رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

اینا که تو بازاره تازه همش خراب شده عمر مفید خمیر ۳ ساله اینا ۶ ساله مونده. و اینکه کلا این خمیرا سری جدید با گریزلی رقابت میکنه خیلی جیز عالی هست. در مقابل خمیرای توی بازار قابل مقایسه نیست. الان مثلا خمیر z9 ۲۲۰ تومن میرن در حالی که ۷۰ تومن بود.

اینکه 6 سال موندنش نشون فاسد شدنه رو نمیشه برای همشون تعمیم داد

خمیر مونده رو هم استفاده کردم و تفاوت محسوسی نسبت به اول که خریدم مشاهده نکردم (حدود 3 سال داشتمش)

خمیر هایی هستن که 1 سال هم بمونن از کیفیت میوفتن. برمیگرده به کیفیت ساخت و خلوص ماده.

متاسفانه مدتها پیش خرید کردم و الان تموم شده همشون فقط کافوتر 5211 مونده که فکر نمیکنم برای cpu های بالای 2 هسته مناسب باشه

10 سی سی این خمیر 25 تومنه و مشخصات انتقال حرارت 1.2 وات بر متره! الان نمیدونم چی بگیرم با این رقمای فضایی نمیتونم تحمل کنم

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

الان خمیر gt4 رو دیدم ۱۶۵ میدن!! 😂

:|:|:|

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

خمیر مونده رو هم استفاده کردم و تفاوت محسوسی نسبت به اول که خریدم مشاهده نکردم (حدود 3 سال داشتمش)

خمیر هایی هستن که 1 سال هم بمونن از کیفیت میوفتن. برمیگرده به کیفیت ساخت و خلوص ماده.

متاسفانه مدتها پیش خرید کردم و الان تموم شده همشون فقط کافوتر 5211 مونده که فکر نمیکنم برای cpu های بالای 2 هسته مناسب باشه

10 سی سی این خمیر 25 تومنه و مشخصات انتقال حرارت 1.2 وات بر متره! الان نمیدونم چی بگیرم با این رقمای فضایی نمیتونم تحمل کنم

اگه میخای بهم پیام بده تلگرام بهت مسترجل پرو میدم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Trevor گفته است :

سلام

به این مورد یه نگاهی بندازید.

لااقل پکیج و بسته بندیش مال آخرین سری این خمیر هست که بعد از مدل 2019 اومده.

با رسانایی 8.5 گزینه خوبیه ولی قیمتش بالاست متاسفانه.

https://www.digikala.com/product/dkp-2754593/خمیر-سیلیکون-آرکتیک-مدل-mx-4

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

به این مورد یه نگاهی بندازید.

لااقل پکیج و بسته بندیش مال آخرین سری این خمیر هست که بعد از مدل 2019 اومده.

با رسانایی 8.5 گزینه خوبیه ولی قیمتش بالاست متاسفانه.

https://www.digikala.com/product/dkp-2754593/خمیر-سیلیکون-آرکتیک-مدل-mx-4

متاسفانه کمتر از دو ماه قبل 160 بوده! و البته با این قیمتا ترجیه میدم خودم اختراع کنم =)) چه خبره عاخه 250

در 5 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

اگه میخای بهم پیام بده تلگرام بهت مسترجل پرو میدم

قبلا پی ام دادم ولی دنبال موردی ارزان و مفید هستم و اگر یافت نشد یا همچنان نرخ رو به افزایش ناچارم خارج از بازار از دوستان گلی همچون شما بهره ببرم 🌹

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Trevor گفته است :

درود

معین جان دلیل این قیمت های فضایی خمیر حرارتی ها چیه؟ اصلا با عقل و وضعیت ارز جور در نمیاد

در بدترین حالت خمیری که فعلا 210 قیمت زدن 120-140 بیشتر نباید باشه؟؟؟؟

افزایش نرخ ارز و عدم واردات.

