رفتن به مطلب

" طرفداران " : پاسکال

.VFSDF.
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دلیل عرضه تند تند معماری پاسکال یکم مشکوک شده
چطور میشه یهو پرچمدار پاسکال به این سرعت معرفی شه؟ اون هم باز فول چیپ نیست و GP102 هست با 3540 هسته کودا ... پس کارتی مثل 1080Ti باید دارای 3284 تا واحد پردازشگر کودا باشه
فول چیپ پاسکال با 3840 واحذ پردازشگر کودا فقط برای سری Quadro اعمل میشه؟
البته خبر های دیگه هم هفته های قبل اومد مبنی بر اینکه سال 2017 سری HBM2 های پاسکال معرفی میشن. آیا میشه برای کارت های فرضی TITAN P و GTX 1090 هم برنامه ریخت؟
از یه طرف دیگه هم خبر های قبلی از یکی از شرکای رسمی و نزدیک انویدیا حاکی از این بودن که معماری Volta زود تر از اونچه که مقرر شده آماده شدن و ممکنه اواخر بهار سال 2017 به بازار بیان !
دلیل این سرعت گرفتن عرضه سری پاسکال هم میتونه به این مربوط باشه
مثل اینکه باید شاهد کارت های Volta در سال بعد باشیم !

لینک به دیدگاه

• ارسال 573
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

این که فول چیپ پاسکاله کارایی اون نسبت به 1080 محسوس نیست یعنی این واقعا فول چیپ پاسکاله !!!!!

نزدیک 1000 تا کودا بیشتر از 1080 داره افزایش کارایی نزدیک 10 درصد بیشتر ؟!!! تازه بعضی جاها کمتر از 10 درصد !!!!

این همه صر وصدا همش همین

حتما باز انودیا یه ti میده بیرون با 500 تا کودا کمتر 500 دولار هم ارزونتر با کارایی بالاتر !!!! خداییش این چه جور 30 یا ستیه !!!!

جالبه این کارت با sli هم حریف بازیهای dx 11 تویه رزولوشن 4k نمیفته

7168 تا هسته کودا 24 گیگ رم GDDR5 X بیس کلاک 1417 بوست کلاک 1531 نتونسته از پس بازیهای DX 11 با رزولوشن 4K بر بیاد

tyzjbwtjy9eipxq85qjl.jpg

جالبه همون 1080 در حالت SLI بهتر جواب داده

7dksmwrstq0t712xdlpm.jpg

البته در این چارت ها مشخصه که افزایش فریم تا حدود 36 درصد بوده . دقت کنید که هم 1080 اورکلاک شده در این چارت ها هست و هم استوک. در مورد سر و صدا هم که فرمودید بنده به شخصه سر و صدایی راجع به این کارت نشنیده بودم  @};-

2zfwpuexyl11szn933ev.png

و از اون جالب تر برتری حدود 68 درصدی!!! نسبت به قوی ترین کارت تک هسته ای AMD در حال حاضر هستش!!!!!!!  :D

نکته دیگه هم اینه که این چیپ هنوز با فول چیپ پاسکال فاصله داره و کدش هم GP102 هست و فول چیپ پاسکال GP100

لینک به دیدگاه

این کارت با یک اورکلاک به 2100 (با بایوس ماد و واترکولر) مطمعنن همه بازیهارو 4K60 اجرا میکنه... فوق العادست... اگه 1170 همچین پرفورمنسی بده (که قاعدتا باید بده) با قیمت 400$ عالی میشه...

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

این کارت با یک اورکلاک به 2100 (با بایوس ماد و واترکولر) مطمعنن همه بازیهارو 4K60 اجرا میکنه... فوق العادست... اگه 1170 همچین پرفورمنسی بده (که قاعدتا باید بده) با قیمت 400$ عالی میشه...

احتمالش ضعیفه چون لیتروگرافی به تازگی کوچیک شده و اینکه همچین جامپی رو دو باره مشاهده کنیم میره برای 10nm.

