رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

از بین کارت های موجود -در سایت- کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ 

بنده تجربه ای ندارم و هر چی بیش تر تحقیق می کنم بیش تر گیج می شم.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، danial22 گفته است :

با سلام خدمت دوستان

از بین کارت های موجود -در سایت- کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ 

بنده تجربه ای ندارم و هر چی بیش تر تحقیق می کنم بیش تر گیج می شم.

با تشکر.

کارت زیر خوبه امتحانشو هم پس داده:
https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/کارت-گرافیک-ام-اس-آی-rx-570-armor-4gb-oc.html

ولی شنیدم از دوستان که کارت زیر هم خیلی خوب هست:
https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/کارت-گرافیک-گیگابایت-aorus-rx-570-4gb.html

به جز اینها، بالاتر از 1400تومن پول برای گرافیک ماینینگ بدید دیگه زیاد ارزش نداره خیلی دیرتر به سرمایه اصلیتون میرسید..

از بین ریگ های ماینینگ هم به دید من این ریگ بسیار خوبی هست:
https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/کامپیوتر-مجتمع/ماینینگ/lmr23-8x-msi-rx-570-gaming-x-4g-mining-rig.html

لینک به دیدگاه

سلام به همگی دوستان گل 

23 روز پیش سکه ای برای ماین اومده به نام bitcoinz که بنده از روز اول ماین این سکه رو شروع کردم و تو این مدت پیشرفت بدی هم نداشته . هم از نظر قیمت و هم از نظر رنکینگ که فعلا خوب پیشرفت داشته . نظرتون در مورد این سکه چی هست آیا میتونه سکه خوبی از آب در بیاد یا نه . من که 10000 تا ازش ماین کردم و نگه میدارم ببینم چی میشه . به نظرم سود اصلی رو کسایی میبرن که بتونن درباره آینده یه سکه پیش بینی خوبی داشته باشن و در زمانی که میشه راحت استخراج کرد به تعداد ازشون ذخیره کرد . اگر کسی درباره این سکه اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار بنده قرار بده 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام به همگی دوستان گل 

23 روز پیش سکه ای برای ماین اومده به نام bitcoinz که بنده از روز اول ماین این سکه رو شروع کردم و تو این مدت پیشرفت بدی هم نداشته . هم از نظر قیمت و هم از نظر رنکینگ که فعلا خوب پیشرفت داشته . نظرتون در مورد این سکه چی هست آیا میتونه سکه خوبی از آب در بیاد یا نه . من که 10000 تا ازش ماین کردم و نگه میدارم ببینم چی میشه . به نظرم سود اصلی رو کسایی میبرن که بتونن درباره آینده یه سکه پیش بینی خوبی داشته باشن و در زمانی که میشه راحت استخراج کرد به تعداد ازشون ذخیره کرد . اگر کسی درباره این سکه اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار بنده قرار بده 

سلام خوبی؟

از کدوم استخر ماین میکنی؟

با چه نرم افزاری؟ کیف پول کدوم؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

سلام خوبی؟

از کدوم استخر ماین میکنی؟

با چه نرم افزاری؟ کیف پول کدوم؟

https://bitcoinz.global/en/

این سایتش هست خدمت شما . والت هم خوشبختانه هم ویندوزی داره هم اندروید و هم سایتی 

https://bitcoinz.global/en/#wallets

استخر هم فراوون داره من خودم از https://aikapool.com/btcz/ استفاده کردم و راضی بودم واریزش خوب بود 

تو این مدت که اومده تقریبا 4 برابر شده قیمتش . و روند صعودی بدی نداشته به نظرم 

میتونی اینجا هم نظرات رو بخونی . روزای اولش خیلی خوب ماین میشد و تعداد بالا میشد گرفت ( البته الانم خوبه ) ولی به مرور سختیش یه کمی بیشتر شده . یعنی 3 برابر شده سختیش 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2166510.0

برای ماینش هم میتونید از کلیمور zcash استفاده کنید که تنظیمات دقیقش رو در همه استخرها موجوده اگر مشکلی داشتید بگید تنظیماتش رو براتون بزارم . 

میتونم بگم تقریبا چیز منفی درموردش نخوندم و بیشتر افراد نسبت به این سکه خوش بین هستند 

لینک به دیدگاه

سلام الان امکان ماینینگ بیت کوین گلد وجود دارد؟ کیف پولی براش پیدا نکردم. exchange ها هم آدرس کیف پول نمیدن.

