رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Mohamad_skiller گفته است :

گریزلی کونداکتونات بخرم قیمتشم خیلی بالاست نمیدونم تاثیر داره یا بازم فرقی نمیکنه دوستان راهنمایی کنید 

درود

برای کار شما مناسب نیست.

رساناست میتونه باعث اتصال کوتاه بشه. همچنین با قسمت های آلمینیومی واکنش میده و باعث خوردگی میشه.

لینک به دیدگاه

در در 31 فروردین 1399 در 15:31، HeX گفته است :

درود

برای کار شما مناسب نیست.

رساناست میتونه باعث اتصال کوتاه بشه. همچنین با قسمت های آلمینیومی واکنش میده و باعث خوردگی میشه.

کرایونات رسانا نیست ولی

لینک به دیدگاه

در در 31 فروردین 1399 در 11:50، Mohamad_skiller گفته است :

سلام دوستان من یه لپتاپ asus g551jw دارم cpu 4720hq و gpu gtx960m حدود ۴ سالی هست که دارمش تاحالا خمیرش عوض نشده بود دمای cpu تو حالت معمولی به ۶۰ ۶۵ میرسید تو حالت لود تا ۹۵ میرفت حتی با یه امولاتور معمولی دما سریع بالای ۹۰ میرفت و وقتی عملا  دما بالای ۹۲ ۹۳ میره fps به شدت میاد پایان لگی میشه کول پد گرفتم هیچ تاثیری نداشت لپتاپ باز کردم خمیر خشک شده بود گفتم ۱۰۰ درصد برای همینه خمیر نوکتا nt h1 خریدم زدم ولی خیلی تاثیر گذار نبود تو حالت معمولی ۵۹ تا ۶۲ رسید تو حالت لود میرسه به ۹۳ ۹۴ یعنی عملا ۲ ۳ درجه تاثیر داشته من فکر میکردم حد اقل ۱۵ تا ۲۰ درجه تاثیر داشته باشه یه بار دیگه باز کردم خمیر پاک کردم سری اول نقطه وسط  زده بودم یه نقطه تقریبا کوچیک و خیلی محکم بستم و روی خازن این چپ های اطراف cpu کارخانه پد سیلیکونی زده بود من همه رو پاک کردم خمیر زدم نمیدونم ایرادی داره یا نداره اگه داره دوستان راهنمایی کنن... وقتی دیدم جواب نداد یه سری دیگه باز کردم و پاک کردم و به صورت کامل خودم  پخش کردم روی cpu و gpu   خیلی محکم نبستم در حد نرمال  و نتیجه بد تر از سری اول شد حالا نمیدونم چیکار کنم میخوام برم خمیر گریزلی کونداکتونات بخرم قیمتشم خیلی بالاست نمیدونم تاثیر داره یا بازم فرقی نمیکنه دوستان راهنمایی کنید 

photo_2020-04-19_11-52-15.jpg

سلام 2 تا سوال.

اول اینکه آیا روی هیت سینک های (اون قسمت که دقیقا میچسبه به سی پی یو یا گرافیک) پوشش محافظتی هست؟ یعنی یه چیز نایلونی یا لاستیکی که فقط اندازه die داخلش خالی درآوردن

دوم اینکه آیا بعد از نصب هیت سینک، با دست فشارشون میدین رو هسته یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Arthur گفته است :

سلام 2 تا سوال.

