رفتن به مطلب

" طرفداران " : پاسکال

.VFSDF.
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

deus ex یه هفتس release شده و چند تا patch داشته تا الان، یکیش در روز اول! شما مطمئنا آپدیت ها رو نصب نکردین! همچنین TXAA/MSAA/SSAA رو غیر فعال کنین چون هیچ برتری محسوسی نسبت به FXAA نداره! فرق بین High و Ultra هم اینجا در کیفیت تصویر چندان ملموس نیست! بازی هنوز SLI رو ساپورت نمیکنه، اگه یادت باشه Raise of the Tomb Raider هم تا 2 ماهی ساپورت نمیکرد! فعلا کارایی که گفتمو انجام بده و فرقشو ببین، باور نمیکنی؟! ولی راه حل اساسی اینه که چند ماه واسه آپدیت های اساسی بازی صبر کنی و بعد میبینی که یه 1080 با چه سرعتی اجراش میکنه! ضمنا تو استیم کمتز از 1% سیستم ها SLI/CF هستن، پس متلک شما در مورد 2 تا تایتان به AMD هم برمیگرده!!!

داداش بازی deus ex پچهای منتشر شدش برای کرش و هنگ و لود کمتر cpu و این طور مسائل بوده و ربطی هم به بهبود گرافیک بازی اصلا نداشته خود سازنده بازی گفته گرافیک بازی همینه از لحاظ سنگینی و پرفورمنس و با پچ سبک نمیشه

در ضمن پچهای تامب رایدر مربوط به فعال سازی dx 12 بوده که در اولین پچ اون که قرار شد این api فعال بشه این پچ استفاده از async رو فعال نمیکرد فقط اسمش پچ دایرکت ایکس 12 بود و در اخرین پچ اون که پچ 7 بود به طور نصفه نیمه dx 12 با پشتیبانی از async فعال شده

یک سوال : چطوری در یک بازی مثل تامب رایدر 2016 هیچ فرقی بین نور پردازی بین VXAO و حالت HBAO+ دیده نمیشه ولی فن های انودیا الکی اصرار دارن که حالت VXAO خیلی بهتره (البته فقط چون احساس میکنن بهتره ولی در عمل چیزی دیده نمیشه ) حالا در بازی DEUS EX  فرقی بین فیلتر MSAA و FXAA وجود نداره !!!!

9arq9pbf110ryiymy1bd.jpg

این تستها هم گورو 3D گزاشته حالا نهایتا با یک پچ فریم 5 فریم افزایش پیدا کنه

این تستها رو هم با پچ جدید منتشر شده گذاشته میتونید داخل پستش ببینید

همین الان تایتان پاسکال از پس 4k بر نمیاد بعد تا سال دیگه میخواد از پس 5k و 8k بر بیاد :laughing:

لینک به دیدگاه

• ارسال 573
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بعدشم هی گیر میدید به اینکه amd کارت نسل قدیم داره فریم خوب میگیره بله معلومه وقتی کیفیت تکسچر بازی رو میارید پایین بایدم فریم بالاتر بگیرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ااااااا بحث داره به جاهای باحال میرسه

شما فن بوی های amd نبودید که گیر داده بودید به اینکه کارت رفرنس 200 دلاری حالا هیچ موردی نداره اگر از خط تولید خارج بشه کارتای غیر رفرنس جاشو پر میکنه

بله ولی با چه قیمتی - بیشتر از 85 درصد کارتای غیر رفرنس این مدل بالای 300 دلار قیمت گذاری شده حالا بیا باز سر قیمت بحث کن

اصلا کارت 200 دولاری سرشار از مشکل پر از باگ پر مصرف داغ همه اینا !!!!

غیر رفرنس 480 باشه 250 دولار اصلا

ولی باز هم بهتر از کارتیه که 700 دولار بدی یا همون 3500000 تومن خودمون بعد با بازیهای جدید مخصوصا اونهایی که از والکان و DX 12 استفاده میکنن عقب گرد داشته باشه کاراییش و تاریخ مصرفش 1 ساله به پایان برسه

داخل چارت بالایی که گذاشتم سرنوشت 780TI رو ملاحظه بفرمایید زمان لانچ 700 دووولار وای به حال اونهایی بابتش 700 دولار دادن یا همون 3 میلیون خودمون

کارت 290 و 290X هم با 780TI هم دوره بودن زمان لانچ این دوکارت 550 برای 290X و 450 برای 290 حالا 780TI کجا و 290 ها کجا به قول خودت چشماتون رو رویه حقیقت بستید و فقط با گیم ورک احساسی مانور میدی !!!!