ویرایش شده توسط ehsanps4
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ehsanps4 گفته است :

سلام الان امکان ماینینگ بیت کوین گلد وجود دارد؟ کیف پولی براش پیدا نکردم. exchange ها هم آدرس کیف پول نمیدن.

سلام احسان جان
خیر، تا 14 نوامبر هیچ کیف پولی ای واسش نیست در حال حاظر در دست ساخت توسط Developer هاست.
فعلا مونده تا بیاد.هر موقع اومد آموزششو میسازم.

لینک به دیدگاه

من توو یوتوب ویدیو های زیادی دیدم درباره دوآل ماین ETH و DCR

یه چیزی که خیلی واضح بود این بود که کارت های GTX 1060 وقتی دوآل ماین میکردن سرعت DCR هر کارت 220 مگا هش میشد

ولی توی کارت های AMD و واضح تر RX 580 سرعت DCR به 850 مگا هش میرسید

میخواستم بدونم کلا همینجوریه یا راه حلی داره که بشه سرعتش رو روی 1060 بالا تر برد 

چون با توجه به قیمت های نجومی کارت ها الان p106 توی لیون رو میشه 1.2 خرید و نسبتا به صرفه تره ولی به دلیل هش ریت پایینی که توی دوآل ماین میده داستان یه ذره عوض میشه

با تشکر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alimc گفته است :

من توو یوتوب ویدیو های زیادی دیدم درباره دوآل ماین ETH و DCR

یه چیزی که خیلی واضح بود این بود که کارت های GTX 1060 وقتی دوآل ماین میکردن سرعت DCR هر کارت 220 مگا هش میشد

ولی توی کارت های AMD و واضح تر RX 580 سرعت DCR به 850 مگا هش میرسید

میخواستم بدونم کلا همینجوریه یا راه حلی داره که بشه سرعتش رو روی 1060 بالا تر برد 

چون با توجه به قیمت های نجومی کارت ها الان p106 توی لیون رو میشه 1.2 خرید و نسبتا به صرفه تره ولی به دلیل هش ریت پایینی که توی دوآل ماین میده داستان یه ذره عوض میشه

با تشکر

توی دول ماین میشه تنظیم کرد چقدر قدرت به اینور و به اونور برسه، نهایت 5-10% در درآمد تاثیر مثبت بگذاره و خیلی خیلی بصرفه نیست که قبلا بوده.

کلا کارت های 1060 قدرت کمتری در ماینینگ نسبت به RX ها دارند و این طبیعیه که در دول ماینینگ هم همینجوری باشن.
کارت های انویدیا در الگوریتم EquiHash قوی هستند.مثل سکه های زد کش زِن کش و بیت کوین گُلد!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

توی دول ماین میشه تنظیم کرد چقدر قدرت به اینور و به اونور برسه، نهایت 5-10% در درآمد تاثیر مثبت بگذاره و خیلی خیلی بصرفه نیست که قبلا بوده.

کلا کارت های 1060 قدرت کمتری در ماینینگ نسبت به RX ها دارند و این طبیعیه که در دول ماینینگ هم همینجوری باشن.
کارت های انویدیا در الگوریتم EquiHash قوی هستند.مثل سکه های زد کش زِن کش و بیت کوین گُلد!

درسته ولی من مد نظرم دوآل ماین بود چون به نظرم درآمد نهایی بیشتری برام میمونه و زد کش متاسفانه فقط میشه سینگل ماین کرد

ولی باز RX پِرتی کمتری توی DCR داره و گزینه خوبیه

لینک به دیدگاه

دردسر اصلی در این کار اینه که اگر میخواهید چندین نوع سکه داشته باشید برای چنج کردنش به مشکل برمیخوری . مثلا خود بنده که الان 6 نوع سکه دارم و برای تبدیلشون برای هر سکه باید از یه چنجر مخصوص به خودشون استفاده کرد و با توجه به اینکه تحریم هستیم ادم میترسه سکه هاشو از دست بده . نمونش همین بیتریکس که خیلی راحت اکانتمون رو دیسیبل کرده و کار خاصی هم نمیشه کرد . 

