رفتن به مطلب

" طرفداران " : پاسکال

.VFSDF.
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکل 480 با عرضه نسخه های غیر رفرنس حل میشه اما مشکل 970 با غیر رفرنس حل نشد .

1080 دچار افت پرفورمنس میشد و کلاک رو کاهش میداد .

ضمن این که بنده توی همون تاپیک مربوط به مشکل فن 1080 گفتم که این مشکل نیست و خیلی راحت حل میشه .

من اصلا قصد نداشتم که به مشکلات 970 و 1080 گیر بدم اما وقتی به 480 تیکه میندازن باید برای جواب هم آماده باشن !!!

در واقع شما به جای گیر دادن به من به یکی دوتا پست بالاتر مراجعه کن ببین آب از کجا گل آلوده !!!

مشکل لود فن که با یه آبدیت حل شد چیزی بیشتر از یه باگ بایوس نبود.

ولی پولاریس چی؟

بازدهیش چی ؟

چرا نمیخواید قبول کنید معماری AMD مشکل داره یا در اون حدی که باید و شاید نیست!!!

شما به این جواب بده ببینم.

دما برای کارت میان رده 94 هست به نظر شما قرار برای یه High end چقدر باشه ؟

قطعا برای کنترل این حرارت باید خنک کننده رفرنس بهتری روش بگذارن که خودش هزینه بردار هست ، کاستوم ها هم باید خنک کننده هایی با پایپ بیشتر بگذارن که بشه اورش کرد

حداقل برای شکست دادن 1080 باید کارتی مثل 490 قدرتی معادل 2 تا 480 داشته باشه ، شما دیگه خودت حساب کن 2 برابر قدرت یه 480 قرار هست مصرف و دما به چه صورت باشه

یکی دیگه از مشکلات این معماری به خاک سیاه نشوندن ترانزیستور ها هست.(استفاده بهینه نداشتن)

گرافیک 1080 تعداد ترانزیستور 7.2 میلیارد(نمیگم 1070 چون در 1080 تراشه کامل هست نه 1070)

گرافیک 480 تعداد ترانزیستور 5.7 میلیارد گرافیک

1080 فقط 27% ترانزیستور از 480 بیشتر داره ولی اختلاف کارایی چقدر هست ؟ تقریبا دوبرابر !!(97% قوی تر)

این هم در نظر بگیرید که پتانسیل اورکلاک 1080 روی خنک کننده رفرنس خیلی خیلی بیشتر از 480 هست!!(بماند 1080 اور شده باز دماش از 480 بهتر هست)

معماری انویدیا 16 نانو ولی AMD معماریش 14 نانو.

بازدهی چطور؟ یه کارت هم مصرف 980 داره به همون اندازه بازدهی میده 28 نانو متری نسل قبل در مقابل 14 نانو متری نسل جدید  :| (980 مقداری مصرفش بیشتر هست ، مقداری هم پرفومنسش بیشتر هست) 

نمیدونم شما به این چی میگید ولی دو گزینه بیشتر نیست

پاسکال خیلی خوبه

یا

پولاریس مشکل داره

(الان یکی میاد میگه قیمت های گرافیک AMD بهتر هست ، بله بهتر هست و خودم هم قبلا گفتم و توش شکی نیست، موضوع معماری هست نه قیمت ، انودیا معماریش هزینه بیشتر برداشته در نتیجه قیمت گرافیک هاش گرون تره + خنک کننده رفرنس بهتری داره در نتیجه گرون تر در میاد ، AMD معماریش هزینه کم تری برداشته در نتیجه گرافیک هاش اروزن تر در میاد + هزینه خنک کننده کاستومش کم تره در نتیجه هزینه گرافیک هاش کم تر در میاد.)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• ارسال 573
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مشکل 480 با عرضه نسخه های غیر رفرنس حل میشه اما مشکل 970 با غیر رفرنس حل نشد .

داداش از خواب بیدار شو

مشکل 970 چیه؟

من 970 توی gta راحت 4 گیگش رو پر میکنم

مشکلات انویدیا همیشه بی سروصدا حل میشه ولی مشکلات amd  با هایپ و سرو صدا هم حل نمیشه

لینک به دیدگاه

درود
رفقا امروز فرصتی شد برم مرکز کامپیوتر تهران قوی ترین کارت گرافیک جهان از نزدیک ملاقات کنم :x

مدل msi رفرنس

9z7g_2.jpg

xxr1_1.jpg

u4gu_3.jpg

3b5z_4.jpg

نکته قابل توجه این که من این 1080 gtx msi رفرنس از نمایندگی قیمت گرفتم 2.650 هزار تومن

درکل سعی کنید  تهران فامیل یا اشنا دارید خودتون شخصا خرید کنید
منکه بشخصه هیچوقت از اینترنت خرید نمیکنم. :D

امار گرفتم مدل های غیر رفرنس ASUS  نهایت دو 2 هفته دیگه وارد میشن .

ویرایش شده توسط PreMieR
لینک به دیدگاه

1080 ti چی میگه این وسط تایتان نیو چی میگه  j3cz1l1690nyu896lc12.jpeg :-?

ویرایش شده توسط Rexxar
لینک به دیدگاه

مشکل مموری GTX 970  قبلاً در موردش بحث شده و معلوم شده که هیچ مشکلی نیست . بنده خودم چندین مدلی GTX 970 را تست کردم و چنین مشکلی را مشاهده نکردم .