اول اینکه آیا روی هیت سینک های (اون قسمت که دقیقا میچسبه به سی پی یو یا گرافیک) پوشش محافظتی هست؟ یعنی یه چیز نایلونی یا لاستیکی که فقط اندازه die داخلش خالی درآوردن

دوم اینکه آیا بعد از نصب هیت سینک، با دست فشارشون میدین رو هسته یا خیر؟

سلام بله درست زدم قبلا جای خمیر که کارخونه بود پاک کردم جای همون زدم دور سی پی یو و گرافیکم یه نایلون پلاستیکی بود که فکر کنم پایه های سی پی یو جی پیو کوتینگ میکرد  که کلا وقتی سی پی یو پاک میکنی خاصیتش از دست میده کلا ول میشه اونو برداشتم دیگه خیلیم فیلم تو یوتیوب دیدم که چجوری میچسبونن فکر نکنم خمیر زدنم مشکلی داشته باشه بعدم با انگشت فشاری ندادم برایسی پی یو و گرافیک فقط پیچش سفت کردم 

ویرایش شده توسط Mohamad_skiller
لینک به دیدگاه

در در 31 فروردین 1399 در 15:31، HeX گفته است :

درود

برای کار شما مناسب نیست.

سلام

خوب پایه های سی پی یو و گرافیک کاور میکنم با لاکی چیزی روشم چسب برق میزنم چون مطمئنم هیچ خمیری فرق چندانی با نوکتوا نخواهد داشت مگر اینکه کنداکتونات نتیجه بهتری بده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mohamad_skiller گفته است :

سلام بله درست زدم قبلا جای خمیر که کارخونه بود پاک کردم جای همون زدم دور سی پی یو و گرافیکم یه نایلون پلاستیکی بود که فکر کنم پایه های سی پی یو جی پیو کوتینگ میکرد  که کلا وقتی سی پی یو پاک میکنی خاصیتش از دست میده کلا ول میشه اونو برداشتم دیگه خیلیم فیلم تو یوتیوب دیدم که چجوری میچسبونن فکر نکنم خمیر زدنم مشکلی داشته باشه بعدم با انگشت فشاری ندادم برایسی پی یو و گرافیک فقط پیچش سفت کردم 

خب منم مشکل مشابهی داشتم که با کندن اون لاستیک ها حل شد.

شما که میگین کندین اونارو...دیگه واقعا داره عجیب میشه :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

کرایونات رسانا نیست ولی

بله اطلاع دارم ولی ایشون کونداکتونات رو پرسیدند.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 25 اسفند 1398 در 12:28، big VULTURE گفته است :

سلام

پردازنده 3600 خنکه و نیاز خاصی به خنک کننده مجزا یا خمیر بهتر نداره .

فقط تا 76 درجه بالا میره !!!

نمیدونم چرا 

لینک به دیدگاه

در در 25 اسفند 1398 در 11:07، rezaworld گفته است :

باعرض سلام

بنده می خواهم cpu 3600x بگیرم و خواستم خمیر سیلیکون هم سفارش بدهم ولی یکی از دوستان گفت cpu  نو نمی خواهد، چون روی هیت سینکش خود کارخانه زده می خواستم بدونم این موضوع درسته ؟یعنی این مدل هیت سینکش آغشته به خمیر سیلکون هست؟

با تشکر

یه عکس از داخل سیستم تون بگیرید شاید تهویه خوبی نداشته باشد.

لینک به دیدگاه

سلام

تقریبا دو سال پیش، من با یکی از فاکتورام از لیون، یه تیوب gt-4 خریدم 25000 تومن - یادش بخیر، اولین سری هم بود که تو لیون موجود میشد و تازه عرضه شده بود - و باهاش دوره ای سرویس میکنم سیستم رو، احتمالا در آینده برای تعویض خمیر 1060 هم ازش استفاده کنم ... هنوز هم نصفش مونده

سر یه پروژه تحقیقاتی، دارم میرم که مقدار زیادی خمیر استفاده کنم، حداقل یکی دو گرم، و بین حالا الباقی خرید هام، دنبال خمیر هم بودم که یا برای مصرف خودم بخرم و gt-4 رو بزنم به زخم اون پروژه، یا اینکه برای اون پروژه خمیر بخرم که احتمالا ته مونده gt-4 رو مصرف کنم چون همینجوریش هم دو ساله که دارمش و نمیخوام فاسد بشه

حالا، مسئله اینه: کلا خمیر نیست چرا تو فروشگاه های اینترنتی؟ Green GT-4 که کلا جمع شده گویا، آرکتیک و مسترژل پرو و Z9 هم که الا ماشاالله قیمت میخورن ...