محسن جان میدونم شما در فکر ساخت ویدئو در مورد تبدیل بعضی از سکه ها به هم بودید به نظرتون رو کدوم چنجر میشه حساب باز کرد و اگر لطف کنید و یه ویدئو آموزشی تهیه کنید واقعا ازتون ممنون میشم . مثلا خرید UBIQ . یا تبدیل DECRED و مونرو به اتر یا بیت کویین 

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان اگر از وای فای برای ریگ استفاده می کنید شبکه رو با کابلی تعویض کنید خصوصا اگر فاصله تا مودم زیاد هست...

من خودم تا چند روز قبلا از وای فای استفاده می کنم و حالا با کابل ، و به نظرم ریجکت ها خیلی کمتر شده

----------

دو تا سوال هم داشتم

1-درایور جدیدی هم برای ماین اومده؟ (amd) یا فقط همونکه دو سه ماه قبل اومد؟ انویدیا هم برای ماین درایوری داده؟

2-میشه با ریگ بازی هم انجام داد و استریم بشه روی یک سیستم دیگه؟ (نرم افزار های ریموت که الان از anydesk استفاده می کنم برای تست باهاش فیلم دیدم که خیلی خوب عمل نمی کنند و پردازنده ی ریگ کامل درگیر میشه)

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

دردسر اصلی در این کار اینه که اگر میخواهید چندین نوع سکه داشته باشید برای چنج کردنش به مشکل برمیخوری . مثلا خود بنده که الان 6 نوع سکه دارم و برای تبدیلشون برای هر سکه باید از یه چنجر مخصوص به خودشون استفاده کرد و با توجه به اینکه تحریم هستیم ادم میترسه سکه هاشو از دست بده . نمونش همین بیتریکس که خیلی راحت اکانتمون رو دیسیبل کرده و کار خاصی هم نمیشه کرد . 

محسن جان میدونم شما در فکر ساخت ویدئو در مورد تبدیل بعضی از سکه ها به هم بودید به نظرتون رو کدوم چنجر میشه حساب باز کرد و اگر لطف کنید و یه ویدئو آموزشی تهیه کنید واقعا ازتون ممنون میشم . مثلا خرید UBIQ . یا تبدیل DECRED و مونرو به اتر یا بیت کویین 

سلام بابک جان،چشم، Yobit و HitBTC در بین بچه ها خیلی محبوب هست.ولی این دو فکر نمیکنم یوبیک رو ساپورت کنند.یوبیک یکی دو سال دیگه میاد رو کار،الآن در مراحل اولیه هست هنوز 1سال هم از عمرش نگذشته نبایستی انتظار خیلی زیادی داشت.بنظرم نگه داریش کن فقط.

در 5 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

1-درایور جدیدی هم برای ماین اومده؟ (amd) یا فقط همونکه دو سه ماه قبل اومد؟ انویدیا هم برای ماین درایوری داده؟

2-میشه با ریگ بازی هم انجام داد و استریم بشه روی یک سیستم دیگه؟ (نرم افزار های ریموت که الان از anydesk استفاده می کنم برای تست باهاش فیلم دیدم که خیلی خوب عمل نمی کنند و پردازنده ی ریگ کامل درگیر میشه)

1) درایور جدیدی از AMD اومده که میشه 12کارت گرافیک رو همزمان روی ویندوز 10 اجرا کرد بدون مشکل. ولی درایور بلاکچین جدیدی هنوز نیومده...
2) سوال بسیار باحالی پرسیدی! بایستی در موردش مطالعه کنیم...

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام بابک جان،چشم، Yobit و HitBTC در بین بچه ها خیلی محبوب هست.ولی این دو فکر نمیکنم یوبیک رو ساپورت کنند.یوبیک یکی دو سال دیگه میاد رو کار،الآن در مراحل اولیه هست هنوز 1سال هم از عمرش نگذشته نبایستی انتظار خیلی زیادی داشت.بنظرم نگه داریش کن فقط.

1) درایور جدیدی از AMD اومده که میشه 12کارت گرافیک رو همزمان روی ویندوز 10 اجرا کرد بدون مشکل. ولی درایور بلاکچین جدیدی هنوز نیومده...
2) سوال بسیار باحالی پرسیدی! بایستی در موردش مطالعه کنیم...