لینک به دیدگاه

1080ti کی ریلیز میشه؟

صب کنیم یا بخریم همین 1080؟

به نظر میاد کم کم 800 دلار بخوره و البته نسخه فوندرز 900 دلار :D

لینک به دیدگاه

گفته بودم این نسخه بیاد از نظر کارایی نسبت یه قیمت میترکونه

perfdollar_1920_1080.png

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به نظر میاد کم کم 800 دلار بخوره و البته نسخه فوندرز 900 دلار :D

خب 800 دلارم باشه اینجا حداکثر باید 3.600 بشه دیگه؟ میارزه بازم فک کنم.

ولی اینکه کی میاد مهمه. من هنوز بازیامو از هارد نیاوردم بیرون تا رو اینتل و nvidia نصبشون کنم. به amd که اصلا امیدی نیست. الانم قطعاتم تقریبا اماده هستن جز این gpu لعنتی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی میدونه که چرا کارتهای 1060 از قیمت MSRP 1070 هم گرونتر هستن؟؟؟

post-10788-0-80079600-1471856421_thumb.jpg

post-10788-0-94448000-1471856432_thumb.jpg

واسم خیلی جای تعجب داره کسانیکه به جای 1070 رفتن این کارت هارو خریدن!!!!!! :-?  :-?  :-?

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

attachicon.gifGTX 1060 price.jpg

attachicon.gif1321.JPG

واسم خیلی جای تعجب داره کسانیکه به جای 1070 رفتن این کارت هارو خریدن!!!!!! :-?  :-?  :-?
عشق آدم رو کور میکنه :دی
لینک به دیدگاه

attachicon.gifGTX 1060 price.jpg

attachicon.gif1321.JPG

واسم خیلی جای تعجب داره کسانیکه به جای 1070 رفتن این کارت هارو خریدن!!!!!! :-? :-? :-?
درود [emoji257]

احتمالا" دچار فلج مغزی شدن که چنین تصمیمی گرفتند !

لینک به دیدگاه

AMD’s high-end “VEGA” GPU reported to be coming in the first half of 2017

amd معماری وگا تو سال 2017 تازه میخواد عرضه کنه 13.gif21.gif24.gif یا خدا تا اون موقع که پدر بزرگ ولتا هم رونمایی شده :D

البته من بارها در این مورد توضیح داده بودم ( مثل روز روشن بود ) اما عشاق amd متاسفانه چشماشونو روی حقیقت بسته بودن

وقتی کارتی مثل rx480 مصرفی معادل 175 وات داره این یعنی amd باید برای شکست دادن کارت گرافیک 1080gtx کارتی معادل 350 وات عرضه کنه تا بتونه 1080gtx شکست بده :D  این یعنی ابروریزی برای amd

برای همین به ناچار تصمیم گرفته تا 2017 هیچ کارتی عرضه نکنه تا بتونه نقص فجیع و افتضاح معماری شو برطرف کنه

واقعا نمیدونم طرفدارای amd یعنی باید تا سال 2017 صبر کنن تا سری جدید کارتهای amd وارد بازار بشن؟؟؟؟ خدا صبر بده :D
فقط میتونم بگم کسی که اندک اطلاعاتی هم در مورد دنیای کارت گرافیک داشته باشه براحتی میتونه با این خبر عمق فاجعه در amd درک کنه

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

amd معماری وگا تو سال 2017 تازه میخواد عرضه کنه 13.gif21.gif24.gif یا خدا تا اون موقع که پدر بزرگ ولتا هم رونمایی شده :D

البته من بارها در این مورد توضیح داده بودم ( مثل روز روشن بود ) اما عشاق amd متاسفانه چشماشونو روی حقیقت بسته بودن

وقتی کارتی مثل rx480 مصرفی معادل 175 وات داره این یعنی amd باید برای شکست دادن کارت گرافیک 1080gtx کارتی معادل 350 وات عرضه کنه تا بتونه 1080gtx شکست بده :D  این یعنی ابروریزی برای amd

برای همین به ناچار تصمیم گرفته تا 2017 هیچ کارتی عرضه نکنه تا بتونه نقص فجیع و افتضاح معماری شو برطرف کنه

واقعا نمیدونم طرفدارای amd یعنی باید تا سال 2017 صبر کنن تا سری جدید کارتهای amd وارد بازار بشن؟؟؟؟ خدا صبر بده :D

فقط میتونم بگم کسی که اندک اطلاعاتی هم در مورد دنیای کارت گرافیک داشته باشه براحتی میتونه با این خبر عمق فاجعه در amd درک کنه

480 یک هدیه از طرف ای ام دی کبیر به جامعه pc گیمینگ هستش . پرفورمنس در برابر دلار این کارت یک حماسه کامله .