اما تنها زمانی مشکل ایجاد میشود که در رزولوشن 4K بازی کنید. به دلیل اینکه بخش مموری GTX 970 به دو بخش 3.5 گیگابایتی و 0.5 گیگابایتی تقسیم شده در رزولوشن UHD باعث ایجاد کمی افت فریم میشود و جدای این بحث همه میدانیم کارت GTX 970 برای رزولوشن 4K اصلاً مناسب نیست . انویدیا قبلاً علت اینکار را توضیح داده بود . انویدیا اذعان داشت برای استفاده معمولی از کارت مثل تماشای فلیلم و کارهای ساده دیگر از بخش 0.5 گیگاباتی مموری استفاده میشود و برای کارهای سنگین مثل رندر ، بازی و ... از بخش 3.5 گیگابایتی مموری استفاده میشود و برای بازی در رزولوشن های بسیار بالا مثل 4K و نرم افزار های تست دو بخش 3.5 و 0.5 گیگابایتی به صورت موازی مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

اینم تست نرم افزار که نشان میده مموری GTX 970 مشکلی نداره . ( تست از اینترنت گرفته شده است )

post-18367-0-18497100-1467643855_thumb.png

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال ببخشید که اینجا مینویسم کارت های سری 500 از دایریکس 12 پشتیبانی نمی کنند؟

لینک به دیدگاه

درود

رفقا امروز فرصتی شد برم مرکز کامپیوتر تهران قوی ترین کارت گرافیک جهان از نزدیک ملاقات کنم :x

مدل msi رفرنس

9z7g_2.jpg

xxr1_1.jpg

u4gu_3.jpg

3b5z_4.jpg

نکته قابل توجه این که من این 1080 gtx msi رفرنس از نمایندگی قیمت گرفتم 2.650 هزار تومن

دادا لایک روحمون تازه شد!!!

قیمت 2.650 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:

دوستان یک سوال ببخشید که اینجا مینویسم کارت های سری 500 از دایریکس 12 پشتیبانی نمی کنند؟

بله ولی فیوچر لول پشتیبانی اونا 11 هست ( در کل بازی های DX12 رو باید طبق گفته ی انویدیا اجرا کنه )

لینک به دیدگاه

درود

مدل msi رفرنس

9z7g_2.jpgxxr1_1.jpg

u4gu_3.jpg

3b5z_4.jpg

ببخشید قیمت gtx 1070 چند بود ؟
لینک به دیدگاه

ببخشید قیمت gtx 1070 چند بود ؟

فکر کنم زیر 1800 باشه در بازار رضا .

لینک به دیدگاه

مشکل مموری GTX 970  قبلاً در موردش بحث شده و معلوم شده که هیچ مشکلی نیست . بنده خودم چندین مدلی GTX 970 را تست کردم و چنین مشکلی را مشاهده نکردم .

اما تنها زمانی مشکل ایجاد میشود که در رزولوشن 4K بازی کنید. به دلیل اینکه بخش مموری GTX 970 به دو بخش 3.5 گیگابایتی و 0.5 گیگابایتی تقسیم شده در رزولوشن UHD باعث ایجاد کمی افت فریم میشود و جدای این بحث همه میدانیم کارت GTX 970 برای رزولوشن 4K اصلاً مناسب نیست . انویدیا قبلاً علت اینکار را توضیح داده بود . انویدیا اذعان داشت برای استفاده معمولی از کارت مثل تماشای فلیلم و کارهای ساده دیگر از بخش 0.5 گیگاباتی مموری استفاده میشود و برای کارهای سنگین مثل رندر ، بازی و ... از بخش 3.5 گیگابایتی مموری استفاده میشود و برای بازی در رزولوشن های بسیار بالا مثل 4K و نرم افزار های تست دو بخش 3.5 و 0.5 گیگابایتی به صورت موازی مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

اینم تست نرم افزار که نشان میده مموری GTX 970 مشکلی نداره . ( تست از اینترنت گرفته شده است )

attachicon.gifNvidiamemory.png

کارت گرافیک باید گیگش زیاد باشه 8 گیگ 12 گیگ 16 گیگ

ولی اصلا مهم نیست که پرفرمنسش با کارت به اصطلاح 3.5 گیگی که مشکلش حل نشده یکی باشه =)) =))

ان شالله وگا میاد با 24 گیگ و 2 فریم از 1080 بیشتر میگیره

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

مشکل لود فن که با یه آبدیت حل شد چیزی بیشتر از یه باگ بایوس نبود.

ولی پولاریس چی؟

بازدهیش چی ؟

چرا نمیخواید قبول کنید معماری AMD مشکل داره یا در اون حدی که باید و شاید نیست!!!

شما به این جواب بده ببینم.