الان GT-4 هست، نیست، چنده؟ چرا کلا اینترنتی فروخته نمیشه؟

اگه گیر نمیاد یه گزینه جایگزین معرفی کنید حوالی 200 تومن، دلم نمیاد و دوست هم ندارم از این خمیر های مزخرف فیک 30 تومنی استفاده کنم، ارزش پروژه هم کلا به یه تومن نمیرسه که بخوام فقط سیصد هزار براش پول خمیر بدم، آرکتیک هم برای مصرف خونگی خودم خیلی زیاده D-:

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

والا یه بنده خدایی اینجا میفروختن 

هم خمیر هم پد 

منم دنبالشونم برای پد ولی 

ایدیشون یادم نیست 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، zen گفته است :

با سلام و اجازه از استارتر تاپیک

منم تازه این خمیر رو دیدم کسی استفاده کرده ازش؟ برای گرافیک مناسبه؟

از z5 برای rx 470 استفاده کردم دماش تا حدود 72_73 میره. برتری نسبت به z5 داره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خمیر ۲.۵ گرمی کولر مستر قیمت مناسب دارم بهم‌ پیام بده.

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

با سلام و اجازه از استارتر تاپیک

منم تازه این خمیر رو دیدم کسی استفاده کرده ازش؟ برای گرافیک مناسبه؟

از z5 برای rx 470 استفاده کردم دماش تا حدود 72_73 میره. برتری نسبت به z5 داره؟

درود 

بنده استفاده کردم. 

از z9 بهتر و ضعیف تر از NT H1 دما رو کنترل میکرد.

درکل خوب بود. اما بنده 125 تومان خریدم و بیش از اون فکر نکنم ارزش داشته باشه. Mx-4 مورد بمراتب بهتریه و ارزش خرید بیشتری دارد.

لینک به دیدگاه

سلام

یک مورد arctic mx-4 دارم، قیمت هم 145/000 تومان (فقط به اندازه دو عدس استفاده شده.)

کرج هستم.

P_20200513_181117_vHDR_On.jpg

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

یک مورد arctic mx-4 دارم، قیمت هم 145/000 تومان (فقط به اندازه دو عدس استفاده شده.)

کرج هستم.

P_20200513_181117_vHDR_On.jpg

سلام عزیز

فعلا که نصف تیوب gt-4 دارم و استفاده میکنم

اگه قرار باشه کم بیاد، تا شنبه کم میاد، اینکه هر وقت نیاز شد، یه پیام میدم خدمتتون که اگه موجود بود مزاحم شم

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

فعلا که نصف تیوب gt-4 دارم و استفاده میکنم

اگه قرار باشه کم بیاد، تا شنبه کم میاد، اینکه هر وقت نیاز شد، یه پیام میدم خدمتتون که اگه موجود بود مزاحم شم

مراحمید

خواهش میکنم، در خدمتتونم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام. حدود 5 سالی هستش که لپتاپ G501JW دارم. دو سه سال اول باهش گیم میزدم نه خیلی کم نه زیاد. و بعدش هم دیگه باهاش گیم نزدم. احساس میکنم هر کاری که میکنم مثلا در وب گردی تو بعضی سایت ها یا فیلم دیدن و کارهای نه چندان سنگین و کلا یه لحظه که سی پی یو میخواد فول کار کنه  فن ها زود شروع به کار کردن میکنن و سر و صدا زیاد میشه. حس میکنم قبلا اینجوری نبود و کمی بهتر بود. لپتاپ هم تا حالا 2 3 بار گرد گیری کردم و مشکلی از لحاظ گرد و خاک نیست.
به نظرتون لازمه که خمیر سی پی یو و جی پی یو رو عوض کنم؟
اگر باید عوض کنم با توجه به قیمت های گرونه خمیر سیلیکون، بهترین خمیر با کمترین قیمت که خوب جواب بده چی هستش؟
و اینکه اگر از یک مدل خمیر برای سی پی یو و جی پی یو استفاده بشه مشکلی نداره؟