یه نگاه که بندازید متوجه میشید 480 ارزش خرید بسیار بیشتری نسبت به تمامی کارتهای انویدیا داره .

ضمن این که ای ام دی کبیر سرش گرم کنسول ها هم هست *dry#

از اونجایی که انویدیا نتونست به خاطر ضعف پرفورمنس در برابر دلار سونی و ماکروسافت رو راضی کنه ای ام دی کبیر داره این کار رو می کنه

به هر حال مسئله سر ساخت کلی APU هستش بچه بازی که نیست ! :cool:

اینتل بزرگ هم نمی تونه در ساخت APU با ای ام دی کبیر رقابت کنه انویدیا که کلا توی ساخت APU اصلا حرفی برای گفتن نداره !!! :D

لینک به دیدگاه

480 یک هدیه از طرف ای ام دی کبیر به جامعه pc گیمینگ هستش . پرفورمنس در برابر دلار این کارت یک حماسه کامله .

یه نگاه که بندازید متوجه میشید 480 ارزش خرید بسیار بیشتری نسبت به تمامی کارتهای انویدیا داره .

ضمن این که ای ام دی کبیر سرش گرم کنسول ها هم هست *dry#

از اونجایی که انویدیا نتونست به خاطر ضعف پرفورمنس در برابر دلار سونی و ماکروسافت رو راضی کنه ای ام دی کبیر داره این کار رو می کنه

به هر حال مسئله سر ساخت کلی APU هستش بچه بازی که نیست ! :cool:

اینتل بزرگ هم نمی تونه در ساخت APU با ای ام دی کبیر رقابت کنه انویدیا که کلا توی ساخت APU اصلا حرفی برای گفتن نداره !!! :D

اصلا فهمیدی منبع داره چی میگه ؟ amd کبیرو ولش کن

داره میگه باید تا سال 2017 صبر کنی تا rx490x عرضه بشه ؟؟ :D

از چی صحبت میکنی؟ خوب مشخصه یه کارت 175 واتی پر مصرف با اون قدرت  کم باید ارزون بفروشه

شما باید تا سال 2017 صبر کنی منتظر سری جدید باشی به متن خبر توجه کن عشق عاشقی بذارید کنار حقیقتو ببینید

ویرایش شده توسط .VFSDF.
لینک به دیدگاه

درود [emoji257]

احتمالا" دچار فلج مغزی شدن که چنین تصمیمی گرفتند !

به نظرم رباط صلیبی مغزشون پاره شده :laughing:

ویرایش شده توسط 7alireza7
لینک به دیدگاه

اصلا فهمیدی منبع داره چی میگه ؟ amd کبیرو ولش کن

داره میگه باید تا سال 2017 صبر کنی تا rx490x عرضه بشه ؟؟ :D

از چی صحبت میکنی؟ خوب مشخصه یه کارت 175 واتی پر مصرف با اون قدرت  کم باید ارزون بفروشه

شما باید تا سال 2017 صبر کنی منتظر سری جدید باشی به متن خبر توجه کن عشق عاشقی بذارید کنار حقیقتو ببینید

البته که متوجه شدم

ای ام دی کبیر همین الان هم داره میتازه

یه نگاه به آمار فروش و میزان درآمد نشون میده پولاریس خوب عمل کرده .

وقتی 480 به این خوبی هستش نیاز به 490 بسیار کم میشه .

ضمن این که گفتم شرکت ای ام دی سرش گرم کنسول هاست .

به زمان بیشتری نیاز داره .