دما برای کارت میان رده 94 هست به نظر شما قرار برای یه High end چقدر باشه ؟

قطعا برای کنترل این حرارت باید خنک کننده رفرنس بهتری روش بگذارن که خودش هزینه بردار هست ، کاستوم ها هم باید خنک کننده هایی با پایپ بیشتر بگذارن که بشه اورش کرد

حداقل برای شکست دادن 1080 باید کارتی مثل 490 قدرتی معادل 2 تا 480 داشته باشه ، شما دیگه خودت حساب کن 2 برابر قدرت یه 480 قرار هست مصرف و دما به چه صورت باشه

یکی دیگه از مشکلات این معماری به خاک سیاه نشوندن ترانزیستور ها هست.(استفاده بهینه نداشتن)

گرافیک 1080 تعداد ترانزیستور 7.2 میلیارد(نمیگم 1070 چون در 1080 تراشه کامل هست نه 1070)

گرافیک 480 تعداد ترانزیستور 5.7 میلیارد گرافیک

1080 فقط 27% ترانزیستور از 480 بیشتر داره ولی اختلاف کارایی چقدر هست ؟ تقریبا دوبرابر !!(97% قوی تر)

این هم در نظر بگیرید که پتانسیل اورکلاک 1080 روی خنک کننده رفرنس خیلی خیلی بیشتر از 480 هست!!(بماند 1080 اور شده باز دماش از 480 بهتر هست)

معماری انویدیا 16 نانو ولی AMD معماریش 14 نانو.

بازدهی چطور؟ یه کارت هم مصرف 980 داره به همون اندازه بازدهی میده 28 نانو متری نسل قبل در مقابل 14 نانو متری نسل جدید  :| (980 مقداری مصرفش بیشتر هست ، مقداری هم پرفومنسش بیشتر هست) 

نمیدونم شما به این چی میگید ولی دو گزینه بیشتر نیست

پاسکال خیلی خوبه

یا

پولاریس مشکل داره

(الان یکی میاد میگه قیمت های گرافیک AMD بهتر هست ، بله بهتر هست و خودم هم قبلا گفتم و توش شکی نیست، موضوع معماری هست نه قیمت ، انودیا معماریش هزینه بیشتر برداشته در نتیجه قیمت گرافیک هاش گرون تره + خنک کننده رفرنس بهتری داره در نتیجه گرون تر در میاد ، AMD معماریش هزینه کم تری برداشته در نتیجه گرافیک هاش اروزن تر در میاد + هزینه خنک کننده کاستومش کم تره در نتیجه هزینه گرافیک هاش کم تر در میاد.)

من همون اول هم گفتم فن 1080 مشکل جدی نداره و به راحتی حل میشه و صرفا به این موضوع اشاره کردم که نه انویدیا و نه ای ام دی هیچ کدوم بی نقص نیستن .

کی گفته که من قبول ندارم معماری ای ام دی مشکل داره ؟؟؟

فقط اشاره من به نقص های انویدیا بود چون بعضی از افراد به گونه ای نشون میدن که انویدیا هیچ مشکلی نداره .

چرا انویدیا که ادعای ساپورت dx12 رو در سری 900 داده بود حتی در سری 1000 هم نمیتونه dx12 رو به درستی ساپورت کنه ؟؟؟؟

آیا این نقص نیست ؟؟؟

انویدیا در پرفورمنس در برابر مصرف و در بعضی مواقع در پرفورمنس موثر ( نه خالص ) جلوتره اما در پرفورمنس در برابر دلار خیر !

یه جوری حرف نزنید که افراد بی اطلاع و تازه کار فکر کنن ای ام دی کلا بدرد نمیخوره !

همین الان قوی ترین کارت جهان  از ای ام دی هست .

قوی ترین گرافیک سر خود از ای ام دی هست

در بسیاری از موارد ای ام دی پیشتاز بوده

post-15235-0-19073800-1467648464_thumb.jpg

در مورد دمای 490

من هیچ نظری ندارم !

بزارید بیاد معلوم میشه . نهایتش یه واتر کولر سرخود میزن بهش !

اتفاقا موضوع نه سر معماریه نه سر قیمت .

موصوع سر نقص های هر دوطرف هست . که هر دو به وفور دارن .

داداش از خواب بیدار شو

مشکل 970 چیه؟

من 970 توی gta راحت 4 گیگش رو پر میکنم

مشکلات انویدیا همیشه بی سروصدا حل میشه ولی مشکلات amd  با هایپ و سرو صدا هم حل نمیشه

داداش کسی نگفت 4 گیگ پر نمیشه . ار قرار بود پر نشه که نمیگفتن 3.5 + 0.5 میگفتن 3.5 !

کارت 970 در مموری مشکل داره اون 0.5 گیگ سرعت بسیار کمتری داره .

post-15235-0-17521000-1467647846_thumb.jpg

مشکلات انویدیا بی سر و صدا میشه اما حل نمیشه .

مثل پرفورمنس رو به سقوط سری 700

یا ساپورت نصفه و نیمه dx12

و ....

ضمن این که هیچ مشکلی رو با سرو صدا حل نمیکنن . مشکل رو با سرو صدا بزرگ میکنن !!!

موفق باشید .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

فکر کنم زیر 1800 باشه در بازار رضا .

درود

مدل msi رفرنس

9z7g_2.jpg

xxr1_1.jpg

u4gu_3.jpg

3b5z_4.jpg

دوستانی که تهران هستن لطفا بازم از جاهای متفاوت قیمت بگیرن جالب شد :دی

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

No SLI for GeForce GTX 1060

http://www.guru3d.com/news-story/no-sli-for-geforce-gtx-1060.html

دوستان یکی این رو ترجمه میکنه بزاره ؟؟؟

گویا 1060 از sli پشتیبانی نمیکنه .

لینک به دیدگاه

No SLI for GeForce GTX 1060

http://www.guru3d.com/news-story/no-sli-for-geforce-gtx-1060.html

دوستان یکی این رو ترجمه میکنه بزاره ؟؟؟

گویا 1060 از sli پشتیبانی نمیکنه .