G40 دیپ کول 4 گرمی هم دوستان 200 میدن که باز هم گران محسوب میشه و شب عید نصف این قیمت بود.

برای مشتری دستگاه AIO سرویس کردم و از خمیر Gelide EX استفاده کردم. 200 تومان هزینه اش شد تا یک هفته تو کما بود. چه میشه کرد واقعا؟

لینک به دیدگاه

یه نصفه تیوب سافت پک CF 2 تروتازه گیرم اومد!

کیفیتش خوبه بهتر از آشغالای زیر 30 تومن بازاره ، یکی از دوستان از اضافه مونده خمیر کولرش داد کشیدم داخل سرنگ حداقل برای 3 بار بسه نزدیک 1cc هست :D

یاد زمانی که هنوز تپه ن....ده وجود داشت تو این مملکت بخیر :| یادمه TX4 و CF3 و دیپکول Z5-Z9 همزمان تو کشوم بود برای مصارف خودم و مشتری ، هیچوقت برای کیس مشتری خمیر بازاری نزدم مگر 478 ها :| فاهعک بر تو ای روزگار

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان روز خوش

سیستم من ryzen 1700x و 1080ti auros هستش زیر رندر دمای هر دو تقریبا به 60-70 میرسه میخواستم خمیر جفتشونو عوض کنم بهترین خمیر موجود که خیلی فضایی نباشه قیمتش چی هست؟ خمیر برای هردو یکسان باید باشه؟د یه راهنمایی بکنین ممنون میشم کلا هر راهکاری که برای خنک شدن هست بگین ممنون میشم

تهویه کیس هم خوبه فکر کنم دو فن از جلو یک فن پشت و یکی روی سقف کیس هستش

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، fiscker گفته است :

سلام دوستان روز خوش

سیستم من ryzen 1700x و 1080ti auros هستش زیر رندر دمای هر دو تقریبا به 60-70 میرسه میخواستم خمیر جفتشونو عوض کنم بهترین خمیر موجود که خیلی فضایی نباشه قیمتش چی هست؟ خمیر برای هردو یکسان باید باشه؟د یه راهنمایی بکنین ممنون میشم کلا هر راهکاری که برای خنک شدن هست بگین ممنون میشم

تهویه کیس هم خوبه فکر کنم دو فن از جلو یک فن پشت و یکی روی سقف کیس هستش

بنظرم دمات خوبه،نمیخاد خمیر عوض کنی،فوق فوقش بهترین  فلز مایع رو هم بزنی دیگه نهایت ۵درجه بیاد پایین تر

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

بنظرم دمات خوبه،نمیخاد خمیر عوض کنی،فوق فوقش بهترین  فلز مایع رو هم بزنی دیگه نهایت ۵درجه بیاد پایین تر

نمیدونم والا آدم میترسه تو این شرایط یه چیزی خراب شه دیگه نمیشه خرید وسیله کارمم هست , فلز مایع همون دیلاید هست؟ چه جوریه دقیقا؟

دمای عادی گرافیک 35-40 و سی پی یو 38-45

ویرایش شده توسط fiscker
اصلاح
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، fiscker گفته است :

نمیدونم والا آدم میترسه تو این شرایط یه چیزی خراب شه دیگه نمیشه خرید وسیله کارمم هست , فلز مایع همون دیلاید هست؟ چه جوریه دقیقا؟

نخیر پردازنده شما لحیمه نیاز به باز کردن سطح ihs نداره

فلز مایعست دیگه تنها بدیش اینه رساناست و با هر کولری سازگار نیست ممکنه واکنش بده با سطح کولر

شما باید چرخش فنت رو زیاد کنی نه چیز دیگه

لینک به دیدگاه

دوستان من یه کولر cpu خریدم 

خمیر حرارتی که روش بود همه را خالی کردم رو cpu 

حالا از کناراش زده بیرون 

میخواستم بدونم مشکلی ایجاد میکنه ؟ نسوزه مادربورد ؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