سلام مجدد

برای سوال دوستمون باید بگم کریپتوپیا خیلی ارزها رو داره یوبیک هم الان چک کردم داره ، خودم داخلش دکرد دارم و مبلغ ماین میره اونجا واریز میشه (فعلا به عنوان کیف پول استفاده می کنم)

فقط اینکه نمیدونم چطور باید داخلش تبدیل کرد

راستی امروز یوبیک رو چک کردم جزو 100 سکه با ارزش هست...یادم نیست قبلا جزو 100 تا بوده یا نه اما همین ارزشش رو بالا میبره احتمالا (رتبه 98 بود)

1- درایور جدید مثل درایور بلاکچین هست یا دگ تاثیر میزاره؟

2-یک سرچ کردم مثل اینکه قابلیتی به نام steam link در نرم افزار steam وجود داره که کارش همین هست ، شما هم اگه مورد دیگه ای دیدید ممنون میشم همینجا ذکر کنید فکر می کنم به کار خیلی ها بیاد

لینک به دیدگاه

سلام  

5 تا rx 570 دارم نمیتونم اوورکلاک کنم . افتربرنر که اصلا نمیشناسه شون . با saphhaire trix هم وقتی memory clock رو دستکاری میکنم هش ریتش کمتر میشه . :41_pensive:

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Mcozpg گفته است :

سلام  

5 تا rx 570 دارم نمیتونم اوورکلاک کنم . افتربرنر که اصلا نمیشناسه شون . با saphhaire trix هم وقتی memory clock رو دستکاری میکنم هش ریتش کمتر میشه . :41_pensive:

از آخرین ورژن افتربرنر استفاده کنید

اگه مشکل پابرجا بود باید درایور رو مجدد نصب کنید. یه ورژن دیگه از درایور هم امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام

بنده  این  کارت گرافیک رو خریداری کردم

Gigabyte RX 570 aorus 4G

با بایوس اصلی حدود 21.5 مگاهش سرعت داشت  بعد از تعویس بایوس رسید به 28.2 . آیا بیش تر از این هم میشه؟

یه مورد دیگه هم این که سرعت فن بیش تر از 30 نمی شد و دمای کارت به 73 می رسید

به همین خاطر afterburner رو فعال کردم و سرت فن رو گذاشتم روی auto ، دما به 54 کاهش پیدا کرد

اما سرعت فن به طور دائم روی  60  قرار داشت.

حالا سوال بنده اینه که کدوم روش صحیح تره ؟ باید مواظب gpu باشم  و تا  میشه  دما رو پایین نگه دارم یا به فکر طول عمر فن باشم؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، danial22 گفته است :

با سلام

Gigabyte RX 570 aorus 4G

با بایوس اصلی حدود 21.5 مگاهش سرعت داشت  بعد از تعویس بایوس رسید به 28.2 . آیا بیش تر از این هم میشه؟

به همین خاطر afterburner رو فعال کردم و سرت فن رو گذاشتم روی auto ، دما به 54 کاهش پیدا کرد

حالا سوال بنده اینه که کدوم روش صحیح تره ؟ باید مواظب gpu باشم  و تا  میشه  دما رو پایین نگه دارم یا به فکر طول عمر فن باشم؟

با تشکر

سلام

بایوس رو چطور مد کردید که به 28 رسید؟ منظورم مقدار تایمینگ و فرکانس هست ، تا جایی هم که می تونید فرکانس هسته رو بعد از اندرکلاک ، اندر ولت کنید

فک می کنم راه درستش این باشه که دستی تنظیم کنید که اگر به فلان دما رسید در این درصد باشه  و اگر تا فلان دما اومد بالا اینقد هم فن سرعتش بیشتر شه...

باید طوری تنظیم کنید که الکی به فن فشار نیارید چون از ی سرعتی به بالا میبینید که تاثیر کمی میذاره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danial22 گفته است :

با سلام

Gigabyte RX 570 aorus 4G

با تشکر

از طریق زیر آورکلاک انجام بدین»
https://www.aparat.com/v/ucfwj

و مقدار وات مصرفی رو گزارش کنید، اگر دمای اتاق زیر 25درجه باشه،دمای کارت حدودای زیر 60 درجه با درصد چرخش فن زیر 60% ، قابل قبوله.
هش ریت هم بایستی بتونید به 30 برسونید چند نفر بهم گفتن که به 30 رسیده.

لینک به دیدگاه

سلام این گرافیک بهتره Gigabyte RX 570 aorus 4G  یا msi gaming x 4gb 570

و سیستم با 2 گیگ رم ddr2 تو هش ریت کارتا تاثیر میذاره

لینک به دیدگاه

با سلام

بایوس رو خودم مود نکردم از یه فروم دانلود کردم

015_strp1500x4_1200&950_2000&900_TDP120W_TDC123A_MaxPL148W_MT80C_27.7_140W-perGPU.rom

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ببخشید اگر سوال تکراری هست.