کار بسیار خوبی می‌کنه  :D

@};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

@};-  @};-  @};-

من هم نگفتم کار بدی میکنه =))

(*) (*) (*)

لینک به دیدگاه

راستش از عكس كارت هم معلوم بود از sli پشتباني نمي كنه. به نظرم كارتي ارزش sli يا كراس داره كه با اس ال آي كردنش از قويترين كارت گرافيك تك جي پي يو موجود قوي تر باشه تا توجيه داشته باشه دردسراي كراس يا اس ال آي رو تحمل كرد . كارت ١٠٦٠ ارزش اس ال آي نداره ، چون بهتره بجاي خريد اين كارت رفت و برادر بزرگ ترش رو خريد . البته اين نظر منه .

لینک به دیدگاه

کی گفته که من قبول ندارم معماری ای ام دی مشکل داره ؟؟؟

فقط اشاره من به نقص های انویدیا بود چون بعضی از افراد به گونه ای نشون میدن که انویدیا هیچ مشکلی نداره .

چرا انویدیا که ادعای ساپورت dx12 رو در سری 900 داده بود حتی در سری 1000 هم نمیتونه dx12 رو به درستی ساپورت کنه ؟؟؟؟

آیا این نقص نیست ؟؟؟

انویدیا در پرفورمنس در برابر مصرف و در بعضی مواقع در پرفورمنس موثر ( نه خالص ) جلوتره اما در پرفورمنس در برابر دلار خیر !

یه جوری حرف نزنید که افراد بی اطلاع و تازه کار فکر کنن ای ام دی کلا بدرد نمیخوره !

همین الان قوی ترین کارت جهان  از ای ام دی هست .

قوی ترین گرافیک سر خود از ای ام دی هست

در بسیاری از موارد ای ام دی پیشتاز بوده

attachicon.gifAMD-History.jpg

در مورد دمای 490

من هیچ نظری ندارم !

بزارید بیاد معلوم میشه . نهایتش یه واتر کولر سرخود میزن بهش !

اتفاقا موضوع نه سر معماریه نه سر قیمت .

موصوع سر نقص های هر دوطرف هست . که هر دو به وفور دارن .

جالبه  کلا یه بازی بیشتر از DX12 بیرون نیومده (که پایه و اساس DX12 باشه) بعد رای 100% از طرف AMD  فن ها داده میشه که پاسکال در بازی هایی که با DX12 ساخت خواهند شد مشکل خواهد داشت :|

من نگفتم AMD بد هست ، کسی نره بخره ، وای فلانه ، الان بخری انگار پولت رو ریختی دور و... اصلا

اتفاقا اگر بنده زمانی که میخوام گرافیک بخرم به مشکل بودجه بخورم و نتونم 1800 تهیه کنم و پولم کم تر باشه قطعا میرم 480 میخرم(در صورتی که مدل کاستوم 8 گیگ حداقل با فرکانس 1350 و دمای توی لود نهایت 80 درجه و فن در لود نهایت 36 دیسیبل و قیمت بیشتر از 1050 نباشه یعنی با دلار 4.2 مثل همون 1080 و 1070 قیمت گذاری بشه)

قبلا هم گفتم باز هم میگم

برای AMD

هزینه کم تر برای معماری =  پایین تردرامدن قیمت نهایی کارت

هزینه کم تر برای کولر رفرنس = پایین امد قیمت نهایی کارت

برای انویدیا

هزینه بیشتر برای معماری= بالا تر درامدن قیمت نهایی کارت

هزینه بیشتر برای کولر رفرنس = بالا تر درامدن قیمت نهایی کارت

دلیل خرید گرافیک رفرنس چی هست ؟ قطعا قیمت نسبت به کارایی بهتر

ولی کی گفته همه مجبور هستن گرافیک FE بخرن ؟

ارزان‌ترین گرافیک 1070 ساخت ایسوس ، گرافیک ASUS GTX 1070 Turbo قیمت 379$

قطعا این کار قیمت نسبت به پرفومنس خیلی بهتری در برابر 1070FE خواهد داشت

همون پرفومنس همون فرکانس  همون دما(شاید هم بهتر) ولی قیمت 70 دلار ارزون تر !

توی این نمودار میبینید که 1070 که قیمتش 379$ باشه  قیمت نسبت به کارایی یهتری نسبت به 290 خواهد داشت.

perfdollar_1920_1080.png

پس راحت میشه نتیجه گرفت توی این نمودار جایگاه سوم (یا چهارم ، مدل 4 گیگ رو تست نکردن) خوهد داشت

perfdollar_1920_1080.png

یه 1070 که قابلیت اورش خیلی بیشتر از 480 هست + کولر نیمه کاستوم(همون ایسوز توربو) خیلی بهتر از 480 هست.

راحت میشه نتیجه گرفت که 1070 هم میتونه کارایی نسبت به  قیمتی نزدیک به 480 داشته باشه ، فقط لازمه که شما از فن بودن چشم پوشی کنی و منطقی به موضوع نگاه کنی.

