رفتن به مطلب

" طرفداران " : پاسکال

.VFSDF.
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دلم برای استارتر  میسوزه  :( اسم پاسکال اورده  منفی  انویدیا منفی  این چه وضعیه اخه ناسا سفینه فرستاده دوره سیاره مشتری داره دنیا رو اباد میکنه  هنوز که هنوزه طرفدارای amd با nvidia   با هم کل دارن  دلتون به حال خودتون بسوزه سود منفعت برا اونا کل کل بازی بحث برا  چرا اخه  تا کجا میخواین پیش برین  :(  :mad:

لینک به دیدگاه

• ارسال 573
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دلم برای استارتر  میسوزه  :( اسم پاسکال اورده  منفی  انویدیا منفی  این چه وضعیه اخه ناسا سفینه فرستاده دوره سیاره مشتری داره دنیا رو اباد میکنه  هنوز که هنوزه طرفدارای amd با nvidia   با هم کل دارن  دلتون به حال خودتون بسوزه سود منفعت برا اونا کل کل بازی بحث برا  چرا اخه  تا کجا میخواین پیش برین  :(  :mad:

اونایی که منفی دادن مال گروه رقیب هستن.

حیف واژه ارتش سرخ که به اینا اطلاق بشه. ارتش سرخ برا خودش ابهتی داشت عین چی :D

اینا ارتش زغالخته ای خوبه براشون :x

مثبت = سبز

منفی = قرمز

تو منفی ، مثبت هم AMD زیر nVidia است =))

لینک به دیدگاه

مثبت = سبز

منفی = قرمز

عزیزم من طرفدار AMD نیستم و 970 گرفتم الانم قصد خرید 1070 دارم ولی تقریبا به همه پست های ایشون منفی دادم چون لحن کوبنده داره و حرف هاش کاملا غیرمنطقی هست, و بیش از حد فن بازی در میاره

لینک به دیدگاه

عزیزم من طرفدار AMD نیستم و 970 گرفتم الانم قصد خرید 1070 دارم ولی تقریبا به همه پست های ایشون منفی دادم چون لحن کوبنده داره و حرف هاش کاملا غیرمنطقی هست, و بیش از حد فن بازی در میاره

شما که مشخصه ای ام دی فن هستی .. من اصلا تو این سایت دنبال منفی مثبت نیستم شما هرچقدر دوس داری به من منفی بده . نوش جونت اینقدر منفی بده تا مدال افتخار دریافت کنی

من در اکثر پستهایی که در این سایت ارسال کردم غیر از حقیقت چیز دیگه ایی نگفتم

من وقتی میگم 1080GTX در حال حاضر قوی ترین single gpu دنیاس خوب مشخصه امثال شما ناراحت میشین و از شدت عصبانیت چون حرفی ندارن بزنید منفی میدین

یا وقتی میگم کارت rx480 توان حرارتی 185 واتی داره و ای ام دی مجبوره برای شکست دادن 1080GTX تراشه ایی با حداقل دوبرابر ترانزیستور بیشتر نسبت به RX480 رو نمایی کنه و این یعنی یه تراشه 370 واتی

خوب مشخصه فن بوئیسم های ای ام دی از فشار ناراحتی منفی میدن

وقتی میبینن جوابی ندارن بدن بازم منفی میدن .

یا وقتی از کیفیت افتضاح رفرنس 480 صحبت میکنم یه عده معلوم الحال عقده ایی میان منفی میدن.

درمورد اینکه چرا nvidia فن ها یا اکثرا در این سایت مسدود شدن یا رفتن و فعالیتی ندارن حرفی نزنم بهتره .

شب خوش

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

مثبت = سبز

منفی = قرمز

سلام و درود.

فکر کنم شما در اوایل که این تایپیک باز شد اینجا تشریف نیاوردید، وگرنه بعضی از منفی‌هایی که به پست اصلی داده شد (از جمله منفی که خودم دادم) بخاطر لحن بسیار تند و زشت و شیوه‌ی نوشتاری بد شروع کننده‌ی تایپیک بود که با هشدار تیم مدیریت فروم، اصلاح شد.

موفق باشید.  @};-

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

سلام و درود.