کیف پول امن تر برای ایتریوم وجود داره؟ منظورم غیر از  http://myetherwallet.com/   هست.

اگر هست میشه کوین ها رو انتقال داد بهش؟ امنیت بهتری هم داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

من 12 تا کارت RX 470  msi  دارم با یه مادر برد ASRock H110 Pro BTC     

ایا میشه 12 تا کارت روش بالا بیارم و اتر ماین کنم یا نه محدودت در استفاده از تعداد کارت گرافیکی  برای ماین هست ؟

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، mehrdadb3 گفته است :

سلام این گرافیک بهتره Gigabyte RX 570 aorus 4G  یا msi gaming x 4gb 570

و سیستم با 2 گیگ رم ddr2 تو هش ریت کارتا تاثیر میذاره

سلام

فک نکنم فرق خاصی داشته باشن من بخوام بین این دو انتخاب کنم گیگا رو به دلیل ارزونتر بودنش انتخاب می کنم

فک نکنم تاثیر بزاره اما این سیستم ها pci-e زیادی ندارن مگر اینکه از تبدیل استفاده کنید ، در کم باید رم مجازی رو افزایش بدید اما به هر حال 2 گیگ هم دیگه خیلی کمه

در 4 ساعت قبل، danial22 گفته است :

با سلام

بایوس رو خودم مود نکردم از یه فروم دانلود کردم

015_strp1500x4_1200&950_2000&900_TDP120W_TDC123A_MaxPL148W_MT80C_27.7_140W-perGPU.rom

بنظرم خیلی خوب مود کرده بود ، حتی مموری رو اندرولت کرده بود ، اما فن فک می کنم همون حالت دیفالته که می تونید تغییرش بدید و فرکانس هسته 1200 هست که می تونید کمترش کنید و بعد اندرولت کنید ، الان 0.950 هست احتمالا بعد از اندرکلاک به 1100 بتونید ولتاژ رو هم تا حدود 0.915-0.920 کم کنید که در مصرف و دما تاثیر میذاره (فک نمی کنم با کاهش به 1100 در هش ریت تاثیری ببینید اما به هر حال باید تست کنید تا جایی که تاثیری در هش نگذاره)

در 3 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

سلام دوستان ببخشید اگر سوال تکراری هست.

کیف پول امن تر برای ایتریوم وجود داره؟ منظورم غیر از  http://myetherwallet.com/   هست.

اگر هست میشه کوین ها رو انتقال داد بهش؟ امنیت بهتری هم داشته باشه؟

جالبه من تا بحال فک می کردم کیف پول امنه اتر همین هست

jaxx  و exodus هم هستند اما jaxx چون پریوت کی رو هم در اختیارتون میزاره بهتره ، که اگر روزی این نرم افزار هم از کار افتاد شما کوین خودتون رو داشته باشید

فک می کنم تقسیم سکه بین چند کیف پول هم راهکار خوبی باشه

بله می تونید از هر حسابی به حساب دیگه منتقل کنید

خوبه که یک تاپیک ایجاد بشه توسط مدیران این قسمت ، و بهترین کیف پولی های ارزهایی که زیاد استفاده میشن  اونجا معرفی شه ، چون فک می کنم سوال خیلی ها باشه

در 2 ساعت قبل، ahmad2438 گفته است :

سلام

من 12 تا کارت RX 470  msi  دارم با یه مادر برد ASRock H110 Pro BTC     

ایا میشه 12 تا کارت روش بالا بیارم و اتر ماین کنم یا نه محدودت در استفاده از تعداد کارت گرافیکی  برای ماین هست ؟

اینطور که دوستان گفتند مثل اینکه amd با درایور جدیدش می تونه 12 کارت رو روی ویندوز 10 پشتیبانی کنه

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

جناب abc.abc ممنون

گیگا قیمتش چنده؟ من فعلا 1 دونه msi gaming 470 4gig  گرفتم ببینم چجوری میشه

لطفا راهنمایی کنید برای شروع کار چه درایوری رو بگیرم و با چه برنامهای شروع کنم برای اتریوم یا اگر گزینه بهتری هست با اون شروع کنم

و فایل مود بایوس اگر هست برام بزارید  البته یکی دانلود کردم ولی تست نکردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...