در مورد 490

شما در مورد قدرت و مصرف و دمای 490 نظری نداری بعد در مورد DX12 با یه بازی که نمره meta شده 6.9(بازی که ارزش بازی کردن نداره) این صورت نظر میدید؟

درمورد خنک کننده 490

یک

گذاشتن کواتر کولر برای 490 ضعف معماری AMD رو جبران میکنه ؟ یا مصرفش رو بهینه تر میکنه ؟

دو

اگر برای 490 بخواد واتر کولر بگذاره هرگز شاهد قیمت نسبت به کارایی مثل 480 نخواهیم بود و میشه چیزی تو مایه های 1080.(بیشتر یا کم ترش رو کاری ندارم ، هنوز نیومده که بشه گفت کدوم بهتر هست)

(گرچه نظر بنده  اینه که AMD از یه کولر رفرنس بادی جدید رونمایی میکنه که دما رو در همون حد 85- 95 درجه نگهداره و قیمت نهایی کارت هم پایین تر در بیاد.)

بله هیچ کدوم بی عیب نیستن نه انویدیا نه AMD

برای Nvidia

تا این جا تنها اتهامی که به پاسکال زده شده ضعف در DX12 هست که فقط یه احتمال هست و تا امدن 5-6 تا بازی که پایه و اساس ساختشون DX12 باشه نمیشه رای قاطع داد.

مشکل میزان لود فن کارت های FE که با یه آبدیت حل شد و حتی در حد بحث کردن هم نیست.

قیمت بالا تر برای FE

برای AMD

تا این جا

معماری 14 نانو مترر ای که مصرف نسبت به کارایی تقریبا برابر با مکسول 28 نانو متری داره.

بهینه استفاده نکردن از منابع (همون تعداد ترانزیستور ها منظورم هست)

دمای بالا (مصرف نسبت به کارایی تقریبا مثل مسکول هست ولی دماش بالا تره)

کولر های رفرنس بی کیفیت ، دماش که مشخصه صدا هم که 41 دیسیبل برای 480 در مقابل 36-37 دیسیبل برای 1070FE و 1080FE.(ولی باز من خیلی دوست دارم مدل توربو ایسوس هم نقد هاش رو بخونم که ببینم دما و صداش جقدر هست)

مشکل بیشتر از حد مصرف کردن برق به وسیله رابط PCI که تو یه بیانیه  خود AMD قبول کرد که مشکل داره و گفته با یه بروز رسانی حل میشه (مثل همون مشکل فن 1080 ، انصافا هم اگر با بروز رسانی حل بشه یعنی مشکل بزرگی نیست)

تا این جای کار مشکلات AMD بیشتر از انویدیا بوده در نسل گذشته هم کم و بیش وضعیت برای AMD به همین صورت بوده.

کمی منطقی باشید دلیلی هست که انویدیا در 3 - 4 سال اخیر سهم بیشتر از بازار رو در اختیار داشته (فقط شما رو نمیگم همه دوستان رو میگم حتی انویدیا فن ها که طوری در مورد 480 حرف میزنن که انگار Titan Z هست و اصلا صرفه خرید برای گیمینگ داره)

فقط من و شما نیستیم که قبل از خرید تحقیق میکنیم و به بنجمارک ها نگاه میکنم و در آخر به یه نتیجه ای میرسیم و برای خرید گرافیک اقدام میکنیم.

بقیه مردم دنیا هم شعورشون میرسه و اول تحقیق میکنن بعد خرید میکنن که اکثرا هم انویدیا میخرن و نتیجش میشه سهم بیشتر انودیا از بازار. 

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به به چه بحث های جالبی اینجا صورت گرفته 

این جا اشاره نشده که PASCAL در واقعه همون Paxwell

Maxwell همیشه تو پردازش ها مشکل داشته چه Compute و یا Graphics ، حالا NVIDIA  دروغ گو بزرگ اومده سر کاربرانش شیره مالیده بابا PAXWELL می تونه توازی انجام بده ها  نمی گه بابا من این همه هزینه کردم معماریم بشه GCN نشده ولی Latency بین این که بتونیم TASK ها انجام بدن کم کردیم  در حالی که خبر از توازی مثل گشته نیستش .

لینک به دیدگاه

@};-  @};-  @};-

نظر من هم همینه SLI کردن کارتی مثل 1060 کاملا غیر عقلانی هست.

طرف میخواد یه mid range بخره که صرفه خرید داشته باشه و یه پرفومنس معقولی رو ارائه بده

خوب تو که نیاز به قدرت بیشتر داری برو 1070 یا 1080 بخر که نه با مشکلات SLI درست و پنجه نرم کنی نه مصرف 240 واتی داشته باشی!

از این دو حرکت انصافا لذت بردم

اول از حرکت AMD در نسل پیش برای 390 و 390x رابطه با برداشتن پل کراسفایر، الان فقط لازم یه گرافیک دیگه به اسلات وصل کنی و اصلا دیگه نیاز به یه رابط نیست.

دوم از حرکت انویدیا برای میان رده هایی مثل 1060 و به پایین تر SLI رو به طور کامل حذف کرد. 

لینک به دیدگاه

به به چه بحث های جالبی اینجا صورت گرفته 

این جا اشاره نشده که PASCAL در واقعه همون Paxwell

Maxwell همیشه تو پردازش ها مشکل داشته چه Compute و یا Graphics ، حالا NVIDIA  دروغ گو بزرگ اومده سر کاربرانش شیره مالیده بابا PAXWELL می تونه توازی انجام بده ها  نمی گه بابا من این همه هزینه کردم معماریم بشه GCN نشده ولی Latency بین این که بتونیم TASK ها انجام بدن کم کردیم  در حالی که خبر از توازی مثل گشته نیستش .