گفتم حالا میبینید سرنوشت 980TI یا کلا سری 900 از همین الان کلید خورده

خودت 970داری تا اخر سال که چند تا دیگه بازی DX 12 میاد همو میبینیم

بعدشم هی گیر میدید به اینکه amd کارت نسل قدیم داره فریم خوب میگیره بله معلومه وقتی کیفیت تکسچر بازی رو میارید پایین بایدم فریم بالاتر بگیرید

با گیم ورک احساسی شما بله کیفیت کارتهای AMD پایین میاد (باز بیا بگو بازی ASHES با کارت 1080 و 480 )

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

داداش بازی deus ex پچهای منتشر شدش برای کرش و هنگ و لود کمتر cpu و این طور مسائل بوده و ربطی هم به بهبود گرافیک بازی اصلا نداشته خود سازنده بازی گفته گرافیک بازی همینه از لحاظ سنگینی و پرفورمنس و با پچ سبک نمیشه

در ضمن پچهای تامب رایدر مربوط به فعال سازی dx 12 بوده که در اولین پچ اون که قرار شد این api فعال بشه این پچ استفاده از async رو فعال نمیکرد فقط اسمش پچ دایرکت ایکس 12 بود و در اخرین پچ اون که پچ 7 بود به طور نصفه نیمه dx 12 با پشتیبانی از async فعال شده

یک سوال : چطوری در یک بازی مثل تامب رایدر 2016 هیچ فرقی بین نور پردازی بین VXAO و حالت HBAO+ دیده نمیشه ولی فن های انودیا الکی اصرار دارن که حالت VXAO خیلی بهتره (البته فقط چون احساس میکنن بهتره ولی در عمل چیزی دیده نمیشه ) حالا در بازی DEUS EX  فرقی بین فیلتر MSAA و FXAA وجود نداره !!!!

این تستها هم گورو 3D گزاشته حالا نهایتا با یک پچ فریم 5 فریم افزایش پیدا کنه

این تستها رو هم با پچ جدید منتشر شده گذاشته میتونید داخل پستش ببینید

همین الان تایتان پاسکال از پس 4k بر نمیاد بعد تا سال دیگه میخواد از پس 5k و 8k بر بیاد :laughing:

در موارد اولیه من برای اینکه چیزی رو اشتباه نگم اطلاعات رو دقیقا از سایت Steam و یه سایت دیگه خارجی ترجمه کردم، وقتی شما اطلاعات مرجع رو تکذیب میکنید من نمیتونم کاری کنم! اره هیچکدوم از پچ ها هیچ ربطی به گرافیک نداشتن اینو خود سازنده اعلام کرده!!!!! همه مال کارت صدا بودن!!!!!

میگن 3 دسته آدمو نمیشه متقاعد کرد که اشتباه کردن! دسته اول کسایی که زن گرفتن! دسته دوم کسایی که ماشین چینی خریدن! دسته سوم هم کسایی که گوشی Huawii خریدن!!!

باید 1 دسته دیگه هم واسه مشتریان AMD کبیرررررررررر به این جمله اضافه کنیم!!!

ضمنا دوست عزیز تایتان چرا؟ من با Strix 1080 و یه CPU معمولی i7 6700K بدون over clock و 64GB Ram دارم بصورت خیلی خیلی خیلی نرم و روان همه بازی های روز رو فقط با رزولوشن 4K و تنظیمات حداکثر - بجز این بازی که هنوز Stable نشده - اجرا میکنم!

دیگه من که با وجود علاقه شدید به nVidia به این بحثای به اصطلاح کل کل علاقه ای ندارم هم از بعضی دروغا که طرفداران ATI کبیرررررررررر گفتن شاخ درآوردم!

ATI در حد قیمت خودش واسه کسانی که مشتریش هستن خوبه، ولی هر وقت Ford از Cadillac بهتر شد ATI هم از nVidia بهتر میشه، دیگه از این بهتر نمیتونستم واستون مقایسه کنم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در موارد اولیه من برای اینکه چیزی رو اشتباه نگم اطلاعات رو دقیقا از سایت Steam و یه سایت دیگه خارجی ترجمه کردم، وقتی شما اطلاعات مرجع رو تکذیب میکنید من نمیتونم کاری کنم! اره هیچکدوم از پچ ها هیچ ربطی به گرافیک نداشتن اینو خود سازنده اعلام کرده!!!!! همه مال کارت صدا بودن!!!!!

میگن 3 دسته آدمو نمیشه متقاعد کرد که اشتباه کردن! دسته اول کسایی که زن گرفتن! دسته دوم کسایی که ماشین چینی خریدن! دسته سوم هم کسایی که گوشی Huawii خریدن!!!

باید 1 دسته دیگه هم واسه مشتریان AMD کبیرررررررررر به این جمله اضافه کنیم!!!

ضمنا دوست عزیز تایتان چرا؟ من با Strix 1080 و یه CPU معمولی i7 6700K بدون over clock و 64GB Ram دارم بصورت خیلی خیلی خیلی نرم و روان همه بازی های روز رو فقط با رزولوشن 4K و تنظیمات حداکثر - بجز این بازی که هنوز Stable نشده - اجرا میکنم!

دیگه من که با وجود علاقه شدید به nVidia به این بحثای به اصطلاح کل کل علاقه ای ندارم هم از بعضی دروغا که طرفداران ATI کبیرررررررررر گفتن شاخ درآوردم!

ATI در حد قیمت خودش واسه کسانی که مشتریش هستن خوبه، ولی هر وقت Ford از Cadillac بهتر شد ATI هم از nVidia بهتر میشه، دیگه از این بهتر نمیتونستم واستون مقایسه کنم!

The following fixes are in this patch:

• Fixed crashes caused by third-party programs interfering with the game.
  • Fixed crash that occurred after viewing the intro videos.
  • Fixed issue that could cause a crash at the end of the Prague intro scene.
  • Fixed mouse invert setting not being displayed correctly in the options menu.