ویرایش شده توسط ashkan.t
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

سلام. حدود 5 سالی هستش که لپتاپ G501JW دارم. دو سه سال اول باهش گیم میزدم نه خیلی کم نه زیاد. و بعدش هم دیگه باهاش گیم نزدم. احساس میکنم هر کاری که میکنم مثلا در وب گردی تو بعضی سایت ها یا فیلم دیدن و کارهای نه چندان سنگین و کلا یه لحظه که سی پی یو میخواد فول کار کنه  فن ها زود شروع به کار کردن میکنن و سر و صدا زیاد میشه. حس میکنم قبلا اینجوری نبود و کمی بهتر بود. لپتاپ هم تا حالا 2 3 بار گرد گیری کردم و مشکلی از لحاظ گرد و خاک نیست.
به نظرتون لازمه که خمیر سی پی یو و جی پی یو رو عوض کنم؟
اگر باید عوض کنم با توجه به قیمت های گرونه خمیر سیلیکون، بهترین خمیر با کمترین قیمت که خوب جواب بده چی هستش؟
و اینکه اگر از یک مدل خمیر برای سی پی یو و جی پی یو استفاده بشه مشکلی نداره؟

حتما خمیر را عوض کنید. خمیر هم باید خوب بگیر حداقل 200 هزینه خمیر میشه ولی 3 تا 4 بار میتونید استفاده کنید ازش, کولر مستر و دیپکول خوبه، 

لینک به دیدگاه

سلام ، داداش پردازنده و گرافیک خمیر خاص خودش رو نداره یه مدل برنی مشکلی نیست. و اینکه خمیر باید سالی یکبار عوض بشه. من خمیر کولر مستر کیفیت عالی دارم اگه خواستی بهم پیام بده.

لینک به دیدگاه

درود

معین جان دلیل این قیمت های فضایی خمیر حرارتی ها چیه؟ اصلا با عقل و وضعیت ارز جور در نمیاد

در بدترین حالت خمیری که فعلا 210 قیمت زدن 120-140 بیشتر نباید باشه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

درود

معین جان دلیل این قیمت های فضایی خمیر حرارتی ها چیه؟ اصلا با عقل و وضعیت ارز جور در نمیاد

در بدترین حالت خمیری که فعلا 210 قیمت زدن 120-140 بیشتر نباید باشه؟؟؟؟

وارد نمیشه فعلا موجودی نیست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

وارد نمیشه فعلا موجودی نیست

درود

تلگرامی از شما قیمت گرفتم از انصاف نگذریم قیمتای خوبی نسبت به شرایط دادید ولی خیلی فشاره یه سرنگ 3 گرمی بشه انقدر

دیپکول z3 آخه 120 هزار تومن؟ با 1.2wmk انتقالش جاش کره بمالیم بهتر جواب میده :|

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

درود

تلگرامی از شما قیمت گرفتم از انصاف نگذریم قیمتای خوبی نسبت به شرایط دادید ولی خیلی فشاره یه سرنگ 3 گرمی بشه انقدر

دیپکول z3 آخه 120 هزار تومن؟ با 1.2wmk انتقالش جاش کره بمالیم بهتر جواب میده :|

اینا که تو بازاره تازه همش خراب شده عمر مفید خمیر ۳ ساله اینا ۶ ساله مونده. و اینکه کلا این خمیرا سری جدید با گریزلی رقابت میکنه خیلی چیز عالی هست. در مقابل خمیرای توی بازار قابل مقایسه نیست ارزونترینش ۵ انتقال حرارتش. الان مثلا خمیر z9 ۲۲۰ تومن میدن در حالی که ۷۰ تومن بود. الان خمیر gt4 رو دیدم ۱۶۵ میدن!! 😂

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...