داداش مثل اینکه خشم  خودتم مثل اواتارت شده میخای انویدیا رو لتو پار کنی com down ! =))

اینقدر جدی نگیر مساله رو @};-

لینک به دیدگاه

جالبه  کلا یه بازی بیشتر از DX12 بیرون نیومده (که پایه و اساس DX12 باشه) بعد رای 100% از طرف AMD  فن ها داده میشه که پاسکال در بازی هایی که با DX12 ساخت خواهند شد مشکل خواهد داشت :|

من نگفتم AMD بد هست ، کسی نره بخره ، وای فلانه ، الان بخری انگار پولت رو ریختی دور و... اصلا

اتفاقا اگر بنده زمانی که میخوام گرافیک بخرم به مشکل بودجه بخورم و نتونم 1800 تهیه کنم و پولم کم تر باشه قطعا میرم 480 میخرم(در صورتی که مدل کاستوم 8 گیگ حداقل با فرکانس 1350 و دمای توی لود نهایت 80 درجه و فن در لود نهایت 36 دیسیبل و قیمت بیشتر از 1050 نباشه یعنی با دلار 4.2 مثل همون 1080 و 1070 قیمت گذاری بشه)

قبلا هم گفتم باز هم میگم

برای AMD

هزینه کم تر برای معماری =  پایین تردرامدن قیمت نهایی کارت

هزینه کم تر برای کولر رفرنس = پایین امد قیمت نهایی کارت

برای انویدیا

هزینه بیشتر برای معماری= بالا تر درامدن قیمت نهایی کارت

هزینه بیشتر برای کولر رفرنس = بالا تر درامدن قیمت نهایی کارت

دلیل خرید گرافیک رفرنس چی هست ؟ قطعا قیمت نسبت به کارایی بهتر

ولی کی گفته همه مجبور هستن گرافیک FE بخرن ؟

ارزان‌ترین گرافیک 1070 ساخت ایسوس ، گرافیک ASUS GTX 1070 Turbo قیمت 379$

قطعا این کار قیمت نسبت به پرفومنس خیلی بهتری در برابر 1070FE خواهد داشت

همون پرفومنس همون فرکانس  همون دما(شاید هم بهتر) ولی قیمت 70 دلار ارزون تر !

توی این نمودار میبینید که 1070 که قیمتش 379$ باشه  قیمت نسبت به کارایی یهتری نسبت به 290 خواهد داشت.

perfdollar_1920_1080.png

پس راحت میشه نتیجه گرفت توی این نمودار جایگاه سوم (یا چهارم ، مدل 4 گیگ رو تست نکردن) خوهد داشت

perfdollar_1920_1080.png

یه 1070 که قابلیت اورش خیلی بیشتر از 480 هست + کولر نیمه کاستوم(همون ایسوز توربو) خیلی بهتر از 480 هست.

راحت میشه نتیجه گرفت که 1070 هم میتونه کارایی نسبت به  قیمتی نزدیک به 480 داشته باشه ، فقط لازمه که شما از فن بودن چشم پوشی کنی و منطقی به موضوع نگاه کنی.

در مورد 490

شما در مورد قدرت و مصرف و دمای 490 نظری نداری بعد در مورد DX12 با یه بازی که نمره meta شده 6.9(بازی که ارزش بازی کردن نداره) این صورت نظر میدید؟

درمورد خنک کننده 490

یک

گذاشتن کواتر کولر برای 490 ضعف معماری AMD رو جبران میکنه ؟ یا مصرفش رو بهینه تر میکنه ؟

دو

اگر برای 490 بخواد واتر کولر بگذاره هرگز شاهد قیمت نسبت به کارایی مثل 480 نخواهیم بود و میشه چیزی تو مایه های 1080.(بیشتر یا کم ترش رو کاری ندارم ، هنوز نیومده که بشه گفت کدوم بهتر هست)

(گرچه نظر بنده  اینه که AMD از یه کولر رفرنس بادی جدید رونمایی میکنه که دما رو در همون حد 85- 95 درجه نگهداره و قیمت نهایی کارت هم پایین تر در بیاد.)

بله هیچ کدوم بی عیب نیستن نه انویدیا نه AMD

برای Nvidia

تا این جا تنها اتهامی که به پاسکال زده شده ضعف در DX12 هست که فقط یه احتمال هست و تا امدن 5-6 تا بازی که پایه و اساس ساختشون DX12 باشه نمیشه رای قاطع داد.

مشکل میزان لود فن کارت های FE که با یه آبدیت حل شد و حتی در حد بحث کردن هم نیست.

قیمت بالا تر برای FE

برای AMD

تا این جا

معماری 14 نانو مترر ای که مصرف نسبت به کارایی تقریبا برابر با مکسول 28 نانو متری داره.

بهینه استفاده نکردن از منابع (همون تعداد ترانزیستور ها منظورم هست)

دمای بالا (مصرف نسبت به کارایی تقریبا مثل مسکول هست ولی دماش بالا تره)

کولر های رفرنس بی کیفیت ، دماش که مشخصه صدا هم که 41 دیسیبل برای 480 در مقابل 36-37 دیسیبل برای 1070FE و 1080FE.(ولی باز من خیلی دوست دارم مدل توربو ایسوس هم نقد هاش رو بخونم که ببینم دما و صداش جقدر هست)

مشکل بیشتر از حد مصرف کردن برق به وسیله رابط PCI که تو یه بیانیه  خود AMD قبول کرد که مشکل داره و گفته با یه بروز رسانی حل میشه (مثل همون مشکل فن 1080 ، انصافا هم اگر با بروز رسانی حل بشه یعنی مشکل بزرگی نیست)

تا این جای کار مشکلات AMD بیشتر از انویدیا بوده در نسل گذشته هم کم و بیش وضعیت برای AMD به همین صورت بوده.