فکر کنم شما در اوایل که این تایپیک باز شد اینجا تشریف نیاوردید، وگرنه بعضی از منفی‌هایی که به پست اصلی داده شد (از جمله منفی که خودم دادم) بخاطر لحن بسیار تند و زشت و شیوه‌ی نوشتاری بد شروع کننده‌ی تایپیک بود که با هشدار تیم مدیریت فروم، اصلاح شد.

موفق باشید.  @};-

ممنون از یاد اوری بجا شما

علی Santa Cruise منو تقریبا 5 سالی هست از فروم هات اورکلاک میشناسه

موفق باشید.  @};-

لینک به دیدگاه

@};- @};- @};- تبریک به همه رفقا و طرفداران NVIDIA @};- @};- @};-

امروز شاهد تنایج رویایی و بینظیر 1060GTX بودیم . مصرف بینظیر در کنار کارایی بسیار عالی + کیفیت ساخت بالا + از همه مهم تر قابلیت اورکلاک بسیار عالی که یکی از فاکتورهای اصلی انویدیاس .

خدارو شکر حرفهایی که ما بارها دراین تاپیک عنوان کردیم به حقیقت تبدیل شد و رو سیاهی برای اونایی موند که دنبال فرافکنی و متشنج کردن جو تاپیک بودن.

الان که دارم مطالب پیرامون 1060GTX دنبال میکنم حتی میتونم به ضرس قاطع عرض کنم فرا تر از انتظارات من ظاهر شده :x

بیصبرانه منتظر رونمایی ابر کارت گرافیک 1080TI در مراسم گیمز کام هستم . مثل همیشه NVIDIA عنوان قوی ترین کارت گرافیک جهان بخود اختصاص خواهد داد.

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

NVIDIA GeForce GTX 1060 Reviews

http://videocardz.com/62364/nvidia-geforce-gtx-1060-reviews

rx480 killer

ویرایش شده توسط flanker993
لینک به دیدگاه

Nvidia's GeForce GTX TITAN X (Pascal) is the undisputed GPU king

qlgl_2344.jpg 

250W  :x

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

Should i buy TITAN X or wait for TITAN X? :D

ب شخصه دلم میخواست این هیولای 11 سر اسمش تایتان اکس نبود بجاش TITAN P میذاشتن. P نمادی از آرکیتکچر قدرتمند پاسکال

لینک به دیدگاه

من یه حدس کوچیک میزنم. اتفاقی که سر TITAN و  TITAN Black اومد رو تو این نسل شاهد باشیم. حالا کاری ندارم GP100 وجود داره یا نه، چون این کارت GP102 هست و هم پیشبینی شده بود که این کارت 3840 هسته کودا داره و کارت 1080Ti تعداد 3584 هسته کودا داشته باشه. اما نکته اینجاست که قول HBM2 تو سال 2016 داده شده بود. فکر میکنم یه علت که روی این کارت شاهد حضور HBM2 نیستیم اینه که شایعات و مشکلات HBM2 و نبود رقیب از تیم مقابل باعث شده nVIDIA برای عرضه HBM2 عجله به خرج نده و تا حد ممکن از اشکالات این نوع از مموری ها در طی زمان کم کنه. Fury ایده خوبی بود درسته الان شده 400 دلار (60 درصد قیمتش کم شده) ولی باید یه کانسبت جاشو میگرفت. مثل تایتان. یعنی دو شرکت کارت هایی رو تولید کنن که فقط نشون دهنده قدرت و توانایی هاشون باشه نه بازار یابی و فروش بالا.