میخام خمیر همراه نوتوس ۴۰۰ گرین رو بزنم به رایزن ۵ ۳۶۰۰ 

با توجه به اینکه زیاد نرم نیست خمیرش و خوب پخش نمیشه

دوستانی که تا حالا از خمیر استفاده کردن به چه روشی خمیر رو بزنم که بهترین کارایی رو بهم بده

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، salagh گفته است :

سلام دوستان

میخام خمیر همراه نوتوس ۴۰۰ گرین رو بزنم به رایزن ۵ ۳۶۰۰ 

با توجه به اینکه زیاد نرم نیست خمیرش و خوب پخش نمیشه

دوستانی که تا حالا از خمیر استفاده کردن به چه روشی خمیر رو بزنم که بهترین کارایی رو بهم بده

با تشکر

سلام

نقطه بزار وسط ،خودش با فشار کولر پخش میشه

لینک به دیدگاه

سلام

برای لپ تاپ از چه خمیری باید استفاده کنم؟

سرویس کارهای لپ تاپ ، معمولاً از چه خمیری استفاده می کنند؟
برای لپ تاپ های ارزان که مثلاً Core i3 هستند چه خمیری مناسب هست؟

برای لپ تاپ های گران که مثلاً Core i7 هستند چه خمیری مناسب هست؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام سرویس کار ها که کلا خمیر دبه ای استفاده میکنن که بدرد نمیخوره و خمیر‌دندون بزنن بهتره تا خمیر 😂 در کل کاری به مدل گرافیک و پردازنده نداره و کسی اگه بخاد عمر دستگاه رو ببره بالا باید خمیر خوب بزنه. خمیر خوب هم تنوع زیادی داره و قیمت بالایی. در حال حاظر خمیر خوب توی بازاز موجود نیست.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام سرویس کار ها که کلا خمیر دبه ای استفاده میکنن که بدرد نمیخوره و خمیر‌دندون بزنن بهتره تا خمیر 😂 در کل کاری به مدل گرافیک و پردازنده نداره و کسی اگه بخاد عمر دستگاه رو ببره بالا باید خمیر خوب بزنه. خمیر خوب هم تنوع زیادی داره و قیمت بالایی. در حال حاظر خمیر خوب توی بازاز موجود نیست.

توی دیجی کالا خمیرهای متنوعی هست.

توی نظرات دیجی کالا در مورد خمیر 5000 تومنی خوندم که گفته بود دمای پردازنده هاش رو از 93 رسونده به 63

اسکرین شات هم گذاشته بود

https://www.digikala.com/product/dkp-1127230/خمیر-سیلیکون-پی-نت-مدل-ht-gy260

آقا بهروز حالا پیشنهاد شما چیه؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، bahare گفته است :

توی دیجی کالا خمیرهای متنوعی هست.

توی نظرات دیجی کالا در مورد خمیر 5000 تومنی خوندم که گفته بود دمای پردازنده هاش رو از 93 رسونده به 63

اسکرین شات هم گذاشته بود

https://www.digikala.com/product/dkp-1127230/خمیر-سیلیکون-پی-نت-مدل-ht-gy260

آقا بهروز حالا پیشنهاد شما چیه؟

خیلی ممنون

اینا رو باور نکن خمیر زیر ۲۰۰ ۳۰۰ تومن بدرد نمیخوره. اینا اگه هم نتایج واقعی باشه بعد ۲ هفته برمیگرده رو همون دما قبلی. خمیر های کولر مستری سری مسترجل پرو و میکر ، گریزلی کرایونات ، ارتیک mx4 خمیر های خوبی هستند. 