We are seeing people reporting performance issues when playing the game on Very High/Ultra settings with MSAA set to 2x, 4x, or 8x. We would like to emphasize again that these options are very demanding. We recommend everyone that is running at recommended spec or higher to start with the High Preset and MSAA turned off, and then tweak the options to optimize your experience. 

While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we have made a Beta available on Steam, v1.0_build 524.6, that can be used to switch back to the previous version.

We will keep monitoring for feedback and will release further patches as it seems required. We always welcome your feedback

این اطلاعات استیم بوده که در مورد پچ داده فقط میمونه کسی بتونه قبول کنه در ضمن اینو دوستان زحمت کشیدن ترجمه دادن شما میتونید به این لینک مراجعه کنید

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

بعدشم تمام بازیای دنیا رو ول کردین گیر دادین به این DEUS EX!

افتضاحاتی که این شرکت ها تو پورت کردن یا اپتیمایز کردن بازی دارن کم نیست، آخرین Batman یادتونه که؟!

nVidia یه تیم مهندساشو داده بود به سازنده بازی که رو پورت کردنش کمکش کنن، کاری که خودش نتونسته بود درست انجام بده، مطمئن باش اگه الان اون موقع بود میگفتی 1080 افتضاحه چون Batman رو نمیتونه درست اجرا کنه!

کارت های AMD شما همه انتهای گرافیک، الان که مانیتور 4K ارزون شده با پولی که از خرید AMD پس انداز کردین یدونه بگیرین حداقل یه چیزایی رو خودتون تست کنین نه اینکه همش استناد کنین به چیزایی که ندیدین...

این قسمت لینکی که دادین رو خوندین ؟!

We are seeing people reporting performance issues when playing the game on Very High/Ultra settings with MSAA set to 2x, 4x, or 8x. We would like to emphasize again that these options are very demanding. We recommend everyone that is running at recommended spec or higher to start with the High Preset and MSAA turned off, and then tweak the options to optimize your experience

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نوشته ما دیدیم مردم مشکلاتی از این بازی رو برای ما گزارش کردن در هنگاه اجرای بازی در حالتهای high /ultra 2x  4x  8x این گزینه ها دارای طرفدار زیادیه

گفته ما بهترین حالتی که میتونید بهش دسترسی پیدا کنید گزینه high و خاموش کردن msaa هست

خوب این چیزی در مورد بهینه سازی گرافیک با پچ بازی نگفته فقط گفته تنظیمات رو دستکاری کنید تا حالت ایده ال رو به دست بیارید

این پچ حالتهای فیکس شدش رو گفته چی چیزایی رو فیکس کرده شما فقط همین قسمتش رو دیدی

در ضمن ما پولی که از باقیمانده amd واسمون مونده رو راحت تویه جیبمون میزاریم بدون اینکه شبا خواب ببینیم اضافه پولهامون تو جیب انودیا باشه اونم فقط برای مدت یک سال تاریخ مصرف

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

باشه پس نرم افزار جدید Benchmark واسه کارت های nVidia از این به بعد DEUS EX هست!!! ما که رفتیم تو بازی، بقیه با هم بحث کنین ببینیم چی میشه آخرش!!! :D

لینک به دیدگاه

باشه پس نرم افزار جدید Benchmark واسه کارت های nVidia از این به بعد DEUS EX هست!!! ما که رفتیم تو بازی، بقیه با هم بحث کنین ببینیم چی میشه آخرش!!! :D

شما واسه بازیه ashes هم همین حرفهارو میزدید که (کی گفته مرجع بنچمارک dx12 بازیه ashes هست؟) اما دیدین که واقعا بود و هست خواهد بود

PC Master Race :laughing: :laughing: = with empty pockets poor users   الان هرکی 1080 داره با یه مانیتور 4k بره ببینم میتونه بازی deus ex رو با حداکثر جزئیات بتونه 20 فریم بازی کنه :laughing: نسل جدید هنوز 3 چهار ماهه اومده کمر دوخم داره زیر بازیهای جدید راه میره مگه طرف دوتا تایتان پاسکال بخره تا 6 ماهی راحت باشه :laughing: (با قیمتی نزدیک 30 میلیون تومن :laughing:  )

یه نکته ای وجود داره اینکه من میترسم روزی برسه کارت 5070 و 5080 هم بیان ولی فیوری ایکس و 290 هنوز پایه ثابت برای بنچمارکهای dx 12 و والکان باشن :laughing:  =)) و حتی شده 1 درصد از این کارتها یا عقب باشن یا جلو =))

این جمله رو باید با آب طلا نوشت :clapping:

GTX970_Hype_or_lie.jpg

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

باز انویدیا یه سیم کشی بلد بود. بعدشم اگه تو تازه امروز یاد گرفتی کارت باز شده ببینی، اکثر کارت های quadro همین جوری اکستنشن شدن (افزاینده طول سیم) نمونش M4000.