کمی منطقی باشید دلیلی هست که انویدیا در 3 - 4 سال اخیر سهم بیشتر از بازار رو در اختیار داشته (فقط شما رو نمیگم همه دوستان رو میگم حتی انویدیا فن ها که طوری در مورد 480 حرف میزنن که انگار Titan Z هست و اصلا صرفه خرید برای گیمینگ داره)

فقط من و شما نیستیم که قبل از خرید تحقیق میکنیم و به بنجمارک ها نگاه میکنم و در آخر به یه نتیجه ای میرسیم و برای خرید گرافیک اقدام میکنیم.

بقیه مردم دنیا هم شعورشون میرسه و اول تحقیق میکنن بعد خرید میکنن که اکثرا هم انویدیا میخرن و نتیجش میشه سهم بیشتر انودیا از بازار. 

خب خدا رو شکر شما قبول داری که انویدیا هم مشکلاتی داره !

در مورد dx12

انویدیا از ریشه با dx12 مشکل داره و ربطی به یکی دوتا بازی نیست . وقتی بعضی از قابلیت های اساسی به طور سخت افزاری وود نداره نیازی به صبر کردن برای عرضه بازی جدید نیست .

در مورد 490

ببینید کارت 290x مشکلات دمایی مانند 480 رو داشت ( حتی بدتر ) اما این مشکل اصلا و ابدا در کارت r9 295x2 دیده نشد چون یه واتر کولر و کمی دست کاری در سخت افزار و نرم افزار تونست دما رو کنترل کنه ( تصور هم نکنید که پرفورمنس کم شد ، خیر 295x2 تونست تایتان زد 3000 دلاری رو شکست بده در حالی که تایتان زد از 2 تا تایتان بلک ساخته شده بود که در اون زمان هر کدوم از این تایتان بلک ها از 780ti بهتر بودن و 780ti هم از 290x بهتر بود ) درسته که ما اینجا داریم از یک کارت 2 هسته ای اسم میبریم و نمیشه این کارت رو به کارت 490 تعمیم داد اما با توجه به کنترل دما در نسل پیش نمیشه در مورد دما و قدرت واقعی 490 صحبت دقیقی کرد . نکته مهم این وسط اینه که به نظر میرسه 490 با 16 گیگ مموری hbm2 میاد و رقیب 1080ti و تایتان جدید هست ( گویا 490 جانشین سری فیوری میشه ) خب اگر این اتفاق بیفته مقایسه 490 و 480 کلا نادرست میشه چون احتمالا از چیپست و مموری های کاملا متفاوت برخوردار خواهند بود .

با توجه به همه حدس و گمان ها نمیشه در مورد 490 اظهار نظر دقیقی داشت .

آیا 490 از چیپست مانند 480 و رم های ddr5 یا ddr5x استفاده میکنه و جانشین 390 و 390x  و رقیب 1080 میشه یا از چیپست و مموری متفاوت استفاده میکنه و جانشین فیوری x میشه و با 1080ti رقابت میکنه ؟؟؟

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

میگم عجیب نیست یا من مشکل دارم؟؟؟؟ 

الان sli رو حذف کرده خیلی عالی شده چون انویدیا انجام داده نه... یه قابلیت رو چه کاربردی چه غیر کاربردی، از کارتش حذف کرده همه خوشحالن هیچ دشواری هم نیست ... خالا اگه فردا معلوم بشه از خود pci استفاده می کنه چی؟؟؟ اونموقع هم ایول دمش گرم ...  :D

کلا انویدیا باشه ایول دمش گرم amd باشه خاک توسرش ر....ه با کارت دادنش  :D

امیدوارم موفق و موید باشید  @};-

لینک به دیدگاه

درود

الان sli رو حذف کرده خیلی عالی شده چون انویدیا انجام داده نه... یه قابلیت رو چه کاربردی چه غیر کاربردی، از کارتش حذف کرده همه خوشحالن هیچ دشواری هم نیست ... خالا اگه فردا معلوم بشه از خود pci استفاده می کنه چی؟؟؟ اونموقع هم ایول دمش گرم ...  :D

:D

لینک به دیدگاه

خب خدا رو شکر شما قبول داری که انویدیا هم مشکلاتی داره !

در مورد dx12

انویدیا از ریشه با dx12 مشکل داره و ربطی به یکی دوتا بازی نیست . وقتی بعضی از قابلیت های اساسی به طور سخت افزاری وود نداره نیازی به صبر کردن برای عرضه بازی جدید نیست .

در مورد 490

ببینید کارت 290x مشکلات دمایی مانند 480 رو داشت ( حتی بدتر ) اما این مشکل اصلا و ابدا در کارت r9 295x2 دیده نشد چون یه واتر کولر و کمی دست کاری در سخت افزار و نرم افزار تونست دما رو کنترل کنه ( تصور هم نکنید که پرفورمنس کم شد ، خیر 295x2 تونست تایتان زد 3000 دلاری رو شکست بده در حالی که تایتان زد از 2 تا تایتان بلک ساخته شده بود که در اون زمان هر کدوم از این تایتان بلک ها از 780ti بهتر بودن و 780ti هم از 290x بهتر بود ) درسته که ما اینجا داریم از یک کارت 2 هسته ای اسم میبریم و نمیشه این کارت رو به کارت 490 تعمیم داد اما با توجه به کنترل دما در نسل پیش نمیشه در مورد دما و قدرت واقعی 490 صحبت دقیقی کرد . نکته مهم این وسط اینه که به نظر میرسه 490 با 16 گیگ مموری hbm2 میاد و رقیب 1080ti و تایتان جدید هست ( گویا 490 جانشین سری فیوری میشه ) خب اگر این اتفاق بیفته مقایسه 490 و 480 کلا نادرست میشه چون احتمالا از چیپست و مموری های کاملا متفاوت برخوردار خواهند بود .