لینک به دیدگاه

یک مثبت داده شد تا اون مورد حل بشه اگرچه بطور کلی حرکت انچنان زیبایی نبود

البته من تا جایی که پست هاتون خوندم همیشه از یک روشی برای محاسبه قدرت به همراه میزان وات صحبت میکردید که هیچ وقت بشخصه نتونستم بصورت منطقی و عقلانی رابطه بینشون پیدا کنم! :wacko:

اگرچه حداقل در2017 AMD یک قدم رو بجلو برمیداره که در اونطرف عزیزان تنها شاهد نسخه های refresh هستند که باعث میشه عزیزانی که هزینه های بسیار گزافی برای کارت های سری 1XXX پرداخت کردند در یک سال قبلش کلا نا امید بشن وقتی افت قیمت های سری قدیمی ببینند 

کاری به مشکلاتی که گریبانگیرشون میشه با Drive های جدید ندارم :clapping: 

لینک به دیدگاه

میدونید مشکل انویدیا کجاست اینجاست که هیچ وقت کیفیت رو به کمیت نفروخته

یعنی هیچ وقت نیومده کیفیت تصویر رو تو درایور ها یا کارتاش بیاره پایین تا فریم بره بالا برا همونه که کارتای نسل قبل فریمشون نسبت به کارتای AMD پایین تره

amd درکل سال 2 یا 3 تا بازی میده که کارتاش تو اون بازی ها خوب فریم میدن و کیفیت تصویر در کارتای هر دو شرکت مساویه بعد میاد رو همون دوتا بازی که اصلا هم بازی های خوبی نیست کلی مانور میده (Deus EX Mankind و بازی HITMAN)

حالا قضاوت با شما مثلا مقایسه گرافیکی بازی Ashes of singularity  البته این یک مثال واضح بود جهت اینکه AMD خودش تو نمایشگاه پته خودشو ریخت رو اب

جدیدا هم که کارت ارزون قیمتش کلا از رده خارج شد و مستقیما به اوراق چی سپرده شد منظورم کارت RX 480 رفرنس هست

یه چیز دیگه اینکه کارت ASUS ROG GTX 1060 6GB OC در سایت newegg به قیمت 330 دلار  موجوده و رقیب ASUS ROG RX 480 8GB OC به قیمت 300 دلار

من برند ایسوز و مدل ROG OC از هر دو کارت رو مقایسه میکنم حالا واقعا این اختلاف قیمت نمیارزه به اینکه یک کارت با کیفیت و همچنین فریم بالاتر در اکثر بازی ها به جز همون دوتا بازی دره پیتی AMD

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میدونید مشکل انویدیا کجاست اینجاست که هیچ وقت کیفیت رو به کمیت نفروخته

یعنی هیچ وقت نیومده کیفیت تصویر رو تو درایور ها یا کارتاش بیاره پایین تا فریم بره بالا برا همونه که کارتای نسل قبل فریمشون نسبت به کارتای AMD پایین تره

amd درکل سال 2 یا 3 تا بازی میده که کارتاش تو اون بازی ها خوب فریم میدن و کیفیت تصویر در کارتای هر دو شرکت مساویه بعد میاد رو همون دوتا بازی که اصلا هم بازی های خوبی نیست کلی مانور میده (Deus EX Mankind و بازی HITMAN)

حالا قضاوت با شما مثلا مقایسه گرافیکی بازی Ashes of singularity  البته این یک مثال واضح بود جهت اینکه AMD خودش تو نمایشگاه پته خودشو ریخت رو اب

جدیدا هم که کارت ارزون قیمتش کلا از رده خارج شد و مستقیما به اوراق چی سپرده شد منظورم کارت RX 480 رفرنس هست

یه چیز دیگه اینکه کارت ASUS ROG GTX 1060 6GB OC در سایت newegg به قیمت 330 دلار  موجوده و رقیب ASUS ROG RX 480 8GB OC به قیمت 300 دلار

من برند ایسوز و مدل ROG OC از هر دو کارت رو مقایسه میکنم حالا واقعا این اختلاف قیمت نمیارزه به اینکه یک کارت با کیفیت و همچنین فریم بالاتر در اکثر بازی ها به جز همون دوتا بازی دره پیتی AMD

موفق باشید...