لینک به دیدگاه

من یه حدس کوچیک میزنم. اتفاقی که سر TITAN و  TITAN Black اومد رو تو این نسل شاهد باشیم. حالا کاری ندارم GP100 وجود داره یا نه، چون این کارت GP102 هست و هم پیشبینی شده بود که این کارت 3840 هسته کودا داره و کارت 1080Ti تعداد 3584 هسته کودا داشته باشه. اما نکته اینجاست که قول HBM2 تو سال 2016 داده شده بود. فکر میکنم یه علت که روی این کارت شاهد حضور HBM2 نیستیم اینه که شایعات و مشکلات HBM2 و نبود رقیب از تیم مقابل باعث شده nVIDIA برای عرضه HBM2 عجله به خرج نده و تا حد ممکن از اشکالات این نوع از مموری ها در طی زمان کم کنه. Fury ایده خوبی بود درسته الان شده 400 دلار (60 درصد قیمتش کم شده) ولی باید یه کانسبت جاشو میگرفت. مثل تایتان. یعنی دو شرکت کارت هایی رو تولید کنن که فقط نشون دهنده قدرت و توانایی هاشون باشه نه بازار یابی و فروش بالا.

چرا hbm2 با سیلیکون GP100 وجود داره منتها در محصولات quadro

فرق GP100 با GP102 اينه كه GP100 نسبت DP به SP يك به ٢ اهه و يك اينستراكش بافر به ازاي هر SM اضاف داره بنابر اين SM هاش جداكردن مكانيزمشون يكيه تعداد هسته اشون هم برابره

چون DP اضافه داره يه ٣.٢ بيليون ترانزيستور GP100 از GP102 بيشتر داره . تراشه GP102 با GP100 تفاوت داره نه بابت خاموش بودن SM ٣.٢ بيليون ترانزيستور كمتر داره. GP102 نسبت به GP100  كه اونم براي نداشتن DP هاست که . کلا GP100ها فقط تسلا هستن همراه با رم HBM2

نکته : تایتان ایکس پاسکال فركانس 1500 حساب كرده تمام پاسكال ها 2100 رو حدودا ميتونن پاس كنن همین یعنی نزدیک به 14 ترافلاپس

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

xmf0_photo_2016-07-23_14-58-09.jpg

xmf0_photo_2016-07-23_14-58-09.jpg

ankj_photo_2016-07-23_14-58-12.jpg

b088_photo_2016-07-23_14-58-17.jpg

RX480 حتی نسخه های غیر رفرنس بیشتر از 3% اورکلاک نمیشن

lyne_photo_2016-07-23_14-58-30.jpg
ybyz_photo_2016-07-23_14-58-35.jpg

m4eh_photo_2016-07-23_14-58-39.jpg

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

اورکلاک RX480 تا فرکانس 1330Mhz بعلاوه ولتاژ  1150mv
سرعت فن بالای 3000 دور هست ولی باز هم جوابگو نیست مثل اینکه
نسخه رفرنس از برند MSI
verv1yt77evftr48in96.jpg

و در این برهه از تاریخ تاج خورشید دچار فروپاشی هسته ای شد و ی سوپر نوا خلق کرد  :D 
5utluomvtj82n7caj598.jpg
a0za0r006myr5zrfl2sa.jpg

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

اورکلاک RX480 تا فرکانس 1330Mhz بعلاوه ولتاژ  1150mv

سرعت فن بالای 3000 دور هست ولی باز هم جوابگو نیست مثل اینکه

مگه سانتریفیوژه 3000 رو رد کرده؟

تازه اون تست gpuz خیلی سنگین نیست فقط کارت رو درگیر میکنه furemark پاس کنه گمونم دور فن بره بالاتر از 4000

لینک به دیدگاه

تازه اون تست gpuz خیلی سنگین نیست فقط کارت رو درگیر میکنه furemark پاس کنه گمونم دور فن بره بالاتر از 4000

والا چی بگم 3182 زده اونجا البته باگ ماگ هم این برنامه زیاد میزنه :D تازه رو 72% ! فکر کن رو 100% بالای 5000 دور به حول و قوه الهی کیس از رو زمین بلند میشه و ب پرواز در میاد  :laughing: 

لینک به دیدگاه

متسفانه فن تو نسخه رفرنس مشکل داره. مشکلش اینه که تا دور 50/60 درصد (زیر 3000 RPM) صدای کم و خیلی خوبی داره ... اما به هر دلیلی (کارت/فریمور) ترجیه میده فرکانس رو پایین بیاره تا دور فنو بالا ببره. چرا که مکس دمای قابل قبول برای کارت رقم 89 درجس (80 دیفالت ... 89 از طریق برنامه واتمن) و 89 رو thermal throttle فرض میکنه و سعی میکنه با پایین آوردن فرکانس حتی تا 800 نزاره دمای کارت به 90 برسه.

