رفتن به مطلب

مشکل قطع شدن مکرر اینترنت مودم!!!

Veyron
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

یک هفته میشه اینترنت م شدیدا مشکل پیدا کرده

چرا adsl مودم روشنه ولی چرا نت ش هر دقیقه یا کمتر خاموش میشه

پینگ پایینه ولی همون چند دقیقه هم که وصله بشدت پکت لاست دارم

این وضعیت خط

post-7640-0-62135600-1466963885_thumb.jpg

مودم عوض کردم درست نشد

با اسپلیتر یکم بدتر میشه

مشکل از چیه؟

سرویس هم اکو 6 مگ شاتل

با تشکر

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

سلام. من با این مشکلا زیاد سرو کله دارم. ببین شما ریتا ریت خطتون بازه. باید زنگ بزنین پشتیبانی کمش کنن. مثلا روی 8 مگ بزارین تا snr خطتون بره بالا تر و پکت لاست گمتر بشه. دقت کن که اگه دیتا ریت رو روی 8 مگ بزاری سرعت اینترنتت بیشتر از 8 مگ نمیشه و اگه مثلا سرعت اینترنتت مثلا 4 مگ هست بگو data rate رو روی 4 مگ بزارن تا نویز و پکت لاست کامل از بین بره.

لینک به دیدگاه

سلام. من با این مشکلا زیاد سرو کله دارم. ببین شما ریتا ریت خطتون بازه. باید زنگ بزنین پشتیبانی کمش کنن. مثلا روی 8 مگ بزارین تا snr خطتون بره بالا تر و پکت لاست گمتر بشه. دقت کن که اگه دیتا ریت رو روی 8 مگ بزاری سرعت اینترنتت بیشتر از 8 مگ نمیشه و اگه مثلا سرعت اینترنتت مثلا 4 مگ هست بگو data rate رو روی 4 مگ بزارن تا نویز و پکت لاست کامل از بین بره.

مساله اینه یک هفته ست اینجوری شده

یک ساله همین سرویس رو داشتم مشکلی نبوده!

Sent from my MI 3W using Tapatalk

لینک به دیدگاه

برای بنده هم چند روز همین‌طور بود (البته به قضیه مال چند ماه پیشه) اینترنت همش قطع و وصل میشد میگفتن نویز خطت زیاده، بعد از زنگ‌ زدن مکرر‌ معلوم شد مشکل از مرکز مخابراتی بوده. زنگ بزنید بگین از دوسر خط تست گرفتم بازم نویز زیاده.

ویرایش شده توسط EDK-OverVolt
لینک به دیدگاه

شما کاری که گفتم رو بکن درست میشه. گاهی بر اثر تغیرات تو مرکز مخابراتی دیتا ریت تغیر میکنه.

پکت لاست و قطعی هم میتونی از مرکز مخابراتی باشه که مال منم بود درستش کردن. اگه یه لحظه لینک اینترنت میپره و مودم رو خاموش روشن میکنی درست میشه از نویز هست که با کاهش دیتا ریت حل میشه. اگه نشد دیگه مربوط به مرکز مخابراتی هست.

شما قدم اول زنگ بزن پشتیبانی بگو data rate رو بزاره رو همون 6 گیگ.

لینک به دیدگاه

شما کاری که گفتم رو بکن درست میشه. گاهی بر اثر تغیرات تو مرکز مخابراتی دیتا ریت تغیر میکنه.

پکت لاست و قطعی هم میتونی از مرکز مخابراتی باشه که مال منم بود درستش کردن. اگه یه لحظه لینک اینترنت میپره و مودم رو خاموش روشن میکنی درست میشه از نویز هست که با کاهش دیتا ریت حل میشه. اگه نشد دیگه مربوط به مرکز مخابراتی هست.

شما قدم اول زنگ بزن پشتیبانی بگو data rate رو بزاره رو همون 6 گیگ.

داداش میدونم چی میگی

من یه بار درخواست پروفایل گیم دادم سرعتم کم شد پینگ م هم بدتر شد رفتم گفتم برگردونن حالت قبل

فردا اگه شد میرم یه سیم تلفن میخرم دوباره از دم در سیم میکشم

اگه درست نشد خط رو عوض میکنم

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

داداش میدونم چی میگی

من یه بار درخواست پروفایل گیم دادم سرعتم کم شد پینگ م هم بدتر شد رفتم گفتم برگردونن حالت قبل

فردا اگه شد میرم یه سیم تلفن میخرم دوباره از دم در سیم میکشم

اگه درست نشد خط رو عوض میکنم

ببینید شما الان کیفیت خطتون بالاست. الان خط من بیشتر از 4 5 مگ نمیکشه و تازه data rate رو روی 2 مگ هم که میزارم بعضی وقتا ازیت میکرد. من الان دیتا ریت خطم 1 مگ هست snr شده 30 و پکت لاست رفع شد. قبلش 3 مگ بود با snr 10

من تجربه شخصیمو گفتم اگه پولشو داری 60 بده خطو عوض کن. بعدش متوجه میشی که هیچ فرقی نکرده. وقتی data rate زالا باشه خطت نمیکشه و نویز میوفته روش. یه تماس بگیر بگو دیتا ریتتو بزارن روی 8 مگ و در عرض 1 دقیقه میزارن. اگه درست شد که هیچ نشد مربوط به مرکز مخابراتی میشه و عوض کردت خط دردی رو دوا نمیکنه. اول راه های مجانی رو تست کن

لینک به دیدگاه

با توجه به مقدار line attenuation شما فاصله شما تا مرکز مخابراتیتون حدود 2.1 کیلومتر هست پس مقدار SNR شما نامعقول هست و مشکل تو سیم کشی داخل ساختمان دارید هرچند پیشنهاد دوست عزیزم میلاد میتونه مشکلتو حل کنه زنگ بزن ISP تا دیتا ریت رو بزارن رو 8 مگ و پائین تر اگرم حل نشد کانکشن تایپتو عوض کن T1 413 رو تست کن معمولا جواب میده تک تک annex ها رو هم تست کن A معمولا جوابه .

در مورد سیم کشی هم دقت کن از کنار پریز یا کنتور یا سیم برق رد نکنی نویز میندازه اسپلیتر هم فراموش نشه سیم حتما یک تکه باشه تا کنار pc البته قبل همه اینکاره بهتره از وردوی ساختمان مستقیم از سیم مشکی تست بگیری و snr رو کنترل کنی اگه مقدارش بالا بود حتما مشکلت سیم کشی داخل ساختمان هست اگه فرقی نکرد پیشنهاد میلاد مشکلتو حل میکنه .موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...