باز انویدیا یه سیم کشی بلده، AMD چی؟ عقلشون نرسیده دوتا پین اضافی که سیم ارت هم هستن بزاره برای کارتش نکنه مادربرد نسوزه! گغتن ولش کین؟ کی میفهمه بزار قیمت پایین بمونه تو چارت P/P باییم بالا. دوتا دونه پینه ها! فقط دوتا دونه. :laughing: البته سخت نگیریم کسی که دانش اینو نداره به جای 6 پین 8 پین بزاره رو کارتش مشخصه که معماری 14نانومتری رو هم اینجوری طلف میکنه.  =)) 

کمم نیار وحید جان. خودتون بودید که میگفتید 480 رفرنس هر اشکالی داره مهم نیست چون توی نسخه غیر رفرنس که بیشتری ها تهیه میکنن رفع میشه، بعد به رفرنس ما گیر میدی؟ از سنت خجالت بکش، اگه نمیدونی بدون به این کار میگن "دو رویی".

عجب؟ پس یعنی اگه قدرت یه کنسول بالا بره ولی قیمتش تغییر نکنه P/P بالا میره. جالبه، نمیدونستم دنیای قوطی کنسول انقدر به PC Master Race نزدیکه.  :-?  البته از دیدگاه بعضیا! :D

اولا که من نگفتم این سیم کشی اشکال داره .

در جواب شما که گفتی انویدیا 1060 رو داده تا در بخش میدرنج هم بازار دستش باشه ( انگار که آمادگی کامل داره برای شکست دادن ای ام دی و یه لبخند زده و گفته بیا این هم 1060 برید حال کنید ) گفتم که انویدیا این کار رو به سرعت انجام داد و در واقع از سر ترس بوده .

نمونش هم همین سیم کشی ها !!!

یاد یه خاطره افتادم گفتنش بدک نیست . رفیقم تعریف می کرد یه بار سوار متور میرفته که به یه محوطه باز میرسه که تعدادی متورسوار تک چرخ میزدن و حرکت های نمایشی انجام میدادن . خلاصه رفیق ما هم میرسه اونجا و از ترس تصادف ترمز میکنه اما از اونجایی که ترمز اصلی درست کار نمی کرده ترمز جلور رو میگیره به همین دلیل چرخ عقب میاد بالا !!! رفیقم می گفت داشتم سکته میکردم که تونستم متور رو کنترل کنم و وایسم که دیدم بقیه دارن برام دست میزنن !!!! صحبت های امروزه طرفدارن انویدیا در مورد 480 و 1060 من رو یاد اون خاطره میندازه !!!

خود انویدیا سه بار پشت سر هم سکته ناقص زده از کارت بی نظیر 480 و 1060 رو به سرعت وارد بازار کرد تا کمی از تلخی شکست کم کنه طرفدارهاش تعریف و تمجید می کنن !!!! :D :D :D

اما در مورد کنسول ها

همین الان با این فضاحتی که کنسول ها درش گیر کردن 100 دلار برای گرافیک و cpu به کار رفته در این قوطی ها پرفورمنس مناسبی رو عرضه می کنه .

مشکل کنسول ها پرفورمنس در برابر دلار نیست مشکلشون بیش از حد ارزان و در نتیجه ضعیف بودنشونه .

اگر بودجه 100 دلاری برای گرافیک و cpu بیشتر می بود  کنسول ها به این بدبختی نمی افتادن . اما شرکتها میکروسافت و سونی ترجیح دادند که قیمت پایین باشه تا هم فروش بیشتر بشه هم جلو ضرر دادن گرفته بشه . کنسول نسل قبل هزینه ساخت بسیار بیشتری رو به سونی و ماکروسافت تحمیل کرد در نتیجه اون سونی فلک زده تا 2010 رو هر کنسول ضرر میداد تا بتونه فروش داشته باشه و از طریق فروش لوازم جانبی و بازی درآمد داشته باشه اما الان که خیلی محترمانه و با یک لگد انویدیا رو گذاشت کنار داره پول پارو می کنه . =)) =)) =))

من از کنسول ها بدم میاد اما هوش سونی و توانایی ای ام دی رو تحسین میکنم ! :clapping: :clapping: :clapping:

گرچه امیدوارم کنسول ها در نسل بعد شکست بخورن و برن پی کارشون . *dry#

همین الان هم ای ام دی در پرفورمنس در برابر دلار انویدیا رو شکست داده چه در کارت گرافیک چه در ساخت چیپست کنسول ها !!! :cool:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطالب جالب دوستان رو تا جایی که فرصت داشتم خوندم. خیلی جالبه که بعضی از دوستان هنوز مفهوم رقابت بین کمپانی ها رو درست درک نکردند و مثلا عرضه یک کارت رو نشان دهنده ترس و وحشت یک کمپانی و ... تفسیر میکنند  :-?

البته تقصیری هم ندارند چون در ایران رقابتی به مفهوم واقعی وجود نداره و همون تعداد انگشت شمار تولید کننده ای که داریم هم محصولات 20 سال پیش رو به صورت انحصاری و با هزار جور رانت و ... به مردم بیچاره تحمیل میکنند و گزینه دیگه ای هم برای مردم وجود نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن این که در حال حاضر درست ترین ملاک برای مقایسه کارتها در DX12 امتیاز گرافیک بنچمارک 3DMark TimeSpy هستش :

2gbxvwebaukylvssyiag.png

لینک به دیدگاه

ضمن این که در حال حاضر درست ترین ملاک برای مقایسه کارتها در DX12 امتیاز گرافیک بنچمارک 3DMark TimeSpy هستش :

قبلا فنهای انویدیا میگفتن بنچمارک 3dmark رو بیخیال باید دید توو بازی چقدر فریم میگیری اما الان برعکسش کردن :laughing:

همین چند وقت پیش بود که عوامل 3dmark تا مرز شکایت رسمی از شرکت معظممممممم Nvidia رفتن به علت اینکه با اعمال فشار قصد داشت یه سری گزینه هارو در 3dmark خاموش کنن تا کارتهای Nvidia بیشتر فریم بگیرن =))

ما هم پشت گوشامون مخملیه

پس اگه در حال حاضر درست ترین ملاک 3dmark شده چرا توی بازی که از پایه dx12 ساخته شده بزور 30 فریم میگیرن (همون حرفی که قبلنا انویدیا دوستا به ما میزدن)

Gtx 970 Directx  Feature Level 12_1

Gtx 1080 Directx  Feature Level 12_2

لینک به دیدگاه

بابا این فن های amd رو ول کنید فعلا با های اند های پولاریس قشنگ حال کنن :laughing: یه فاجعه ایه ک هیچ کدومشون رقبت نمیکنن بخرن الکی بحث قیمت میکشن وسط ^_^
اگر تایتان پاسکال تو deus ex اومده 40 فریم داده وگا های amd بر فرض مثال کارت RX499 (این تاج خورشید نیست این سیاه چالس =)) ) باید با توان حرارتی 500 وات و 6000 هزار تا استریم پروسسور و به نوبه اون 101 درجه حرارت چیپ 40 فریم بگیرن :دی
حالا بیخود جوش نزنید سال دیگه ایشالا همتون وگا خریدید تازه دارید deus ex بازی میکنید :laughing:

ویرایش شده توسط ΚιNGPıN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا این فن های amd رو ول کنید فعلا با های اند های پولاریس قشنگ حال کنن :laughing: یه فاجعه ایه ک هیچ کدومشون رقبت نمیکنن بخرن الکی بحث قیمت میکشن وسط ^_^

اگر تایتان پاسکال تو deus ex اومده 40 فریم داده وگا های amd بر فرض مثال کارت RX499 (این تاج خورشید نیست این سیاه چالس =)) ) باید با توان حرارتی 500 وات و 6000 هزار تا استریم پروسسور و به نوبه اون 101 درجه حرارت چیپ 40 فریم بگیرن :دی

حالا بیخود جوش نزنید سال دیگه ایشالا همتون وگا خریدید تازه دارید deus ex بازی میکنید :laughing:

یه سوال کوچولو، با چی داری گیم میزنی الان؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من میترسم بتلفیلد هم بیاد اینا هنوز بگن ما داریم  تامبرایدر بازی می کنیم اونم 4k  با 1080ti  :D

یه سوال کوچولو، با چی داری گیم میزنی الان؟ :D

:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلا فنهای انویدیا میگفتن بنچمارک 3dmark رو بیخیال باید دید توو بازی چقدر فریم میگیری اما الان برعکسش کردن :laughing:

همین چند وقت پیش بود که عوامل 3dmark تا مرز شکایت رسمی از شرکت معظممممممم Nvidia رفتن به علت اینکه با اعمال فشار قصد داشت یه سری گزینه هارو در 3dmark خاموش کنن تا کارتهای Nvidia بیشتر فریم بگیرن =))

ما هم پشت گوشامون مخملیه

پس اگه در حال حاضر درست ترین ملاک 3dmark شده چرا توی بازی که از پایه dx12 ساخته شده بزور 30 فریم میگیرن (همون حرفی که قبلنا انویدیا دوستا به ما میزدن)

البته درست میفرمایید دلیلش هم این بود که در درایور AMD کبیییر گزینه ای وجود داره که میشه به وسیله اون کلا Tessellation رو خاموش کرد و این کار باعث میشه امتیاز 3DMark به صورت کاذب و دروغین برای کارت های AMD بالا بره.  @};-  @};-

قضیه اون گزینه ها هم همین بود و در درایور AMD بودند و نه در خود 3DMark

و دقیقا مثل این عمل میکردند که شما در مسابقه آفرود شرکت بکنی و یک طرف بتونه با تغییر یک گزینه ، سطح مسیر رو از آفرود تبدیل به آسفالت مسطح بکنه  :clapping:

در مورد پشت گوش هاتون هم بنده به شخصه تا نبینمشون نمیتونم نظر قطعی بدم  @};-

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته درست میفرمایید دلیلش هم این بود که در درایور AMD کبیییر گزینه ای وجود داره که میشه به وسیله اون کلا Tessellation رو خاموش کرد و این کار باعث میشه امتیاز 3DMark به صورت کاذب و دروغین برای کارت های AMD بالا بره.  @};-  @};-

قضیه اون گزینه ها هم همین بود و در درایور AMD بودند و نه در خود 3DMark

و دقیقا مثل این عمل میکردند که شما در مسابقه آفرود شرکت بکنی و یک طرف بتونه با تغییر یک گزینه ، سطح مسیر رو از آفرود تبدیل به آسفالت مسطح بکنه  :clapping:

