکرده این توصیه ها اشتباه هست. من خودم میتونستم واستون انجام بدم. الان بخاطر اینکه هزینه ندید هزینه خیلی بزرگتری انداختید روی دستتون. دلیل روشن نشدن دو چیزه ، اینکه ihs فلزی رو باید قرار بدید و فشار کافی بیاد روی سوکت تا روشن بشه یا هم هنگام باز کردن خرابش کردید ، یه خراش ساده میتونه از کارش بندازه. چسب هم باید از چسب rtv استفاده کنید که گیر نمیاد. عکس بفرستید از پردازنده.

فکر کنم فهمیدم حالا که اشتباه کردم با تیغ رفتم سراغش 😭201299426__.thumb.jpg.0416ddd09f0928a6aeb6370991634fd3.jpg

در 24 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

فکر کنم فهمیدم حالا که اشتباه کردم با تیغ رفتم سراغش 😭

فکر کنم دیگه باید به فکر سی پی یوی جدید باشم 😧 کسی سی پی یو ۱۱۵۵ ارزون و یا باندل مادربرد و سی پی یو ۱۱۵۱ ارزون سراغ نداره ؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

فکر کنم فهمیدم حالا که اشتباه کردم با تیغ رفتم سراغش 😭201299426__.thumb.jpg.0416ddd09f0928a6aeb6370991634fd3.jpg

نابودش کردی 😐 باید این شکلی باشه

20200713_233155.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام

معلومه که گردن نمیگیرم ،میلیون ها آموزش ریسک دار تو اینترنت هست،اگه قرار بود کسی گردن بگیره،که میلیارد ها پرونده شکایت تشکیل شده بود ،من فرض میگیرم که شخص به اندازه کافی فیلم آموزشی دیده که بدونه روال کاریش چطوره،وگرنه هیچکس بدون هیچ آموزشی کاری انجام نمیده

در 4 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

داداش اون عکس دلید شده پردازنده رو دیدم،چطور زدی که لبه های پردازنده هم زدی

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

معلومه که گردن نمیگیرم ،میلیون ها آموزش ریسک دار تو اینترنت هست،اگه قرار بود کسی گردن بگیره،که میلیارد ها پرونده شکایت تشکیل شده بود ،من فرض میگیرم که شخص به اندازه کافی فیلم آموزشی دیده که بدونه روال کاریش چطوره،وگرنه هیچکس بدون هیچ آموزشی کاری انجام نمیده

به نظرتون خوب نیست موقع پیشنهاد دادن کاربر رو از خطرات و عواقب انجام کار - درست یا اشتباه - آگاه کنیم...؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

به نظرتون خوب نیست موقع پیشنهاد دادن کاربر رو از خطرات و عواقب انجام کار - درست یا اشتباه - آگاه کنیم...؟

بله قبول دارم بایستی هشدار میدادم ،ولی هر وقت بحث دلید و پردازنده میاد وسط همیشه تاکید میکردم که با حوصله و دقت و ظرافت باید انجام بدن،البته اینها تو هر کاری ضروریه 

لینک به دیدگاه

باسلام

من پردازنده i7 - 4790K روی سیستمم هستش با خنک کننده stock خود intel، اخیرا یکبار سیستم به دلیل دمای زیاد (overheating) خاموش شد.

بعد از بررسی دمای CPU متوجه شدم که در حالت عادی دما بین 45-55 درجه هست و اگر CPU کامل استفاده بشه (100%-90%) دما به 88 یا حتی 94 هم میرسه.

با توجه به اینکه خنک کننده عادی کار میکنه 2300rpm-2000rpm، مشکل این دمای زیاد از کجا میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

کولر سیستمو عوض کنین . سری K اینتل رو با کولر استوکی روشن نمیکنن که :| 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز کولزتون ضعیف هست ولی اگه کولر قوی تر هم تهیه کنید مشکل اصلی این هست از تولید این پردازنده چندین سال گذشته و خمیر ریز ihs خشک شده ، با دیلید کردن دماتون میاد حدود ۶۰ ، اگر مایل بودین پیام بدین. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گل

من یه کارت rx 570 دارم حدود 1 سالی هست که دستمه

تازگیا تو حالت دیفالت fan توی نرم افزار afterburner دما خیلی میره بالا کارت هم پلمپه

از 80 داشت بالاتر میرفت که از بازی دراومدم

تو همه بازیها اینحوریه حالت دیفالتش

1340258981_bandicam2020-07-1808-06-05-165.thumb.jpg.bba0824d3983158762329c9b8f15b25e.jpg

این دما توی بازی withcer3:ultra setting

1055622165_bandicam2020-07-1808-50-33-083.thumb.jpg.d151b8fef28497b3339832cfeace2f52.jpg

واقعیتش ترسیدم بزارم دما بیشتر از این بره،تو رزولوشن 1080 هست و مشخصات سیستم:

i5 3470,power=500 coller master,ram=8 ddr3

تو حالت دستی فن هم از 70 بالاتر داشت میرفت که بازم ترسیدم

sshot-1.thumb.png.49ea95d503f8c55ef84a8bd83ee719c2.png

میترسم فن ها مشکل پیدا کنن،نظرتون چیه؟

تازه گردگیری کردم گرافیک رو

خمیر رو عوض کنم و پلمپش باز شه موردی نداره؟یه موقع برای فروش؟

چه خمیری خوبه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

الان 3 تا فن گذاشتم دوتا روش یدونه کنارش دما روی 62 با دور فن 70 تو بازی watch dogs2 تو حالت ultra ثابته

خوبه؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، MMDf14 گفته است :

الان 3 تا فن گذاشتم دوتا روش یدونه کنارش دما روی 62 با دور فن 70 تو بازی watch dogs2 تو حالت ultra ثابته

خوبه؟

سلام

بله، ایده آله. تامین هوای تازه و دفع هوای گرم از کولر، یکی از ارکان کولینگ اصولیه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MMDf14 گفته است :

خوبه؟

سلام

عالیه . میتونی سرعت فن رو کاهش بدی . تا حدی که دما بین 70 تا 75 باشه .

سلامت فن هم مهمه .

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

عالیه . میتونی سرعت فن رو کاهش بدی . تا حدی که دما بین 70 تا 75 باشه .

سلامت فن هم مهمه .

سلام

سرعت فن رو روی چند بزارم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...