یعنی سه راه پیش روی کاربر هست وقتی از نسخه رفرنس استفاده میکنه:

- یا فقط با فعال کردن compatibility مد خیالشو از بابت مشکلات تغذیه راحت کنه. هرچند خودم میگم مشکلی در کار نیست و اینا همش کشکه و هیچ مشکلی سیستم هارو تحدید نمیکنه. تو این حالت ممکنه فرکانس کارت روی 1266 ثابت نباشه و همین باعث کاهش پرفرمس بشه. من میگم کاربر بره تو بازی حالشو ببره بهتره تا خودشو درگیر دو روش دیگه بکنه.

- یا با افزایش پاور تارگت و تمپچر تارگت + تایین دور فن بتونه همون 1266 رو با چنگو دندون حفظ کنه. که این حالت پیشنهاد میشه برای کاربران حرفه ای تر.

- یا با 5-6 درصد اورکلاک تا رقم 1330 و افزایش دور فن تا 4200 به صورت دستی، با هر وسیله ای که داره یا از کیس فاصله بگیره یا هدست بزنه؛ مثلا بیخیال نویز فن بشه. چون کلا نویز کارت رفرنس از هر دو برند سبز و قرمز زیاده.

البته هممون میدونم کارت رفرنس یه نسخه آزمایشیه و معمولا تعریفی نداره + با اشکالاتی همراهه. چرا که دما/نویز/افت فرکانس تو نسخه غیر رفرنس 480 حل شده. اما ناراحتم چرا انقدر اورکلاک تو نسخه غیر رفرنس، تاثیر کمی تو افزایش فریم داشته؟

لینک به دیدگاه

متسفانه فن تو نسخه رفرنس مشکل داره. مشکلش اینه که تا دور 50/60 درصد (زیر 3000 RPM) صدای کم و خیلی خوبی داره ... اما به هر دلیلی (کارت/فریمور) ترجیه میده فرکانس رو پایین بیاره تا دور فنو بالا ببره. چرا که مکس دمای قابل قبول برای کارت رقم 89 درجس (80 دیفالت ... 89 از طریق برنامه واتمن) و 89 رو thermal throttle فرض میکنه و سعی میکنه با پایین آوردن فرکانس حتی تا 800 نزاره دمای کارت به 90 برسه.

یعنی سه راه پیش روی کاربر هست وقتی از نسخه رفرنس استفاده میکنه:

- یا فقط با فعال کردن compatibility مد خیالشو از بابت مشکلات تغذیه راحت کنه. هرچند خودم میگم مشکلی در کار نیست و اینا همش کشکه و هیچ مشکلی سیستم هارو تحدید نمیکنه. تو این حالت ممکنه فرکانس کارت روی 1266 ثابت نباشه و همین باعث کاهش پرفرمس بشه. من میگم کاربر بره تو بازی حالشو ببره بهتره تا خودشو درگیر دو روش دیگه بکنه.

- یا با افزایش پاور تارگت و تمپچر تارگت + تایین دور فن بتونه همون 1266 رو با چنگو دندون حفظ کنه. که این حالت پیشنهاد میشه برای کاربران حرفه ای تر.

- یا با 5-6 درصد اورکلاک تا رقم 1330 و افزایش دور فن تا 4200 به صورت دستی، با هر وسیله ای که داره یا از کیس فاصله بگیره یا هدست بزنه؛ مثلا بیخیال نویز فن بشه. چون کلا نویز کارت رفرنس از هر دو برند سبز و قرمز زیاده.