در مورد پشت گوش هاتون هم بنده به شخصه تا نبینمشون نمیتونم نظر قطعی بدم  @};-

حالا این گزینه داخل درایور بوده و راه حل داره گزینه خاموش  و روشن کردن تسلیشن داخل درایور اختیاریه شما میتونید خاموشش نکنید @};- و این بهتر از اینه که بیاد بگه از async compute کامل پشتیبانی میکنه ولی در عمل که باید به صورت سخت افزاری وجود داشته باشه اصلا وجود نداره و هیچ کاری هم نمیشه واسش انجام داد و یه کمبود بخش سخت افزاری رو بخواد به زور درایور ماست مالی کنه بره

البته در این مورد مخفی کاری انودیا یه سر و گردن بالاتره چون تویه خیلی از بازیها گزینه های گیم ورکز رو به صورت مخفی قرار میده که حتی وقتی از داخل بازی هم اونو خاموشش میکینی بازم کار خودشو انجام میده (نمونشو همه داخل بازی گیرز اف وار التیمیت ادیشن دیدن )

این گزینه در اصل برای کارتهای میان رده به پایین گذاشته شده که کسایی که کارتهایی ندارند که در اون سطح بخواد از تسلیشن استفاده کنه خاموشش کنن

پس این طوری که شما میگید داخل بازیها هم برای خاموش و روشن کردن تسلیشن گزینه داره و هم میشه فعالش کرد هم غیر فعال

یا مثل بازی فیفا که pes بازها گیر میدن که میشه افساید رو داخل بازی on وoff کرد

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما هم پشت گوشامون مخملیه

سلام دوست عزیزم

ممنون میشم راجع به این قسمت منبع بذارید میخوام مطالعه کنم چند وقتیه نبودم در جریان اتفاقات

@};-

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

مطالب جالب دوستان رو تا جایی که فرصت داشتم خوندم. خیلی جالبه که بعضی از دوستان هنوز مفهوم رقابت بین کمپانی ها رو درست درک نکردند و مثلا عرضه یک کارت رو نشان دهنده ترس و وحشت یک کمپانی و ... تفسیر میکنند  :-?

البته تقصیری هم ندارند چون در ایران رقابتی به مفهوم واقعی وجود نداره و همون تعداد انگشت شمار تولید کننده ای که داریم هم محصولات 20 سال پیش رو به صورت انحصاری و با هزار جور رانت و ... به مردم بیچاره تحمیل میکنند و گزینه دیگه ای هم برای مردم وجود نداره.

دوست گرامی

همون طور که طرفداران انویدیا عرضه 1060 رو عامل ناکامی 480 میدونن و جوری جلوه میدن که با 1060 دیگه 480 فروش نمی کنه ، همون طور هم ما طرفداران ای ام دی کبیر میتونیم عرضه 1060 رو با اون شکل و صورت حاصل ترس انویدیا بدونیم !!!

1060 بعد از 480 آمد که اصلا چیز عجیبی نیست و در سری های قبلی هم بارها اتفاق افتاده که شرکتهای رقیب کارتهای همرده شون رو با فاصله کمی عرضه کردن . اما طرفدارن انویدیا خیلی راحت اون رو عامل شکست 480 نشون میدن در حالی که هیچ دلیلی برای تفسیرشون ندارن !!! 

این از نظر شما مشکلی نداره اما زمانی که طرفداران ای ام دی کبیر با ذکر دلیل ( حالا هرچند کوچیک !!! ) 1060 رو دلیل ترس انویدیا میدونن این حرفشون مشکل داره !!!

خدایش انصاف رو بزارید وسط ببینید کی بی راه میگه !!!

2gbxvwebaukylvssyiag.png

آمار بالایی تنها نشون میده که 1060 در یک بنچ مارک خاص توی dx12 امتیاز بیشتری گرفته اما برای مقایسه بهتر باید بنچ مارک dx11 رو هم گذاشت کنارش تا ببینیم فاصله 480 و 1060 در dx11 چقدر بوده و در dx12 چقدر شده

post-15235-0-11031300-1472574301_thumb.png

در بنچ مارک بر پایه dx12

نمره 480

3975

نمره 1060

4114

در بنچمارک بر پایه dx12

کارت 480 موفق شده 96.6 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

در بنچ مارک بر پایه dx11

نمره 480

11042

نمره 1060

11701

کارت 480 موفق شده 94.3 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

کارت 480 در dx12 موفق شده 2.3 درصد بهتر از 1060 رفتار کنه

شاید کارت 1060 در dx12 نمره بهتری بگیره ( اون هم فقط توی این بنچمارک نه توی بازی !!! ) اما نمیتونه به خوبی 480 از پس dx12 بربیاد .

جالب تر از اون رابطه 980 و 1060 هستش

در بنچ مارک بر پایه dx12

نمره 980

3977

نمره 1060

4114

کارت 980 موفق شده 96.6 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

در بنچ مارک بر پایه dx11

نمره 980

11168

نمره 1060

11701

کارت 980 موفق شده 95.4 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

کارت 980 در dx12 موفق شده 1.2 درصد بهتر از 1060 رفتار کنه :eek: :eek: :eek:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا این گزینه داخل درایور بوده و راه حل داره گزینه خاموش  و روشن کردن تسلیشن داخل درایور اختیاریه شما میتونید خاموشش نکنید @};- و این بهتر از اینه که بیاد بگه از async compute کامل پشتیبانی میکنه ولی در عمل که باید به صورت سخت افزاری وجود داشته باشه اصلا وجود نداره و هیچ کاری هم نمیشه واسش انجام داد و یه کمبود بخش سخت افزاری رو بخواد به زور درایور ماست مالی کنه بره