باز شما اینجا در تاپیک طرفداران پاسکال در مورد AMD نظر دادی

اون روز هر چی مدرک اوردم نشونت دادم هر دفه یه چیزی از خودت در اوردی

میشه کیفیت رو تعریف کنی شما اون روز چسبیدی میگی کیفیت تکسچرهای بازی بر اساس DX تعریف میشه خوب پس هر کدوم از دو شرکت انودیا و AMD بهترین پشتیبانی رو از DX مخصوصا نسل جدید این API داشته باشند پس کیفیت تصویر بصری گرافیک اون شرکت بهتره خوب تا اینجا که انودیا هیچ کدوم از نسلهاش توی DX 12 عملکردشون قابل قبول نبوده حتی والکان (تمامی تستها گویای این حقیقته ) (الان میگه کیفیت بازی ASHES کارت 1080 از 480 بیشتر بوده )

در ضمن چرا دربازیهایی که از گیم ورکز مثلا تکنیک نورپردازی VXAO استفاده شده از هر کدوم از فن های انودیا میپرسی میگن کاملا تفاوتش قابل احساسه ؟؟؟!!!

خوب مگه گیم ورکز حسیه ؟؟!!!! پس اگر این طوره قابل دیدن نیست فقط باید حسش کنی وگر نه چیزی نمیتونی ببینی اگه غیر از اینه بگید غیر اینه

لینک به دیدگاه

باز شما اینجا در تاپیک طرفداران پاسکال در مورد AMD نظر دادی

اون روز هر چی مدرک اوردم نشونت دادم هر دفه یه چیزی از خودت در اوردی

میشه کیفیت رو تعریف کنی شما اون روز چسبیدی میگی کیفیت تکسچرهای بازی بر اساس DX تعریف میشه خوب پس هر کدوم از دو شرکت انودیا و AMD بهترین پشتیبانی رو از DX مخصوصا نسل جدید این API داشته باشند پس کیفیت تصویر بصری گرافیک اون شرکت بهتره خوب تا اینجا که انودیا هیچ کدوم از نسلهاش توی DX 12 عملکردشون قابل قبول نبوده حتی والکان (تمامی تستها گویای این حقیقته ) (الان میگه کیفیت بازی ASHES کارت 1080 از 480 بیشتر بوده )

در ضمن چرا دربازیهایی که از گیم ورکز مثلا تکنیک نورپردازی VXAO استفاده شده از هر کدوم از فن های انودیا میپرسی میگن کاملا تفاوتش قابل احساسه ؟؟؟!!!

خوب مگه گیم ورکز حسیه ؟؟!!!! پس اگر این طوره قابل دیدن نیست فقط باید حسش کنی وگر نه چیزی نمیتونی ببینی اگه غیر از اینه بگید غیر اینه

مسئله اینجاست که شما چشمتون رو به روی حقایق بستید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مسئله اینجاست که شما چشمتون رو به روی حقایق بستید

حقایق !!!!!

حقیقت رو گفتم شما خودتو به اون راه میزنی چرا ؟؟؟

مگه شما نبودی میگفتی هر چی لود تکسچرها بر روی VRAM گرافیک بیشتر باشه کیفیت بافتها و تکسچرها بیشتره

نمونه تست از سایت GURU3D اوردم شما انکارش کردی ؟

v9shkfb9eekbd005qslj.jpg

در اینجا طبق گفته شما که خیلی هم روش اصرار دارید کارت تایتان نسل اول که داری حجم رم 6 گیگ هست در بازی کال اف دیوتی بلک اوپس 3 در رزولوشن 4K تمام 6 گیگ بفر رم اون پر شده این درحالی هست که کارت 980TI هم دارای 6 گیگ حجم رم هست ولی این کارت 5 گیگ از حافظه خودش رو درگیر لود تکسچرها کرده پس بنابر این دو دلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه : یا اینکه انودیا (به قول شما ) کیفیت لود تکسچرها رو با درایور بر رویه سری 900 خودش پایین اورده  تا کمتر حافظه کارت درگیر بشه  2: یا اینکه سری 900 با این بازی مشکل داره و بازی که رم خور زیادی داره رو رویه حافظه خودش درست نمیتونه ادرس دهی کنه