البته هممون میدونم کارت رفرنس یه نسخه آزمایشیه و معمولا تعریفی نداره + با اشکالاتی همراهه. چرا که دما/نویز/افت فرکانس تو نسخه غیر رفرنس 480 حل شده. اما ناراحتم چرا انقدر اورکلاک تو نسخه غیر رفرنس، تاثیر کمی تو افزایش فریم داشته؟

در مورد اورکلاک احتمالا" مربوط به معماری پولاریس هستش یعنی کدنویسیش طوری طراحی شده که با اورکلاک پرفورمنس بسیار زیادی را دریافت نمی کنید . بنچمارک نسخه سافایر هم که منتشر شده کاملا" نشان دهنده این موضوع هستش . اما ای ام دی به نظرم تا همین جا هم خیلی خوب عمل کرده و این کارت تونسته محصولات حرفه ای مثل کارت 390X یا FURY را با قیمتی بسیار کمتر شکست دهد . ( فارغ از مشکلات گرمایی و مصرف کارت در نسخه مرجع کارت ) ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

اما ناراحتم چرا انقدر اورکلاک تو نسخه غیر رفرنس، تاثیر کمی تو افزایش فریم داشته؟[/font][/size][/color]

مگه چقدر اور کردن؟

۵۰ تا توی رنج ۱۳۰۰ باید بیشتر از این اثر کنه؟

۳.۵ درصد اور شده دو سه فریم زیاد شده

Sent from my MI 3W using Tapatalk

لینک به دیدگاه

مگه چقدر اور کردن؟

۵۰ تا توی رنج ۱۳۰۰ باید بیشتر از این اثر کنه؟

۳.۵ درصد اور شده دو سه فریم زیاد شده

Sent from my MI 3W using Tapatalk

من 5 درصد اور کردم (از 1266 رسیدم به 1330) ولی به خاطر نویز فن دستی اصلا رمق مقایسه نداشتم. گذاشتم نسخه غیر رفرنس بیاد دستم.

خب 50 مگاهرتز رقم کمیه. 9400GT من از 500 میرسید به 555 که شاید یک درصدم تفاوت نداشت (البته کارت فسیلی بود و اصلا برای این کارا ساخته نشده بود!) اما همین 480 اگه با مدار تغذیه که الا در اختیار داره 100 mhz یا بیشتر اور مید مگه بد بود؟

من سایت هایی که تست کردن رو مد نظر قرار دادم.

در ضمن فلا مقدار اورکلاک = افزایش دو سه فریم اشتباه هست. دو سه فریم افزایش تو رنج 28 فریم که بشه 31 فریم خیلی تاثیر گذار هست ولی 114 فریم رو بکنه 117 فریم اصلا قابل تشخیص نیست. باید بگیم فلان مقدار اورکلاک = فلان درصد افزایش فریم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

این هم نتایج بررسی کارت Sapphire RX 480 Nitro که همچین آش دهن سوزی هم نبود:
علاوه بر این که این نسخه یک نسخه Out Of Box به حساب میاد ولی عملکرد محسوسی نسبت به نسخه رفرنس نداره

دمای 78 درجه ای در حالت Full Load تحت furmark با فرکانس 1228 بدون اورکلاک! حتی Downclock هم کرده با کولر رفرنس ! البته با افزایش دور فن به بالای 50% در کنار نیوز دیوانه کننده شاهد دمای 74 الی 75 درجه خواهیم بود :دی
سرعت فن تقریبا 2000 دور در دقیقه
oegylkpzkbzlarncmiwt.jpg

دمای 45 درجه ای در حالت بیکاری یا IDLE ! همچین دمایی برای نسخه غیر رفرنس یا out of box خیلی نا امید کنندس
vkobdjsqaednf8tys91c.jpg

نویز فن بسیار زیاد این کارت که بعد از 60 درصد دور فن با افزایش 15 دسی بلی نویز مواجه میشه ! یهو بگید همون رفرنسه دیگه چ فرقی داره!
4uf87umoy77u7elro63n.jpg

بدون شرح...
ctbbu8v17w61yd6u8guh.jpg

این هم یکی از نتایج بنچمارک در حالت اورکلاک(1370) و استاک کارت ... افزایش 2 الی 3 فریمی ... !
tnylpq0rud86mzw8spk4.jpg

سخن پایانی:
همون رفرنس رو بخرن سنگین تره تا این :D

ویرایش شده توسط ΚιNGPıN
لینک به دیدگاه

این شما و این هم فسقلی انویدیا اینبار با اسم: Zotac GTX 1060 AMP!
2e2biywldtq5851m4wm5.jpg