لینک به دیدگاه

دیپ کول رگولار بخر فک کنم ۳۰۰ باشه تو لیون ولی تو عرفان رایانه ارزونتره ولی بزار بهت بگم که اصولا گفتن خمیر سیلیکون اشتباه ما سه نوع خمیر حرارتی داریم

یه نمونه خمیر حرارتی سرامیکی هست که از پودر سرامیک استفاده همیشه همین ۱۰۰۰ تومنی ها هستن مفت هم زیادشونه

یه نمونه خمیر حرارتی نقره ای هست که اگر اصل باشه معتبر باشه نقره داخلش هست ولی تو بعضی ارزونا المومینیوم میریزن

نمونه سوم که بهترین هست همون خمیر سیلیکون واقعیه که باید از برند معتبر بخری تا مطمئن باشی اصله

لینک به دیدگاه

اصلاً نمی دونم از کجا بخرم؟
خودِ لپ تاپ قیمتش الان 1.200 هست. ارزش نداره خمیر 300 تومنی بهش بزنم.

این خمیرهای 35 تومنی خوب هستند؟
مثلاً این

https://www.digikala.com/product/dkp-2982636/خمیر-سیلیکون-مدل-16g

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، bahare گفته است :

اصلاً نمی دونم از کجا بخرم؟
خودِ لپ تاپ قیمتش الان 1.200 هست. ارزش نداره خمیر 300 تومنی بهش بزنم.

این خمیرهای 35 تومنی خوب هستند؟
مثلاً این

https://www.digikala.com/product/dkp-2982636/خمیر-سیلیکون-مدل-16g

لپتاپت واقعا ارزش خمیر گرون رو نداره از همینا بزن ولی معجزه نمیکنه بنظرم برو یه سیستم ببند بهتره خیلی هم پات در نمیاد

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

لپتاپت واقعا ارزش خمیر گرون رو نداره از همینا بزن ولی معجزه نمیکنه بنظرم برو یه سیستم ببند بهتره خیلی هم پات در نمیاد

با 1.200 که سیستم نمیشه بست ولی یک لپ تاپ استوک Core i5 خریدم. البته کمی خط و خش داره ولی مهم نیست.

من که فقط دیجی کالا رو می شناسم.

انگار مجبورم از همونجا تهیه کنم.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، bahare گفته است :

با 1.200 که سیستم نمیشه بست ولی یک لپ تاپ استوک Core i5 خریدم. البته کمی خط و خش داره ولی مهم نیست.

من که فقط دیجی کالا رو می شناسم.

انگار مجبورم از همونجا تهیه کنم.

i5 3th 700 تومن

z97 هم میتونی دست دوم پیدا کنی حدود یک و نیم

رم هم ddr3 کینگستون ببند هفتصد تومن 

یه ssd هم ۸۰۰ 

هارد هم میتونی یک میلیون ببندی یا حجم کمتر ارزونتره گرافیک هم ۳۵۰۰ 

کیس هم یه کیس معمولی ششصد تومنی بخر پاور هم یک و نیم در میاد دیگه بهتر از این تو این شرایط گیر نمیاد

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

i5 3th 700 تومن

z97 هم میتونی دست دوم پیدا کنی حدود یک و نیم

رم هم ddr3 کینگستون ببند هفتصد تومن 

یه ssd هم ۸۰۰ 

هارد هم میتونی یک میلیون ببندی یا حجم کمتر ارزونتره گرافیک هم ۳۵۰۰ 

کیس هم یه کیس معمولی ششصد تومنی بخر پاور هم یک و نیم در میاد دیگه بهتر از این تو این شرایط گیر نمیاد

آقای آرشام بحث رو کشوندید به یک جای دیگه

من فقط یک راهنمایی برای خرید یک خمیر ارزون می خواستم

گرونترین خمیر دیجی کالا که زیر 100 تومن باشه همین 35 تومنیه هست.

حالا شاید یک خمیری باشه که از این ارزونترین یا هم قیمتش باشه ولی خیلی خیلی بهتر باشه

چون بعد از 35 تومن قیمت های خمیرش میره بالای  300

ویرایش شده توسط bahare
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...