با توجه به همه حدس و گمان ها نمیشه در مورد 490 اظهار نظر دقیقی داشت .

آیا 490 از چیپست مانند 480 و رم های ddr5 یا ddr5x استفاده میکنه و جانشین 390 و 390x  و رقیب 1080 میشه یا از چیپست و مموری متفاوت استفاده میکنه و جانشین فیوری x میشه و با 1080ti رقابت میکنه ؟؟؟

همیشه و همجا بین فن ها وقتی بحث میشه بزرگ ترین اشتباهشون زود قضاوت کردن هست.

الان که مشخص نیست ، امدیم زمان بیرون امدن بازی های DX12 با یه آبدیت مشکل حل شد  (که هنوز مشخص نشده مشکلی هست یا نیست) و همون اختلاف کارایی مثلا 50% بین 480 و 1070 تو اون بازی DX12 هم پا برجا بود(مثل بازی های DX11)

گفتم باز هم میگم تا امدن 4 تا بازی درست حسابی که اصلا ارزش بازی کردن داشته باشه و امدن درایور هماهنگ با اون بازی نمیشه نظر داد.

همون طور که در رابطه با قدرت و کارایی و خنک کننده 490 نمیشه نظر داد.(قبلا هم گفتم اگر AMD همون روشی رو که برای 480 هدف قرار داده برای 490 هم هدف قرار بده شاهد X و Y هستیم)

ولی اگر این جوری که شما میگی باشه و 490 بخواد رقیب 1080TI بشه این وسط یه اختلاف قدرتی زیاد بین 480 و 490 خواهد بود

اون وقت کی رقیب 1070 و 1080 میشه ؟

480 دربرابر  1060

؟ در برابر 1070

؟ در برابر  1080

490 در برابر 1080TI

نمیدونم شاید شاهد 480X و 490X باشیم !

اون وقت 480X روبه روی 1070 قرار میگیره

490 رو به روی 1080

و 490X  روبه روی  1080TI

شاید هم شاهد Fury X جدید باشیم !

در هر صورت این ها همه احتمال ، نظریه ، شایعه و.. هستن و هیچ کدوم قطعی نیست.

درود

من همون روزی که خبر امد نسل 300 AMD و به بالا تر از پل فیزیکی استفاده نمیکنه گفتم آفرین به AMD.

من اطیمنان دارم 1060 قرار نیست از طریق PCI خودش رو SLI کنه چون اگر قرار بود بشه برای 1070 و 1080 هم میشد و دیگه SLI HB معرفی نمیشد.

وقتی که یه حرکت قشنگی و خوبی از طرف یه شرکت انجام میشه و فن بوی شرکت مقابل میاد بد میگه قطعا طرف از نظر عقلی و هوشی پایین تر از میانگین جهانی قرار داره ! من این رو به شما قول میدم ، خودم بنده که بقیه به اشتباه میگن انویدیا فن هستم (که نیستم ، کلا فن هیچ طرفی نیستم) میان و با طرف مخالفت میکنم.

چون تعصوبش به عقلش حاکم شده و دیگه نمیتونه خوب رو از بد تشخیص بده و فقط میخواد از یکی بد بگه و از دیگری خوب بگه حتی اگر کارش اشتباه باشه!!

برداشتن پل SLI از روی میان رده و پایین رده حرکت خوبی بود. @};-

برداشتن پل کراسفایر به طور کلی و کراس کردن با PCI عالی بود. :x

توی هیچ کدوم شکی نیست

نمیدونم شاید انویدیا هم بتونه پل SLI رو به طور کلی حذف کنه و با PCI دو گرافیک رو SLI کنه ولی بعضی ها میگن زیبایی توی مدل های SLI HB هست که دل آدم رو میبره!

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوستان گلم 1060 از SLI استفاده نمیکنه چون اگه انویدیا  این کارو میکرد رسما برای کارت خودش یعنی 1070 رقیب درست میکرد . انویدیا این قابلیت رو برداشته تا بتونه با استفاده از اهرم پول و پرفومنس عالی کارت 480 رو کلا محو کنه . 

بجای مسخره کردن کمی فکر کنید تا هم قسمتهای قفل شده ی مغزتون آنلاک بشه و هم زمینه ی تمسخر خودتون رو برای دیگر دوستان فراهم نکنید .

دوست عزیزی که میگی نمودار چرا از 0.8 شروع میشه و انویدیا با این کارش به شعور کاربرا توهین کرده !!!! خواهشا این حرف رو جای دیگه بیان نکن . چون به علم و سوادت شک میکنن(شک که چه عرض کنم مطمئن میشن). اول میرفتی یه چهار تا مطلب در مورد آمار و نمودارها میخوندی بعد میومدی اینجا نظریه صادر میکردی 

مجبورین تو بحث ها شرکت کنین ؟

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...