خوب شما گفتید این تستها رو قبول نداری و تستهای سایت مضحک و خنده دار GAMEGPU رو رو چون به نفع انودیا میگیره رو قبول داری و GURU3D که تمام سایتهای دنیا اونو منبع قرار میدن رو قبول نداری !!!!

صد دفه گفتم موتوربازی برنامه نویسی اون درایورها معماری گرافیک ها این ها در هر دوشرکت سازنده گرافیک انودیا و AMD کلی با همدیگه تفاوت داره

AMD الان توانایی معماری خودش رو برای DX 12 گذاشته و داره جواب میده ولی انودیا تواناییهای معماریش (مکسول و پاسکال ) تویه DX 11 هست 

فعلا که در تمامی بازیهای DX 12 این AMD بوده که پیشتاز بوده و هر چی موتور بازیها هم بر اساس DX 12 داره بهینه تر میشه کارایی معماری GCN هم همین طوری بهتر میشه

بحث کیفیت رو بارها و بارها بهت گفتم فقط وقت تلف کردنه خداوکیلی

انودیا با گیم ورکز که کاری کردکه فقط رویه کارتهای خودش جواب بده و باعث افت کیفیت رویه کارتهای AMD بشه(چون گیم ورکز رویه کارتهای AMD فعال نمیشه طوری تصویر رو میبینی که فک میکنی تصویر تاره و بافتها کیفیت ندارن )

در ضمن جواب منو ندادی چرا گیم ورکز حسّیه و قابل دیدن نیست وقتی شما رو سیستمت فعالش میکنی فقط احساس میکنی کیفیت تصویرت بهتر شده !!!!!!

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

خفت بار برچسب زدن به دیگرانه . الان خیلی از مردم دستشون تنگه و نمیتونن بسیاری از چیزهایی رو که میخوان خرید کنن اما دلیل بر پست بودنشون یا نفهم بودنشون نیست .

اگر فکر میکنید چون من کارت رده بالا و به روز ندارم پس چیزی سرم نمیشه و نباید حرفی بزنم بهتره یه کم بیشتر فکر کنید .

کل این تاپیک یه بحث بی نتیجست، مثل بحثای خنده دار طرفداران فوتبال، که 20 30 نفر تو زمین پول در میارن 20 30 میلیون بیرون زمین خودشونو پاره پوره میکنن!!!

ولی این قسمت حرف این کاربر خیلی درسته، فراموش نکنین ایران با تمام ثروتش یکی از فقیر ترین کشورهاست، اول از نظر فکری، دوم بخاطر فساد و غیره که جاش اینجا نیست!

مطمئنا خیلی از طرفداران AMD اگه 15 یا 20 میلیون تومن پول داشتن و میخواستن یه سیستم ببندن 1070 یا 1080 میبستن، ولی نمیتونن و این نتونستن دلیل بر پست بودنشون نیست! حالا کاری نداریم که خودشون کردن که لعنت بر خودشون باد!

ضمنا اینجا کارت های خیلی نابرابر دارن با هم مقایسه میشن یا کارتایی که هنوز نیومدن! و همیشه nVidia مثل Sony و Honda و Canon و غیره گرون ترین بودن، چون بهترین بودن و مجبور بودن به این قیمت بفروشن! مدیر nVidia گفت چقدر هزینه تحقیقات و توسعه سری 1000 شده، نه؟! بعد ما ایرانیا با دید محدودمون فقط به قیمت تموم شده محصول فیزیکی فکر میکنیم؟! اون چند میلیون دلار هزینه باید از کجا جبران شه؟! دولت فدرال پرداخت میکنه بهشون یا من و شما؟!