البته در این مورد مخفی کاری انودیا یه سر و گردن بالاتره چون تویه خیلی از بازیها گزینه های گیم ورکز رو به صورت مخفی قرار میده که حتی وقتی از داخل بازی هم اونو خاموشش میکینی بازم کار خودشو انجام میده (نمونشو همه داخل بازی گیرز اف وار التیمیت ادیشن دیدن )

این گزینه در اصل برای کارتهای میان رده به پایین گذاشته شده که کسایی که کارتهایی ندارند که در اون سطح بخواد از تسلیشن استفاده کنه خاموشش کنن

پس این طوری که شما میگید داخل بازیها هم برای خاموش و روشن کردن تسلیشن گزینه داره و هم میشه فعالش کرد هم غیر فعال

یا مثل بازی فیفا که pes بازها گیر میدن که میشه افساید رو داخل بازی on وoff کرد

صحبت سر اینه که وقتی قرار باشه دو نفر مسابقه بدند و امتیاز بگیرند مثل همون مثالی که زدم نمیشه یکی در مسیر آفرود باشه و یکی در آسفالت صاف! نظر بنده هم فقط در مورد اون قضیه افزایش امتیاز 3DMark در کارتهای AMD توسط خاموش کردن اصلی ترین قابلیت DX11 یعنی Tessellation بود و در مورد بقیه موارد نظری ندادم  @};-

دوست گرامی

همون طور که طرفداران انویدیا عرضه 1060 رو عامل ناکامی 480 میدونن و جوری جلوه میدن که با 1060 دیگه 480 فروش نمی کنه ، همون طور هم ما طرفداران ای ام دی کبیر میتونیم عرضه 1060 رو با اون شکل و صورت حاصل ترس انویدیا بدونیم !!!

1060 بعد از 480 آمد که اصلا چیز عجیبی نیست و در سری های قبلی هم بارها اتفاق افتاده که شرکتهای رقیب کارتهای همرده شون رو با فاصله کمی عرضه کردن . اما طرفدارن انویدیا خیلی راحت اون رو عامل شکست 480 نشون میدن در حالی که هیچ دلیلی برای تفسیرشون ندارن !!! 

این از نظر شما مشکلی نداره اما زمانی که طرفداران ای ام دی کبیر با ذکر دلیل ( حالا هرچند کوچیک !!! ) 1060 رو دلیل ترس انویدیا میدونن این حرفشون مشکل داره !!!

خدایش انصاف رو بزارید وسط ببینید کی بی راه میگه !!!

آمار بالایی تنها نشون میده که 1060 در یک بنچ مارک خاص توی dx12 امتیاز بیشتری گرفته اما برای مقایسه بهتر باید بنچ مارک dx11 رو هم گذاشت کنارش تا ببینیم فاصله 480 و 1060 در dx11 چقدر بوده و در dx12 چقدر شده

attachicon.gifRX 480 vs GTX 1060 DX11.png

در بنچ مارک بر پایه dx12

نمره 480

3975

نمره 1060

4114

در بنچمارک بر پایه dx12

کارت 480 موفق شده 96.6 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

در بنچ مارک بر پایه dx11

نمره 480

11042

نمره 1060

11701

کارت 480 موفق شده 94.3 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

کارت 480 در dx12 موفق شده 2.3 درصد بهتر از 1060 رفتار کنه

شاید کارت 1060 در dx12 نمره بهتری بگیره ( اون هم فقط توی این بنچمارک نه توی بازی !!! ) اما نمیتونه به خوبی 480 از پس dx12 بربیاد .

جالب تر از اون رابطه 980 و 1060 هستش

در بنچ مارک بر پایه dx12

نمره 980

3977

نمره 1060

4114

کارت 980 موفق شده 96.6 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

در بنچ مارک بر پایه dx11

نمره 980

11168

نمره 1060

11701

کارت 980 موفق شده 95.4 درصد نمره 1060 رو کسب کنه

کارت 980 در dx12 موفق شده 1.2 درصد بهتر از 1060 رفتار کنه :eek: :eek: :eek:

خیلی از طرفدار های هر دو طرف ممکنه حرف های بی ربط و نادرست هم بزنند. و این مطلب دلیل بر تعمیم دادن اون نظر به همه طرفدار ها نمیشه. بنده فقط  در مورد نتیجه گیری جالب شما از دلیل عرضه 1060 نظر دادم و نظر کس دیگری رو تایید یا تکذیب نکردم.

در مورد برتری 1060 نسبت به 980 در TimeSpy هم یکی از دلایلش عدم پشتیبانی از Async Compute توسط 980 هستش.