ای جونم چقده کوچولوئه :D
mmt5d2p9zuo012rf1xsp.jpg

zb2vp96r4szxxfmtwv3y.jpg
w4bykz1uv8fzbscikf99.jpg
q5xhmzbiz8u8gix7srs4.jpg
xzki5emucgs6nwk17arh.jpg
76li1nklnfxv9yaa52hy.jpg
t5u9m0wpc6mdjovbw9qy.jpg
6j50wa6zcwl8pwv28m9o.jpg
p7dte65ygn8rl0j6r7z4.jpg
xnc7ccmj2aezhu3ycp1p.jpg
4zv2047vfwividldfqlh.jpg
t6bfsjn43iyhuxs5gejc.jpg

ویرایش شده توسط ΚιNGPıN
لینک به دیدگاه

گیمپلی بخش مولتی پلیر BATTLEFIELD 1 نسخه Closed Alpha با کارت:
EVGA GTX 1070 SC (Super Clocked)
https://www.youtube.com/watch?v=Ft7vbiG9kXI
از قند شکن استفاده کنید

سیستم تست:
Gigabyte Z170-Gaming 5
6600K OC @ 4.6 Ghz
EVGA GTX 1070 SC
16GB Ram

ویرایش شده توسط ΚιNGPıN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

TITAN X Pascal هم ظاهرا امروز عرضه شده و فقط مستقیما توسط خود Nvidia به قیمت 1200 دلار فروخته خواهد شد! ضمن این که اولین بار هست که کارتی فروخته میشه بدون این که حتی یک Review هم ازش منتشر شده باشه!

تنها چیزی که فعلا راجع به کارایی این کارت قابل دسترسی هست این بنچمارک هست که اون هم امتیاز کلی رو نشون میده و نه GPU Score رو :

NVIDIA-TITAN-X-Pascal-3DMark-Performance

10d.jpg

10b.jpg

بنچمارک Gaming هم منتشر شد :

NVIDIA-TITAN-X-Witcher-3-4K.png

NVIDIA-TITAN-X-Rise-of-the-Tomb-Raider-4

NVIDIA-TITAN-X-Far-Cry-Primal-4K.png

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

TITAN X Pascal هم ظاهرا امروز عرضه شده و فقط مستقیما توسط خود Nvidia به قیمت 1200 دلار فروخته خواهد شد! ضمن این که اولین بار هست که کارتی فروخته میشه بدون این که حتی یک Review هم ازش منتشر شده باشه!

تنها چیزی که فعلا راجع به کارایی این کارت قابل دسترسی هست این بنچمارک هست که اون هم امتیاز کلی رو نشون میده و نه GPU Score رو :

NVIDIA-TITAN-X-Pascal-3DMark-Performance

10d.jpg

10b.jpg

بنچمارک Gaming هم منتشر شد :

NVIDIA-TITAN-X-Witcher-3-4K.png

NVIDIA-TITAN-X-Rise-of-the-Tomb-Raider-4

NVIDIA-TITAN-X-Far-Cry-Primal-4K.png

این که فول چیپ پاسکاله کارایی اون نسبت به 1080 محسوس نیست یعنی این واقعا فول چیپ پاسکاله !!!!!

نزدیک 1000 تا کودا بیشتر از 1080 داره افزایش کارایی نزدیک 10 درصد بیشتر ؟!!! تازه بعضی جاها کمتر از 10 درصد !!!!

این همه صر وصدا همش همین

حتما باز انودیا یه ti میده بیرون با 500 تا کودا کمتر 500 دولار هم ارزونتر با کارایی بالاتر !!!! خداییش این چه جور 30 یا ستیه !!!!

جالبه این کارت با sli هم حریف بازیهای dx 11 تویه رزولوشن 4k نمیفته

7168 تا هسته کودا 24 گیگ رم GDDR5 X بیس کلاک 1417 بوست کلاک 1531 نتونسته از پس بازیهای DX 11 با رزولوشن 4K بر بیاد

tyzjbwtjy9eipxq85qjl.jpg

جالبه همون 1080 در حالت SLI بهتر جواب داده

7dksmwrstq0t712xdlpm.jpg

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...