ولی جای این بحثا دیگه وقتشه یه مانیتور 4K بگیرین و بعد اگه کارتتون بازی های روز رو با تنظیمات حداکثر بسیار روان اجرا کرد یا Furmark واسش مثل یه تست ساده بود که فقط فن ها رو روشن میکرد بعد میتونین بگین کارت خوبیه!

داره 5K و 8K میاد اونوقت اینهمه بحث واسه اجرای 4 تا بازی رو Full HD هست؟!

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

2 نکته:

1. در این متن خبری محدودی که ایشون در اینجا گذاشته چیز زیادی نوشته نشده اما اگر خبر رو از منابع دیگری مطالعه کنید می بینید که AMD به وضوح اعلام کرده:"تاریخ عرضه رو در نیمه اول سال 2017 اعلام کردیم چون نمی خواستیم تاریخ دقیق لو بره و این محدوده زمانی کاملاً می تونه تغییر کنه". همین دو هفته قبل SK Hynix اعلام کرد حافظه های HBM2 آماده شدن و از جایی که AMD قبلاً اعلام کرده معماری Vega با حافظه های HBM2 عرضه می شه به علاوه اینکه باز هم چند وقت قبل رسیدن طراحی Vega به مرحله توسعه رو جشن گرفته بودن کاملاً میشه حدس زد این محدوده زمانی عرضه خیلی زودتر از 6 ماهه اول خواهد بود. حتی به قول دوستمون این زمان عرضه میتونه در کریسمس باشه (حدس خودم ماه دوم سال 2017 هست).

2. به نظر می رسه بعضی دوستان علیرغم ادعاهایی زیادی که از داشتن خبرهای به روز و تحریر و انتشار مقاله های فلان و بهمان می کنند، از اعلام این خبر کمی غافلگیر شدن! حتی در اولین اسلایدی که AMD از نقشه راه جدیدش شامل محدوده زمانی عرضه Polaris و Vega و Navi ارائه کرد هم سال عرضه Vega را سال 2017 اعلام کرده بود پس واقعاً نمیدونم چرا برخلاف اون همه ادعاهای اطلاعات بی پایانشون و تحلیل های ریزبینانشون این مسئله رو قبلاً گوشزد نمی کردن! اینکه برداشت شما این بوده بعد از RX 480 باید AMD معماری Vega رو در سال 2016 عرضه می کرد تا بتونه با کارت های High End انویدیا رقابت کنه فقط جزو فانتزی های شما بوده. AMD از ابتدا قول سال 2017 را داده بود و الان هم سر حرفش هست. همونطور که سر محدوده زمانی عرضه Polaris سر حرفش بوده و الان که اخبار میزان سود و سهام AMD برای چهارمین چهار ماهه متوالی ارائه شده، ادعای اینکه عرضه Vega در سال 2017 روی AMD تاثیر منفی خواهد داشت فقط ادعایی مضحک و تو خالی خواهد بود. پیشنهاد می کنم یه بار دیگه با دقت به اسلاید زیر یک نگاهی بندازین و به قول دوستمون "چشمتون رو روی حقایق نبندید":

48ai_5.jpg

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

با توجه به پست اول تاپیک و مطالبی که مخصوصا در چند صفحه ی آخر تاپیک میشه دید ، میتونم بگم که استارتر مطلقا این تاپیک رو جهت طرفداری از nvidia نزده و تنها هدفی که تو ذهنش بوده کوبوندن و مسخره کردن amd بوده ... در یک همچنین تاپیکی نمیشه ادعا کرد که طرفدارای amd نیان نظر ندن و اگه ناراحتن خودشون برن یک تایپک مشابه بزنن ... من هیچ حساسیتی نه نسبت به amd دارم نه nvidia و واقعا خنده دار هم میدونم یک عده ادم بزرگ بیان سر همچی مساله ای با هم بحث کنن اما اینکه یه عده ورمیدارن یکسری کارت رو که قیمتشون نزدیک به هم نیست رو با هم مقایسه میکنن و بعد کارتی که چندصد دلار گرونتره رو با چه افتخاری پیروز میدونن خیلی به دور از انصاف هست !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...