ضمن این که چارتی که بنده قرار دادم اگر دقت بکنید GPU Score هستش و معیار خیلی مناسب تری نسبت به امتیاز کلی در چارتی که شما قرار دادید هست چون در امتیاز کلی تست های CPU و Combined هم تاثیر زیادی دارند در صورتی که در GPU Score اینطور نیست و نشان گر خیلی دقیق تری برای قدرت صرفا کارت گرافیک هستش.  @};-

لینک به دیدگاه

صحبت سر اینه که وقتی قرار باشه دو نفر مسابقه بدند و امتیاز بگیرند مثل همون مثالی که زدم نمیشه یکی در مسیر آفرود باشه و یکی در آسفالت صاف! نظر بنده هم فقط در مورد اون قضیه افزایش امتیاز 3DMark در کارتهای AMD توسط خاموش کردن اصلی ترین قابلیت DX11 یعنی Tessellation بود و در مورد بقیه موارد نظری ندادم  @};-

خیلی از طرفدار های هر دو طرف ممکنه حرف های بی ربط و نادرست هم بزنند. و این مطلب دلیل بر تعمیم دادن اون نظر به همه طرفدار ها نمیشه. بنده فقط  در مورد نتیجه گیری جالب شما از دلیل عرضه 1060 نظر دادم و نظر کس دیگری رو تایید یا تکذیب نکردم.

در مورد برتری 1060 نسبت به 980 در TimeSpy هم یکی از دلایلش عدم پشتیبانی از Async Compute توسط 980 هستش.

ضمن این که چارتی که بنده قرار دادم اگر دقت بکنید GPU Score هستش و معیار خیلی مناسب تری نسبت به امتیاز کلی در چارتی که شما قرار دادید هست چون در امتیاز کلی تست های CPU و Combined هم تاثیر زیادی دارند در صورتی که در GPU Score اینطور نیست و نشان گر خیلی دقیق تری برای قدرت صرفا کارت گرافیک هستش.  @};-

در مورد طرفداری

درسته که شما حرفهای کسی رو تاثید نکردید اما این که میونه اون همه صحبت به حرف های من اشاره کردید این فکر رو به وجود میاره که فقط من دارم اشتباه می کنم !!!

نکته مهمتر اینه که شما باید ببینید که این حرف من در کجا زده شده . وقتی طرفدار یک برند با تحلیل های که چندان جالب نیست یه نتیجه گیری انجام میده که اصلا جالب نیست !!! خب ، جای دوری نمیره اگر تحلیل های مشابه اما با 180 درجه تفاوت در جوابش گفته بشه . دیدن یک سمت قضیه موجب میشه از عدالت فاصله بگیریم .

اون عکس که برای تحقیر انویدیا استفاده شد مدتها پیش در اختیار بنده بود زمانی ازش استفاده شد که با یک عکس طرفدارن ای ام دی تحقیر شدند . همیشه همین طور بوده ! به جای پرداختن به ای ام دی به طرفدارهاش توهین شده !!!

اگر دوست داشته باشید میتونیم در خصوصی بیشتر صحبت کنیم . به نظر بحث اینجا تموم بشه بهتره

.........

در مورد چارت

تاکید اصلی من سر این بود که به صرف یک بنچ مارک نمیشه گفت که 1060 توی dx12 بهتره .

و حتی اگر هم چنین چیزی درست هم باشه باز هم دلیل نمیشه که 1060 بهتر از 480 بتونه dx12 رو ساپورت کنه .

@};-

لینک به دیدگاه

باز دوباره دارن 980 رو با 1060 مقایسه میکنن اساتید amd :D
عزیزان ! 1060 جانشین 960 هست ، 1080 جانشین 980 ! به شماره ها دقت بفرمایید :laughing:
بعد هم چرا دارین 980 رو با 1060 مقایسه میکنین ؟ 980 یک درصد از 1060 قوتر عمل کرده تو بنچ ؟ پس هنوز نمیدونید Amd کبیر چه تغییر شگرفی تو معماری داده که کارت 470 تنها 1 درصد از 480 ضعیف تره :laughing:
حتی با 2-3 درصد اورکلاک کارت 470 از 480 رد میشید =)) بعد میان میگن وقتی 970 اومد عملا 980 بدرد نمیخورد ! باز خوبه والا 970 فاصله 1 درصدی نداشت با 980 وگرنه Amd کبیر میشد Amd عظما  =)) 
معماری های فوق حرفه ای amd جایی مشخص میشه که کارتی مثل 480 با 175 وات TDP یعنی در حد GTX 1080 پرفورمنس در حد کلمه "مفتضح" میده ! دیگه مین استریم انقدر مصرف کنه وای به حال انسوسیاست ها خدا میدونه وگا چیشه دیگه ... حتی خودشون هم میدونستن یه 6 پین برای این کارت جوابگو نیست ولی از خجالت اینکه 8 پین 480 مثل 8 پین GTX 1080 نباشه به زور 6 پین زدن بعد با اون بایوس دستکاری شده پیشفرض میزان انرژی دریافی از اسلات رو تا پس کله بالا بردن تا یه وقت از جایی نشت نکنه که الحمدالله انقدر ضایع بود درجا فهمیدن و بعدش گواهی pci رو باطل کردن براش :laughing: اونم از اپدیت های بعدیش که توان اورکلاک کارت رو بخاطر این موضوع محدود میکرد در اصل قشنگ برنامه wattman خودشون رو از این طریق فیتیله پیچ کردن!
وخامت اوضاع معماری اینجا ها معلوم میشه که بعضیا خودشون رو زدن به اتوبان علی چپ :D کلا amd کبیره ولی تو گند زدن :دی

ویرایش شده توسط ΚιNGPıN
لینک به دیدگاه

این طرفداریه یا کوبیدن تیم مقابله؟؟

مگه نام تاپیک پاسکال نیست؟؟ پس پولاریس این وسط چی میگه؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...